Krampus

• Slovensko Krampus: Choď do čerta (viac)

Kto sa nikdy nebál, že ho odnesie čert na Mikuláša, nech hodí vianočnou ozdobou. A to ste nenarazili na toho najhoršieho, na Krampusa. Temný protipól všetkých pekných symbolov najkrajších sviatkov v roku dokáže spoľahlivo vystrašiť nie len deti, ale aj neveriacich dospelých. K tomu, aby sa vám zjavil a strčil vás do mechu, pritom stačí tak veľmi málo. Pubertálny Max žije v obyčajnej rodine, kde sú vzťahy a emócie ako na hojdačke, teda chvíľu hore a chvíľu dole. Aktuálne sú na bode mrazu, pretože sa blíži trochu vypäté obdobie Štedrého dňa a navyše ešte dorazila rodina mamky (Toni Collete) sestra (Alison Tollman), ktorá patrí k trochu inému civilizačnému okruhu, diplomaticky povedané. Miesto kľudu, tieto sviatky prenasleduje nepokoj, na čo Max zareagujeme vyhlásením, žeby najradšej Vianoce zrušil. V tej chvíli začne metelica, po ktorej už nič nebude také ako predtým. Nie len, že nejde elektrina a nedá sa nikde dovolať. Za oknami sa im začnú objavovať strašidelné tiene, ktoré získavajú čím ďalej strašidelnejšie obrysy. Krampus sa rozhodol potrestať všetkých, ktorí zavrhli Vianoce, a nikto netuší, ako ich zastaviť. (Barracuda Movie)

Ombak▼Penari

Nečekal jsem mnoho a dostal jsem ještě méně. Bohužel roztomilá blbinka pro pozdní sváteční večery se nekoná a vylezlo z toho cosi, co sice vyloženě nerve oči, ale taky nic nepřináší - ani vtip, ani napětí, ani přepálené třeštění alá Brainded. Celé to působí značně sterilně a nudně, Krampuse si vlastně moc neužijete a stejně to není takový pekelný badass, jak by si zasloužil. Celkově z toho mám pocit jak z osmdesátkového béčka, které se nestalo klasikou pirátských VHS. ()

helloween93

Krampus je rozhodně zajímavá hororová komedie, která, podobně jako Insidious dokáže udělat atmosféru i s ratingem PG-13. Od začátku mě film pohltil svým vánočním feelingem a nerozumím, proč má film hodnocení 55%, protože jde o specifickou stylovku, kterých je jako šafránu. Asi vám holt musí sednout mix Gremlins a Griswoldovských vánoc. První film shlédnutý prostřednictvím Netflixu a zároveň 2222. ohodnocený film. 4* ()

Wallis3

Trošku netradiční vánoční horo...ne...komedie....no možná. Fajt s perníčkama a ostatníma potvůrkama v celku bavil, ale Krampusák, ten byl teda sakra nevyužitej!!! ()

MickeyStuma

Kterak chlapec Max nevědomky přivolal antropomorfní figuru Krampuse, který je založen na staré legendě pocházející z německy mluvících východních Alp, načež se začali dít věci. Zpočátku snímek vypadá jako obyčejný rodinný vánoční příběh s kapkou nějakého toho romantismu, typický pro produkci Hallmark, ale asi v polovině příběhu se to nakonec celé zvrhne v docela napínavou hororově dobrodružnou podívanou. Atmosféra rodinného filmu to však i nadále zůstává, takže rozhodně nelze očekávat klasický slasher.  Je to vlastně taková směska hororu, komedie a fantasy, obsahující dokonce i animovanou část coby retrospektivu. Krampus jako takový velmi dlouho zůstává ve fantazii jak postav příběhu, tak i diváků, což vcelku posiluje tajemné napětí. Samozřejmě se ve finále ukáže, což už je vlastně něco jako třešnička na dortu na samém vrcholu všeho dějství. Snímek je plný vánočních barev a nálady, čímž hlavně splňuje svůj vánoční účel. Atmosférou a vlastně i námětem se hodně porovnává s filmovými klasiky, jako je 'Gremlins' (1984) a 'Critters' (1986). Tak či onak, rozhodně se jedná o příjemnou zábavnou komedii s kapkou nějakého toho strachu a napětí. ()

