Krampus

• Slovensko Krampus: Choď do čerta (viac)

Kto sa nikdy nebál, že ho odnesie čert na Mikuláša, nech hodí vianočnou ozdobou. A to ste nenarazili na toho najhoršieho, na Krampusa. Temný protipól všetkých pekných symbolov najkrajších sviatkov v roku dokáže spoľahlivo vystrašiť nie len deti, ale aj neveriacich dospelých. K tomu, aby sa vám zjavil a strčil vás do mechu, pritom stačí tak veľmi málo. Pubertálny Max žije v obyčajnej rodine, kde sú vzťahy a emócie ako na hojdačke, teda chvíľu hore a chvíľu dole. Aktuálne sú na bode mrazu, pretože sa blíži trochu vypäté obdobie Štedrého dňa a navyše ešte dorazila rodina mamky (Toni Collete) sestra (Alison Tollman), ktorá patrí k trochu inému civilizačnému okruhu, diplomaticky povedané. Miesto kľudu, tieto sviatky prenasleduje nepokoj, na čo Max zareagujeme vyhlásením, žeby najradšej Vianoce zrušil. V tej chvíli začne metelica, po ktorej už nič nebude také ako predtým. Nie len, že nejde elektrina a nedá sa nikde dovolať. Za oknami sa im začnú objavovať strašidelné tiene, ktoré získavajú čím ďalej strašidelnejšie obrysy. Krampus sa rozhodol potrestať všetkých, ktorí zavrhli Vianoce, a nikto netuší, ako ich zastaviť. (Barracuda Movie)

honajz2

Už je sice po Vánocích, ale na tenhle film vždycky zapomenu, pak ho časem znovuobjevím a než si ho někam uložím nebo naplánuji na někdy do budoucna, hned na něj zase zapomenu, takže když jsem si začátkem tohohole roku zase vzpomněl, už jsem si rovnou šel stáhnout, abych už to konečně viděl. A docela to ušlo, i když to svůj potenciál rozhodně nevyužívá naplno a i když to většinu času není ani pořádně horor, ani pořádně komedie. Zpočátku to navíc celé působí jako obyčejný americký vánoční film, ale jakmile se to zvrtne, tak to aspoň začne mít nějaké napětí, černohumorné scénky a vrcholem celého filmu je rozhodně útok oživlých démonických perníčků a podobně ujetých a nebezpečných hraček, i když ty tam jsou až příliš a přitom na ty perníčky neměla žádná. SPOILER A naštěstí to nekončilo žádným kouzelným pohádkovým happy endem, jak jsem se trochu bál, protože sem by se takový konec moc nehodil KONEC SPOILERU Zkrátka to docela ušlo, na jedno zhlédnutí to bylo i příjemné, ale znova to vidět nemusím. Slabé 3* ()

Nach

A cenu pro filmový komediální horor, který chci vidět každý rok na vánoce, získává: Krampus. A to i přes fakt, že se zde tato postava objeví jen na začátku a na konci. Jo a nikoho vlastně nikdy nezabije. Je to jedno, protože to zde dělají jeho nohshledi v podobě perníčků, panenek, plyšových medvídků, klaunů a elfů. Na Krampuse nechoďte s vidinou hororové podívané, ale pro pobavení s pár zajímavými i napínavými momenty. Protože jako čistá komedie by film neobstál a ostatně ani jako čistý horor. Vše je zde tak dobře namixované, že oželíte i to debilní chování postav, které mě upřímně bilo do očí. Když klaun unese dítě, ještě chápu proč se rodiče loudají celým horním patrem, místo aby běžely. Když ale perníček unese dítě komínem na střechu, určitě bych se za ním rozběhl a nefilozofoval o tom, jak musím zůstat v domě a být ochráncem svého stáda. Přiznejme si, že scénář zde není silnou stránkou. O to více ale obdivuji tvůrce, jenž tyto nedokonalosti zamaskovaly perfektním vánočním vizuálem tvářícím se jako klasika: Gremlins. 75% ()

Rodriguez

Očekával jsem nějaký pořádný hororový odvaz a místo toho jsem dostal komedii. Nedá se nic jinýho dělat než, že snad příjde někdo jiný s daleko lepším "temnějším" příběhem! A raději si Vánoce užívejte v klidu a pohodě, protože jinak se Vám může stát, že potáhnete k čertu s Krampusem. 50% ()

Rocky88

Ani horor, ani komedie. Něco přesně mezi tím. Ale má to atmosféru a je to příjemná změna v porovnání s každoročními rychlokvaškami o rodinných hodnotách. Perníčci a méďa FTW. ()

Streeper

Musím se přiznat, že jsem se opravdu bála, hlavně tehdy, když se objevil stín Krampuse a nebylo mu vidět do obličeje, ale když nám konečně kamera ukázala jeho podobu, tak jsem se jen zasmála. Čekala jsem něco daleko děsivějšího než jen zestárnutý obličej Santy Clause. Taky jsem trochu zmatená z konce, skončilo to dobře nebo špatně? Netuším, každopádně jako hororový snímek na Vánoce to není špatný. ()

bourec

Dobrý,v rámci možností se Doughertymu film povedl,spousty ďábelskejch postaviček,krampus taky pěknej,jenom finále mohlo bejt pekelnější.Spíš je film ale z ranku fantasy,než horor,těžko za to rejžu vinit,tady měl asi ruce svázanější,než obvykle.70%. ()

Langy10 odpad!

