Krampus

• Slovensko Krampus: Choď do čerta (viac)

Kto sa nikdy nebál, že ho odnesie čert na Mikuláša, nech hodí vianočnou ozdobou. A to ste nenarazili na toho najhoršieho, na Krampusa. Temný protipól všetkých pekných symbolov najkrajších sviatkov v roku dokáže spoľahlivo vystrašiť nie len deti, ale aj neveriacich dospelých. K tomu, aby sa vám zjavil a strčil vás do mechu, pritom stačí tak veľmi málo. Pubertálny Max žije v obyčajnej rodine, kde sú vzťahy a emócie ako na hojdačke, teda chvíľu hore a chvíľu dole. Aktuálne sú na bode mrazu, pretože sa blíži trochu vypäté obdobie Štedrého dňa a navyše ešte dorazila rodina mamky (Toni Collete) sestra (Alison Tollman), ktorá patrí k trochu inému civilizačnému okruhu, diplomaticky povedané. Miesto kľudu, tieto sviatky prenasleduje nepokoj, na čo Max zareagujeme vyhlásením, žeby najradšej Vianoce zrušil. V tej chvíli začne metelica, po ktorej už nič nebude také ako predtým. Nie len, že nejde elektrina a nedá sa nikde dovolať. Za oknami sa im začnú objavovať strašidelné tiene, ktoré získavajú čím ďalej strašidelnejšie obrysy. Krampus sa rozhodol potrestať všetkých, ktorí zavrhli Vianoce, a nikto netuší, ako ich zastaviť. (Barracuda Movie)

Luksa

Řekl bych staromódní vánoční komedie s trochou toho potřeštěného pohanského strašení, která připomíná, že ti co nerespektují pravého ducha Vánoc budou patřičně potrestáni a do té správné předvánoční nálady se mi film strefil dokonale. Správná blbinka. ()

Georgex

Netradiční vánoční film, který zdařile míchá žánry, ale ve výsledku musím konstatovat, že se z tak jedinečného námětu dalo vytěžit více, přestože jsem se u filmu nenudil. Jen je škoda, že se tvůrci trochu neodvázali a nenaservírovali něco více ztřeštěnějšího bez těch rádoby vážných hororových klišé a "skrytého" vánočního poselství. Moje hodnocení 65%. ()

P1tr

Nepovedený pokus o hororovou komedii, který nevyděsí a ani příliš nerozesměje. Tvůrci zahazují zajímavý koncept svojí nerozhodností a tak pro jistotu neprezentují ani jeden ze zvolených tónů pořádně. Leccos zachrání dobře obsazení herci, ale i jejich talenty jsou povětšinou na nemastný, neslaný film krátké a tak vám bude po většinu filmu jedno, co se děje, neboť příběh nemá čím zaujmout. ()

upson

Krampus je fajn. Něco nového v již známém komediálně-horrorovém kabátě ve stylu Gremlins i když se zrovna nejedná o nějaký nový extra kultovní průlom. Myslím však, že časem se u tohoto snímku zvedne popularita a získá si své skalní fanoušky. Já se docela slušně bavil.....75% ()

Firebug

V rámci subřánru vánočních hororů jde o velmi dobrý a nadprůměrně zábavný počin. Z pohledu hororového fanouška bohužel promarněný potenciál. Krampus se mohl lehce stát kultem, ale to by tvůrce musel lépe naslouchat své specifické cílovce a nesnažit se to nesmyslně prodat malým capartům. Přístupnost PG-13 snímku vysloveně ubližuje. Díky absenci krve, nemá divák pocit, že jsou postavy v nebezpečí, že trpí a snaží se zoufale přežít. Dost tragicky pak vyzní fakt, že na plátně prakticky nespatříte žádnou(!!!) smrt. Krampus zkrátka nemá koule. Pokud nevyjde na nosičích uncensored/unrated verze, tak tu nevyužitou příležitost rituálně opláču. I tak lehký fajnový nadprůměr za 3* ()

herr_carter

Jojo Krampusi, táhni do pr..!! Škoda, že jsou zde zahrnuty i prvky komedie, protože ty celý film zbytečně sráží dolů a mezi námi, já měl zato, že Krampus fakt vypadá jak čert, nebo ďábel...a on je to plesnivý dědek....náběh dobrý, střed horší, konec na hovno................moje hodnocení = 4 z 10. ()

