Réžia:
Han-min KimHudba:
Tae-seong KimHrajú:
Min-sik Choi, Seung-ryong Ryoo, Goo Jin, Yool Kwon, Kyeong-pyo Ko, Jin-woong Cho, Min-woo No, Myeong-gon Kim, Tae-hoon Kim, Rjóhei Ótani, Bo-geum Park (viac)Obsahy(1)
I Sun-šin je jedním z nejvýznamnějších admirálů celosvětových dějin. Během své kariéry na konci 16. století absolvoval 23 námořních bitev proti Japoncům, ve všech zvítězil a za celou dobu ztratil pouze dvě své lodě. Vynalezl první obrněnou válečnou loď Kobukson (želví loď), která mu dopomohla k mnoha vítězstvím.
Tento film vypráví o jeho nejvýznamnější bitvě u Myongnyangu, ve které s pouhými 12 vlastními loděmi čelil více než stovce japonských plavidel.
(Tamten)
Hrajú
Min-sik Choi
Južná Kórea
Najlepšie filmy:
Putá vojny (2004)
Old Boy (2003)
Ggotpineun bomi omyeon (2004)
Seung-ryong Ryoo
Južná Kórea
Najlepšie filmy:
Králův dvojník (2012)
Nae sarang (2007)
Gaeineui chwihyang (2010) (seriál)
Goo Jin
Južná Kórea
Najlepšie filmy:
Miseuteo syeonsyain (2018) (seriál)
Ohjik geudaeman (2011)
Dalkomhan insaeng (2005)
Yool Kwon
Južná Kórea
Najlepšie filmy:
Hlas (2017) (seriál)
Bumchoiwaui junjaeng : nabbeunnomdeul jeonsungshidae (2012)
Chaempieon (2018)
Kyeong-pyo Ko
Južná Kórea
Najlepšie filmy:
Psací stroj z Chicaga (2017) (seriál)
Podozrivá (2022)
Návrat do 1988 (2015) (seriál)
Jin-woong Cho
Južná Kórea
Najlepšie filmy:
Signál (2016) (seriál)
Maljukgeori janhoksa (2004)
Biyeolhan geori (2006)
Min-woo No
Južná Kórea
Najlepšie filmy:
Nae yeojachinguneun gumiho (2010) (seriál)
Midas (2011) (seriál)
Pasta (2010) (seriál)
Myeong-gon Kim
Južná Kórea
Najlepšie filmy:
Králův dvojník (2012)
Gaksital (2012) (seriál)
Věrní své pověsti (2017) (seriál)
Tae-hoon Kim
Južná Kórea
Najlepšie filmy:
Muž odnikud (2010)
Navillera (2021) (seriál)
Sesang eodiedo eobneun chakhan namja (2012) (seriál)
Rjóhei Ótani
Japonsko
Najlepšie filmy:
Gugaui seo (2013) (seriál)
Lukostřelci (2011)
Ie ni kaeru to cuma ga kanarazu šinda furi o šiteimasu (2018)
Bo-geum Park
Južná Kórea
Najlepšie filmy:
Gaksital (2012) (seriál)
Namjachingoo (2018) (seriál)
Obrazy z mládí (2020) (seriál)
Won-hae Kim
Južná Kórea
Gil-dong Kim
Južná Kórea
Najlepšie filmy:
Králův dvojník (2012)
Bongi kimseondal (2016)
Imgeumnimeui sageonsoocheob (2017)
Soon-woong Yoo
Južná Kórea
Najlepšie filmy:
Králův dvojník (2012)
Hellou goseuteu (2010)
Až na doraz (2014)
Seok-tae Joo
Južná Kórea
Najlepšie filmy:
Seulgiroun gambbangseanghal (2017) (seriál)
Gumihodyeon (2020) (seriál)
Yongseoneun eupda (2010)
Deok-moon Choi
Južná Kórea
Najlepšie filmy:
Nunui yeowang (2006) (seriál)
Aienji (2003)
Ahobsal insaeng (2004)
No-shik Park
Južná Kórea
Najlepšie filmy:
Spomienky na vraždu (2003)
Hwang Jin-Yi (2007)
Jugeodo haepi ending (2007)
Goo-taek Kim
Južná Kórea
Najlepšie filmy:
Ptačí klec (1998)
Jinsimi dadda (2019) (seriál)
Beomjoidosi (2017)
Hyeon-tae Kim
Južná Kórea
Najlepšie filmy:
Lukostřelci (2011)
1597: bitva u Myeongryang (2014)
Jeong-hyeon Lee
Južná Kórea
Najlepšie filmy:
Útěk z Hašimy (2017)
Podozrivá (2022)
1597: bitva u Myeongryang (2014)