Krampus

• Slovensko Krampus: Choď do čerta (viac)

Kto sa nikdy nebál, že ho odnesie čert na Mikuláša, nech hodí vianočnou ozdobou. A to ste nenarazili na toho najhoršieho, na Krampusa. Temný protipól všetkých pekných symbolov najkrajších sviatkov v roku dokáže spoľahlivo vystrašiť nie len deti, ale aj neveriacich dospelých. K tomu, aby sa vám zjavil a strčil vás do mechu, pritom stačí tak veľmi málo. Pubertálny Max žije v obyčajnej rodine, kde sú vzťahy a emócie ako na hojdačke, teda chvíľu hore a chvíľu dole. Aktuálne sú na bode mrazu, pretože sa blíži trochu vypäté obdobie Štedrého dňa a navyše ešte dorazila rodina mamky (Toni Collete) sestra (Alison Tollman), ktorá patrí k trochu inému civilizačnému okruhu, diplomaticky povedané. Miesto kľudu, tieto sviatky prenasleduje nepokoj, na čo Max zareagujeme vyhlásením, žeby najradšej Vianoce zrušil. V tej chvíli začne metelica, po ktorej už nič nebude také ako predtým. Nie len, že nejde elektrina a nedá sa nikde dovolať. Za oknami sa im začnú objavovať strašidelné tiene, ktoré získavajú čím ďalej strašidelnejšie obrysy. Krampus sa rozhodol potrestať všetkých, ktorí zavrhli Vianoce, a nikto netuší, ako ich zastaviť. (Barracuda Movie)

Hanys_

Závěr mě hodně potěšil, do té doby to ale bylo fakt utrpení. Být to možná víc ulítlejší, tak to mohla být fain alternativa ke Gremlinům, jenže tohle přepínání z rodinné nevtipné komedie do temného nudného horroru prostě moc nefunguje. ()

Janega

Myslel som si, že ten film pošlem do čerta hneď na začiatku, a to kvôli postavám. Tá vidliacka rodina ma štvala a tá dobrá rodinka ma štvala ešte viac tou svojou tupou dobráckou naivitu, kvôli ktorej si nechali srať na hlavu, pričom každý normálny človek by s tými vidlákmi vyrazil dvere. Nakoniec postupom filmu si ma ale tie postavy akosi získavali a liezli mi na nervy čoraz menej. Tvorcovia sa dosť vybláznili pri Krampusových pomocníkoch, čo však išlo zas paradoxne na úkor Krampusa, ktorý bol až moc nevyužitý, čo považujem za najväčšie mínus filmu. Vlastne on tam ani moc nenastrašil. Tak premrhaný potenciál. Práve preto je to skôr priemer, i keď dal som 4 zhovievavé hviezdičky. ()

Arach.No

Vánočně-halloweenský film, který má nejblíž asi ke Gremlins, ale je o trochu méně pro celou rodinu. Úvodní scéna v obchoďáku, na jejímž pozadí Bing Crosby zpívá „It's Beginning to Look A Lot Like Christmas“ nasadí perfektní tón, a nemohl jsem se při ní neusmívat. Dál se Krampus vyvíjí celkem předvídatelně. Kromě povedeného titulního záporáka mu prospívá i slušné obsazení. Některé postavy jsou sice nesympatické, ale zahrané jsou přesně, a alespoň tak divák má komu přát smrt. Škoda slabšího scénáře, který se snaží budovat atmosféru, ale funguje spíš na úrovni jednotlivých scén než celku. Když si divák k většině postav nevytvoří vztah (výjimkami jsou hlavní hrdina Max, jeho babička a možná otec), tak napětí příliš nefunguje. Pochválil bych praktické efekty, a to, jak tvůrci naložili s nízkým rozpočtem. Také oceňuji, že se Dougherty nesnažil o primitivní lekačky, a osvěžil příběh pěkně animovanou pasáží. Krampuse si klidně doma pustím během Vánoc jako kulisu, ale žádná velká klasika se z něj nestane. ()

