Yongseoneun eupda

V oblasti s minimální kriminalitou je u řeky nalezeno tělo mladé, krásné ženy s odřezanými končetinami. Takto závažný zločin přijíždí objasnit uznávaný soudní patolog profesor Kang. Vyšetřování neobvyklého případu je i výbornou příležitostí pro mladou ambiciózní policistku Min, Kangovu bývalou studentku, která je neustále podceňována svými staršími mužskými kolegy. Spolu s profesorem vytipují okruh možných pachatelů. Podezření směřuje k ekologickým aktivistům, kteří brání stavbě přehrady a tím i zničení okolní přírody. Přehrada však znamená ohrožení i pro místní rybáře. Po zadržení a výsleších hlavního podezřelého začíná mít Min pocit, že s profesorem Kangem, mužem kterého vždy obdivovala, není něco v pořádku.
Příběh vypovídá o věčném morálním dilematu, zda je oprávněné zachránit své blízké, když události s tím spojené mohou ublížit někomu jinému, byť nám vzdálenému. Některé činy projdou bez povšimnutí a upadnou v zapomnění, některé však mohou mít katastrofické následky. (Ketri)

PetrPan

Řemeslně skvěle zvládnutý psychothriller s jednou naprosto zbytečnou jakože komickou postavou neschopného detektiva, která měla vše asi trochu odlehčovat, ale spíš jen kazila dojem. Nemohl jsem se pak zbavit pocitu, že jsem tuhle zápletku, kdy je profesor spojený s vyšetřováním zločinů vydírán, aby manipuloval s důkazy, někde viděl. V něčem mnohém starším, ale nevím.  Zvláštní na korejských filmech je jejich vyhrocenost, která jde mnohdy až na samou mez snesitelnosti, někdy i pro diváka samotného. Tady na Vás opět číhá, sic mírně předvídatelný, ale o nic míň působivý, třeskutý závěr, který si opravdu nezadá se zde často zmiňovaným Sedm, kterému se však v ničem jiném nepodobá. Ale kde já to už viděl... Čtyři rudé kvítky se k zemi snášejí... ()

Pethushka

Asi bych se měla přestat dívat na podobné filmy, protože mám pak výčitky, jak můžu kladně hodnotit filmy s takovým obsahem. Každopádně napínavé to pro mně bylo téměř od úplného začátku. Scénář je propracovaný a na diváka čeká opravdu velké množství zvratů. Rozuzlení je hodně silné. Na konci jsem se samozřejmě neubránila slzám. Herecké obsazení trefné... 5* ()

petero

Slušný thriller, kde identita vraha, ktorý oddelil končatiny od tela obeti, nie je utajovaná zrovna najdlhšie a v tom je ten háčik. Vrah má totiž prešpekulovaný plán vďaka ktorému drží v hrsti jedného vyšetrovateľa a ten skoro usvedčeného vraha musí dostať z väzby, pretože má v moci jeho dcéru. Krutá osobná pomsta a rozuzlenie s nečakanou pointou na seba nenechajú čakať. ()

Sonnik

Bomba! Jižni Korea je pro mě ráj thrillerových detektivních žánrovek. Celou dobu jsem byl spokojen, prostě klasický nadstandartní, skvěle natočený krimi/thriller, ale posledních cca 15min je opravdu silných. Musím dát plný počet, protože inenzita závěru pro mě byla opravdu nesmírná. Někomu to možná dojde v průběhu, mně se to nestalo a jsem tomu rád. "Bolí to, že?" ()

Cedr

Solidní krimi thriller, kterému do "Oldboy-ovské" velikosti chybí jen velmi málo. Zápletka a její rozuzlení patří rozhodně k těm lepším v celém žánru a to bez ohledu na zemi původu. Mírné přitažení za vlasy v rámci uvěřitelnosti je snadné odpustit, co se mi tráví hůře je, že ono závěrečné rozuzlení šlo prodat ještě o něco lépe. Poslední výtkou by mohl být poněkud nešťastný filtr, ale vzhledem ke skvělým hereckým výkonům a napínavému příběhu jde jen o drobný detail. 4 a půl hvězdy. ()