Krampus

• Slovensko Krampus: Choď do čerta (viac)

Kto sa nikdy nebál, že ho odnesie čert na Mikuláša, nech hodí vianočnou ozdobou. A to ste nenarazili na toho najhoršieho, na Krampusa. Temný protipól všetkých pekných symbolov najkrajších sviatkov v roku dokáže spoľahlivo vystrašiť nie len deti, ale aj neveriacich dospelých. K tomu, aby sa vám zjavil a strčil vás do mechu, pritom stačí tak veľmi málo. Pubertálny Max žije v obyčajnej rodine, kde sú vzťahy a emócie ako na hojdačke, teda chvíľu hore a chvíľu dole. Aktuálne sú na bode mrazu, pretože sa blíži trochu vypäté obdobie Štedrého dňa a navyše ešte dorazila rodina mamky (Toni Collete) sestra (Alison Tollman), ktorá patrí k trochu inému civilizačnému okruhu, diplomaticky povedané. Miesto kľudu, tieto sviatky prenasleduje nepokoj, na čo Max zareagujeme vyhlásením, žeby najradšej Vianoce zrušil. V tej chvíli začne metelica, po ktorej už nič nebude také ako predtým. Nie len, že nejde elektrina a nedá sa nikde dovolať. Za oknami sa im začnú objavovať strašidelné tiene, ktoré získavajú čím ďalej strašidelnejšie obrysy. Krampus sa rozhodol potrestať všetkých, ktorí zavrhli Vianoce, a nikto netuší, ako ich zastaviť. (Barracuda Movie)

venison

Když jsem na plakátech poprvé zahlédla název „Krampus – Táhni k čertu“ nejprve jsem si myslela, že se jedná o pohádku z filmařského rendlíčku pana Trošky. Posléze, co jsem zjistila, že se má jednat o hororovou pohádku se strašlivým démonem, protkanou filmovými triky a okořeněnou humorem na pozadí vánoční atmosféry, začala jsem se těšit a moje mysl si vybájila nějaký super nadupaný nezapomenutelný filmový zážitek. Bohužel, opak byl pravdou a „Krampus“ opravdu trošku Trošku připomínal. Scénář je nevyrovnaný asi jako čerstvý puberťák. Strašlivý démon se zdárně schovává a jsou z něj vesměs vidět pouze obrysy.. Legendu o Krampusovi z německy mluvících zemí neznám, takže neotitulkovaná německy hovořící babička mi celou problematiku dostatečně nepokryla.. „Krampus“ má velmi ponurou, pošmurnou, místy až brutální atmosféru, takže malé děti tím autoři neoslní (tedy spíše rodiče) a dospělé publikum bude postrádat hektolitry krve a rozšklebených ran. Filmařsky vyspělý mi přišel pouze animovaný kraťas, který vzpomíná na dětství babičky. Jinak je to laciná spíše céčková rodinná pseudokomedie. Mimochodem, usnula jsem někdy krátce před koncem, ale i kdyby se na konci strhlo něco mimořádného, tak úroveň filmu to stejně nijak nepovznese.. Zabité už od začátku :-( ()

oveckaoa

Už tehdy,když jsem na tom byl v kině tak mě to nebavilo,ale s odstupem času je to horší a horší. Největší problém je v postavách buď se o nich nic nedozvíme (ta Němka co uměla aj anglicky) nebo jsou mě úplně u zadnice (celá ta rodina co k nim přijela na návštěvu). Pak člověkovi nezbývá nic jiného než jim vyloženě přát smrt což se sice dočká,ale po hororové stránce nic neuvidí (čestná výjimka jsou lidské nohy co žere jakýsi pajdulák). Navíc nevím proč se ten film jmenuje Krampus,když se tam objeví zhruba 5 minut z 98 a většina času jsou jen několika sekundové prostřihy. 40 procent za psychopatické perníčky, toho anděla a robota a za to,že všichni chcíply. ()

VasaX

Dougherty se inspiroval kromě "Krampuse" trošku Burtonem, Dětskou hrou a také vánočními rodinnými béčky. Výsledkem je hororová záležitost, s prvky humoru a tunou klišé (což by se dalo považovat trochu za sarkastický přístup, pokud je to cílené), která je avšak lepší než ostatní pokusy na Krampusovo téma. Film se zdá delší, než je, protože má několik míst, které jsou tak nějak podivně hluchá. Ale potom má několik skvělých, ikonických, bizarních a také parodických (v jistém smyslu). Nemyslím si, že se z toho stane kultovka či nový vánoční filmová tradice, ale tak nějak mě to bavilo. Zejména pokud si konec interpretujete hezky v duchu nihilismu (spoiler alert bude na konci). Takže jít na to do kina jsou sice bonusové body za velký formát, ale spíš se to hodí pěkně na večer do vánoční pohody, s půl litrem vaječného likéru po ruce. A k tomu konci? - - SPOILER ALERT - - Představa, že je nakonec všechny pochytal a uzavřel do vlastního soukromého nekonečného pekla vánoční idylky, je podivně uspokojující, než opačná happy-end interpretace. ()

Mishqo

60% ... Deštruktívna rodina, s ktorou by ste Vianoce stráviť nechceli. Malo to potenciál, no vo výsledku to bolo veľmi vlažné. ()

Brain-D

Vánoční atmosféra, kterou snímek srší je naprosto úžasná a nebýt stupidních vedlejších záporných postav, které snímek tvrdě srážejí dolů a ubírají i poměrnou temnost mohlo by se jednat o něco opravdu velmi temného. Škoda. 60% ()

