Krampus

• Slovensko Krampus: Choď do čerta (viac)

Kto sa nikdy nebál, že ho odnesie čert na Mikuláša, nech hodí vianočnou ozdobou. A to ste nenarazili na toho najhoršieho, na Krampusa. Temný protipól všetkých pekných symbolov najkrajších sviatkov v roku dokáže spoľahlivo vystrašiť nie len deti, ale aj neveriacich dospelých. K tomu, aby sa vám zjavil a strčil vás do mechu, pritom stačí tak veľmi málo. Pubertálny Max žije v obyčajnej rodine, kde sú vzťahy a emócie ako na hojdačke, teda chvíľu hore a chvíľu dole. Aktuálne sú na bode mrazu, pretože sa blíži trochu vypäté obdobie Štedrého dňa a navyše ešte dorazila rodina mamky (Toni Collete) sestra (Alison Tollman), ktorá patrí k trochu inému civilizačnému okruhu, diplomaticky povedané. Miesto kľudu, tieto sviatky prenasleduje nepokoj, na čo Max zareagujeme vyhlásením, žeby najradšej Vianoce zrušil. V tej chvíli začne metelica, po ktorej už nič nebude také ako predtým. Nie len, že nejde elektrina a nedá sa nikde dovolať. Za oknami sa im začnú objavovať strašidelné tiene, ktoré získavajú čím ďalej strašidelnejšie obrysy. Krampus sa rozhodol potrestať všetkých, ktorí zavrhli Vianoce, a nikto netuší, ako ich zastaviť. (Barracuda Movie)

majec4

Z hlupuckej komedie zo zaciatku sa vyklul pokus o horor. Miestami to malo zaujimave napady, no ako celok to bol dobry blud. Velmi ma pobavili vrazedne pernicky. Fakt ulet. Preco ale ten Scott hra vzdy taketo teliatka? Musim si k nemu prve minuty hladat cestu, lebo mi vzdy pride maximalne nesympaticky. Buduce Vianoce snad na to narazim opat, mozno ma to zaujme viac. ()

HonzyR

První třetina naprosto skvělá. Hutná atmosféra, hezké vyobrazení Krampuse (první outdoor naháněčka nejlepší scéna filmu!), pár lekaček, občas fajn hláška... Škoda že v druhé třetině (po tom, co všichni usnou) se scénář ubere úplně jiným směrem než ze začátku - do úplné komedie a karikatury a já bych spíše uvítal postupné navazování na začátek. I tak ale fajn a poslední třetina to zvládla víc než skvěle a sám jsem se přistihl, jak jsem nahlas v kině řekl: "To si dělají prdel?" A jak hezky mě nakonec napálili :)) Čekal jsem to horší, ale i tak je to za mě promarněná příležitost, která si zasloužila mnohem víc. S Krampuse se mohlo vymlátit něco úplně jiného, lepšího. To bychom ale museli vynechat ty perníčky, plyšáky a jiné vánoční kraviny... __70%__ ()

noelcoward73

Na Krampuse jsem byl velmi zvědavý. A ve výsledku se jedná o skvělou podívanou, která nabízí jak humorné momenty, tak velmi dobré napětí. Snad jedinou výtkou je, že samotný Krampus je vidět hodně málo. Většinu „špinavé“ práce nechává na svých „pomocnících“, z nichž pro mě vedou zlí perníčci (zejména ve scéně s nastřelovací pistolí). Akčních/hororových scén je celkem dost a jsou výborně vytvořené, efekty jsou vynikající (například stáhnutí pod sníh). Dobré herecké výkony, scénář, kamera, režie. ()

Matli

Čekal jsem trošku něco jinýho, trošku něco víc. Taková vánoční strašidelná záležitost u které se budou bát maximálně děti a s pár dobrýma efektama. 59% ()

