Soul, třicátá léta. Korejský policista pracující pro japonské kolonisty hledá bojovníka za svobodu známého jako „Svatební maska“ a vydává se nečekaným směrem. (Netflix)

Roby

Násilí, mučení, trochu toho melodramatu a pak hrdinská akce a zase mučení a tak pořad dokola. Jo, tohle je ve zkratce seriál Gaksital. Snad do 22 dílu mi to nijak zvlášť nevadilo, ale pak jsem byl z neustále opakující smyčky poněkud otrávený. Joo Won hraje svou postavu vážně skvěle a velmi uvěřitelně přičemž jeho afektované projevy vzteku měli aspoň na začátku seriálu říz. Seriál je docela předvídatelný, ale to mi ani tak nevadilo spíš to bylo hrozně natáhnuté a přesto, že měli tvůrci 28 dílů tak se kromě postavy Lee Kang-Toa a Kimuri Shunjiho žádná další téměř nerozvíjela. Dorama postupem slábla a to je velká škoda. ()

Zelilu007

Jeden z nejlépe udělaných JK series a musím uznat, že Joo Won si mne získal už od začátku ( ikdyž byl největší zloduch). Asi na ně mám trochu slabost :) I ženská postava mne nezklamala a doufám, že jí ještě někde uvidím. Děj a příběh mne nepustil od počítače, dokud to neskončilo. Konec však neprozradím ......:) ()

YukiKaze

Možná to bude znít divně, ale lepší doramu jsem neviděla. Tolik se toho za těch 28. dílů stalo... nikdy bych nečekala, že tolik špatných zvratů se tam může vejít. Sice jsem měla představu, jak to skončí, a že Lee Kang To je ve skutečnosti dobrák, ale musel sloužit té špatné straně, aby se postaral o rodinu... Všem, kdo milují maskované hrdiny, co trpí pro jiné... mrkněte se na to. Uvidíte, že vám to učaruje jako mě. ()

Tyckin

Končím po 8. části, ač to úplně špatné rozhodně není. Dost bláznivé, Japonci vykresleni jako totální neschopní šašci, občas trapný humor (cirkusáci), některé postavy jako z 30. let moc nevypadají (Mok Dan), herecké výkony až na pár výjimek dosti průměrné. Příběh je sice zajímavý a postavy až neobvykle propletené, ale když si uvědomím, že to má ještě dalších 20 dílů, motivace je odkoukat není dostatečná, i přestože co se týče prostředí a kostýmů si autoři dali dost práce a financemi se zde příliš nešetřilo. Způsob podání a slabší herci to však společně s nadměrnou délkou sráží k zemi. ()

Zíza

Ach jo, ty Japonci se s nima tak párali… aneb kdyby to šlo podle historie, tak se neštítili všechno postřílet a bylo by jim to jedno… A opět jsem narazila na to, proč se mi spousta korejských seriálů během sledování znechutí – přemíra melodrama, patosu, falešných slz a divného trápení, nemluvě o tom, že občas se postavy chovají tak nesnesitelně, že mám chuť je popadnout za límec a profackovat, zdravím husu Mok Dan. Joo Won mě o brilantních hereckých schopnostech přesvědčil až jinde a rozhodně se na něj mnohem lépe dívalo, když měl po boku bratry. Co se mi ale líbilo, byl OST. I po roce od zhlédnutí si ho ráda pustím. Samozřejmě není to špatné; je tam akce, láska, tragédie, přátelství – prostě krásný balíček klišé, které máme tak rádi. Přeloženo. ()

• A zajímavostí také může být i fakt, že se v hlavních mužských úlohách mohl objevit někdo úplně jiný. Tím dotyčným měl dle původních představ televizních tvůrců být slavný jihokorejský herec Hyeok Jang. A mohlo to být opravdu zajímavé. Jak ale herec sám podotkl, pro jeho hereckou kariéru by to nebylo zrovna to nejlepší. Opět by se objevil v úloze hrdinného bojovníka, v tamějších vodách někdy nazývaného Sageuk (사극), - ať už historického či současného - bojujícího za svobodu, za práva slabších či co, nebo prostě jen nějakého dalšího revolucionáře, domáhajícího se - násilím nebo ne - nějakých hodnot. A jak můžete sami vidět, maskovaná postava z komiksové předlohy se nakonec nejvíc zalíbila jihokorejskému herci Won Joo. (Conspi)
  • V původním znění se měla televizní série svým nedočkavým televizním fanouškům představit již 9. 5. 2012. Tak se ale nestalo a série se představila až s několikatýdenním zpožděním. To z důvodu závažného poranění několika členů natáčecího štábu, do něhož při jedné z natáčecích scén vjel autobus městské hromadné dopravy. Jeden z hereckých dvojníků a kaskadérů během tohoto nešťastného incidentu na místě zemřel. (Conspi)