96 minut meho zivota v tahu. Radsi bych koukal na anděl páně nez na tohle hovno. Naprosto zdrcujici pribeh. Snih pozirajici lidi. Nic nudnyho jsem jak ziv nevidel. Baba pochazejici z wermachtu byl vrchol... 7% ()

dubinak

Podle zdejšího hodnocení pár dní po premiéře, jsem si mnula ruce, že bude konečně nějaká dobrá hororová komedie na mé oblíbené téma. K mému mírnému zklamání jsem dostala spíše až příliš fantasmagorickou komedii s temnou atmosférou, která mě ale nedokázala dostatečně uzemnit. Naopak jsem se přistihla, že jsem trochu znuděná. První brilantní scéna mě vážně skvěle navnadila na Vánoce, ale postupem času je příběh čím dál rozpačitější. Našlo se tam pár vtipných hlášek, ale jako horor to na mě nefungovalo. ()

PavelVanekArt

,,Když ztratíš naději ve Vánoční čas tak nepřijde Mikuláš, ale jeho temný stín. Krampus. A Krampus nedává, jen bere. Neplní přání, mučí v podsvětí." Na tenhle film jsem slyšel dvojí názor a sám jsem byl zvědavej. Vánoční horory mám rád, proč v časech lásky a pohody nezabít pár lidí, je to slušnej kontrast. Ale Krampus tohle očekávání nenaplňuje. Klasická americká rodinka zažívá chaos o Vánocích. Do domu se jim nacpou další členové rodiny a takhle pojebanou famílii opravdu nechcete. Hlava rodiny se to však snaží zvládnout, nezvládne však přesvědčit svého syna aby, i přes nepřízeň protivného zbytku famílie, stále věřil ve Vánoční čas. A díky tomu se rozpoutá peklo. Bohužel je tohle peklo více komediální než hororové. Atmosféra je slušná, masky taky, Krampus náležitě z pekla vzešlej ale to nestačí ani z daleka a ani z blízka. Členové rodiny odpadávají jeden za druhým a Vy už tušíte, že neumírají, jen jsou staženi do podsvětí. Nic pořádnýho! Úplně by tomu filmu slušela trocha krve a násilí. Místo toho se tu střílí na ,,cosi" ve sněhu, na oživlá cukrátka a odpudivé oživlé hračky. Dohromady to dává hezkou podívanou ale opravdu ne hororovou. Atmosféra se moc snaží nám dovolit nahlédnout pod roušku temnoty a bezmoci, bohužel se stále jen snaží. Herecký casting se dal překousnout, hlava rodiny střílela hlášku v ty nejméně očekávané situace (jednoho člena rodiny požírá hrací skříňka a on prostě jen utrousí ,,To si snad ze mě děláte prdel."), protivná většina rodiny je správně na kulku, klasické nelogické chování a nic překvapivého. Kamera a střih neurazí. Zvuk správně korespondoval s monstry (všiml jsem si kradeného zvuku z kultovního The Thing) a hudba jen párkrát naprosto ujela mimo scénu. Finální pointa a rozuzlení mě málem urazilo, ale díky bohu, že ne všechno je tak jak se může zdát. Pokud chcete temnou komedii, rozhodně neváhejte. Šikovně uchopená atmosféra Vánoc se hodí i do tohodle období a neurazí. Já ale čekal horor, alespoň z půlky. Dostal jsem třičtvrtě komedie a čtvrt hororu, možná ani to ne. Zavřu oči, přelepím páskou a budu dělat jakože dobrý. Hodně silnej průměr. 3* - 4* a.k.a 65 - 70% ()

Juto

Plné uznanie patrí režisérovi Michaelovi Doughertymu, pretože ide o skvelo vyzerajúci film, ktorý je plný divných stvorení. Násilné sekvencie sú veľmi efektívne inscenované, výsledok je zvláštny hybrid, ktorý celkom funguje. 6/10 ()

FAITH.BABE

Tenhle film mi připoměl, proč vlastně miluju horory. Málem bych zapoměla v téhle době kdy se horory dělají stylem ,,aby to ňák bylo no''. Dostala jsem NAPĚTÍ, LEKNUTÍ, PŘEKVAPENÍ, SMÍCH, všechny EMOCE! Postavy jsou tak krásně opravdové, každou jsem si zamilovala. Všechno od začátku funguje přirozeně, nic se zbytečně nenatahuje ani nepřeplácává... Film si báječně pohraje s atmosférou, v jednu chvilku se řechtáte smíchy a v sekundě máte staženou PRDEL napětím. Konečně mě po dlouhé době opravdu zajímalo jak to asi celé dopadne, jaká další ultra vtipná hláška padne. Masky, dekorace, kostýmy na jedničku. Film co ve vás vzbudí temnou a zároveň tu čistou část, to je jednoduše BOMBA. Kdybych mohla hodnotit film v samostatné kategorii ,,Vánoční trháky'' tenhle film by dostal 100%! ()