Frankiecze

Začátek docela slušný, ale tím to tak končí. Pak člověk neví jestli sleduje Toy Story: Pomsta ze záhrobí, nebo se jen přišel pomstít Perníček s jeho kamarády ze Shreka. Každopádně chlapec, který se snažil být na konci hrdinou a vše zachránit by si měl uvědomit, že peklo není žádný holubník a co peklo schvátí, to už nenavrátí aneb velké plus pro zřejmě bosse Krampuse. Odkaz pro tento film? Asi to co řekla ta tetka v řetězech "See you in hell" ()

Torgal

Tip pre sledovanie filmu: Nepristupujte k nemu ako k horroru, ale ako k temnej vianočnej rozprávke. S týmto prístupom budete mať dobrú šancu, že si ho užijete a nebudete riešiť nedostatok seriózneho strašenia. Pre mňa veľmi príjemné prekvapenie a netradičný vianočný film, ktorým sa dá spestriť inak konzervatívny sviatočný program. 7+/10 ()

FanKalEl

Za tú výpravu, masky, kulisy a tú časť filmu ktorú by som nazval welcome to the fun palace je tento vianočný film veľmi dôstojný priemer. Nebyť toho tak by to bola bieda. (64%) ()

Porp

Chvíľu som si myslel, že sa dívam na komédiu s jemne hororovými prvkami. Ako tých prvkov začínalo v priebehu deja čoraz viac pribúdať, začal sa ma zmocňovať neuveriteľný pocit rozčarovania a trpkosti z toho, aký to mohol byť dobrý film. Očakávané vytriezvenie zo zlého sna už nemalo na mňa žiaden efekt. ()

PEZ

Jedno z najväčších sklamaní roka. Michael Dougherty ukázal v Trick 'r Treat, že aj s malým rozpočtom vie natočiť zaujímavý film. A keď to už už vyzeralo, že skrz Krampus prerazí do prvej ligy, dostali sme na tanier totálnu úbohosť. Film, ktorý nevie, či má byť pre deti alebo pre dospelých, či má byť horrorom alebo komédiou. Nakoniec je to iba jedná veľká nuda. Fakt sme odchádzali z kina hodne nasrdení. Ani neviem, prečo ostávam na 2*, mám chuť znížiť na jednu. Jedine obstojná formálna stránka ma drží na uzde. Dougherty ma už do budúcna nezaujíma. ()

helraiser

Kdo čeká nějakou krvavou divočinu tak bude jistě zklamán, ale kdo očekává slušnou atmosférickou vánoční hororovou komedii tak bude jistě spokojen. Masky Krampuse a jeho družiny jsou perfektní, oživlí perníčky necháme stranou. Vánoční atmosféra je všudypřítomná a děj pěkně odsejpá, někdy až moc rychle, ale divák si to užije určitě. Samozřejmě, že vzhledem k tomu, že se jedná o komedii, tak k tomu také musime tak přistupovat, protože tahle záležitost se jinak než s nadhledem brát nedá. Já byl ovšem spokojen, už dlouho jsem se u vánočního filmu tak nepobavil. ()

misbos

Kouzlo vánoc MY ASS (letos zvláště) - aneb - když si uvědomíte, že peklo jsou lidi samy sobě navzájem. Šťastné a veselé.... ()

emdvojka

Rozprávkový príbeh, ktorý začiatkom pripomínal Sám Doma, neskôr okrajovo IT! a skončil tak akosi po svojom. Masky a kostýmy boli naozaj, ako z divadelnej hry takže strach Vás určite neskľúči. Zaujímavý nápad o alter egu Svätého Mikuláša však musím oceniť aj keď to ako celok nemalo vôbec gule. Možno tak snehové... ()