molcan2

Od tohto filmu som očakával, že to bude hororová komédia, v ktorej bude viac komédie ako hororu. Mýlil som sa. Podobne ako mnoho iných hororov, aj tento film začína odľahčene a potom sa neustále stáva temnejším. Začiatok je skvelou paródiou na novodobé Vianoce a dosť vtipný. Film rýchlo temnie a stred vytvára skvelú zmes ľahkej komédie a temného hororu. Posledná tretina je prekvapivo temná. Koniec budete buď nenávidieť, alebo milovať. Fanúšikovia hororu budú radi, že majú film, ktorý si môžu pozrieť každé sviatky. Tí, ktorí hľadajú viac komédie, budú sklamaní, ale nie o veľa. Herecké obsadenie je výborné a vyniknú najmä výkony Scotta a Koechnera. Ferrell a Tolmanová poskytujú skvelé vedľajšie postavy. Zvyšok obsadenia poskytuje dobré výkony, pričom kvôli žiadnemu som si neželal, aby bol na ich mieste iný. Postavy sú dobre napísané a ich vývoj je jeden z najlepších v horore. Postavy majú napodobňovať rodinu a podobne ako v mnohých vianočných príbehoch je rodina postupom času sympatickejšia. Zápletka je slušná. Varovanie pred komerciou ako väčšina vianočných filmov a špeciálov v dnešnej dobe, akurát oveľa temnejšie. Horor sa vo filme odohráva ako domová prehliadka. Sú tu aj čisto komediálne momenty, ktoré nenarúšajú tón filmu. Sú tam čisté hororové momenty, ktoré udávajú tón. Je tu len niekoľko hororovo-komediálnych momentov, ktoré umožňujú temný tón filmu bez toho, aby boli príliš obskúrne. Jediné problémy som mal s nedostatkom titulkov a potrebou prekladu Maxa/Toma pre nemeckú babičku a záver vo vás vyvolá zmiešané pocity. Príďte kvôli hororu a zostaňte, pretože Krampus vám zanechá pekný darček pod stromčekom. ()

KNTRFKT

Nebudu kecat, na Krampuse jsem byl dost zvědavej. Trailer vypadal dobře, dokonce v něm hraje i král slaboduchých filmů Koechner, takže jsem si od toho dost sliboval. A dočkal jsem se. Krampus nám chvílemi servíruje samozřejmě kliš(k)ovitou, ale vcelku zábavnou komedii a chvílemi se zas mění v horor. Což je právě možná to zajímavé na celém podání. Většina z nás určitě zná ten předvánoční stresík, kdy 22. zjistíte, že nemáte ani to hovno pod stromeček a tak chaoticky narážíte do stěn svýho jednopokojovýho bytu a nadáváte na Babiše, že jsou ty Vánoce zas na blátě. Do toho přijedou mentálně zaostalí příbuzní s ještě vypatlanějšími haranty, jejichž zálibou je žraní kuřat vcelku i s peřím, nasáčkuje se k vám punčem věčně nalitá obtloustlá almara (tetička), kterou se celé svátky pokouší ojet váš bulldog, protože takhle rostlou krávu ještě prej nikdy nenaháněl a ona za hlasitého chrochtání ucpe hajzl pokaždý, když jde položit svůj koaxiální kabel. A do toho totálně jebne babče, která neustále vyřvává nacistická hesla a aby toho nebylo málo, ještě žvatlá o přerostlym kozlovi, co jí jednou zhamtal zahradu: "Krampus sie titten vergewaltigt". No a aby toho nebylo málo, uplně vám zjančí sbírka robertků v nočnim stolku a začnou lítat po domě, kdykoli nějaký nezbeda zařve: "Dildo, z pytle ven!". ()

HH

Lekací horor jak má být. Atmosféra správně ponurá, perníčky správně sjeté, krampus a jeho banda dobře zlí (mohli být ještě "hnusnější" co se týče masek)...rodinka odpovídajícně neschopná a krampusem po právu trestaná! Konec vykadatelný několika způsoby. Osobně bych sice film zakončil pádem synka do pekla, ale budíž i režisérem zvolený konec nakonec není až tak happy-endový...Rád se na to za rok o Vánocích zase podívám :-) ()

owwidius

Celkom som sa na to tesil vdaka jeho predchadzajucemu kusku o Halloweene (TrT). Ale trt barani, za tych 8 rokov sa zda, ze sa Michael Dougherty zhumploval, a na jeho mieste by som sa bal aby po mna nedosiel Krampus! Ma to aj zopar svetlych momentov, hlavne par vtipov, ale prevladalo u mna sklamanie a k zaveru uz aj rezignacia a tesil som sa na zaverecne titulky. Zaujimave inak, ze tento Krampus ma momentalne lepsie hodnotenie ako Trick'r'Treat (66% vs 61%), ale dam sancu este TrT2 (ocakavane v 2016). [#4/2016] ()

pilarius

Po traileru, který mě tenkrát v kině takřka nadchnul, mě film poněkud zklamal. Má sice dobrou atmosféru, herci jsou sympatičtí, postavy zajímavé (hlavně babička je skvělá) a úplný závěr je parádní, ale nějak se to táhne, moc se tam toho neděje, nepadnou žádná pravidla ani žádné spekulace - nic moc se nedozvíme - a podle toho to taky nefunguje. I tak to dopadlo nadprůměrně, ale čekal jsem prostě silnější nářez. Na horor tomu chybí gore efekty a je tam až příliš komična, na rodinný film to taky není, když je to od 13 let, jako komedie to ale chvílemi funguje a rozhodně film považuju za příjemné zpestření vánočních filmů. Jo a škoda, že ta pihovatá Owen nedostala nějaký ten prostor se svým milým. Ale jak znám ty prudérní Američany, hned by to filmu bylo zvýšilo rating. ()