Sdoom

Vánoční klasika z toho doma asi nebude, ale jako zábavná jednohubka to funguje dobře. Na lepší hodnocení by bylo potřeba kvalitněji napsané i zahrané postavy a ještě více přitlačit na temnou strunu. Do hororu to má totiž fakt daleko, ten bych z popisu vyškrtnul. (Blu-ray, orig.) ()

sedm.1

Rozhodně ne! Já vlastně ve výsledku vůbec nevím, jak se k této podívané postavit. Jako komedie to nefunguje ani trochu a jako horor už vůbec ne, prostě mi to přišlo jako vánoční příběh s temnějším podtónem, nebo já fakt nevím, jak to vlastně popsat. Podstatné pro mě osobně ale je, že mě to v žádném ohledu nebavilo. Objeví se zde sice pár známých hereckých jmen, ale nikdo z nich není jakkoliv výraznější, zápletka je pak možná originální, ale mě přišla zkrátka fakt nudná, divná a nezáživná, a to přestože se tvůrci vytasili s několika nevšedními nápady, a samotný Krampus je jinak absolutně o ničem, včetně těch jeho pár bezvýznamných přisluhovačů, kteří nejsou v podstatě ani vidět, takže též bída. Co se atmosféry týče, ta sice působivá byla, ovšem čistě jen jako ta vánoční, a to nevím, jestli tomu tak mělo úplně být, a o navození napětí se tvůrci sice snažili, ovšem moc se jim to nedařilo, stejně jako jsem nezaznamenal přítomnost avizované vtipnosti, to působilo též jen jako marná snaha. A po hororové stránce to má význam asi takový, že děti i dospělý by neměli ztrácen víru v Mikuláše a Santa Clause, jinak si pro ně přijde rohatej a udělá bu, bu, bu! Takže opakuji, za mě rozhodně ne, tohle nebyl ani trochu můj šálek kávy. ()

Forsberg11

Na moje prekvapenie zábavný a dostatočne drsný rodinný horor s fantastickou vianočnou atmosférou. Spočiatku sa zdalo, že všetky postavy budú otravné ako komáre pri vode, ale chvalabohu sa z nich nevyliahli až takí dementi ako by niekto predpovedal, takže vo finále som im aj fandil. Krampus a jeho príšeri boli dostatočne strašidelní a odpudiví, casting na jednotku... come on...!! Tod Packer z Kanclu?, Berta z Dva a pol chlapa?, Toni Collette?, ten bradatý týpek, ktorého som už tiež kdesi videl?.... fantázia. A nešetrí sa ani akciou a mordami,... aj keď je to zakončené tak, ako je.... na samotnom zážitku to neuberie. A ten bol po čisto hororovej stránke fantastický. Takýto pure xmas horor si v modernej dobe nepätám. Toto bude kultovka, ktorou si budem dotvárať vianočnú atmosféru.... 75 %!! ()

HiddenDragon

Zajimavy pokus o netradicni vanocni film, hororoveho razeni. To se tak z te vanocni "nepohody" a stresu naprdnete a rozhodnete roztrhat dopis pro Santa Clause. A to se zkratka nedela :) Prijde bubak s pytlem a vy muzete jen kricet a utikat :) O tom tento film je a nic vic jsem pravda necekal. Ale myslim, ze to slo udelat prece jen trochu strasidelneji. Ze snimku je citit, ze je to brano nejak s nadsazkou, ze autori nechteli byt vylozene temni, a tak tu mame vrazedne vanocni pernicky (ano, ty ze Shreka, u nas tato postavicka moc znama neni), ozivle a zmutovane hracky nebo podivne elfy (samozrejme zadne zelene oblecky a cepicky, ale regulerni certiska). Sefuje jim Krampus, coz je nas klasicky cert, ktery chodi s Mikulasem (respektive nemecko-rakousky, cehoz je ve filmu vyuzito - babicka mluvi nemecky). Zde ovsem strasi samostatne, se svymi pekelnymi pomocniky. Postupne si odnese celou rodinku a na konci to vypada na jakoustakous katarzi a obet hlavniho detskeho hrdiny...a ono ne. Autori se na klasicky zvrat vykaslali a sebrali ho taky :) Celkove je to zajimava zmena proti tradicnim svatecnim pohadkam, ale rozhodne nic, co by se vepsalo do dejin. Takovy hamburger. Ham a je to. ()

klukluka odpad!

