Krampus

• Slovensko Krampus: Choď do čerta (viac)

Kto sa nikdy nebál, že ho odnesie čert na Mikuláša, nech hodí vianočnou ozdobou. A to ste nenarazili na toho najhoršieho, na Krampusa. Temný protipól všetkých pekných symbolov najkrajších sviatkov v roku dokáže spoľahlivo vystrašiť nie len deti, ale aj neveriacich dospelých. K tomu, aby sa vám zjavil a strčil vás do mechu, pritom stačí tak veľmi málo. Pubertálny Max žije v obyčajnej rodine, kde sú vzťahy a emócie ako na hojdačke, teda chvíľu hore a chvíľu dole. Aktuálne sú na bode mrazu, pretože sa blíži trochu vypäté obdobie Štedrého dňa a navyše ešte dorazila rodina mamky (Toni Collete) sestra (Alison Tollman), ktorá patrí k trochu inému civilizačnému okruhu, diplomaticky povedané. Miesto kľudu, tieto sviatky prenasleduje nepokoj, na čo Max zareagujeme vyhlásením, žeby najradšej Vianoce zrušil. V tej chvíli začne metelica, po ktorej už nič nebude také ako predtým. Nie len, že nejde elektrina a nedá sa nikde dovolať. Za oknami sa im začnú objavovať strašidelné tiene, ktoré získavajú čím ďalej strašidelnejšie obrysy. Krampus sa rozhodol potrestať všetkých, ktorí zavrhli Vianoce, a nikto netuší, ako ich zastaviť. (Barracuda Movie)

Nikolas__

No, nevím. Jak často říkám, tvůrci si měly vybrat jestli to bude celé (od začátku do konce!) šíleně komediální, nebo ultra-vážné. A oni... si nevybraly. Od nějaké čtyřicáté minuty se zde vyskytují maximálně tak vtipy trapné, nebo jen pokusy o vtip. Prvních dvacet minut je fakt skvělých a vtipných, ke konci je to zase moc pohádkové. Děsivé scény moc nefungují. Komediální občas. Postavy tak nějak snesitelné (kromě dětí). Vlastně je to dost promrhaný potenciál, i když řemeslně to je profesionální, na čtyři hvězdy to opravdu nesahá. ()

walkingdead

Když přijela rodinka buranů na návštěvu k příbuzným, vypadalo to jako další variace na Vánoční prázdniny. S tím, že tahle famílie buranů vypadá, jako kdyby utekla odněkud z obludária. Pak do toho ale hodil vidle Mikulášův rakouský kámoš, který si udělal výlet za oceán a rozhodl se, že Amíky nebude jen strašit, ale rovnou krutě likvidovat, což se mu velmi úspěšně dařilo. Američani si holt tuhle alpskou legendu upravili po svém... ()

GeminiK

Tuhle blbost bych hororem nenazvala, i tak nedám odpad. Líbila se mi animovaná vzpomínka die Oma. Ten kdo dělal masky se mohl poradit s Rakušáky jak má vypadat správný Alpský Krampusák, ze kterého si i dospělý krupne do kalhot. ()

Scanerior

Jen rychlá a stručná recenze. První polovina filmu je skvělá, buduje atmosféru, je vtipná a je tu i první úžasná úvodní scéna s Krampusem, avšak přibližně v polovině se film drasticky změní a začne tu řada absolutně zbytečných podivností, které nejsou moc zajímavé a vše jde rázem k čertu! ()

