Krampus

• Slovensko Krampus: Choď do čerta (viac)

Kto sa nikdy nebál, že ho odnesie čert na Mikuláša, nech hodí vianočnou ozdobou. A to ste nenarazili na toho najhoršieho, na Krampusa. Temný protipól všetkých pekných symbolov najkrajších sviatkov v roku dokáže spoľahlivo vystrašiť nie len deti, ale aj neveriacich dospelých. K tomu, aby sa vám zjavil a strčil vás do mechu, pritom stačí tak veľmi málo. Pubertálny Max žije v obyčajnej rodine, kde sú vzťahy a emócie ako na hojdačke, teda chvíľu hore a chvíľu dole. Aktuálne sú na bode mrazu, pretože sa blíži trochu vypäté obdobie Štedrého dňa a navyše ešte dorazila rodina mamky (Toni Collete) sestra (Alison Tollman), ktorá patrí k trochu inému civilizačnému okruhu, diplomaticky povedané. Miesto kľudu, tieto sviatky prenasleduje nepokoj, na čo Max zareagujeme vyhlásením, žeby najradšej Vianoce zrušil. V tej chvíli začne metelica, po ktorej už nič nebude také ako predtým. Nie len, že nejde elektrina a nedá sa nikde dovolať. Za oknami sa im začnú objavovať strašidelné tiene, ktoré získavajú čím ďalej strašidelnejšie obrysy. Krampus sa rozhodol potrestať všetkých, ktorí zavrhli Vianoce, a nikto netuší, ako ich zastaviť. (Barracuda Movie)

moviefan4

Bravo tak kvalitne natočený horor s dobrím dejom som dlho nevidel. Vianočná atmosféra z neho doslova chrlila a keď už sa blížia tie Vianoce dobre sadla. Hlavná myšlienka bola velmi dobrá a tiež s ňou súhlasim aspoň raz v roku by ludia nemuseli byť sebecký. A teraz k samotnému filmu. Krampus ma oslovil už od začiatku svojou temnou a pochmúrnou atmosférou ktorá ma rýchlo stiahla do deju. Dej filmu ból skvelý a mna bavil. Hlavné postavy boli super a hlavne Oma. Tá filmu dala ten pravý nádych. Krampusoví pomocníci boli tiež super a hrozne mi sadli tí perníkoví krpci. Tí boli naozaj bomba. Krampus sám nevizeral zle a ból strašidelný. Za mna jednoznačne plný počet hviezd. Odporúčam. ()

LordMack

Slabší čtyři. FIlm, který si v kině užijete, nic v něm extra neskřípe, vytřískat se toho ale dalo podle mého mnohem, mnohem víc ()

Zoltar78

Krampus je naprosto ukázková pocta podobně laděným snímkům, které se s takovou oblibou točily v 80. letech (Gremlins, Critters apod.). Vyvážený mix hororu a komedie navíc zasazený do toho nejkrásnějšího období - období Vánoc. Není to nic revolučního, ale času, který jsem sledováním filmu strávil rozhodně nelituji. Pobavil jsem se a příjemně se naladil na nadcházející svátky. ()

nemer

Tak jako měla 90. léta Home Alone, dnešní době více sluší Krampus. Respektive současná bezzubá doba a necitliví lidé stvářejí Krampuse každý den a každým dnem je Krampus větší a větší. Kam to povede, nechť si každý domyslí sám. Vlastní film má po dlouhé době vánoční atmosféru, čemuž pomáhá dobře zvolený hudební podkres, k zahození není ani rodinka, která mi k srdci přirostla možná i o něco víc než ta ze Sám doma (Sám doma je už zkrátka ohleděný a víc snobský :) Řadu lidí jistě nepotěší nehappyendový konec, proto se film zřejmě klasikou nestane. Pokud by byla odstraněna závěrečná asi desetiminutová část "zpátky doma" a film skončil o chvilku dřív, hodnotila bych ješte lépe. A když omladina dělala v kině většinu promítání bordel, pokřikovala na sebe vulgarismy a hezounké dívenky vedle ryčely mluvou ostřílených dlaždičů, že film je s*ačka apod., pak mi opravdu vytanulo, že dnešní doba skutečně potřebuje Krampuse jako sůl. Ale vyrobíme si ho bohužel s největší pravděpodobností sami třeba v podobě další velké války. Neboť společnost beze snů a nadějí nejen pro sebe sama kráčí přesně touto cestou. V podtextu se alegoricky Krampusovi daří nést toto poselství. Krampus není klasická pohádka a nejen za to zasluhuje vysoké hodnocení. ()

shaacul

Krampus je po Hitlerovy a Fritzlovy třetí nejslavnější Rakušan. Jak si s ním poradili ve Státech? První část filmu o dvou velmi nesourodých rodinách trávících společně čas protože je spojuje DNA a je to tradice je hodně vtipná a zasloužila by si celovečerák. Potud velmi dobré. Hororová část je bohužel evidentně velmi levná, masky vypadají jak z české pohádky a to není míněno jako lichotka. Sám Krampus vypadá jako spojení Vlka z Tří bratrů a Mistra ze Strain. Rušivě na mě působila Omi, proč mluví na všechny německy a její syn na ní mluví anglicky a vypadá to že si všichni rozumějí? Člověk neví jestli se má bát nebo smát a tak nedělá ani jedno. Neamerický konec vás nechá vzpomenout na Deadwatch. Za ** ()

PozorGranat

Chtěl jsem dát běžné tři hvězdičky; masky mě ale přesvědčily, abych tam ještě jednu přidal. Takový průměrný horor s nadprůměrnými efekty. ()

