Krampus

• Slovensko Krampus: Choď do čerta (viac)

Kto sa nikdy nebál, že ho odnesie čert na Mikuláša, nech hodí vianočnou ozdobou. A to ste nenarazili na toho najhoršieho, na Krampusa. Temný protipól všetkých pekných symbolov najkrajších sviatkov v roku dokáže spoľahlivo vystrašiť nie len deti, ale aj neveriacich dospelých. K tomu, aby sa vám zjavil a strčil vás do mechu, pritom stačí tak veľmi málo. Pubertálny Max žije v obyčajnej rodine, kde sú vzťahy a emócie ako na hojdačke, teda chvíľu hore a chvíľu dole. Aktuálne sú na bode mrazu, pretože sa blíži trochu vypäté obdobie Štedrého dňa a navyše ešte dorazila rodina mamky (Toni Collete) sestra (Alison Tollman), ktorá patrí k trochu inému civilizačnému okruhu, diplomaticky povedané. Miesto kľudu, tieto sviatky prenasleduje nepokoj, na čo Max zareagujeme vyhlásením, žeby najradšej Vianoce zrušil. V tej chvíli začne metelica, po ktorej už nič nebude také ako predtým. Nie len, že nejde elektrina a nedá sa nikde dovolať. Za oknami sa im začnú objavovať strašidelné tiene, ktoré získavajú čím ďalej strašidelnejšie obrysy. Krampus sa rozhodol potrestať všetkých, ktorí zavrhli Vianoce, a nikto netuší, ako ich zastaviť. (Barracuda Movie)

Milady

Nemůžu si pomoct, ale tohle mě neuvěřitelně bavilo. Do kina jsem ten den šla s nulovým očekáváním, spíš jen pro to, že jsem měla chuť na jejich nachos. A ono to hodně překvapilo. Od začátku do konce jsem se smála. Ne jenom pousmívala, ale nahlas jsem se chechtala až mi nachos lítaly od pusy. Naprosto typická rodinná sešlost, kde se všichni hádají ještě před večeří okořeněná krásně děsivýma rakouskýma čertíky a famózníma vtípky věčně nalité tetičky. Vše dohromady s ďábelskými perníčky a ošklivými plyšáky překvapivě funguje. Teda alespoň pro mě. Kéž by se v tom kině takhle smáli všichni.. See you in hell! ()

lilekbig

Co to sakra bylo za kravinu? Horor a komedie to není určitě. Fantasy sice ano, ale tak debilní, že to snad ani není možné. Omlouvám se všem, kteří si přečtou co tu teď napíšu: Film Krampus je echt píč*vina. Sečteno podtržěno za mě jen ubohých 25% ()

esmoke

Kam nechodí Santa, tam chodí Krampus. Krampus je v rakousko-německých zemích onen čert, který doprovází Sv. Mikuláše a je to drsňák. Film začíná zajímavě, ale s postupem času se to stává obyčejným nepříliš zajímavým (laciným) hororem. (2D dabing) Rozpočet: $ 15 miliónů, Tržby: $ 61,548 miliónů. ()

Karin00

3,5*. Na začátku milá komedie s příjemným malým hlavním hrdinou, postupem času změna atmosféry, no některé hračky mě vážně děsily :) Splnilo se mé očekávání dobrého filmu :) Líbilo se mi také podkreslení příběhem babičky, paráda. A ten konec mi narozdíl od jiných filmů vůbec nevadil, ba naopak:) ()

MiniRecenze

V jednu chvíli mě připomínal film Špeka....pardon,Shreka(jasně,trapný pokus o vtip).Scéna s oživlým "perníček",který ztratil půlku hlavy absolutně zatracuje hororový žánr.Snímek má přitom ze začátku zajímavě našlapnuto,ale právě tyto scéný posílají film do jiných "krajin".Samozřejmě nelze polemizovat o tom,že jde o pohádku pro děti,ne to opravdu nejde,ale o "pohádku"pro dospívající a dospělé ano.Děj je slabý a předvídatelný.Postavy nic moc a trochu to zachraňuje samotný závěr(který víte,že takhle dopadne). Jako horor slabé,jako film,podprůměr.Takže pokud jste větší a starší, bude to pro Vás POHÁDKA!!! ()

