Krampus

• Slovensko Krampus: Choď do čerta (viac)

Kto sa nikdy nebál, že ho odnesie čert na Mikuláša, nech hodí vianočnou ozdobou. A to ste nenarazili na toho najhoršieho, na Krampusa. Temný protipól všetkých pekných symbolov najkrajších sviatkov v roku dokáže spoľahlivo vystrašiť nie len deti, ale aj neveriacich dospelých. K tomu, aby sa vám zjavil a strčil vás do mechu, pritom stačí tak veľmi málo. Pubertálny Max žije v obyčajnej rodine, kde sú vzťahy a emócie ako na hojdačke, teda chvíľu hore a chvíľu dole. Aktuálne sú na bode mrazu, pretože sa blíži trochu vypäté obdobie Štedrého dňa a navyše ešte dorazila rodina mamky (Toni Collete) sestra (Alison Tollman), ktorá patrí k trochu inému civilizačnému okruhu, diplomaticky povedané. Miesto kľudu, tieto sviatky prenasleduje nepokoj, na čo Max zareagujeme vyhlásením, žeby najradšej Vianoce zrušil. V tej chvíli začne metelica, po ktorej už nič nebude také ako predtým. Nie len, že nejde elektrina a nedá sa nikde dovolať. Za oknami sa im začnú objavovať strašidelné tiene, ktoré získavajú čím ďalej strašidelnejšie obrysy. Krampus sa rozhodol potrestať všetkých, ktorí zavrhli Vianoce, a nikto netuší, ako ich zastaviť. (Barracuda Movie)

AmunRa

Úvod se podařil - akční scéna z předvánočního boje o dárky v obchoďáku je výborná a nabízí očekávání hororové konfrontace tradic a komerčních Vánoc, následuje příjezd buranských příbuzných k usedlé měšťanské rodince, což nabízí nepřeberné možnosti komediálních situací. Bohužel zůstalo u očekávání, protože příchod mysteriózních vánočních monster poslal všechno do kytek. Monstra mají působit děsivě, ale jejich vzhled a zvukové projevy jsou směšné. Scénáristicky rovněž slabý a plochý příběh bez napětí a smyslu. Druhořadí herci film také nikam neposunuli, i když David Koechner ve vedlejší roli měl několik silných chvilek. ()

baron156

Po pár minutách jsem si říkal, že to nemůže bít ani hororová komedie, ale pak se to zvrhlo a výsledek mě velmi potěšil.Vánoce mám rád a tenhle film k vánocům rozhodně patří. Vytkl bych jenom Krampusovi pomocníky kteří se tam nehodili. Film se mi rozhodně líbil. ()

IronDragon

Osobně mám z Krampuse celkem rozporuplný dojem a naprosto souhlasím s tím, co už tu zaznělo tolikrát: Film s obrovským potenciálem a perfektní atmosférou, který totálně zkazily postavy. Zejména teď mluvím o těch rádoby strašidlech, kteří místo děsivě působili chvílemi až komicky. Jediný Krampus byl vcelku děsivý, ovšem jen dokud se nám neukázal v celé své "kráse", poté už byl dojem z něj stejný, jako z ostatních oživlých hraček, perníčků a jiných komických blbostí. První polovina filmu se mi celkem dost líbila, jak už jsem psal na začátku je zde perfektní temně-vánoční atmosféra, poutavý a odsýpající děj. Ale pak, jakmile se objeví první trapná "strašidla" a už předtím retardované postavy se začnou chovat ještě divněji, film ráze ztrácí veškeré své kouzlo, které se na jeho začátku tak pěkně rýsovalo. Velká škoda! Přitom by stačilo napsat sympatičtější postavy z té "lepší" rodiny (z té druhé rodiny bych je klidně nechal jaké byly, protože z nich divák měl být zhnusen, což se povedlo) a především, PROČ NEMOHL PROSTĚ VEŠKERÉ ZLO ZASTUPOVAT POUZE KRAMPUS?! Jednou to už přece fungovalo: Kultovní Vetřelec z roku 1979 je právem považován za nejlepšího Vetřelce jaký byl kdy natočen a z jednoho prostého důvodu, byl jediným, ale o to nepřemožitelnějším a strašnějším zástupcem zla v celém filmu. Stačilo by tak málo a byl by z Krampuse trhák! No nic, zas jednou jeden nehorázně nevyužitý potenciál... Hodnocení: 55% ()

finkie

Zápas dvou rozdílných poločasů. První třičtvrtěhodinka má náběh na velmi solidní vánoční strašení. Rakouská babička a její němčina dodávají příběhu nádech starosvětské temnoty, čert v dálce hrozivě chrastí řetězem, atmosféra utěšeně houstne. Pak se ale někdo nejspíš lekl, že film nebude dostatečně family-friendly, a seriózně se tvářící horor rychle degradoval v dětinský souboj perníčků se sušenkami. Jako u mnoha jiných zástupců žánru, i tady platí, že nejpůsobivější je strašení do té doby, než se strašidla objeví na obrazovce v plné kráse. ()

Peddro

Nechci dávat odpad, protože jsem viděl o dost horší věci, ale není důvod o tomto snímku více mluvit ani si jej pamatovat nebo znovu vidět. ()

Pythonator

Škoda, že to nebylo aspoň víc vtipné, aby to mohlo fungovat jako ujetá komedie. Ony totiž ty perníčky měly potenciál. Jako horor je to trapné. Ono je to vlastně trapné univerzálně a už dlouho jsem neviděl ve filmu takovou hromadu nesympatických postav - debilů (že by standard americké rodiny?). ()