Snad si nemyslíte, že bychom o Vánocích nechali vraždit děti? Vždyť se jim to všechno jenom zdálo, těch úvodních 90 minut tím pádem neplatí. P.S.: Toni Collette bývala charakterní herečkou. Co jí to udělali?! ()

Han22

Může fungovat vážně myšlený horor s čertem v hlavní roli? S tím samým čertem, co na Mikuláše strká zlobivé děti do pytle? Záleží na tom - jestli máte rádi originalitu a baví Vás hororové osmdesátky. Po téměř sitcomoidním seznamování do nás režisér hustí atmosféru, že by se dala krájet - opuštěné město pokryté ledem a sněhem, spíše tušené než viděné zlo, rodina odřízlá v domě bez elektřiny a postupné mizení jejich členů. A ve finále se rozjede akční nářez/vyvražďovačka, která je sice hodně přes čáru (elfové, perníčky, oživlé hračky), ale jako fandovi osmdesátek mě to vůbec nevadilo. Naopak, dobře jsem se bavil, zavzpomínal na pár starých fláků (Chucky, To, Critters) a hlavně vůbec jsem se nenudil. A finální pekelná scéna je luxus. Pointa sice klišoidní, ale jinak to dopadnout nemohlo... za 4* s tím, že lépe tohle natočit asi nešlo. ()

Loki_Six

Saint Nicholas is not coming this year. Instead, a much darker, ancient spirit. His name is Krampus. He and his helpers did not come to give, but to take. He is the shadow of Saint Nicholas. ()

iXtr3m3

O chlp lepšie ako A Christmas Horror Story, ale v tomto prípade je to pre mňa sklamanie, nakoľko som čakal od filmu ďaleko viac. Je to síce už sedem rokov, čo som to videl a odvtedy som sa k tomu nevrátil, ale pamätám si živo na niektoré scény z filmu, rovnako aj na celkom slušný "záver", pretože to bol v danom roku súboj, kto z koho, či kinoverzia Krampusa alebo jeho béčková DirectToDVD varianta A Christmas Horror Story. Jedno vsadilo na prevarenú Toni Collette a širšiu distribúciu do kín spolu s nádychom "trápnej" komédie, druhé vsadilo na fajn fight medzi nasraným Santom a Krampusom z Golds Gymu... :) ()

borec999

Filmy Michaela Doughertyho mi príliš nesedia a tento nie je výnimkou, a to mám pokusy o vianočné horory veľmi rád. Najväčší kameň úrazu vidím v celkovom poňatí filmu. Máme tu zaujímavý námet o strašidle známom z reálnych ľudových povedačiek, maskami fakt pekne spraveného Krampusa, Bertu z Dva a pol chlapa, Davida Koechnera, na dobrý horor alebo hororovú výplachovú komédiu bolo skrátka zarobené. Lenže Dougherty Krampusa poňal ako fantasy horor pre celú rodinu. Čiže sa dočkáme pár nemastných-neslaných vrážd, riešenia vzťahov v rodine v ktorej sú jej členovia dosť názorovo a hodnotovo rozdielni, humoru a vtipkujúcej Berty a minimum hororu. V momentoch keď to malo byť desivé, to desivé nebolo a v momentoch keď to malo byť vtipné, to podľa mňa tiež vtipné nebolo. Čaro, resp. atmosféru filmu sa na mňa nepodarilo preniesť a na mňa Krampus pôsobil veľmi uvoľnene, detsky a žánrovo zmätene. A je to podľa mňa obrovská škoda, lebo námet, herecké obsadenie a aj pár dobrých nápadov ktoré som vo filme videl, mohli dať dokopy určite omnoho zapamätateľnejší film než sme dostali. PS: záver bol už úplny výsmech. 35% ()

Corpsegrinder

Vánoční klasika možná, ale ne pro běžnýho diváka, stejně jako Trick 'r Treat na Halloween. Problémem filmu je absence povídkovosti, která by tomu hodně pomohla, protože se zde objevuje spousta hluchejch míst. Bouřka zasáhne celý město a my se zbytečně soustředíme na jednu rodinku v jednom baráku. Jinak s filmem ale nemám problém, z Krampuse jde celkem respekt, perníčci jsou celkem ujetý a oživlý hračky jako například nenažranej šašek nebo plyšovej medvídek maj svý kouzlo, snad jen ty sněhuláky bych využil víc neboť se svým vzhledem mohli nadělat víc než jen stát a čumět na zahradě. Režisér opět dokazuje že je mistr v navození sváteční atmosféry. A hlavně asi neúmyslně natočil remake Vánoc u Griswoldů :)) Jinak objevuje se zde argument že film má happy-end, což teda rozhodně nemá. ()

dopita

Prvních asi třicet minut je to podprůměrná vánoční komedie o neomalených příbuzných, to se pozvolna překlopí v podprůměrnej vánoční horor, aby se z toho nakonec stala přeslazená vánoční idilka! Fuj! ()

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

30.01.2017

Vedle filmových vesmírů se superhrdiny, kouzelníky nebo rytíři Jedi nám roste před očima také univerzum s obřími monstry. V roce 2014 ho rozjela Godzilla, už za pár týdnu ho obohatí Kong: Ostrov… (viac)