Krampus

• Slovensko Krampus: Choď do čerta (viac)

Kto sa nikdy nebál, že ho odnesie čert na Mikuláša, nech hodí vianočnou ozdobou. A to ste nenarazili na toho najhoršieho, na Krampusa. Temný protipól všetkých pekných symbolov najkrajších sviatkov v roku dokáže spoľahlivo vystrašiť nie len deti, ale aj neveriacich dospelých. K tomu, aby sa vám zjavil a strčil vás do mechu, pritom stačí tak veľmi málo. Pubertálny Max žije v obyčajnej rodine, kde sú vzťahy a emócie ako na hojdačke, teda chvíľu hore a chvíľu dole. Aktuálne sú na bode mrazu, pretože sa blíži trochu vypäté obdobie Štedrého dňa a navyše ešte dorazila rodina mamky (Toni Collete) sestra (Alison Tollman), ktorá patrí k trochu inému civilizačnému okruhu, diplomaticky povedané. Miesto kľudu, tieto sviatky prenasleduje nepokoj, na čo Max zareagujeme vyhlásením, žeby najradšej Vianoce zrušil. V tej chvíli začne metelica, po ktorej už nič nebude také ako predtým. Nie len, že nejde elektrina a nedá sa nikde dovolať. Za oknami sa im začnú objavovať strašidelné tiene, ktoré získavajú čím ďalej strašidelnejšie obrysy. Krampus sa rozhodol potrestať všetkých, ktorí zavrhli Vianoce, a nikto netuší, ako ich zastaviť. (Barracuda Movie)

zemanec86

Nechápu jak někdo může v souvislosti s touhle kravinou zmínit slovo kultovní!!!Tenhle film kultovní nikdy nebude, naopak si myslím, že za tři týdny už po něm neštěkne pes. Ten film měl potenciál, ale bohužel to celý nějak nešlape.Hororová komedie? Není tam ani humor ani špetka něčeho, co by horor připomínalo.....už to, že tam hraje supervidlák Koechner, naznačovalo, že bát se budem jen toho, kolik prostoru před kamerou dostane právě on!!! Perníčci, elfové, odpornej klaun a medvídek tam byli vyloženě navíc a zbyteční. Krampus měl být jedinej zlej bubák a kdyby dostal aspoň trochu strašidelnej ksicht, tak to mohl být slušnej horor.Ještě že to bylo v neděli za padesát:P dávám jednu hvězdu za zvuk řetězů a za Krampuse skákajícího ze střechy na střechu.... ()

Gaggi

Doughertymu sa podarilo vytvoriť dobrú atmosféru filmu, ktorá vás miestami docela pohltí. Samotného Krampusa je vidieť len zriedkavo, ale o to viac si ho ľudia užívajú. Mínus pre chýbajúcu mimiku pekelných príšer a veľké plus pre Kristu Stadler ako Omi. Humorno-drsný spôsob, ako vysvetliť o čom v skutočnosti Vianoce sú. Moje hodnotenie: neľutujem utratených peňazí za lístok do kina. ()

bigmatko

Krampus urcite nespravi dieru do zbierky Vianocnych filmov ale ako jednorazovka a mozno ako neskora filmova repriza to vobec nie je zle. je to take vianocne fantazy z jednoduchym horovym kabatom ktore si može pozrieť cela rodina. miestami je to uletene, miestami aj vtipne je to taka spravna obratena tvar vianoc. ved nemusia vsetky vianocne filmy byt len o santa calusovi a srdcervucich laskavych pribehoch. Ak ste presladeny vianocami tak Krampus Vam to jemne okoreni. ()

Paulie2

Celkem pohodový a oddechový film ... což je u hororu celkem na škodu. Film rozhodně zanechá poměrně silné pocity, ale co mohlo být na strhující 4-5* záležitost, bohužel zustává jen 3* záležitostí. Takové téma má rozhodně daleko větší potenciál, než mu tvůrci skutečně dali. Komedie i hororu tu bylo příliš málo na to, aby to navodilo tu správnou atmosféru a tak člověk jenom čeká, kdy už to skončí. Největší hřích snad je navodit vcelku tísnivou atmosféru a potom ji zkazit "humorem" (někteří pomocníci byli až moc komičtí), nebo spíš pokusy o humor. Na druhou stranu ale nemůžu říct, že by se mi film nelíbil, nebo že bych se nebavil. Ovšem ani nemůžu říct, že bych se bál nebo byl napnutý. Prostě ani takové, ani makové, spíš oddychové. 3* ()

MartinSTFC

Ale co, Krampus mohl být sice pojatý více děsivě a spíš se mohl vydat hororovým směrem, než komedií, každopádně jde o dost dobrý snímek s nádhernou vizuální stránkou a příjemnou vánoční atmosférou a já byl spokojen. Jak říkám, daleko lepší by bylo udělat z Krampuse čistě hororový snímek, ale i toto bylo dobré a postava Krampuse měla i tak co nabídnout. S čistým svědomím dávám lepší čtyři hvězdy, za originalitu a příběh. ()

