Annabelle

• Česko Annabelle (viac)

John Form (Ward Horton) našiel pre svoju nastávajúcu manželku Miu (Annabelle Wallis) dokonalý darček – krásnu starú klasickú bábiku oblečenú do snehobielych šiat. Ale Miina radosť z Annabelle netrvá dlho. Jednu hroznú noc vtrhnú do ich domu vyznávači satanského kultu a brutálne napadnú mladý pár. Preliata krv a hrôza nie sú to jediné, čo za sebou nechávajú. Vyznávači Satana vyvolali bytosť tak zákernú, že nič z toho, čo urobili sa nedá ani zďaleka porovnať so zlom, ktorým je teraz posadnutá Annabelle. (TV Markíza)

koty2201

Škoda. Toto je predsa len o kúsok horšie ako Conjuring z roka predtým. Má to mať prepojenosť a aj má, keďže nejde o pokračovanie, ale prequel pre prvý film. Vymenili tvorcov, aj keď James Wan stále produkuje. Len už to nie je tak dobré ako keby to natočil on. Síce to je rovnako creepy, ale tiež to nie je vyslovene veľmi strašidelný horor. Mám pocit, že ani teraz ma ani raz nemyklo. Čo je síce plus pre mňa ako strachopuda, ale z filmu to uberá to napätie a správnu spooky atmosféru. Ale opäť ide o remeselne dobre natočený horor s fajn zábermi a zvratmi. Len nie sú také surové ako by mohli byť. Ide o príbeh, ktorý sa točí okolo bábiky Annabelle a jej zrodu. Respektíve o tom, ako sa z nej stala tá bábika posadnutá démonom. S tým, že tu tentokrát nemáme vyšetrovateľov z jednotky. Čo je tak trochu zvláštne, lebo som si myslel, že pôjde o prípad vďaka ktorému sa k nej dostali. Ale zrejme až na konci ju kúpila pani, ktorá ju dala dcére a tá si zavolala na pomoc manželov Warrenových. Nebudem ďalej prezrádzať podrobnosti aj keď to nie je ktovieaký komplexný dej a aj postavy. Rovnako ako v prípade Conjuring. Znovu ma však bavil len lore okolo toho a že tu išlo o Satanistov. Technicky je to zvládnuté dobre a tu nemôžem vytknúť prakticky nič. Aj hudobne je to fajn a drží si to nepríjemnú atmosféru. Len to nie je tak silné ako predtým. Takže ak vás bavil aj ten prvý horor v tejto sérii, tak zrejme bude aj toto. Avšak, asi vás to nechytí až tak ako o rok mladší kolega. ()

Arigato

Konzumní horor bez vlastního nápadu jedoucí ve zcela zaběhnutém schématu. Annabelle nabízí tak trochu kousek ze všeho, ale ve finále vlastně nic. Kromě jedné nebo dvou poměrně zdařilých scén se navíc většinu filmu vůbec nic neděje a když už něco přijde, nakonec i to vyšumí zcela do prázdna. ()

Lucretat

"Hej lidi, máme teď možnost vydělat nějaký prachy na těch Démonech, co měli úspěch. Ale musí to bejt rychlá akce, nemáte nějakýho známýho scénáristu? Nároky nejsou vysoký, lidi přitáhne ta spojitost s předchozím filmem." Takhle asi proběhl kick-off briefing u tohohle snímku. Ne vážně, pokud od hororu nevyžadujete nic víc než děsivý zjev panenky, pár povedených lekaček a... a co vlastně? Nic víc to prostě nemá. ()

elanista1

Keď sa raz za uhorský rok objaví v našom kine nejaký horor, vačšinou neodmietnem aj keď tuším, že nepôjde o nič výnimočného. Tentokrát hral do karát aj fakt, že Annabelle mala súvisieť s výborným hororom V zajatí démonov, ale nakoniec s ním dokopy nič spoločné nemala. Hrozne som chcípal nudou. Necharizmatickí herci, ktorí sa v deji nemajú o čom rozprávať a jedna smiešna bábika, to je všetko. Prvá hodina je čisté utrpenie. Sme si mysleli, že pri malej stopáži sa ihneď začnú diať veci, ale nič také... Hororová atmosféra sa vytvárala pomocou toho, že asi 4-5 krát sa pomaly kamera približovala k bábike, dvakrát sa sám zapol gramofón, dvoje dverí sa zabuchli a troje kníh popadali. Ak toto stačí dnešnej mládeži a deťom /hm, v kine som si pripadal ako v škôlke/ na dobrý hororový zážitok, dobre...ale mne teda nestačí. Ale zas aby som úplne nekrivdil, má to dve vskutku strašidelné scény. Zvyšok, vrátane vyslovene TRÁPNYCH ľakačiek, nemá vysokú filmovú hodnotu. Nevadilo by mi vidieť to isté po 122krát keby som videl nejakú minimálnu snahu dať tomu troška niečo iné. Prichádzam k záveru, že Anabelle sa vyslovene len priživuje na úspechu The Conjuring a ja som sa nechal nachytať. Aj napriek všetkému negatívnemu čo som naznačil, odpad! to nie je. Tak ako v každom filme, aj tu sa nájdu svetlé momenty, ktoré človeka trocha prebudia. ()

Scorpionka odpad!