peetriss

Já nakonec tu čtvrtou přidám. Dougherty si před lety vystřelil z halloweenu (možná ještě o trošku zábavnější Trick 'r Treat), tentokrát zamířil na Vánoce a opět se dokázal (zejména v závěru) odvázat, kdy dokáže jedním vrzem lehounce strašit i bavit černým humorem a nadsázkou. Je znát, že Dougherty miluje "loutkové" a "plyšové" klasiky z 80. let, a přestože občas je jako utržený z řetězu, jindy zpomalí a občas se nevyhne ani hlušším momentům, dokázal ve mně udržovat příjemné chvění - takový ten "wtf pocit". Herecky v pohodě obsazeno, Conchata Ferrell občas neváhá vypálit neskutečné hlášky, málo prostoru dostala pihatá Stefania LaVie Owen (seriálová ségra AnnySophie Robb z The Carrie Diaries), na kterou se mi opravdu hezky kouká. 70% ()

lucijelucije

Krampus byl hodně stylizační, ale to bylo to nejmenší, co by mi na této pytlivině vadilo. Horor versus komedie. Ani jedno řádně. Nevím proč z Krampuse vytvořili rodinnou podívanou, která nemá absolutně žádný děj, žádné souvislosti a žádné uspořádání. Slaboduché, bez nápadu. Zajímavý komentář viz JohnnyCash. Měli opravdu zpracovat horor, jak se patří, kterej by byl víc autentickej, než tahle splácanina. ()

cmenda

Celkem slušný nic velkýho jsem od toho nečekal o to víc se mi to líbilo .Tohle když pustíte ráno na štědrej den dětem tak si budou dárku váži do smrti. ()

TERRORDROME

Bol som zvedavý, ale bohužiaľ slabota a pritom to začalo tak sľubne. Tá úvodná scéna masakrov na vianočných nákupoch bola super, predstavenie hnusných príbuzných a tajomná snežná kalamita mala fajn atmosféru. Potom prejde dosť dlhý čas keď sa to nejak nevie rozbehnúť, nemecká babička vypráva "dojemne-strašidelnú" story ako sa stretla s Krampusom za druhej svetovej a jediný náznak niečoho komediálne hororového bol oživlý perníček spúšťajúci sa na reťazi z komína. Proste som sa rýchlo začal nudiť, čo presekla až scéna kde vyskakovali bizarne ohavné hračky a žrali deti. Prestrelenie hlavy monštróznemu plyšákovi predsa len zdvihne náladu. Finále však bolo opäť nedomrlé, postavy rutinne umierali rádoby dramatickým spôsobom a záverečnú pointu už som videl 1000 krát v rôznom prevedení. Takže jediné čo na tom filme za niečo stojí je tých pár príšeráckych maňasov na čele so samotným Krampusom v podobe severského zombie Quasimoda ( a občas aj stále zapárajúca Berta zo seriálu Dva a Pol Chlapa ). Málo nápadov, málo vtipov, málo gore, zato dosť rodinných hodnôt a nezmyselne sa obetujúca babča, na to sa mám akože pozerať? ()

Prochy38

No ty vole!! Tak mám druhý top Vánoční film. Po Grinchovi se prostě pouští Krampus. Teda až žena půjde třeba smažit kapra nebo tak ... :). Ne, tohle jsem nečekal. Trailer navnadil, ale přesně tak, jak má trailer navnadit. Těšíš se a dostaneš ještě dvojnásobnou dávku. Fakt super comedy-horor. V půlce už začínáš pochybovat, že víš, kdo zaklepe a kdo nezaklepe bačkorama. Fakt nářez. ()

jarmik

Pro mě lepší než většina vánočních filmů i pohádek, protože je to jednak velmi vtipné, jednak i napínavé a vesměs originální. Herecké obsazení parádní, hlavně David Koechner jako republikán tradičně nezklamal (nadchla zejména bitva s "cukrovím"). Zajímavé však byly i ostatní postavy: teta alkoholička, babička z Gerderlandu, pes na ho*no, bisexuální sestřenice či němý bratranec s otevřenou hubou. Veškeré příšery pak byly jedna vtipnější a děsivější než druhá - Krampus toho moc nenamluví, ale nohy má namakaný, šašek na pružince z hrací skřínky toho stráví fakt hodně a perníčky jsou prostě svi*ě. Pouze konec jsem tak nějak čekal, i když to do poslední chvíle vypadalo na konec jiný (asi 3x). No celkově jednoznačně spokojenost, jděte na to, Krampus si to po těch střechách dává! ;-) ()

