Krampus

• Slovensko Krampus: Choď do čerta (viac)

Kto sa nikdy nebál, že ho odnesie čert na Mikuláša, nech hodí vianočnou ozdobou. A to ste nenarazili na toho najhoršieho, na Krampusa. Temný protipól všetkých pekných symbolov najkrajších sviatkov v roku dokáže spoľahlivo vystrašiť nie len deti, ale aj neveriacich dospelých. K tomu, aby sa vám zjavil a strčil vás do mechu, pritom stačí tak veľmi málo. Pubertálny Max žije v obyčajnej rodine, kde sú vzťahy a emócie ako na hojdačke, teda chvíľu hore a chvíľu dole. Aktuálne sú na bode mrazu, pretože sa blíži trochu vypäté obdobie Štedrého dňa a navyše ešte dorazila rodina mamky (Toni Collete) sestra (Alison Tollman), ktorá patrí k trochu inému civilizačnému okruhu, diplomaticky povedané. Miesto kľudu, tieto sviatky prenasleduje nepokoj, na čo Max zareagujeme vyhlásením, žeby najradšej Vianoce zrušil. V tej chvíli začne metelica, po ktorej už nič nebude také ako predtým. Nie len, že nejde elektrina a nedá sa nikde dovolať. Za oknami sa im začnú objavovať strašidelné tiene, ktoré získavajú čím ďalej strašidelnejšie obrysy. Krampus sa rozhodol potrestať všetkých, ktorí zavrhli Vianoce, a nikto netuší, ako ich zastaviť. (Barracuda Movie)

Mini_X

Tak jsem si pustil Krampuse, kterého jsem si pustil poprvé. A musím říct, že se jedná o hodně příjemný vánoční horor. Jsem hodně z toho překvapený, protože mě nikdy moc neoslovily vánoční horory, ale tenhleten Krampus je zatím první výjimka. Film je dost jednoduchý na pochopení, sledujeme rodinu, kterou navštíví Krampus než Santa, který místo toho, aby dával, jako santa, tak bere. Jak už jsem zimní, tenhleten film není moc komplikovaný, ale dokázal zajímavé věci. První jsou postavy, které ze začátku působí na diváka negativně, ale v průběhu příběh se rozvíjí, jako reální lidé. Za druhé hororové elementy, který se sice objeví naplno až v druhé polovině filmu a když jsou na scéně, tak vypadají sakra dobře, hlavně dizain oživlích hraček. Také dizajn samotného Krampuse je perfektní (až teda na obličej). Také se ve filmu objeví stop-motion animace, která je strašně hezká a poutavá. No a konec filmu nebyl jen dobrý, ale dechberoucí a každý divák bude podle mě překvapen. Na závěr řeknu, že se jedná o hodně provedení vánoční horor, který jsem si velice oblíbil. Sice byli v něm chyby, ale ne tak vážné. 8/10 ()

hero_bk

Nic převratného, jednorázový horor, který má chvílema fakt dobrou atmosféru (zvlášť procházka po okolí, zdecimované domy, otisky kopyt), ale chvílema je vám taky dost trapně (vraždící perníčky). Na Vánoce ale celkem příjemná změna oproti pohádkám. ()

Miagy

Veľmi príjemné prekvapenie. Film bol tak na pomedzí rodinného fantasy s prvkami hororu a čiernej komédie, že len ťažko nájsť publikum, pre ktoré mal byť určený. Výsledok však veľmi potešil. Krásna hudba, kamera, prostredie, celková atmosféra. ()

Clark_Kent

Rozhodně ten pravý horor na vánoční náladu jak dělaný. Je to celé vynikajcí atmosféra i samotný příběh, tady mě opravdu u srdce zahřálo. ()

speedy7929

Nepozeral som sa kto tu hraje, čakal som taký lepší béčkový film, kde sa možno človek vyľaká ale keď nie to aspoň sa zasmeje nad blbosťou a naivitou producenta. A však keď sa vo dverách filmu objavila známa tvár Davida Koechnera vedel som ako to celé dopadne. Až takú hovadinu som nečakal. Námet a dej celkom dobrý a neplnoletý diváci určite nečakali taký koniec (pre nás starších a zralejších to bolo jasné ako to bude). Chcelo to lepšie prevedenie posluhovačou Krampusa. Hudba bola okopírovaná zo všetkých známych vianočných filmov na čele Sám doma. Ale napíšem aj pozitívum a to nemeckú babičku. Konečne som niečo v kine rozumel aj bez titulkov. /25% ()

liberita

Krampus je bravúrnym spojením hororu, fantasy a čiernej komédie. Vyľaká, pobaví aj vás uchváti pochmúrnym vizuálom, temnou atmosférou a netradičnými postavami. Triky pôsobia dostatočne reálne, animovaná pasáž z minulosti je krásna a film balancuje ideálne na hranici, kde sa neberie až príliš vážne, zároveň ale ani neskĺza do paródie. Veľmi sa mi páčil celý film, najpôsobivejšie scény však prináša až koniec, kde sa Krampus konečne ukazuje v celej svojej majestátnosti. Záver je tiež možné interpretovať z viacerých pohľadov a prináša otázky, na ktoré nie je jednoznačná odpoveď. Skutočná filmová pochúťka, po pozretí ktorej už nebudete na vianočný čas nikdy nahliadať rovnako. ()