Od filmu jsem neměla žádné očekávání, i tak jsem byla zklamaná. Nejlepší herecký výkon předvedly děti, které se na plátně objevily asi tak na minutu, v hudbě jsem nic originálního nezaznamenala, záběry naprosto tragické, táhlé dialogy jako vystřižené z romantického filmu a děj snad raději ani nebudu komentovat. Pokud chcete jít na horor, který vás uspí, tak tenhle vřele doporučuji. ()

pivomamrad

Právě jsem se vrátil z kina a tak nadupaný kino jsem už dlouho neviděl. Že by lidi konečně začínaly být hladoví po hororech? A teď k filmu. Až na posledních asi 15 minut, které jsem víceméně protrpěl, je to fajn jednohubka. Husí kůže se u mě dostavila, jednou jsem se i pořádně lek, takže jsem spokojenej. Mé hodnocení bude mírně nadhodnocené a dávám čtyři hvězdy s odřenýma ušima. ()

nemer

Ptákovina hodná maximálně tv vysílání v neděli odpoledne, ideální pro hysterické ženy a školní dítka. Chtěla bych vidět ty, kteří údajně v kinech hrůzou nadskakovali ze sedaček :) A dost mi poslední dobou vadí (viz i V zajetí démonů) filmové pojetí církve jako klubu, který má patent na svatost a dobro, když opak je pravdou, málokde jinde se najde tolik tmářství, pedofilie a jiných úchyláren, tam by naopak démoni byli jako doma. Čili už ze samé podstaty musí horrory využívající toto klišé působit úsměvně. ()

Cechyno4

Tak já už fakt nevím ! Díval jsem se na něco jiného než ostatní fanoušci hororu ? To už je naše hororová komunita tak přežraná, že tento nadprůměrný počin hodnotí odpadem ? Nebo kde se stala chyba. Je pravda, že na horory jsem měl teď málo času a tak jsem viděl horor po dlouhé době. I to mohlo mít vliv na mé hodnocení, ale i tak Annabelle disponuje vším tím co obsahoval Insidious či V zajetí démonů. Tak proč odlišné hodnocení ? Možná proto, že opakuje již několikrát viděné. Ale v dnešní době je málo originálních hororů. Mě to i tak prostě bavilo, měl jsem několikrát husí kůži. Ve filmu byl patrný Wanův rukopis. Scény skvělé a ztvárnění démona děsivé. Nejvíc se mi líbila scéna která zahajuje celý film. Pro mě Annabelle na rozdíl od ostatních představuje TOP roku 2014. ()

ShosannaS

Teda já jsem od toho nečekala nic. A jo, příběh je totální otravná klasika, šťastná rodinka, pak si manžílek myslí, že ženuška blázní a zázračná vědma - v tomhle případě Oprah - to všechno zachrání. A jak jsme si z toho dělali prdel a celkem mě nudilo, jak si tam důra panna jen tak trůní a čumí a prd z toho, tak jsem teda najednou zjistila, že se vlastně dost bojim a dost bavim. Pan bubák je výbornej a celkově to má pár novejch a dobrejch nápadů. PS: Pobavila mě vykukovací scéna, jako taková milá připomínka výbornýho pana bubáka z Insidious. ()

Martanecek007

První polovina filmu člověka přivádí na otázku, zda-li se opravdu jedná o horor nebo o vypávění příběhu celkem idylického vztahu mladého páru čekajícího dítě. Když už se konečně film rozjel, zakládal si hodně na lekacích scénách, které mě osobně moc nevylekaly, protože byly v převážn většině dosti předvídatelné. I tak je to prostředek, který diváka vyleká na chvíli, ale celkový strach mu z hororu nenavodí. Za to scéna s démonem odehrávající se kdesi ve sklepě mě dostala a díky ní i zvyšuji scé hodnocení na 3*. Cosi tajemného podobající se ďáblovi vykukuje z naprosté tmy, není to skoro ani vidět (což je dost vhodné pro divákovu fantazii, která si obraz onoho monstra dokreslí sama) mě dostalo do vystrašené nálady. Vzápětí přišel na řadu výtah, který se né a né pohnout z onoho sklepa a scéna na schodišti s již zmíněným démonem mě opět dostala (nutno ale podotknout, že "lekačkou" to trošku zase po*rali, ta tam fact být nemusela). Teď si tak říkám... Nejvíc mě děsilo tohle monstrum a né žádná panenka, přišla mi tam tedy poněkud zbytečná. ()

