Krampus

• Slovensko Krampus: Choď do čerta (viac)

Kto sa nikdy nebál, že ho odnesie čert na Mikuláša, nech hodí vianočnou ozdobou. A to ste nenarazili na toho najhoršieho, na Krampusa. Temný protipól všetkých pekných symbolov najkrajších sviatkov v roku dokáže spoľahlivo vystrašiť nie len deti, ale aj neveriacich dospelých. K tomu, aby sa vám zjavil a strčil vás do mechu, pritom stačí tak veľmi málo. Pubertálny Max žije v obyčajnej rodine, kde sú vzťahy a emócie ako na hojdačke, teda chvíľu hore a chvíľu dole. Aktuálne sú na bode mrazu, pretože sa blíži trochu vypäté obdobie Štedrého dňa a navyše ešte dorazila rodina mamky (Toni Collete) sestra (Alison Tollman), ktorá patrí k trochu inému civilizačnému okruhu, diplomaticky povedané. Miesto kľudu, tieto sviatky prenasleduje nepokoj, na čo Max zareagujeme vyhlásením, žeby najradšej Vianoce zrušil. V tej chvíli začne metelica, po ktorej už nič nebude také ako predtým. Nie len, že nejde elektrina a nedá sa nikde dovolať. Za oknami sa im začnú objavovať strašidelné tiene, ktoré získavajú čím ďalej strašidelnejšie obrysy. Krampus sa rozhodol potrestať všetkých, ktorí zavrhli Vianoce, a nikto netuší, ako ich zastaviť. (Barracuda Movie)

XXXXXXXX

Po roce přišli i Vánoce a s nimi přišel i Vágus. Chvíli dupal po střeše, potom se proběhl po půdě a když už ho to věčné poflakování nudilo k smrti, vyslal do akce partu nikým nechtěných sirotků z místního sirotčince, oživlý perníček, opeřenou panenko-sovu, podivnou miniaturní existenci v krabičce a všechno zakončil jakýsi lidožravý kašpárek ( asi jediné dobře vypadající monstrum této slátaniny). Herci pak klasicky nechali selský rozum doma, a hraje-nehraje pokračovali v rozjeté parodii na herecký výkon. Vrcholem všeho, je pak podivná animovaná, pohádkoidní scéna vprostřed filmu. Vágusi, vágusi, já být tebou, tak příští vánoce zaúřaduju u pánů Shieldse, Doughertyho a Caseyho, kteří za takovýto paskvil zaslouží shořet v pekle... ()

wirtr

Tak tohle by měli dávat na vánoce v telce misto některejch blbin. Sice tohle taky není žádná sláva, ale nádherně to vystihuje současný svádky klidu a míru. Conchata Ferrell a bubáci opravdu váleli dost jsem se nasmál. A trošku mi ten styl humoru připomněl Gremliny, takže komu se líbili tyhle zelený potvory, tínlhe filmem určitě nepohrdne. ()

Mr.nachos

S vědomím, že jde o blbost jsem se rozvalila na gauči a pustila si něco, co mě, musím říct, dost překvapilo svojí blbostí a přestože je to opravdu nesmyslnej výplod něčí fantazie, celkem mě to bavilo, jen nevím, jestli tím ubohým příběhem, nebo ještě ubožejším hereckým výkonem každého herce zvlášť. ()

MikeMyers

Legenda je asi dobrá ale ten film je takovej mizernej. Paradoxně to za něco stojí do té doby, než se tam něco většího začne dít..z toho co se děje na půdě je mi trapně za ty tvůrce. ()

MartinTerran

Pěkná legenda o zlém Mikuláši, sice už to tu bylo ve filmu Nesvatý, ale to mi nijak nevadilo. Rozjezd byl pomalejší, ale jinak povedený snímek. Bylo to sice dost trhlé, ale i strašidelné. Atmosféra se dala krájet a ten konec byl ďábelský (velmi mě překvapil). Hodnocení: 64/100. ()

Lyx

Tento film bol slabý asi ako punč z dedinského jarmoku. Komediálny horror hm? Ani jedno ani druhé. Pre toto asi tento podžáner nemám veľmi v láske. Nebol tu cítiť ani dostatok horrorovej atmosféry a ani komediálnej vložky. Byť tu niečoho z týchto dvoch faktorov viac, asi by som išiel s hodnotením vyššie. Príbehovo však zaujímavé a pútavé, taktiež scenár bol zvládnutý celkom dobre. Prvá tretina deja pekne vystavaná, nejaké napätie tam je, ale potom to pomaly upadá do hlbín céčkového horroru. Avšak masky... Moc mi nesadli a nepáčili sa mi. Prišlo mi to dosť odfláknuté. Keďže je však horrorov o Krampusovi a celkovo Vianočných horrorov pomenej (tých kvalitných ešte menej), toto by som doporučil zhliadnuť. Na dlhší zimný večer, celkom príjemné spestrenie. Moje hodnotenie: 40% ()

adamix

Vianočná horror - comedy somarina, aká má byť. Pri prvých pozretiach som stále cítil, že pozerám na čistú blbosť, časom sa z toho stala každoročná ,,štefanovská" tradičná chujovina, ktorú som si nakoniec obľúbil. U mňa 70%. ()

