Vánoce mají být časem radosti, míru a dobré vůle. Pro některé obyvatele Bailey Downs se však promění v něco mnohem méně slavnostního. Když je Krampus, démonický opak Santy, přivolán do města malým chlapcem, všichni musejí bojovat o přežití. Jsou to svátky radosti, míru a dobré vůle... tedy pokud nežijete v Bailey Downs. O loňském Štědrém dnu se dva mladíci dočkali v suterénu školy příšerného konce. Nyní, o rok později, se na město valí nová série hrůz. Když tři kamarádi objeví dějiště masakru, zlý duch je tam hodlá držet navěky. Jednoho z prvních policajtů na místě činu postihnou nové komplikace, neboť jeho syn začne vykazovat známky děsivého a násilného chování. A když se místní rodina snaží usmířit s odcizenou tetou, musí náhle v hrůze prchat před Krampusem, démonickým opakem Santy Clause. Teroru se nevyhne dokonce ani sv. Nick, který bojuje s hordou elfích zombíků. Budou to svátky, na které nikdy nikdo nezapomene. (Cinemax)

FAITH.BABE

Utrousim dvě hvězdičky. První za nápad. Kdyby se sešla správná parta lidí, mohl z toho bejt super film. No a druhá hvězda za masku Krampuse, kterýho si bohužel musíte ve filmu zapauzovat abyste si ho mohli řádně prohlédnout. Hlavní bubák ej kj ej Krampus se totiž celý film objevuje a nakonec filmem prolítne takovou rychlostí jen v pár záběrech, že mi je až škoda toho času, kterej nad výrobou masky strávili.... ()

Kudly4

Tak do třetice tento týden vánoční Horor (a to doslova) a tenhle je bohužel nejslabší. Po pár minutách, mi to přišlo nějaké povědomé, tohle jsem už kdysi dávno viděl a asi jsem to zřejmě ani nedokoukal, jelikož hodnocení tu nebylo. No, a měl jsem co dělat abych to vůbec dokoukal i dnes. Nejvíce mě sralo asi to neustálé přeskakování z jednoho příběhu do druhého, postavy nic moc, příběhy spíše pohádkové, sem tam dobrý Gore a jednou (na začátku) jsem se fajnově lekl. Ale jinak mě to vůbec nebralo. Klasická Kanada. ()

S.Quentin QUALE

Taková tématická kravinka. Práci si s tím někdo dal, ale mrzí mě, řekl bych, že mě to sere, ale asi bych dostal ban dle nové vyhlášky, takže jen mrzí, že když už tvůrci napatlali čtyři příběhy do sebe, neobtěžovali se už je scénáristicky plnohodnotně spojit, což by byla úplně jiná rozprávka. Na Vánoce OK, na vychválení v září nikolivěk. 60% ()

Karamanlis

Sympatická hororová rezba s vianočnou tematikou, v ktorej sa nešetrí krvou a násilnosťami. Epizóda s trolom, kradnúcim deti je oproti ostatným o čosi slabšia, no jednotlivé príbehy sú skombinované vhodne a dohromady tvoria pútavý celok, ktorý má za istých priaznivých okolností potenciál stať sa vianočným televíznym evergreenom pozdného vysielacieho času. ()

ledzepfan

No, bůhvíjak dlouho mi to v hlavě asi nevydrží, ale jako jednorázové zpestření předvánočního času to nebylo vůbec špatné. Nesednul mi snad jen příběh adolescentních reportérů, kteří se v temném sklepení pokouší o jakousi mutaci grave encounters a ghoula. Jinak ale všechny ostatní linky mají něco do sebe a střídají se dostatečně svižně aby udržely divákovu pozornost. ()

• Scéna, v ktorej elf s menom Shiny (Ken Hall) rozseká dvere sekerou a následne povie ''Here's Shiny!'', je odkazom na horor The Shining (1980) a rovnakú scénu s Jackom Nicholsonom. (Marceloo)