ShortyIC

Nechápem hodnotenie, ktoré označujú tento film za podpriemerný. V dnešnej dobe sa točí veľa hororov, ktoré nemajú vlastne s horormi vlastne nič spoločné, čiže žiadne napätie, atmosféra, poriadne desivá hudba atd. Film Annabelle má minimálne polovicu z tychto vymenovaných prvkov... Pred tým než som sa pustil do tohto filmu, tak som si samozrejme pozrel hodnotenie tohto filmu a samozrejme som tomuto filmu nedával veľké nádeje, no neskutočne ma prekvapil. Pri filme som sa dokonca niekoľko krát zľakol, keďže hudba k filmu je výborná a miestami pekne znepokojivá, ale čo iné by sme mohli od Bisharu čakať. Tento film hodnotím 80% ! Moje hodnotenie som možno kúsoček prehnal, keďže som dlhšiu dobu nepozeral žiadny dobrý horor tak tento trošku zdvihol latku hororov roku 2014 (aspoň v mojich očiach).. Som spokojný, film prekročil hranice mojích očakávaní... ()

Garros

Největší chybou tohoto filmu je mediální nápor, který způsobil tak velké očekávání, že i z mírně nadprůměrného hororu se nakonec v očích diváka stane silně podprůměrným. Je to fakt škoda, film měl obrovský potenciál, jenže tady dostali marketingový průjem a už jen to, že do oficiálního traileru museli dát jedny z nejlepších scén a tím zkazit moment překvapení prostě celkový dojem snižuje... Pokud to vezmu nezaujatě, tak za mě 3*, musím říct, že až na sladký americký konec se mi film vcelku líbil. ()

Prochy84

Těžko vymyslet něco nového v subžánru duchů a démonů...nicméně kdo se několikrát solidně nelekl, tak kecá :-) V druhé části filmu je to docela poctivé řemeslo s budováním atmosféry, i když nakonec bez překvapení. Návštěvy kina však nelituju a těším se na další pokračování, i když to bude třeba prequel k prequelu. Pro fanoušky horroru dím: jen houšť! ()

Uragan

Udělat film co předcházelo vzniku panenky ve filmu V zajetí démonů nebyl vůbec špatný nápad ;-) jen tomu chybí trošku více kořeního :-P děj nebyl špatný ani herecké výkony, ale furt mi tomu něco chybělo...kdyby už nebylo fakt na co se dívat tak bych si to opět pustil :-) slušných 65% tomu dávám :-) ()

Dali91

Už ,když jsem slyšel o Annabelle tak jsem doufal ,že se dočkám kvalitního nebo alespoň hodně uspokojivého hororu. Na trailer jsem záměrně nekoukal a možná to bylo dobře, protože bych se připravil úplně o všechno co bylo ve filmu. Za pár slušných lekaček a povedenou scénu s výtahem 50% ()

J.Mayen

Ve filmu je jen pár světlých okamžiků, kdy se divák lekne nebo mu lehce přejde husina,ale jinak pro mě jedno z mnoha letošních zklamáních, kam se sere Annabella na svého "následovníka" v Zajetí démonů, trapná břídilka. ()

Stumbleine

V poslední době se již podle hodnocení na ČSFD příliš řídit nedá. Chápu, že co člověk, to jiný vkus, ale nové filmy jsou čím dál častěji nadhodnocené, nebo podhodnocené, jako v tomto případě. Annabelle je poměrně kvalitní duchařský horor, ačkoliv to není žádný zázrak a ústřední dvojice působí opravdu nesympaticky, jak tu někdo poznamenal. Optimální hodnocení 60% ()

Jadro

Kto bol na druhé premietanie po premiére v Košiaciach, smial sa s nami - čo horrorová scénka, to totálny rehot... Úplný nelogický "silno-nepredvídateľný" počin! Hviezdička za výťah :D ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Minulý rok jsme se dozvěděli, že Kingův horor Prokletí Salemu se po letech dočká nové verze. Produkovat ji měl James Wan a do scénáře se pustil Gary Dauberman, jenž napsal například nové To nebo… (viac)

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

18.10.2018

Patrick Wilson (Aquaman) a Vera Farmiga (Zdrojový kód) si zopakují své role Eda a Lorraine Warrenových v třetím dílu spin-offové Annabelle. Příběh třetího filmu se bude točit okolo proslulé panenky,… (viac)

Třetí Annabelle má režiséra

Třetí Annabelle má režiséra

24.07.2018

Vražedná panenka Annabelle je k nezastavení a tak studia Warner Bros. spolu s New Line během Comic-Conu oznámila, že její třetí díl dorazí pravděpodobně už v létě příštího roku. Pokračování spin-offu… (viac)

V zajetí démonů potřetí

V zajetí démonů potřetí

27.06.2017

Alfou a omegou dnešního Hollywoodu jsou propojené filmové vesmíry. U Star Wars nebo Marvelu šlapou na jedničku, jinde se více či méně klopýtá. Naposledy se trochu spálil vesmír s klasickými monstry,… (viac)