Xpojntman

Hele v celku pěkná vanoční vyvraždovačka a horror o stále populárnějším Krampusovi. Slušná akce, i když jsou takový ty klasický blbý hluchý místa. ()

walkingdead

Když přijela rodinka buranů na návštěvu k příbuzným, vypadalo to jako další variace na Vánoční prázdniny. S tím, že tahle famílie buranů vypadá, jako kdyby utekla odněkud z obludária. Pak do toho ale hodil vidle Mikulášův rakouský kámoš, který si udělal výlet za oceán a rozhodl se, že Amíky nebude jen strašit, ale rovnou krutě likvidovat, což se mu velmi úspěšně dařilo. Američani si holt tuhle alpskou legendu upravili po svém... ()

Detak

To bylo ta strašidelný, až jsem se z toho málem podělal :-D No nevím, pro jak velké děti tohle je, tak 13+, tak opravdu pozor, jinak myslím, že noční můry zaručeny a respekt z čertů jak by smet. Pro milovníky strašidelných filmů to asi naplní účel komedie (scény jako naštvaní perníčci střílející z hřebíkovačky a podobně). A ano, tohle je první skutečná pohádka o čertech, žádný ťuťu ňuňu, já jsem hodnej, hloupej čertík z peklíčka. Tohle je čertík, ze kterýho děti vyletěj z elektriky :-D  Doporučuju vidět.. ()

Blazkowicz

Měl jsem z toho trochu strach, ale nakonec to nebylo vůbec zlé. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že to mohlo být mnohem lepší. Nejlepší z filmu je jak jde ta holka ven, jak ji jdou potom hledat a začátek u toho krbu. Jinak nic moc. Kromě scén venku to nebylo strašidelné ani omylem. Hlavně je to v tom domě hrozně strnulé a nudné. Rozjíždí se to pěkně a pak to takhle zaříznou. Ani scény na půdě a vraždící hračky nebyly moc dobré. Taky je to tím, jak se to odehrává furt na jednom místě. Kostýmy a masky asi poslední dobrá věc. Krampus ušel, ale ten obličej nic moc. Na repete to příští roky nevidím. 3+* ()

Dejvecd

Santa Claus tento rok do mesta nezavíta. Namiesto neho ho svojou návštevou poctí temný čert Krampus, pripravený odniesť všetkých čo neposlúchali do bolestivých múk v pekle. Namiesto darčekov potečie krv. // Strašná blbosť, ale zároveň dosť zábavná blbosť, ktorá kombinuje hororovú vyvražďovačku s vianočnou rozprávkou a ide jej to fakt skvelo. Dostaneme príbeh o vianočnom duchovi a láske a zároveň vianočné monštrá, ktoré žerú nezbedníkov. Škoda len, že tam nebolo viacej originálnych nápadov po vzoru "medovník-v-kozube". 7/10 ()

inuisibilis

Velice,ale velice mě zamrzelo tak slabé hodnocení filmu.66%.Jako vážně?Tento snímek by si zasloužil alespoň 75 a více.Ale to je vedlejší. Film který splňuje vše.Akci,humor,strach a napětí.Doufám že jestli vznikne další takový snímek,bude na lepší linii červené nálepky. Za mě 100% :D A především by jste se měli nad sebou zamyslet. Protože účet na čsfd může mít každý debil ;) A pokud nějaký debil hodnotí film celý jeho průměr posere :) ()

McMurphy

Atmosféra skvělá, ze začátku to mělo náběh na vtipný vánoční rodinný film, jenže od prvního příchodu Krampuse na scénu se toho začalo dít mnoho a zároveň málo. Tak když už se nebylo od cca 20 minuty čemu smát, chtěl jsem se tedy bát, vtáhnout se do záhad atd. - bohužel nic z toho se nesplnilo a z Krampuse je jen další průměrný, byť tedy rozhodně originální vánoční film, který nepotřebuji vidět více jak 2x. Klasika jako jiné filmy se z toho zřejmě nestane. Kladně hodnotím především obsazení, to se docela povedlo, dále nápad, "nesraní se s tím" a již zmiňovanou atmosféru. Příště vynechat ty vedlejší zrůdičk a dát více prostoru zástupcům pekla. ()

nattyxh

Po celý film mrazivá a vánoční atmosféra. Myslím, že pokus o vánoční hororovou komedii se povedl. Mohli to ztvárnit trochu více strašidelněji. Začátek se tvářil jako rodinná komedie, poté se to přeměnilo na horor, který ve vás nechá takový napjatý a nepříjemný pocit. Všichni si myslí jak jsou Vánoce pouze svátkem klidu, rodiny a cukroví ale Krampus ukazuje, že se o vánocích toho může stát daleko víc. V sále kolovala hromadná reakce (spíše než řev byl slyšet smích), jeden se zasmál a zasmáli se všichni (ale nesmáli jsme se zbytečně, humorných prvků tam bylo tak akorát.) ()

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

30.01.2017

Vedle filmových vesmírů se superhrdiny, kouzelníky nebo rytíři Jedi nám roste před očima také univerzum s obřími monstry. V roce 2014 ho rozjela Godzilla, už za pár týdnu ho obohatí Kong: Ostrov… (viac)