LencaN

Tohle rozhodně nebude vánoční klasika. Alespoň ne pro mě. Jako jednorázovka ok, ale za to zklamání, jak jsem se na něj strašně těšila a ono to bylo jako velký pšouk, tak za to ho rozhodně nehodlám sledovat někdy znova. V traileru to vypadá líp než jak dopadl celý film. A tady asi bude ten zakopaný pes. Námět dobrý, i vizuálně alespoň ty scény v traileru vypadají úchvatně, děsivě, brr. Ale to co bylo mezi těmito scénami, tedy celá ta atmosféra, to stálo za houby. Horory nemusím, ale když už na něj jdu do kina, tak se opravdu chci aspoň bát :D tohle vždycky vypadalo nadějně, jako že to bude třeba masakrální lekačka nebo zabíječka... a ono nic. Jen někdo prohodí vtípek nebo se objeví roztomilý rozzlobený perníkový panáček. Krampus tam byl strašně málo, víc prostoru si uzmuly zlobivé hračky. Elfové mi přišlí jak banda středoškoláků, co si jde vykoledovat nějakou pětku, aby si mohli na večer koupit flašku rumu. To už mnohem strašidelnější byli ti sněhuláci na zahradě, ti byli bombasticky děsiví. A samotný Krampus vypadal s jeho kopyty, rohy a řetězy luxusně, jen do doby než se ukázal jeho obličej. Čekala jsem, že budu muset sklápět oči, jako když jsem poprvé v Harry Potterovi viděla mozkomora. Ale pod kápí se skrývala jen nehybná maska a opět jsem si přišla jak na nějakém školním divadelním představení. Při odchodu z kina jsem si říkala, že to nebylo tak zlé, že jsem si to užila, ale bohužel když se na Krampuse snažím rozpomenout teď po pár dnech, vybavují se mi jen ty okaté nedostatky a samotnou mě to strašně mrzí. ()

Nemooo

Na tento snímek jsem se obzvláště těšil, protože fandím hororovému žánru. Několik pasáží bylo opravdu děsivých, u dalších scének jsem se trhal smíchy (např: scénky s perníčky). Ovšem na druhou stranu dávám 3 hvězdy z důvodu, že pár scének si mohli odpustit nebo je více doladit. Bohužel asi polovina filmu není pro staršího diváka, nebo mi to tak alespoň přišlo. ()

marekspanel

Dost jsem se nasmál a ze začátku jsem se i bál. Byl jsem zasažen zamyšlením se nad pravým duchem Vánoc,což je dobrá trefa tohle téma pro dnešní dobu. Je to dobře obsazený i zahraný, nemá to moc výrazně hluchých či nudných míst. Má to myšlenku a pěkný vizuál. Samozřejmě poslední třetina jsou takoví Gremlini a musí se to brát hodně s nadsázkou, ale bavili jsme se a to je hlavní :) ()

mr.twizta

Zajimavy svatecni horror riznuty komedii. Dougherty si po halloweenu vzal na paskal vanoce a ja rad byl u toho. Nejedna se o buhvijak desuplnou jizdu, ale prakticke triky funguji a v ramci rozumne stopaze se clovek nenudi. Pridejte perfektni hudbu a hned si budete vice vazit toho, jak travite vanoce. Chapu, ze Krampus nesedne kazdemu, ale za me tu byla odvedena dobra prace. ()

Rhod

To ako vážne?? Toto?? Nie vždy sa podarí vidieť takúto hlúposť. Nemám slov. Po pozretí tohto "filmu" budem musieť asi prehodnotiť názor na pozeranie filmov. To bolo otrasné. Ani si netrúfnem tipovať, ktorú vekovú skupinu by to asi tak mohlo zaujať. Pre mňa v tom filme všetko zlé. Až ľutujem, tých hercov, že sa na to dali. Buď sú na tom tak zle, že nemajú žiadne iné zákazky, alebo .... vlastne inak si to vysvetliť neviem. A ešte ako sa aj snažili tváriť, že je to skutočné. Chce sa mi plakať. A ešte aj ten záver, veď to sa už viac ani pokaziť nedalo. Také podarené imperfektné dorazenie celého filmu. Tie príšerky, alebo ako ich nazvať, neviem kde hlboko v podvedomí na základe čoho ich scenárista vytvoril ... jedna hviezdička len za perníky, ktoré ma asi 2x pobavili. Som veľmi prekvapený z tak vysokého hodnotenia. Radšej by som si pozrel aj dokument o mačacích vykrútených fúzoch ako toto. Česi majú na to krásny výraz - Jdu blejt. ()