Doomedx

Velmi uchazejici zacatek, ovsem v pulce se to cele nejak zastavilo a film pripominal parodii, clovek si predstavuje ze ve filmu o krampusovi se na opravdoveho certa bude divat, coz neni pravda a 3/4 filmu se diva na jeho "uchvatne" ozivle hracky. Konec me naopak prekvapil a aspon pro me film trochu fixnul - 60%. ()

Deratizer

Takže toto měl být horor, ve kterém si pro hříšníky přijde sám velký Satan se svými pekelnými noshledy. To je velmi zajímavá a lákavá představa, pokud se to natočí ve velkém stylu. Tady se sám pekelný boss Krampus ukáže velmi zřídka a když už k tomu dojde, tak je mu sotva vidět do ksichtu, takže žádné vizuální orgie nějakého pekelného vládce vůbec nečekejte. Není se na co dívat. Ale kapitola sama jsou jeho již zmínění pekelní kumpáni. Zatímco divák čeká nějaké pořádně vypečené čerty, tak se dívá na jakési lidi s velmi viditelně lacinými plastovými maskami s nakresleným obličejem, nasazenými na hlavě a vypadajících jak ze školního maškarního plesu. Co tohle mělo jako znamenat? Žádní tradiční čerti ani pekelné kreatury vás děsit nebudou, nic takového se zde nevyskytuje. Film má působit jako černá komedie. Já jsem se zasmál jen u scénky se psem. K tomu je ve filmu protivná nesympatická tetička, která nemá a nikdy neměla podle vlastních slov ráda děti. Alespoň se tím upřímně pochlubila. Horor je zpracován ve stylu mládeži přístupno. Je na čase natočit pořádný horor s opravdu pořádnými a hrůzu nahánějícími čerty. ()

Raziel_cz

"Whoever did this is a demented son of a bitch." Na PGčko docela příjemné překvapení. Vánoční hororová komedie, která má daleko do Gremlinů nebo epizody And All Through the House z Tales from the Crypt, ale nabízí dostatečnou porci zábavy z obou žánrů a nezapře inspiraci v osmdesátkách. Dougherty je dobrý režisér, umí navodit vynikající atmosféru a nebojí se těžké stylizace. Trochu škoda CGI perníčků a v některých záběrech Krampuse, protože masky a loutky jsou tu fakt luxusní. Taky potěšil ironický humor, jenž ovšem nepřevládl nad hororem, a kupodivu značné množství ostřejší mluvy. Nezklamalo, jenom škoda, že oživlé hračky nerozpoutají větší masakr. ()

Hapretor

Kozlík se povedl. Chvílemi to má velmi dobrou strašidelnou atmosféru. Sarkasmus a blbé fóry taky pobavily. Na zabití času dobré. ()

P.J.2

Vlastne o dost lepsi nez jsem ocekaval. Humor i horor jsou v rovnovaze a pozornost jsem udrzel po celou dobu. Zajimavy vanocni film. ()

Ben Nevis

Začalo to jako typické kýčovité americké vánoce, ale pak rozežraná rodinka dostala, o co si koledovala. Konec mohl být ještě temnější, ale na to někdo neměl koule a v posledním momentu couvl. Z hlediska uměleckého se Krampus nevymaní ze škatulky vánočních televizních filmů (úplně by se obešel bez počítačových postaviček), ale zábavnost je vysoká. ()

Ombak▼Penari

Nečekal jsem mnoho a dostal jsem ještě méně. Bohužel roztomilá blbinka pro pozdní sváteční večery se nekoná a vylezlo z toho cosi, co sice vyloženě nerve oči, ale taky nic nepřináší - ani vtip, ani napětí, ani přepálené třeštění alá Brainded. Celé to působí značně sterilně a nudně, Krampuse si vlastně moc neužijete a stejně to není takový pekelný badass, jak by si zasloužil. Celkově z toho mám pocit jak z osmdesátkového béčka, které se nestalo klasikou pirátských VHS. ()

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

30.01.2017

Vedle filmových vesmírů se superhrdiny, kouzelníky nebo rytíři Jedi nám roste před očima také univerzum s obřími monstry. V roce 2014 ho rozjela Godzilla, už za pár týdnu ho obohatí Kong: Ostrov… (viac)