Toolshed

Najväčším problémom Krampusa je, že to nie je ani horor, ani komédia, ani hororová komédia. Možno je to komický horor, alebo nekomická komédia, každopádne bez tých vážne ladených hororových prvkov by to fungovalo možno aspoň ako taký atmosférický feel-good vianočný filmík, pretože úvod vyzeral celkom nádejne, ale potom... no. Na horror comedy málo vtipné, na horor málo strašidelné. Vianočný mačkopes ako vyšitý. ()

Andy.222

Hele fakt to nebylo zlý. Hutná atmosféra, pár povedených gagů, originální nápad (miluju tyhle loutkoherní vysvětlovačky). Přesto tomu něco chybělo. Možná bych i snesl třeba ještě chvíli strašení před hlavním úderem, pozvolnější vyvraždování nebo trochu víc mytologie a povídání - třeba i rozhovor s "příšerami" - nevím. Zkrátka jsem měl pocit, že se dlouho a dobře buduje atmoséra a najednou se to zvrhne v překotnou jízdu a je konec (byť ne špatný). ()

orangee

Noooo, musím konstatovat, že i jako dospělá jsem se značně bála! Film pracuje hodně s fantazií diváka, natočen v značném přítmí až tmě. Vychází z evropské tradice krampusáků, o co víc je mi to bližší. Nějaké chyby v ději se tam najdou, ale je to hororová pohádka, tak se to dá i odpustit. ()

Baroque

Rozhodoval som sa, či dať-nedať štyri. Zasa také dobré to nie je a je to trocha klišéovité... Hoci, kto dnes vymyslí niečo nové...  Ale ja som sa v podstate fakt dobre bavil. Niekto je asi príliš suchopárny, aby pochopil, že sa dajú rozličné žánre dať dokopy a tvrdohlavo obhajuje svoj "vkus." Chráňte nás bohovia, aby takí ľudia točili filmy. Konečne Vianoce podľa môjho vkusu. 65%. p.s. My máme "Ježiška." Nechcem vidieť, ako by to vyzeralo, keby sa tu na nás niekto nasral. ()

NikiVai

Já se po čertech bavila. Zhruba od poloviny jsem tu na to zírala jak husa do flašky a královsky se bavila. POZOR SPOILER!!! Jako vražedný pan perníček a rozzuřený plyšový méďa, tak to nemělo chybu. Tenhle film nemá nějaké umělecké ambice, takže nóbl divák nejspíš ohrne nosánek. Není to ani nic, co by člověk musel vidět každý rok. Ovšem minimálně na poprvé, když se oprostíte vysokých očekávání a budete se jen chtít pobavit, tak směle do toho. Alespoň já si to užila maximálně. ()

Holly_Molly

Neskutečná kravina ve který je titulní dosti jetě vypadající Krampus dohromady tak 7 minut...tak bizardní kravina až je vlastně i vtipná a instantně zklamávající každýho kdo chtěl sledovat bandu strašidelnejch Krampusáků, kterak trhaj prdele nebohým hlavním postavám.. místo toho sleduje oživlý vánoční perníčky a hračky jak vystřižený z Five Nights at Freddy's, na který vidláckej stréda David Kroechner s kolem na hlavě větším než maj náklaďáky, střílí z brokovnice...furt je to ale na zasmání s nulovym očekávánim celkem fajn..;-) ()

Destoroyah

Najstrašidelnejšie/Najnepríjemnejšie Filmy Ktoré Som Videl: Tento film som sem proste musel zaradiť pretože som sa toho kedysi naozaj bál a mal z toho nočné mory, ale teraz je to skôr každoročná vianočná tradícia ktorú rád budem dodržovať ďalej. Film je sám o sebe celkom Béčková záležitosť a nejedná sa o veľmi podarený film ale určite patrí medzi tie najstrašidelnejšie ktoré som videl, aspoň čo sa týka atmosféry a samotného dizajnu niektorých hračiek a monštier ale keď som si to prvý krát pozrel tak som sa aj pár krát zasmial napríklad nad vraždiacimi perníkami. Za mňa celkom slušný horor. HODNOTENIE: 7/10 ()

Frenk

S odstupem času tento film vnímám jako nejlepší vánoční horor. Má to jakési zvláštní kouzlo a atmosféricky je to totální bomba. Toni Colette je herecká superstar i tady a tak sobecky tahá tento snímek k nebesům. Když přijde čas Vánočí, kašlete na cukroví a nechte se vtáhnout do strašidelného příběhu, ze kterého nebudete chtít pryč. *smajlík s rohama přes celou místnost vyjadřující maximalní spokojenost* ()

keram01

Prijemné prekvapenie. Ako povedala jedna kolegyňa, ktorá Krampusa ani nevidela, film aj na pokakanie aj na pocikanie :-) Svieže striedanie hororových a komických scén. ()

serbero

Krampus ako komedia alebo horor? Ak mal tento film pobaviť ale aj postrašiť tak sa mu nepodarilo ani jedno, aspoň v mojom prípade. Tematicky a žánrovo by sa dal porovnať s Gremlins, no Gremlins je o cele 2 triedy vyššie ako táto hlúposť. Pozeral som ho 2x , keďže sa mi podarilo pri ňom zaspať :))) jedna * je až až ()

ohneta

Vánoční horor tu už dávno chyběl, i když tohle bych hororem nenazval. Síše příjemným rodinným horůrkem :) Mě se to osobně líbilo, bavil jsem se a některé scény byly opravdu hodně dobré. ()

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

30.01.2017

Vedle filmových vesmírů se superhrdiny, kouzelníky nebo rytíři Jedi nám roste před očima také univerzum s obřími monstry. V roce 2014 ho rozjela Godzilla, už za pár týdnu ho obohatí Kong: Ostrov… (viac)