axcris

Tomuto sa povie vianočná sekaná. Šťastná rodinka chce zažiť pekné vianočné sviatky, pokým sa k ním nepripojí tá iná, divná časť z rodiny. Ktorú každý máme? Presne taký typ, s ktorými by ste sa nechceli priateliť, lebo kupujú drahšie darčeky deťom, alebo sa pozerajú na pozlátok namiesto srdečnej čokolády. Je to ale rodina, takže Vy musíte. K tomu sa nám ešte dovalí nepodarený brat Svätého Mikuláša s jeho negatívne naladenou grupou a máme film, ktorý môžeme deťom púšťať, ak sa im bude zdať hranie sa na iPhone viac, ako zdobenie vianočného stromčeka. Namiesto veľmi sladkých Vianoc, Krampus určite poteší každé slané srdiečko. Prekvapil ma? Veľmi nie, málo áno. Mi neposlušnejší sme si prijali pridať ešte viac krvavej polevy na perníčky. Film čo má čo ponúknuť. Možno aj poučiť? Je iný ako Hollywood, to je na ňom to najlepšie. Teda aspoň sa snaží. Stále by ale mohol byť aj viac. Nabudúce poprosím čistý žáner a všetci budeme spokojný. Tvoj neposlušný chlapec, Filip. ()

zvolsi

Táhnout k čertu by měl Michael Dougherty! S tímhle Kriplusem mě zatáhl do pěkných sraček :( Doufám že tohle hovado dostalo letos pod stromeček aspoň nějakéj talent, jinak to s těma X Menama vidím dost bledě. Tu dvojku za něj musel napsat někdo jinej a nebo je jejich rejža génius. Pár dobých hlášek na začátku bylo, ale ta megatuna sraček co následovala, byla k nevydržení a závěr to dojebal úplně. Kdyby mě nebylo líto těch herců, tak dám snad i za jedna. ()

blade23mc

No lekačky a velké překvapující scény jsem při spouštění tohoto filmu nečekal a tudíž nebyl ani zklamán, byla to slátanina jako hrom. Rodina sice působila trochu sympaticky, ale herecký jsem tam věřil pouze strýčkovi s brokovnicí, který sem tam vyperlil i zajímavou hlášku. Co se týče Krampuse a jeho společníků mě až oči přecházely, co to tvůrci stvořili v dnešní novodobě době. Maska tak dementní až pohled na to "monstrum" byl spíš ke smíchu než strachu. To samé vražedné perníčky a především klaun, který má k Vánocům opravdu daleko... No že všichni skončili, jak skončili byla jediná útěcha. 35% ()

Saxos

Začátek jak Vánoční prázdniny rodiny Clarka Griswoldovic, a pak už remix snad všeho co jde. Klady: vložená pohádka od babky Gertrúdy o Krampusovi ve stylu Mrtvý nevěsty Tima Burtona; hudba a zvuky. ()

Tomko87

Tak ako bola to riadna hovadina. Niečo ako Diabolský Santa, len s Krampusom. Nedalo mi, tak som pogooglil. Krampus rakúska bytosť. U nás je to vlastne čert (Na detských besietkach je Mikuláš, Anjel,a čert..)... Keď je Miikuláš, je pri nom čert.. Mikuláš dáva, čert/krampus berie .. Deti, ľudí, psov, kohokoľvek , kto nepočúva.. Mňa ale nepreští kokot .... No toľko s wikipédie. Film bol priemer. Snažilo sa to to o hororovú čiernu komédiu. Škoda že na oboch frontoch zlyháva. Diabolský santa mal aspoň perfektný úvod a scénu v bare. Tu nič také čo by som sa zasmial, alebo poľakal. Male plus , že tam hrala Berta z Dva a pol chlapa. Vlastne aj tak hrala ...Jedna hviezdička za Bertu, jedna za vraždiace hračky a perníky a druhá lebo boli Vianoce . ()

brasek

Nemám rád kombináciu hororu a komédie, tieto dva žánre nepatria k sebe. K snímku môžem povedať, že čo som očakával to som aj dostal. Nie je to sklamanie, nie je to ani potešenie... fantasy snímok s prvkami hororu a zopár vtipnými hláškami. ()

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

30.01.2017

Vedle filmových vesmírů se superhrdiny, kouzelníky nebo rytíři Jedi nám roste před očima také univerzum s obřími monstry. V roce 2014 ho rozjela Godzilla, už za pár týdnu ho obohatí Kong: Ostrov… (viac)