Šimpy

Já jsem se fakt bavil...začíná to jako vánoční film ala Vánoční prázdniny...ale kdo by taky chtěl trávit Vánoce s nesnášenlivými příbuznými, že? A vzhledem k tomu, že poslední dobou mi skutečně Vánoce moc neříkají, tak jsem fandil těm hádkám a ironické Conchatě Ferrell :-). A pak nastoupí masakr, kde hlavní postavy jednají jak po lobotomii, ale proč ne. Sranda to byla. :-) ()

animaxis

Své dojmy z filmu bych mohl vyjádřit lehce. Nefunguval u mě ani jako horor, ani jako komedie. Nevím, jestli vůbec měl mít nějakou myšlenku ("obrovké poučení" na konci), každopádně ta tu vůbec nevyzní. Myšlenka Krampuse jako takového mi přijde dobrá, jenže se mi absolutně nehodila do prostředí všeamerickýho nezajímavýho předměstí. Ostatně si myslím, že kdyby se příběh odehrával s podobným scénářem tak o 100-200 let dříve, líbilo by se mi to dost možná mnohem víc. Herci ve filmu jsou totálně nesympatičtí (možná až na vnuka a americkou německy mluvící babču), i když to byl možná i účel. Hudba se v podstatě skládá z motivů vánočních koled, akorát v jiném tempu (jak důmyslné, že). Co bych ale vychválil by byl asi kostým Krampuse (jeho směšných přívrženců ani náhodou). Závěr filmu mi přišel zajímavý, ale tím myslím doslova jen posledních asi 20 vteřin. Podtrženo sečteno, film na mě zapůsobil jako trošku lepší blbost. ()

HorrFi

Nejsem fanoušek hororovejch komedií ale Krampus mě fakt mile překvapil.. vtipná a originální byla hned úvodní scéna která přesně vystihuje dnešní komerční dobu a celej film byl zpracovanej dobře.. dvě typický americký rodinky co se vzájemně nemůžou vystát se sešli u vánočního stolu a začaly naschvály a byla to super jízda.. typický americký tlustý dítě, typickej americkej buran s bouchačkou atd.. a hororová stránka filmu byla taky dobrá, Krampuse bych nechtěl potkat ;) ()

majo0007

Neviem prečo, mne to pripomínalo ranného Spielberga, keď sa ešte montoval do práce iných režisérov - Poltergeist a Gremlins. Každopádne jeden z tých lepších Krampusov natočených v poslednej dobe. ()

Prometheus69

Pokračování" Puppet mastera aneb.. Jdou po vás vánoce! Hmmm.... hmmm... nevim co si o tom mám myslet. Když se prokoušete přes těch počátečních 10 minut rodinného tlachání... tak... TAK JE TO STEJNĚ SRAČKA! PLNÁ PŘEDPOTOPNÍCH TRIKŮ, zbytečných keců, OTŘESNÝCH SMĚŠNÝCH MASEK " NEJHORŠÍ KRAMPUS VŠECH DOB... škoda že to netočily němci, ty Krampuse umí... Tohle byla jen vychlá mrtvola z obříma rohama cože? O_o... no a ten konec.. ten konec! Nedám odpad jen proto že to nakonec DÍKY ČERTU NEBYL SEN! A povedenému openingu... který skutečně symbolizuje ducha vánoc. To jsem se pobavil víc než za celí film... :D Je skutečná drzost že si někdo dovolí takovou bééééčkoidní sračku procpat do kina! Komedie NE, Horor? K smíchu.. Napětí? Občas... Konečný verdikt: 2/10 ()

URBAN

Je to skvělé, jenomže ono to není horor. Jako vánoční komedie, je to skvělá, ale nenazýval bych to hororem. ( 4.8.16/MAC ) ()

KarlosBenda

Pokud tento film budete brát jako vánoční film, který si jednou za pár let pustíte právě o vánočních svátcích, pak možná ano, pak to možná bude fungovat. Vše je tady totiž sotva průměrné, příběh, herecké výkony, hororové scény, náznaky komedie atd. Ovšem ten lehounký nádech vánočního Burtonovského horroru to drží nad vodou. + samotný Krampus je ok. Ps. : Slovenský název filmu "Choď do čerta" by u nás v CZ asi neprošel :-D 55% ()

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

30.01.2017

Vedle filmových vesmírů se superhrdiny, kouzelníky nebo rytíři Jedi nám roste před očima také univerzum s obřími monstry. V roce 2014 ho rozjela Godzilla, už za pár týdnu ho obohatí Kong: Ostrov… (viac)