Shredder

Krampus nie je taky, ako si ho ludia predstavovali. Prekvapenia nie su nevyhnutne zle a v tomto pripade u mna plati, ze som neostal sklamany, ale ani netlieskal nadsenim. Prva polovica ma naznaky ciernej komedie a zaroven buduje mrazivu atmosferu, ktora je rychlo nahradena humornymi hororovymi sasovinami ala Gremlins. Druha cast filmu je vlastne len jeden dlhy suboj obyvatelov domu s nevitanymi navstenikmi a len s len malou davkou originality. Film sa neberie prilis vazne, takze aj napriek statusu hororu sa to kludne moze zaradit medzi Vianocne oddychovky pre kazdeho, kto prekrocil prah 12 rokov. FIlmov o Santovi je az-az, pocet tych o Krampusovi mozeme zratat na prstoch (plus sa predbiehaju v tom, ktory je horsi), takze ako nieco nove do zanru to beriem, ale ci do hororovych prvkov, alebo satiry, Krampus ma co dohanat. ()

RAFT

Docela skvělá taková vánoční podívaná.Sice je pravda že ,první půlka je trochu slabší ,pak se film náramě rozjel. Oživlé hračky docela ušli .za mě 60% ()

brabbik

Originální, nápadité a na dnešní dobu dosti trefné a k zamyšlení. S těmi hračkami trochu přestřel, ale rozhodně slušně natočeno bez náročných scenérií nebo prostředí. Velké plus za zapojení němčiny. Konec byl trochu jinak očekávaný, ale takhle je to asi nejlepší možnost- Na americkou filmografii trochu netypické. Masky se rozhodně povedly. 80% ()

darthhokro

Nataša Krampuš se nám vyfikla, oholila si knírek a vylezla ze sklepa strašit vypatlané amíky. Extrémně nudný film ze slizkýma nehercema, bez vtipu. U některých dílů teletubies jsem se bál víc. ()

masekjc

Jako horor slabé, jako komedie málo vtipné, jako fantasy průměrné. Proto se to smíchalo dohromady a vznikla mdlá kaše kterou čert/krampus krmí zlobivé děti. No a ani mě nechutnala. Hvězda navíc za efekty. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Dospělý se pobaví, ale tohle je přesně ten film, který budu pouštět mým budoucím zlobivým dětem :D ... které se začnou počůravat :D ()

TommyDiamond

Nikdy nezapomínejte na ducha vánoc, jinak přijde kundus a bude zle!!! Kundus nebo-li Krampus je americká infantilní píčovina plná ubohých neoriginálních fantastických postav, nevtipných nehereckých výkonů a je naplněná až po okraj hromadou dojímavých rodinných okamžiků a situací, ze kterých mi je akorát tak zle. Z tohohle se vánoční klasika nestane, zlatej teatrální grinch.... ()

Zombiepod

Chcelo to poriadnu dávku odvahy, chytiť sa Krampusa a natočiť s ním celovečerák s kvalitnou produkciou, a príliš to Doughertymu nevyšlo. Obsahovo sa film od výborného Trick'r Treat veľmi nelíši - znova čakajte kopu uletených postáv a ešte šialenejších monstier, no celé je to tak chaoticky postrihané, tmavé a blikajúce, až to človeku lezie po chvíli na nervy a nič z diania na plátne si neužije, o prehľade v hrdinoch a ich smrtiach ani nehovorím. Nájde sa tu zopár štýlových scén a vychytávok, no ja som sa pomerne nudil a nič ma tu neprekvapilo ani nerozosmialo. Snáď režisérovi druhá Halloweenska noc vyjde v lepšom smere. ()

boo-boo

Ľudožravé hračky a zákerné piraňovité perníčky si zaslúžia každého diváka. Môj vianočný film na každý rok, má to akurátnu atmosféru. ()

Knor

Tenhle film jsem podcenil a opět se potvrdilo nesuď knihu podle obálky. Strašidelná pohádka s hromadou skvělých nápadů, černým humorem a fantastickou atmosférou. Rozhodně doporučuju a neměl bych problém, kdyby se to vysílalo každoročně o vánocích :-) Velmi příjemné překvapení. ()

TaNya_

Od té doby, co byl bratr na tomhle (ani nevím jak to pořádně definovat) v kině, považuje Krampuse za adventní tradici. No, když jsem to viděla poprvé, tak jsem skoro trpěla, ale jak roky postupují dál tak mi to přijde vtipnější a vtipnější. Nedivím se, že jsem to tady dřív vůbec nehodnotila, ale brzo mně tahle "pohádka" zase čeká, tak proč ne. ()

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

30.01.2017

Vedle filmových vesmírů se superhrdiny, kouzelníky nebo rytíři Jedi nám roste před očima také univerzum s obřími monstry. V roce 2014 ho rozjela Godzilla, už za pár týdnu ho obohatí Kong: Ostrov… (viac)