Navillera

• Južná Kórea 나빌레라 (viac)
TV spot

Starý muž má sen, mladý má zase dar. Jeden druhému pomůže zapomenout na drsnou realitu a splnit si sny o kariéře v baletu. (Netflix)

TV spot

SmileSun

Jedná se o originální kousek z korejské tvorby, protože nejde o drama, akční počin, fantazy, romantiku a ani krimi. Místo toho máme možnost nahlédnout do problematiky rodinných vztahů, shlédnout nezvyklé mezigenerační přátelství, které vznikne díky snaze splnit si dětský sen – tančit balet. Seriál jako by nabádal k tomu, že nemáme zapomínat na své sny a že se máme snažit si je plnit, a to bez ohledu na věk. V tomto příběhu ale balet plní ještě další důležitou funkci – pomoc s nemocí… Každopádně velký obdiv patří Park In-hwan, že v tak vysokém věku (bylo mu  ještě více než jeho filmové postavě) se této role ujal a skvěle to zahrál. A Kang Song mě s každou další rolí přesvědčuje o tom, že může hrát snad kohokoliv. ()

kklepkaa

Hodně jsem se na tenhle seriál těšila a nezklamal mě. Úžasný příběh o tom, že nikdy není pozdě si začít plnit své sny a dělat to, co člověka baví. Song Kang a In-hwan Park byli ve svých rolích skvělí a měli spolu úžasnou chemii a když se pak k nim přidal ještě Bok-rae Jo, byla to dokonalost. Hodně mě překvapil právě Song Kang, který, jak bylo patrné, do své role šel na 100% a přípravě věnoval obrovské úsilí. Když tančil, byla to radost pohledět a asi bych byla nikdy neuvěřila, že není profesionální tanečník. Počet epizod byl tak akorát a ač jisté momenty byly srdcervoucí, nikdo diváka nijak citově nevydírá. Vlastně se mi i líbilo, že seriál neřeší žádné milostné vztahové drama a plně se soustřeďuje na vztah mladého tanečníka a starého pána a rodinu. A nakonec to vše dokresloval úžasný a citlivý soundtrack. Nejvíc se mi líbila od Taemina ,,My Day" a od Kim Kook-heona ,,Butterfly". ()

yvona

Hodně naivní  příběh, nic víc než zrezivělá emocionální ždímačka. Herecké výkony mladších herců jsou mizerné, téměř nulové a Son Kang si měl místo půlročního kurzu baletu vzít kurzy herectví, protože jediné, co umí, je vyjeveně zírat. Stejně jsou baletní scény sestříhané.. Naopak krásně se role  zhostili In-hvan Park a Moon-hee Na, kterou obdivuji v jejích téměř osmdesáti letech. Na druhou stranu nutno přiznat...... příjemná změna na Netflixu, protože se pro jednou vyprdli křečovitou genderovou a rasovou vyváženost. ()

Pethushka

To bylo krásný. Krásný, příjemný a trochu smutný. Rodina a její síla v té nejčistší podobě. Před panem Parkem smekám, protože střihnout si v jeho věku hlavní roli v takovém seriálu, to je úžasně motivující. Že je to sympaťák už vím dávno, ale stejně jsem ráda, že jsem si jeho herecký talent mohla užít v tomhle množství. A Song Kang? Jen těžko dokážu pochopit, že se člověk zvládne za půl roku naučit takhle dokonale baletit. Věřím, že bude mít spoustu fanynek i jako herec, i když já mezi ně zatím patřím jen napolo. V tančících scénách, a když trochu roztál nebo se naopak nahněval, prostě když se jakkoliv emočně vyjadřoval, byla jsem jeho. Ve chvílích, kdy byl chladný a tvářil se, že ho nebaví žít - což bylo bohužel často - se mi líbil o dost méně. Ale ta chemie, o které tady píšou holky, ta mezi ústřední dvojicí opravdu je, a seriál dělá naprosto jedinečným. 4,5* ()

Zíza

Mám tyhle příběhy ráda, a tak jsem si říkala, že mi bude tenhle seriál líbit. Jenomže to jsem netušila, že se mi bude líbit tolik! Krásný příběh nerušený zbytečnými podrazy a milostnými mnohoúhelníky, obšťastněný kvalitní kamerou i soundtrackem. Vždycky mě dostávalo, když se dědoušek snažil, když baletil, když ho od toho rodina zrazovala, když byl šťastný. Stáří je sice svým způsobem smutné, protože toho člověk již tolik nezvládne a život končí, ale má i své krásné chvilky a tenhle seriál je „zachytil“ a aniž by nějak zvlášť tlačil na pilu je divákovi dávkoval. Navíc stáří tu bylo v protikladu k mládí, které je prudké, vášnivé, hloupé, ale silné. Stařík s mladíkem měli tak výbornou chemii, skvěle se doplňovali a každý si šel za svým cílem, ale oba chtěli nakonec to samé – zazářit. Pro mě tenhle seriál zazářil. Díkybohu za 12dílné seriály. Mít to dílů víc, tak už by to nebylo tak pěkné. Dostali jsme všeho tak akorát – snů, rodiny (jak u staříka, tak u mladíka) i baletu. Líbilo se mi to. ()