JenomDominik

Aneb Krampus je psychopat, který přijde potrestat nevinné dítě, které přestane věřit v Santu a veškerou naději, vyvraždí mu celou rodinu a nechá ho jediného žít jako připomínku toho, že se v Santu musí věřit? Ok proč ne, je to sice totální blbost ale kouká se na to docela dobře, přijde mi to ale spíš jako rodinný film, protože vtipu tam není na komedii zrovna moc a strašidelné to není už vůbec, ale určitě to není špatný film. 3* (65%) ()

bonovox

Príjemné prekvapenie a už dnes nová vianočná klasika ala Sám doma. Mix satiry komédie a hororu funguje veľmi dobre. Dobre zvolení herci dotvárajú tú správnu atmosféru a prekvapilo fungujú aj samotné vraždiace Krampusove príšerky. Štvrtá hviezda za kvalitný záver. ()

veverysiak

Rozprávka pre rodiny, ktoré omrzeli vianočné klasiky v telke, nedajte sa nachytať že horor, keby natočili niečo podľa Dobšinského, deti by sa z toho posrali od strachu, toto je taká neškodná kravinka bez výraznejšej chuti, ktorú síce prehltnete, ale po chvíli sa obzriete za ozajstnou šmakotou, takže 35%. ()

Predator77

35 procent, bohužel dost velké zklamání a taky tomu moc nepomáhá nižší rating, být to o něco víc drsnější krvavější a vtipnější tak by z toho byla i možná kvalitní hororová komedie, takhle se jenom jedná o film na který rádi hodně rychle zapomenete. ()

Lilith03

Mně by se to teda líbilo více, kdyby tam byl nějaký černý humor a zapracovalo by se na té komediální stránce, vlastně to mohlo být i více strašidelné, ale i tak mě to hodně bavilo. Bylo to milé překvapení, namazala jsem u toho linecký, bavila jsem se já i moje králičí společnice, které se už dlouho žádný film nelíbil, takže spokojenost a určitě si pustím zase znovu. A ještě bych ráda pochválila český dabing, ten byl po dlouhé době v hororu vážně top! ()

Simon.Dobes

Námet super, ale čo vám ja viem... Prvých 20 minút som mal pocit, že pozerám vianočnú rodinnú drámu a nie horor. Vo výsledku tento film nebol ani trochu strašidelný. ()

AdamDudas

Audio: 80% Vizuál: 70% Scenár: 75% Klasický build up - pay off horror, ktorý sme nevideli v mainstreemových kinách niekoľko rokov. Dlhý, ťahajúci sa začiatok ála Sám doma s korením Paranormana ako build up a posledných... 20? 30? minút skvelých efektov a šikovného filmového rozprávačstva ako pay off. Ujo v kine povedal: "Veď to nebola komédia" s čím s radosťou súhlasím - pár vtípkov kde tu... inak super. Celkové hodnotenie Krampusa: 76% ()

Lukkyn

Tenhle kousek bude publikum rozdělovat jednoduše na dvě polovičky. Jedna ho bude z duše nenávidět a nebude jí ani trochu po chuti a druhá se u něj bude skvěle bavit a obdivovat kam až sahá lidská fantazie a co všechno se dá na plátno přenést. Patřím do druhé polovičky a film mě příjemně překvapil. Přiznám se nic jsem od toho nečekal v našem kině byla akce film za 50 kč a jelikož jsem ostatní kousky viděl vyhrál to Krampus. Krampus je opak Mikuláše , a trochu takový čertisko. Kdo přestane věřit na Vánoce toho navštíví jeho partička crazy zmrdíků namátkou útočné perníčky, plyšový medvěd co kurva kouše, šašek co si dává děcka k večeři a pak spousta elfích zmetků , který ujížděj na cracku nebo bůh víč na čem. Film začíná výbornou zpomalovačkou , která krásně znázorňuje situaci , kdy v Kauflandu zlevní mlíko na 8 kč.Po sympatickém a nápaditém začátku film střídá komediální situace s těmi napínavými až hororvými. Chvílemi to připomínalo Vánoční gremliny nebo criters. Takže těžko tenhle kousek doporučovat sami uvidíte do jaké škatulky spadnete. Já se bavil královsky!!!! ()

maros336

Predvídateľné. Od polovice filmu som vedel, ako to dopadne. Záver bol v podstate rovnaký ako v rozprávke Polárny expres... Babka hitlerovka mala perffekt ingliš akcent. ()

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

30.01.2017

Vedle filmových vesmírů se superhrdiny, kouzelníky nebo rytíři Jedi nám roste před očima také univerzum s obřími monstry. V roce 2014 ho rozjela Godzilla, už za pár týdnu ho obohatí Kong: Ostrov… (viac)