Mafiánský boss Kang (Yeong-cheol Kim) ví, že se na svého „řešitele problémů“ Sun-wooa (Byung-hun Lee) může spolehnout ve všech ohledech. Proto ho pověřuje dohledem nad svou mladou přítelkyní Hee-soo (Min-a Shin), kterou podezřívá z nevěry. Příkaz zní jasně: načapá-li Sun-woo dívku s milencem, má oba na místě zabít. Dokázal by však zabít někoho, v kom nachází zalíbení, někoho, kdo jej nutí přehodnotit svůj dosavadní život? Loajalita vs. skomírající víra v určité morální zásady. Jak se Sun-woo rozhodne? A jaké bude mít jeho rozhodnutí následky? Skrývají se odpovědi v jednom z buddhistických mouder, jimiž je film sevřen? Je na vás, abyste to zjistili. (Matty)

tombac

Výtečné mafiánské drama. Po Sympathy for Mr. Vengeance a Oldboyovi od Chan-wook Parka další film, jehož ústředním motivem je pomsta, se zpracováním, které bere dech. Stačí málo a dosud oblíbený "hotelový manažer" Kim Sun-woo se náhle ocitne v bossově nemilosti. Je odvržen a zneuctěn. Cesta za pomstou bude krutá a nemilosrdná. Jak by ne, jsme ve filmu od Korejců, a ti se s tím, jak známo, vůbec nemažou.. K tomu si přičtěte bezchybnou formální stránku a herce, poutavý příběh, několik silných scén, a vyjde vám velmi působivý snímek z kategorie nezapomenutelných. ()

Beznoh

No je to sice hezká gangsterka z jižní Korei, ale přijde mi to lehce jako Chuck Noris v korejském podání. Herecké výkony skvělé a asi to hezky popisuje dané prostředí a krásně vykresluje jednotlivé charaktery. Ale hlavní hrdina, je příliš velký "super-hrdina" a nějaké větší myšlenky nebo něco podobného, bych v tom moc nehledal. ()

ScarPoul

Po mnohých stránkach výborne natočený žánrový kokteil. Lahôdkové scény - mučenie a finále, ktoré striedajú tie poetické a pokojné. Drobné humorné vsuvky sú len čerešničkou na dorte. Ji-un Kim natočil po Quiet family konečne film, ktorý mi sadol a nad ktorého príbehom a zobrazením som slintal. Dve hodiny utečú ako voda a pritom zanechajú presne tie pocity, ktoré majú zanechať. Hlavný hrdina Byeong-heon Lee na mňa vysoko zapôsobil podobne ladenou aj keď hodnotovo pre mňa výraznejšou žánrovkou I come with rain. Tu som si ho užíval. Jeho zamračený výraz mi do tohto filmu dokonale sedel a jeho výkon má pre mňa rovnakú hodnotu ako ten Goslingov v Drive. Kim ako žánrový režisér nie je natoľko výrazný aby som mohol bez čakania povedať, že film na ktorý sa pozerám je od neho, ale je natoľko remeselne zručný, že ho hľadať nemusím. Stačí mi ak si film užijem a nechám sa unášať výbornou atmosférou a hereckými výkonmi. K dokonalosti mu chýbalo naozaj veľmi málo. ()

Tuxedo

První (expoziční) polovina je celkem nudná a nic moc se v ní neděje. K postavám (a především k té hlavní) si nevytvoříte žádný vztah. Hlavně proto druhá polovina, kde si gangsteři konečně začnou vyřizovat účty (v dosti brutálních a perfektně natočených akčních scénách), nefunguje tak, jak by mohla, kdyby měl režisér Ji-woon Kim k dispozici lepší scénář s originálnějším příběhem a propracovanějšími charaktery postav. ()

Radko

Ezotericky znejúce slová o vetre ako z učebnice odnože východného new age vše náboženstva v úvode. Morálne dilemy v strede. A instantný, akože filozoficky poučujúci záver. Úvod o rozkmitaných konárikoch v znamení slovnej filipiky: čo nimi hýbe: strom alebo vietor? Odpoveď: Len Tvoja myseľ, je slovná hlúposť znejúca ako nekonečné múdro. Takto sa dá slovne odstreliť akékoľvek zvedavé spytovanie. K morálnej dileme: vlez-do-riťovský sluha mafiánskeho Big Bossa sa neštíti žiadnej úlohy. Len raz si dovolí odoprieť príkaz presne podľa pokynu. A pekne si to odserie. Prežije. Ale: hnevá sa hnevá, veľmi sa hnevá. Za roky dobrej služby, taký prieser. Taká zrada! Hor sa k pomste! Bum-prásk-rez-bod-prásk. Pozerať sa to dalo, ale niektoré oslavné komentáre tuná ma mätú. A možnože je to naopak a čosik som zasek nepochopil. Možno je to naozaj tak, že tie najjednoduchšie veci (ako napríklad tento film) sú v skutočnosti tými najzložitejšími. A naopak. Preto sa alibisticky poistím troma hviezdami. Veď ako oddychová akcia na nedeľné skoré dopoludnie to nebolo zlé. Jednorazovka ako vyšitá. ()

• Natáčení probíhalo převážně v Jižní Korei. Některé scény jsou natočeny v Rusku. (Terva)
  • Krátká vyprávění, kterými film začíná i končí, jsou buddhistické paraboly. (DailyDreamer)
  • Film byl nesoutěžně promítán na filmovém festivalu v Cannes 2005. (Terva)

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

19.08.2017

Jihokorejská krimi A Bittersweet Life patří mezi ty chválenější a známější asijské filmy. Bylo tedy jen otázkou času, než se Hollywood pokusí o remake, a právě ten už je na cestě. Příběh mafiánského… (viac)

Filmasia 2008

Filmasia 2008

30.11.2008

Čtvrtý ročník festivalu asijských filmů se uskuteční 4. – 7. prosince v pražských kinech Světozor a Aero a přinese filmy z Číny, Koreje a Japonska. Z nejznámějších režisérských jmen se v programu… (viac)