Krampus

• Slovensko Krampus: Choď do čerta (viac)

Kto sa nikdy nebál, že ho odnesie čert na Mikuláša, nech hodí vianočnou ozdobou. A to ste nenarazili na toho najhoršieho, na Krampusa. Temný protipól všetkých pekných symbolov najkrajších sviatkov v roku dokáže spoľahlivo vystrašiť nie len deti, ale aj neveriacich dospelých. K tomu, aby sa vám zjavil a strčil vás do mechu, pritom stačí tak veľmi málo. Pubertálny Max žije v obyčajnej rodine, kde sú vzťahy a emócie ako na hojdačke, teda chvíľu hore a chvíľu dole. Aktuálne sú na bode mrazu, pretože sa blíži trochu vypäté obdobie Štedrého dňa a navyše ešte dorazila rodina mamky (Toni Collete) sestra (Alison Tollman), ktorá patrí k trochu inému civilizačnému okruhu, diplomaticky povedané. Miesto kľudu, tieto sviatky prenasleduje nepokoj, na čo Max zareagujeme vyhlásením, žeby najradšej Vianoce zrušil. V tej chvíli začne metelica, po ktorej už nič nebude také ako predtým. Nie len, že nejde elektrina a nedá sa nikde dovolať. Za oknami sa im začnú objavovať strašidelné tiene, ktoré získavajú čím ďalej strašidelnejšie obrysy. Krampus sa rozhodol potrestať všetkých, ktorí zavrhli Vianoce, a nikto netuší, ako ich zastaviť. (Barracuda Movie)

SaNcHeZ_cz

Tak tohle je docela příjemné překvapení. I když se Krampus po dvou třetinách budování solidní atmosféry zvrhne v na mě možná příliš absurdní vánoční řež, pozitivní dojem z celku přesto přetrvává. Solidní průměr, který ozvláštňuje spousta dobrých nápadů, hra s formou i žánrovými stereotypy a hodně slušný závěr. Zkrátka taková temnější jednohubka jako kontrast k přeslazeným vánočním taškařicím. [65%] ()

Tayen

Příjemná hororová komedie. Krampus coby bratr Mikuláše chodí trestat děti. Je to sice zvláštní, když se Krampus míchá se Santa Klausem, ale je to americký film a vsadím se, že nebude trvat dlouho a USA si zkomercionalizuje i Krampuse. Tvůrcům bych jen přála více peněz na masky a samotného Krampuse, obešlo by se to pak bez jeho pomocníků, kteří mi připomínali duchy z vyvražďovaček v jednom domě, kterých je tady až dost. Atmosféra skvělá. Nejlepší vánoční film tohoto roku. ()

Praxis

I noční návštěva ledničky, setmělým bytem, je strašidelnější, než tahle divnohrůznost mixující prvky komedie i hororu. Vizuální stránka je podána moc hezky, dokonce bych řekl, že i nápaditě a najdete tam pár moneyshotů, občas se podaří nějaká lehce suchá hláška, ale jinak je to vcelku nezáživná výplachovka, u které je naštěstí krátká stopáž výhodou. Delší čas bych asi riskoval duševní zdraví. Krampus je tak další z řady absolutně nudných hororů, který byl tentokrát v ratingu PG-13 ještě o mnoho úmornější než kdyby tam nějaký bubák ukusoval hlavy a stříkaly tam hektolitry krve. 35% ()

kaylin

Příběh filmu „Krampus: Táhni k čertu“ je možná trochu jednoduchý, ale je na něj nabalena docela akční podívaná, která vás dovede pobavit. Je to něco, co vás moc nevyděsí, ale může vás to strhnout jako velmi dobrá zábava. Když chcete na něco do kina, co vás neunudí, tak si myslím, že tohle je přesně ten film, na který byste se mohli podívat. Navíc to má i toho vánočního rodinného ducha. ()

movieband

Solidní kousek, který splňuje svůj účel. Divák se baví celou délku filmu a spojení hororové komedie funguje jak má. Konec je lehce diskutabilní, ale celé to má ponurý nádech a samotné ztvárnění Krampuse není až tak špatné. Pravda je, že se divák asi bude těžko bát vraždících perníčků nebo plyšového medvídka, co má v tlamě šrotovací zařízení, ale i tak má film znepokojující nádech, ve kterém solidně pracuje s napětím. Podařená, vánoční, atmosférická podívaná, která ničím zvláštním nepřekvapí, ale zároveň nemá v čem urazit a diváka pobaví. 72% ()

Gorehound

Po druhom zhliadnutí už vianočná klasika s kopou malých detailov, ktoré som si v kine pôvodne nevšimol. Krásne zasnežená, vianočnými ozdobami preplnená atmosféra, jemný, zábavný humor, napätie vonku aj vnútri domu a neustály prísun nových "príšer" aj nápadov. Úchvatné bábkové intermezzo s posolstvom. A Toni Collete je jednoducho krásna žena. ()

stration

Vcelku příjemná pohádka, kde si do konce člověk není jistý, jestli je to komedie střihlá hororem nebo naopak. Povedené triky, občas vtipná hláška a sem tam i nějaký svěží nápad. Rozhodně nejsem zklamán a rád se na Krampuse ještě někdy podívám. ()