Richie4422

Trick r' Treat patrí medzi moje najobľúbenejšie Halloweenske filmy pre jeho geniálne skĺbenie hororu a humoru. Bol som zvedavý ako sa Michael potrápi s ďalším sviatočným filmom a musím povedať, vôbec nesklamal. Michael spravil rodinný sviatočný horor, ktorý skvele napĺňa všetky očakávania. Prvá polovica filmu je príjemným Vianočným rodinným fílmom a behom jedného momentu sa to zmení na nepríjemný fantasy horor. Za mnohé scény, masky a nápady by sa nehanbil ani čistokrvný hororový masaker. Veľká spokojnosť. ()

klaranapoli

Docela slušný, tohle bych občas pouštěla zlobivým dětem za trest...i když dneska za trest spíš vypnete wifi :D......ale jo, já jsem byla příjemně překvapená tímto filmem ale i koncem tohoto filmu, který jsem bohužel moc nepochopila.. ()

Filatov

Očekával jsem moc a pak jsem byl zklamán. Někde jsem slyšel podtext k tomuto filmu, kde zaznělo toto motto: "Letos o Vánocích nepoteče punč, ale krev." Abych řekl, tak krev sice tekla, ale nebylo jí tak moc, jak bych čekal a navíc jsem si prostě myslel, že pokud film nese název Krampus, tak půjde o to, že Krampus bude v hlavní roli a bude masakrovat všechno okolo, co se pohne, tak proč sakra je Krampus pouze šéf a nechá vraždit svoje sluhy, i když nevypadají špatně a šlo o celkem vtipný nápad? Nebylo to špatné, ale k filmu mám tuto velkou výtku, kvůli které musím hodně srazit hodnocení dolů. ()

Tess92

Tak já jsem asi divná, ale já to málem nedokoukala. tohle je podle mě naprosto přesná ukázka, jak to vypadat nemá. Před pár lety vznikl film "Rare exports" a ten teda měl atmosféru a byl super. Tohleto byla hrůza. Od babičky, která je očividně emigrantka a mluví víc německy než anglicky, přes jejího syna, který německy neumí, po jeho syna, který babičce skvěle rozumí. A ta sbírka klišé? Distingovaná bohatá rodina x vidláci? Jediný, co tam chyběl byl nějaký černoch, aby se vyhnuli nařčením z diskriminace. Asi tak dvě hlášky Berty z Two and half men mě pobavily, ale to bylo tak všechno. Příteli ještě přišla vtipná exploze perníčků. Absolutně ale nechápu, proč musela být babička Němka. To nemělo v tom filmu, tak jak byl, vůbec, ale vůbec žádnou logiku. Ještě teda jsem si říkala, že syn Max mě prudí podobně jako ta otravná holka z Purge:Anarchy. A pak jsem si všimla, že ti elfové, nebo prostě santovi pomocníčci vypadali sami, jako kdyby si odskočili z natáčení Purge. Děs. Pro mě podobně hrozné jako Snowpiercer. ()

Mark1983

Myslím si, že určité očekávání Krampus splnil, takže bych ho asi nezatracoval. Docela jsem se zadíval, i když místy to trochu vyznělo pohádkově, ale určitá hororová atmosféra, myslím, nechyběla. Je to lehký tříhvězdičkový nadprůměr dle mého úhlu pohledu. ()

kyblik2

Nečakal som tak vymakanú hororovú verziu Griswaldovcov :) Komediálne prvky sú perfektne skombinované s parádnymi počítačovými trikmi. Netreba tento film brať vážne, no myslím, že sa s prehľadom môže zaradiť medzi vianočné klasiky :) ()

Trescha

Rozjezd vypadal jako odlišnější americká vánoční komediální selanka... Ovšem s postupem času se z toho vyvrbila solidní americká pitchovina se vším všudy. Nevyužitý potenciál... Krampus mohl být slušná vyvražďovačka s vánočním motivem,ale prostě není... Krampuse uvidíte všeho všudy dvakrát, vraždící hračky to je konečná... Takže za zmínku vlastně stojí jen banda brutálně nakrknutých perníčků ala Šrek... Doufám že se Krampus jednou vrátí v kurev.ky lepší fazóně. Do té doby budu zatraceně zlobit:-D :-D ()

fabregas1

Je to tak debilní, až je to sympaticky neškodný nadprůměrný fantasy horor, který mě osobně hodně pobavil. Doporučuji zde nepřemýšlet, rozbalit nějaký ten čips a udělat si hezký večer. Je to prostě zajímavá uchylárna. ()

zeromen

Fakt nesnáším vánoce, santu, a amíky vyžrané :-))) Jinak film jako rodinný docela ujde :-) klasická vánoční pohoda. //viděl na DVD: 65% ()

kajza80

Byl to jiný styl hororu, ale nebylo to ono. Některé situace mě docela děsily například ta s klaunama. Možná jsem natvrdlá, ale konec filmu jsem nějak nepochopila. Prostě "vánoční" film, ve kterém se pohádá celá rodina a jeden malý kluk si to bude dávat za vinu.... ()

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

30.01.2017

Vedle filmových vesmírů se superhrdiny, kouzelníky nebo rytíři Jedi nám roste před očima také univerzum s obřími monstry. V roce 2014 ho rozjela Godzilla, už za pár týdnu ho obohatí Kong: Ostrov… (viac)