MIRAS133

Opravdu už mě o Vánocích začínají unavovat dokola opakující se pohádky. Kdyby jednou v 8 na nově dali tento film, aspoň by si malé děti uvědomily, jaké mají štěstí, že mají rodiny, milující rodiče a přestaly by je tak srát. Do nedávna jsem nevěděl, že vůbec nějaký Krampus (démon) existuje, ale je to tak. Kam se hrabou nějací čerti. Příběh je velice zapeklitý. Od začátku do konce je to jenom horší a horší, co se počtu životů týče, a musím prozradit, že se žádný velký happy end nekoná :D Ale film stojí za to vidět, nejlíp na Vánoce. 4* ()

Tirkus

Jak už jsem psal u Čarodějnice, promrhaný potenciál. Čekal jsem vyvražďovačku s čertíkem v hlavní roli....Dostal jsem tři perníčky, housenku s tváří šaška, hnusného medvídka a později sice čertíky, ovšem z daleka z nich nešel strach ani nic podobného. A samotný Krampus se sice párkrát objevil, ale až na první scénu s ním (ta se mi celkem i líbila), to stálo za nic. Kdyby se režisér vykašlal na "snažím se být i komedie" a udělal z toho vyvražďovačku, kde by hlavním záporákem byl opravdu Krampus, sem tam nějakou tu hračku, tak by se mi to líbilo rozhodně víc. Atmosféra místy nebyla špatná, ovšem to víc než 2 hvězdičky nevybojuje. ()

bearmeedek

Vánoce za oceánem. Pokud zavrhneš sv. Mikuláše, jeho brácha čert ti vyvraždí rodinu. Takovou zábavu zrovna nevyhledávám, ale celkem dost nadšených recenzí mě k tomu dohnalo. Jde tedy o vánoční pohádku říznutou hororem a černým humorem. Úvodní scéna super - nákupní masakr v americkém předvánočním obchoďáku zvukově doprovází jemné vánoční koledy. Více než půlka filmu probíhá celkem slušně. Maxova rodina se snaží psychicky vyrovnávat s příjezdem početných příbuzných, za okny se udělá proklatě nevlídno až mrazivo, a do toho něco děsivého visí ve vzduchu. Jen německá babička ví své. Když ovšem temná síla začne na likvidaci hamburgrožroutů používat co jí přijde pod ruku: masožravé perníčky, krvelačné panenky, vraždící plyšáky (na medvídky mi nesahejte!), zabijácké komando elfů a nakonec sám velký čert Krampus - přestanete chápat, proč uprostřed zábavy zmizela ta celkem slušná kapela a nahradilo ji zcela sjeté duo Eva a Vašek. Tím ale odešlo všechno do p ... do pekel. Od režiséra dvou X-Menů to celkem zamrzí. Zcela poslední scéna z čertova skladiště už měla zase nápad. ()

E lan

Originální příběh a rozuzlení kazdým coulem. K tomu slušné herecké vykony a přiměřená dávka strašidelna a minimum lekaček. Pro mě se tenhle horor dá a má pointu. Takže, palec nahoru... ()

CommanderCZ

Film nabízí skvělou hlavní myšlenku, tedy vážit si Vánoc, jinak se stane něco ošklivého, avšak to je bohužel vše, čeho se děj drží. Do toho se přidává Krampus, který se však ani neukáže a místo něho slouží zlobivé hračky. Už od začátku se šíří negativní atmosféra, která pohlcuje diváka, s kombinací s nudnými scénami a ubohou rodinou. Na druhou stranu byly souboje zajímavé, je to něco nového a jde vidět, že Vánoce nemusí být vždy zrovna šťastné, ale je třeba se z nich radovat a vážit si je, obzvlášť rodiny a příbuzných. ()

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

30.01.2017

Vedle filmových vesmírů se superhrdiny, kouzelníky nebo rytíři Jedi nám roste před očima také univerzum s obřími monstry. V roce 2014 ho rozjela Godzilla, už za pár týdnu ho obohatí Kong: Ostrov… (viac)