Aggwi

Mysteriózny / Thriller
Južná Kórea, 2023, 14 h (Minutáž: 70 min)

Ku San Young (Tae-ri Kim) pracuje a po nocích studuje, aby se stala veřejnou úřednicí. Poté, co obdrží relikvii od svého mrtvého otce, dochází v jejím okolí k záhadným úmrtím a ona zjišťuje, že se pomalu mění. (mikki089)

HanzoBureshi

Nejlepší MASTERPIECE z Jižní Koreje, co jsem kdy viděl. Letos jsem viděl The Glory a hned jsem ho zařadil mezi TOP korejské seriály. To jsem však netušil, že letos narazím na seriál jménem Aggwi (Revenant), který si možná dám i na první místo top seriálů. Jsem fanoušek temných detektivek a kriminálek, také jsem velký fanda duchařin. A právě Revenant je perfektně vyplněn těmito mými oblíbenými žánry. Nic jsem o tomto seriálu předem nevěděl, takže se jednalo o super překvapení, zvlášť jsem ani nevěděl, že se jedná i o hororový žánr, a právě tímto žánrem bych začal. Je tu nával duchařiny, který dobře podporuje a vede po cestě tento žánr, ale co je největším hororem je ten fakt, co všechno jsou lidi pro své dobro a pohodu schopný vykonat. Právě při těchto momentech jsem byl totálně odvařenej. Co také si zaslouží můj velký obdiv je hudební podkres, který při těchto strašidelných a ostatních scénách hrál. Při hororech mě vždy vyděsily vrzající housle, ale tady bylo piano s basovými bubny, které vytvořily parádní atmosféru. Je to třeba Veiled truth od HANNAH YOO nebo šamanský orgasmus jako je Shamans possessions od Joo In Ro nebo klasická skladba An evil spirit od Kim Jun Seok. Hororový žánr je tím pádem na jedničku. Příběh je dalším velkým tématem. Řeší se tu jedna velká duchařská věc a líbí se mi, že je to rozdělené na dva týmy. Každý tým si jde po své cestě a řeší případ svými metodami, poté je dobré vidět, jak se tyto dvě metody navzájem doplňují a jsme k odhalení blíže a blíže. Začátek seriálu mi nabídl dost temný úvod a jeden vedlejší případ, při kterém jsem měl možnost poznat hlavní postavy, to bylo prostě skvělé. To hlavní mohlo po představení hned začít. Během sledování jsem sice měl pár nejasností a nějaké otázky, ale ty byly poté vysvětleny během pár minut nebo v příštích epizodách. Některé epizody byly epické a některé slabší, ale za to každá epizoda měla epické zakončení, že jsem čtyři hvězdy udělit nemohl. Šokující události a cliffhangery tu rozhodně nechyběly. Příběh je tím pádem opět na jedničku. Kamera a celkový vizuál také nezklamal. Některé záběry byly opravdu cool, třeba jen ujíždění před temnotou. Nejlepší záběr a hraní s barvami asi byla scéna u zrcadla, která taky pěkně vyděsila. Postavy jsou taky skvěle napsány. Sice o některých víme něco méně, ale ne každá potřebuje nějakou tu minulost. Za to postavy, které minulost měly, tak se jednalo o parádní flashbacky. Některé vzpomínky opravdu dokázali dost vyděsit. Herecké obsazení bylo též na jedničku, nikdo mi nevadil a díky hercům jsem postavám hodně fandil. Tae-ri Kim to zvládla na jedničku a její výkon byl prostě super. Jeong-se Oh a jeho kamenná tvář byla též suprová. Kyung Hong jako polda byl skvělý a ještě lepší byl jeho kolega Won-hae Kim. Já se opravdu nemám na koho zlobit a na něco zlobit. Na to, že se jedná o druhý projekt Jung-rim Leea, tak super výsledek. Možná, že tento seriál bude pro někoho nuda, ale pro mě to obsahuje všechno, co mám rád. Takových seriálů je velmi málo a rád uvidím něco podobného. Velké díky patří moonchildkdramas, za příjemnější sledování. Mé hodnocení: 10/10 () (menej) (viac)

• Gong Yoo byl původní volbou pro hlavní mužskou roli profesora Yeoma, ale musel odstoupit kvůli konfliktům v plánování. Roli místo něj tak dostal Oh Jung-se. (HanzoBureshi)