Lukyn007

Pokus o jiný vánoční film se povedl. Krampus mohl být o něco děsivější, vtipnější, ale v rámci žánru rodinných snímků je zase hodně odvážný. Režisér Halloweenské noci opět prokázal smysl pro absurdnost, viz vraždící perníčky, a vnímání svátků jakožto ukázku lidské zbrklosti, hlouposti ale i obětavosti. Výsledný mix se sice nestane klasikou jako Sám doma, ale jako odlehčení od všech vánočních strastí funguje více než dobře. Kdo ví, třeba se příště dočkáme i toho vraždícího velikonočního zajíčka. 75% ()

Tft

Parádní žánrová jednohubka. Určitě to má svoje chyby, ale co? Když se držím hodnocení v rámci žánru tak je tady málo co vytknout. Vkusně vystižená vánoční atmosféra (hlavně úvodní scéna) a všechno je to zabaleno to vtipného hávu, který pro mě fungoval na jedničku. Co musím určitě vyzdvihnout je práce s kamerou, spousta záběrů je tady hodně stylově natočených, že by to ani člověk od tohohle typu filmu nečekal. Parádní creepy/funny vánoční oddechovka (70%). ()

JohnSmith

Trailer byl naprostá pecka a moc jsem se těšil na vánoční hororovou komedii. Ve finále to není moc vtipné, ani moc hororové, i když chvílemi tam to napětí je. Suma sumárum, žádná sláva. Napodruhé to bylo mnohem lepší. Nevím jestli je to tím, že jsem od té doby viděl mnohem horší filmy, nebo to bylo jen lepší náladou, každopádně zvedám že dvou na tri ()

Herzeleid

Extrémní nesmysl. Komedie? Nebo dokonce horor? Tak vážení, ani jedno. Toto byla vyloženě tragédie. Nanejvýš splácané, bez smyslu. ()

R1CH1E

Výborný mix pohádky s hororovými prvky. Strašidelné tak akorát, aby se na to mohli koukat i starší děti. Spousta skvělých nápadů. Pro mně příjemné překvapení. ()

JustMeeKatie

V prvé řadě musím říct, že mě těší, že se někdo z USA rozhodl natočit film, a ještě k tomu horor, na motiv německo-rakouského vánočního strašidla. Ačkoliv my máme místo Krampuse čerta, asi každý z nás někdy viděl tradiční průvod s těmi děsivými maskami. Přiznám se, že ze samotného Krampuse jsem měla opravdu respekt, ale masku, hlavně teda její obličej, mohli ještě trochu dotáhnout do dokonalosti. "Krampus: Táhni k čertu" se rozhodně neřadí mezi ty horory, po kterých potom nebudete spát a budete se bát jít sami na záchod, ale je to strašidelný film, na který se dá jednou za čas, nejlépe asi teda v období Vánoc, podívat. Poučení z filmu: "Dávejte si bacha na to, co si přejete!" ()

KASUGI

Když se díváte na dobrodružnou KOMEDII PRO MLÁDEŽ - Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta, kde jsou v koši usekané hlavy a pak mrknete na HOROR, kde se umírá mimo obraz a necákne ani kapka krve, tak je něco kurevsky špatně! Začátek slibný, po pár (ne)mrtvolách jsem začal tušit, že tu něco nehraje a když armádní vesan, po tom všem, co prožil a viděl, začne nadávat skopčácké babce, že nevěří na babské povídačky, ukončil jsem sledování a věnoval se již pouze balení dárečků. ()

zsn

Sami doma. Dobrá pointa, ale přehnaná snaha o horor. Přehnané prvky - cukroví ze Shreka, Gremlins/Teddy zrůdičky a Krampus, který nevypadal jako tradiční Krampus (asi inspirace filmem Krampus: The Christmas Devil) a bylo ho tam poskrovnu. Líbí se mi nápad uzavřených lidí v jednom prostoru, zde s vánoční atmosférou v krásném domě - to ve mne vyvolává reálné prostředí Vánoc, kdy je venku vánice, vy sedíte u krbu a nikdo na vás nemůže (respektive je nevhodné, aby někdo zvonil), a zároveň nikam nemusíte - takové bezpečí, co už málokdy pociťuji. Toni Collette je skvělá, škoda, že jí je málo vidět. Film začal opravdu vtipně - takové Kauflandovo/Lídlovské šílenství (jde vidět, že americký a český národ se zas až tak neliší), ale v průběhu se humor vytratil, a zároveň z něj přehnané hororové prvky udělaly stupidní béčko. No prostě výši hodnocení si vybojovala americky nazdobená domácnost a novodobý/krásný/tmavovlasý/uhrančivý Kevin McCallister/Emjay Anthony, nechápu, jak někdo může o tomto filmu říct, že je skvělý, ale na druhou stranu rozumím, že to mlaďochy chytne, jak nás v naší době třeba zrovna ti Gremlini. ()

jefff

Krampus je fajn oddychovka s trochou humoru, málo strašení a pár zabijáckých perníčků či vetřelčího klauna. Na "vánoční" horor slušná kvalita, ale pravdou je, že jako horor to nefunguje ani trochu. Žádné lekačky, žádné strašidelné scény a humor funguje jen někdy. Zkrátka dobrý film, ale žádná pecka. ()

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

30.01.2017

Vedle filmových vesmírů se superhrdiny, kouzelníky nebo rytíři Jedi nám roste před očima také univerzum s obřími monstry. V roce 2014 ho rozjela Godzilla, už za pár týdnu ho obohatí Kong: Ostrov… (viac)