Hadža

Tak na mě to nepůsobilo ani hororově ,ani komediálně a to jsem zvyklí na kdejaké ulítlosti. Nezajímavá nuda,plná vřeštění a absolutně nezáživných trapných masek a triku.Asi jsem se na to moc těšil. ()

dom156

Z tohoto filmu mám rozpolcené pocity. Těšil jsem se na to, že na to půjdu do kina a dostal jsem místo parádní svíčkové prošlý salám. O zařazení do kategorie hororu nemůže být ani řeč, spíše to sedí na (komediální) žánr. Dějově se vše dozvíme z traileru a skoro nic krom samotného konce nás nepřekvapí. Herce nebudu komentovat, jelikož žádného zářivého ani nadprůměrného výkonu jsem si teda nevšiml. Líbili se mi docela dobře udělané vánoční perníčky, jak běhali apod., ale třebas postava Krampuse o kterým je celý film, je bohužel pouze na chvíli ve filmu a opravdu nevypadá vůbec dobře a ani strašidelně. Přirovnal bych ho k hrbatému bezdomovci, který si pár let nemyl a nestříhal nehty. Již vícekrát to vidět opravdu nechci, ikdyž ten nápad měl potenciál, tak z něj filmaři moc nevytěžili. ()

dawe04

Velmi povedená hororová komedie s příjemně pomalým tempem, budující atmosférou, skvělým konverzačním humorem a roztomilými příšerkami navrch. Strašidelná rodinná podívaná pro ty, kteří už z Lásky nebeské chytají cukrovku. ()

gegina31

Začátek celkem dobrý. Úplný, úplný konec taky, ale to mezi tím byla celkem srajda. Pod pojmem horor/komedie si představím Zombieland, Soumrak mrtvých nebo Tucker a Dale vs. zlo, kde jsem se smála, až mi tekly slzy. To byl taky jediný důvod, proč jsem se na to dívala. Jinak se na horory ani nedívám. ()

AlistairMir

Pokud máte rádi vánoce, je vám max deset let a chcete se ve třídě pochlubit, že jste viděli horor a ani trochu jste se nebáli, tak vřele doporučuji. Vidět se to dá, každopádně jsem čekal mnohem víc. Humoru je málo, napětí moc nefunguje a podivné chování postav tomu taky moc nepřidá. Maska Krampuse celkem ušla, ale strach z něj rozhodně nešel. Perníček ze Shreka a jeho dva bráchové to zabily... ()

Dexter1

Dougherty potešil už svojim Trick´r Treat a tentoraz útočí na sviatok, ktorý je v týchto končinách o niečo známejší. Skvelý úvod tváriaci sa ako ďalšia prihlúpla vianočná komédia mení po chvílisvoje vyznenie a mení sa na pomerne podarený horor. Pribúdajúcim časom však neuveriteľne rastie pocit, že celkový potenciál filmu ostal akosi nevyužitý. Každopádne nábeh na vianočnú kultovku to je a podobne ako si na Vianoce budem púšťať Black Christmas, tak sa budem i rád vracať ku Krampusovi. Veľmi silné 3* (bohužiaľ na 4 to nie je). ()

OG_Swifty

Takže jsem právě přišel z kina z promítání Krampuše, a zatím si pořád nejsem moc jistej, co si o mixu komedie x horor myslet. Připadá mi to samo o sobě trochu kontraproduktivní. Chvíli se snažíte dostat do depresivní nebo stísněný nálady a najednou jsou tam humory, je to takový "meeh".. ani tomu nepřidala neplánovaně nějaká rodinka cigošů, co seděla v kině hned vedle mě, a jejichž mladší pár tam po sobě celou dobu lez (holka 2x tak velká jako ten klučík), nezavřeli hubu a furt se něčemu debilnímu chichotali, a nakonec tam začali házet humorný hlášky (když Krampus a spol. unesli Howie Jr. a do krbu spadla jeho bota, cigoši zahlásili "čuchni si k ní"). Samozřejmě tenhle metahumor asi nebyl tvůrci filmu zamýšlen, ale stalo se a jestli kvůli něčemu dneska nebudu spát, nebude to Krampuš... Jinak film má nižší rozpočet než třeba Sám doma, takže to je na něm dost vidět a např. hračky, elfové a rohlíci jsou poměrně nestrašidelný / dementní - KDYBY film skončil v momentě, kdy Krampus a spol. unesou z vleku předposlední členku rodiny a zůstane jen kluk, načež zmizel obraz a stará Němka řekla nějaký moudro, bylo by to celkem dark poselství a ten hardcore konec, kdy všechno je v prdeli a kluk zůstane na světě sám, by fungoval MNOHEM lépe než ta sračka potom (kluk se vyčaruje u WTF oltáře, brečí, Krampus vrátí čas / škody / všechno a rodinka je najednou k sobě hodná a happy end, prostě bububu). Nevím, temná verze by byla lepší, tohle byl bullshit - nebo kouzlo Krampuse. Za mě je to mezi 3-4 hvězdama, dám nakonec velmi slabou 4 za poměrně originálního bubáka (ty dvě mrdky s ratingem 0-1 hvězdy dosud nepočítám) a Conchatu Ferrell, která je skvělá jako vždy. ()