Karlos8

Vánoční Krampus je tu aneb netrhejme naše vánoční přání! Po krátkém představení potrhlé rodinky a jejího příbuzenstva jsme šli poměrně rychle na věc. Krampus začíná řádit a to se vším všudy. Jako první přichází na řadu zamilovaná dcera, která míří za svým vyvoleným, který bydlí jen pár minut od jejich domečku. Jenže jaksi nedojde a právě zde se poprvé setkáváme s někým, který z Vánoc nedělá radost ale spíše noční můru. Postupně odpadávají další členové rodiny, teta bere do ruky brokovnici a střílí kolem sebe jako smyslu zbavená, přičemž nečekaně trefuje i stoupence zla. Německy mluvící babička vypráví svůj sto let starý příběh. Atmosféra místo toho, aby houstla, tak řídne a řídne do té doby, dokud nezbude poslední člen sympatické rodinky. Nejedná se o žádnou top žánrovku, ono spojení horor, komedie a fantasy mluví samo za sebe, ovšem jako vánoční odreagovačka plně dostačující. ()

J.Mayen

Neni to něco na co bych se ještě někdy v budoucnu chtěl podívat,ale chvílema jsem objevil i sem tam zajímavá místa, třeba ty kdy se ty parchanti rvou, představoval jsem si , že by se mi víc líbilo, kdyby se tam pozabíjely. ()

Crytic odpad!

Na film jsem se celkem těšil. Myšlenka trestajícího AntiSanty ve formě obří hrbaté rohaté stvůry se zdála být solidním základem pro kvalitní horor. ALE! To provedení,... to provedení... Banda herců, jejichž trapné výkony nezachrání ani uklízečka z Dva a půl chlapa, se zubynechty drží naprosto nudného scénáže, kterým je duchaprostá vyvražďovačka. Nestvůry ve formě maňásků a panenek dotáhli celý film na úroveň amatérských studentských filmů. Doufal jsem, že alespoň sám Krampus bude řádně propracovany, ale na závěr se ukáže, že vlastně vypadá jako nějaká nepovedená dřevěná loutka. No a závěr filmu je tak pitomý, že bych ho pitomějc nevymyslel i kdybych se o to snažil :( Tento film je ztráta času... Nedoporučuji. ()

Cechyno4

Jak já se na tento film těšil... A dopadlo to tak jak ve většině případů - zklamání. Důvod k tomu proč jsem si možná film neužil může být i to, že jsem jej neviděl v době předvánoční. Čekal jsem více akce, více napětí. Nejlepší scéna pro mě byla s útočícími perníčky. ()

Vasyl

Konečně aspoň trochu zábavnej vánoční film. Mikulášovo zlý dvojče Krampus a jeho úchylácká parta pomocníků jsou jeden vedle druhýho sympaťáci až na půdu a co všechno umí! No naše Polednice si může jít lepit, tohle je aspoň báchorka na zklidnění uřvaných parchantů. ()

ZHODNOTITEL

Hororová komedie nabitá temnou atmosférou. Ideálně sledovat v zimním večeru, v dece a s horkou čokoládou. Snad první film s krampusem, který se povedl. V samotném finále ale krampus působí jenom jako filmová maska a celé to nějak ztrácí na efektivitě. ()

luke774

Přesně takhle jsem si to přál! Dámy a pánové, tomuhle se říká velká vánoční jízda. Dostanete všechno, humor, napětí, skvělé masky a nenudící příběh. Co chcete víc? ()

Domas88

Perníčky to jako fakt? Ale jo legrace dobrá, asi se mi líbil víc, protože si člověk může malinko zapřemýšlet nad vánocemi, jak je bere každý sám. Všechno kolem toho a výsledek je určitě na 3*, prostě zlatý střed. ()

Plaque odpad!

Ak sa popri Sám doma, Popoluške a Mrázikovi stane táto p*čovina ďalšou vianočnou klasikou, tak konvertujem k budhizmu. Hororové na tom boli iba tie neskutočné fejly, ktoré tam všetci predvádzali. To bol fakt horor sledovať. Keďže Krampus iba rozdrbával škridle na susedných domoch a snažil sa svoju tlstú riť pretlačiť úzkym komínom, namiesto neho ich tam napádali všetky vianočné cukrovinky, záhradní trpaslíci a liliputáni, ktorí boli zrichtovaní ako z rozprávky o Statečném kováři. Už mi tam skutočné chýbali len mäsožravé salónky a škrtiace vianočné svetielka, aby to bolo dokonalé. Nacistická babička so spomienkami na schwarzwaldského čerta sa tam snažila držať hustú atmosféru, ale popri všetkých tých chujovinách by to nezvládol ani celý tím japonských duchárskych kresličov komiksov. Komediálny tam bol len imbecilizmus tvorcov a rodinky úžasných. No a moju fantasy to celkom zabilo. Toto je absolútny hnoj hnojov a v mojom osobnom rebríčku najhorších filmov všetkých čias to získava pomerne vysoké umiestnenie. ()

blondboss

Už som videl veľa hlúpostí, ale tento paškvil mutujúci žánry Gremlins, Scary Movie a nejakú naozaj podivnú fantasy rozprávku, je naozaj to najhlúpejšie, čo som dlhší čas videl. Nemám skutočne viac čo k tomu dodať, lebo okrem ťažkej nudy a krútenia hlavou, čo to vlastne pozerám, tu za zmienku naozaj veľa nestálo. Slabé dve hviezdy, aj to len z ľútosti. 30 % ()

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

30.01.2017

Vedle filmových vesmírů se superhrdiny, kouzelníky nebo rytíři Jedi nám roste před očima také univerzum s obřími monstry. V roce 2014 ho rozjela Godzilla, už za pár týdnu ho obohatí Kong: Ostrov… (viac)