Mimomisu

tri, protoze to melo z mnoha faktoru navic. Od hercu i nametu, ostatne i od prvnich dvou tretin filmu, mohli to byt druhy Gremlins. Posledni tretina tim padem zbytecnou hororovosti i koncem nejak uplne nezapada a vlastne je to skoda. Bud to mel byt fakt horor nebo hororova komedie, taklhe to zustalo na pul cesty a i kdyz to zabavny je, tak davam obligatnich 59%, kdy tomu na 4 hvezdy, tedy 60 az 80 chybi prave vyse zminene. Ale mrzi me to trosku teda ()

Henry007

SPOILERY: Film lhal svou kampaní. Těšil jsem se na vyvražďovačku s kapkou černého humoru, ve které čert postupně dostane všechny členy rodiny. Nakonec místo čerta po rodině šly hračky (možná to mělo fungovat jako u Gremlins) a perníčky. Čímž se naprosto pohřbila atmosféra vybudovaná v první části a z filmu se stala trapná komedie, kde postavy nereagují jako lidi a vytratila se veškerá tajemná aura okolo Krampuse. Po vtrhnutí davu čertů do baráku postavy umíraly tak rychle ze sebou a tak neoriginálním způsobem, že se člověk nemohl těšit ani z toho. Za úvodní scénu s titulky, animovanou scénu a atmosféru vybudovanou do oživnutí hraček si Krampus aspoň 2* zaslouží. ()

mosnak

Po těch přeslazených sračkách od Netflixu jsem si konečně užil trochu vánoční atmosféry. Který byl umocněn tím, že jsme na to koukali se synem, který VŮBEC nebál :-D 58% ()

BlackHood

Skvělý film! Trailer vypadal, že to bude nuda, ale ne! Film má taky skvělé postavy. Konec epický, jen chyběl boj mezi Santou a Krampusem (jako v A Christmass Horror story :) a bylo by to na 105 % ()

Gulde

Čekal jsem dost a troufám si říci, že jsem také dost dostal. Povedená horrorová komedie, která se trochu vymyká běžně zajetým kolejím, což je jedině dobře. Přemýšlel jsem jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček, ale když jsem viděl, že tu film má neprávem dost chabý hodnocení, volba se přiklonila k druhému. Na druhou stranu už jsem si relativně zvykl, že zdejší řiťopichové si tu mnohdy jen hrajou na filmový znalce a hodnotí nepodstatný drobnosti, místo aby hodnotili film jako celek. Za mě hodně dobrá atmosféra, nezvyklý zasazení a to celé zabalené v hodně zajímavém a propracovaném výtvarném prostředí, a co se sluší poznamenat, tak i se zajímavou myšlenkou a hloubkou- to jen tak nějakej horor nemá. I když tohle si tak trochu založilo vlastní žánr, protože je to místy komedie, místy horor a místy pohádka. (CineStar Plzeň, 30.12.) ()

betyn

První polovina filmu je velmi dobrá. Sněhová vánice, pusté okolí a jediné útočiště kolem pomíjivého ohně předznamenává solidní zábavu. Když jde ale do tuhého, ustoupí se atmosférickému hororu a přejde se do bláznivé komedie s příšerkami a hulákáním. Kdyby aspoň vyvražďování za něco stálo. Bohužel je patrná snaha tvůrců snížit rating na minimum, takže jednotlivé smrti jsou ufiknuté – dokonce tak šikovně, že celým filmem projdeme bez prolití kapky krve. Navíc tempo vyvražďování je vražedně rychlé a až úplně na závěr, což zavání nedonošeností. ()

cskomando

Chybí jeden hlavní žánr - Rodinný film...není se tam čeho leknout, krampus stojí za vyliž...ale aspoň ta atmosféra, temno i když zase nevyužité, škoda celkem zklamání. ()

Hepy13

Není to ani komedie ani horor, tak co to vlastně je? Vánoční film? Pokud šlo o to ukázat nám že když se k sobě navzájem budeme chovat hnusně, tak vám zkurvíme vánoce, tak s tím jděte k čertu! Protože na to už máme Grinche. Bohužel na celém filmu je nejlepší ta úvodní scéna v obchoďáku, pak to můžete s naprostym klidem vypnout. ()

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

30.01.2017

Vedle filmových vesmírů se superhrdiny, kouzelníky nebo rytíři Jedi nám roste před očima také univerzum s obřími monstry. V roce 2014 ho rozjela Godzilla, už za pár týdnu ho obohatí Kong: Ostrov… (viac)