Fíla

Čekal jsem něco více. Krampus nebyl zcela úplně špatný, leč já čekal více. Do kina bych podruhé na ducha Vánoc nezašel. Je to průměrný film, který těží na atmosféře zasněžených ulic a ztrácí na překvapivém momentu. Žádný velký zvrat, žádný hrdina. Jen rodina co dostává na frak s malým klučinou, který s moc přeje Vánoce, jako za starých časů. ()

TheDon

Doporučil bych panu Doughertymu, aby se raději věnoval komiksovkám a nesral se do vánočních hororů, navíc s PG13. Tak co to mělo bejt? Bábrle, co pamatuje hitlerjugend v jeho nejlepších časech, Berta, která jako hospodyně Charlieho nestála za nic, tak chlastá v jiným filmu, nebo snad Toni Collette, která jako máma little miss Sunshine stála za stejný prd jako tady? Těžko říct takhle z hlavy, nějaká ta invence tomu ale upřít nejde, klaun z krabičky byl bezvadnej, i atmosféru to jakous takous mělo, tak co mi na tom sakra vadilo? Asi to, že je to film pro děti. Home Alone hell edition. Koukatelný? Ano. Zábavný? Občas. Nutno vidět vícekrát? Spíše ne. Horor? Ne. 55% P.s.: Us boys mají úžasnou schopnost přivlastnit si tradice jiné země a vydávat je za vlastní. ()

tufr

Nízké hodnocení dávám hlavně kvůli nesympatické osobě jménem Adam Scott. To snad mam radši kohokoliv jiného...jinak poměrně netradiční softhororová komedie :) ale slabá ()

honajz2

Už je sice po Vánocích, ale na tenhle film vždycky zapomenu, pak ho časem znovuobjevím a než si ho někam uložím nebo naplánuji na někdy do budoucna, hned na něj zase zapomenu, takže když jsem si začátkem tohohole roku zase vzpomněl, už jsem si rovnou šel stáhnout, abych už to konečně viděl. A docela to ušlo, i když to svůj potenciál rozhodně nevyužívá naplno a i když to většinu času není ani pořádně horor, ani pořádně komedie. Zpočátku to navíc celé působí jako obyčejný americký vánoční film, ale jakmile se to zvrtne, tak to aspoň začne mít nějaké napětí, černohumorné scénky a vrcholem celého filmu je rozhodně útok oživlých démonických perníčků a podobně ujetých a nebezpečných hraček, i když ty tam jsou až příliš a přitom na ty perníčky neměla žádná. SPOILER A naštěstí to nekončilo žádným kouzelným pohádkovým happy endem, jak jsem se trochu bál, protože sem by se takový konec moc nehodil KONEC SPOILERU Zkrátka to docela ušlo, na jedno zhlédnutí to bylo i příjemné, ale znova to vidět nemusím. Slabé 3* ()

rakovnik

Film Krampus přišel do kin v době, kdy se po ulicích evropských měst proháněly davy hrůzných masek a já jsem si poprvé všiml trestajícího bratra Santy. Poněvadž masky byly opravdu děsivé a já mám rád horrory, těšil jsem se na zhlédnutí tohoto filmového ztvárnění příběhu Krampuse. Velké očekávání přineslo u mě poměrně výrazné zklamání. Krampus není špatný horror, dočkal jsem se i proklamovaného humoru, herecké obsazení je vydařené. Největší výtku mám ale v tom, že mnohé masky v ulicích měst byly vyvedenější, než co nám předložili maskéři filmu, ale co víc, Krampuse samotného bylo ve filmu pohříchu málo. Ostatní postavy byly sice povedené, nicméně k tomu nepotřebovaly zaštítění jménem Krampus. Potěšila mě také "Burtonovská" vsuvka, méně již pohádkový závěr. Pohodovka, ale ničím výjimečná. ()

M.i.k.e

já se připojuju k zástupu těch,kteří si našli novou vánoční klasiku,protože Krampus mě až nečekaně bavil a užil sem si ho na maximum...80% ()

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

30.01.2017

Vedle filmových vesmírů se superhrdiny, kouzelníky nebo rytíři Jedi nám roste před očima také univerzum s obřími monstry. V roce 2014 ho rozjela Godzilla, už za pár týdnu ho obohatí Kong: Ostrov… (viac)