Nae yeojachinguneun gumiho

• Južná Kórea 내 여자친구는 구미호 (viac)

Poté, co potká záhadnou dívku, zjišťuje rádoby hvězda akčních filmů, že je ve skutečnosti gumiho – devítiocasá liška z pověstí. (Netflix)

Naslund

Mmmm, baštá :D Zkuste pustit seriál nějakému vegetariánovi a uvidíte, jak se z něj za pár dílů stane chladnokrevnej krávožrout. Příběh je jednoduchý. Ne zrovna sympatický mladík osvobodí civilizací nepoznamenanou devítiocasou lišku v podobě krásné dívky, která neztloustne, byť by zbaštila celou krávu. Gumiho chce být s ním a on... by preferoval rychlejší smrt. Tak nějak to začíná a bál jsem se, že se brzy vystřílí veškerý vtip a potenciál a seriál zabředne do běžné romanťárny, ale naštěstí se děj po celou dobu vyvíjí a to občas i dost nečekaným směrem, takže je super až do konce. Přesto bych dal podruhé přednost asi jen prvním dvěma třetinám. ()

Mikah

Korejské seriály mají tu chybu, že jsou šíleně dlouhé, většinou trvají kolem 16 hodin, na mnoha místech nudí a po nějaké době jim dojde dech úplně. S tímto seriálem jsem naštěstí takový problém neměla a dodívala se na něj, i když místy mi to připadalo zdlouhavé. Má příjemné dvě hlavní postavy, které jsem si snadno oblíbila, ale především mě zaujal námět, kterému přidává na zajímavosti neobvyklá fantasy stránka, i když celkově seriál vyznívá opravdově, samozřejmě nechybí milý korejský humor. V posledních dvou třech dílech jsem se přestala orientovat v tom, co se tam vlastně děje a připadalo mi to uměle natahované. Také mi trochu vadilo, že jsem až do konce přesně nechápala skutečnou povahu Parka Dong-jooa. Další z nedostatků spatřuji v jakési vyumělkovanosti, v prvoplánovém citovém vydírání, občas jsem hercům nevěřila. Jinak mi ale My Girlfriend is a Nine-tailed Fox přineslo příjemně strávený čas a velmi hezké chvíle. ()

Jirka_Šč

Když ono to je fakt roztomilé Gumiho :). Navíc tak dobře zahrané, že jsem "viděl" Gumiho a ne krásnou dívku. To samé (podobné) s goblinem. Tubirubirurafá! ■ Sympatické hudební video: http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=-x0CKbRn_z0&feature=endscreen ■ Napsal jsem o filmu na FB: "Představte si chlapíka, co má vedle sebe krásnou dívku, všichni mu ji závidí a on by nejraději umřel. Aby přežil, nesmí se od ní hnout a musí ji vydatně krmit, nejlépe hovězím masem, k snídani, obědu a večeři. Začínají mu docházet peníze a on neví, co se stane, když jí nebude moci koupit jídlo. Pointa: Existuje mytologické zvíře, devítiocasá liška. Dokáže na sebe vzít lidskou i zvířecí podobu. Lidská podoba tohoto konkrétního je natolik exteriérově nadstandardně dobře vypadající, že v minulosti muži v jeho přítomnosti ztráceli pracovní výkonnost a ženy žádaly eliminaci dotyčného živočicha. Ten byl zaklet do malby v chrámu, 500 let pořádně nežral a až v současnosti ho jeden nešťastník osvobodí." ■ "Budu rodit jednou ročně." ()

zelvopyr

V korejských komediálních filmech a seriálech je důležité překlepat první půl hodiny. Pak se zpravidla skončí s expozicí: hlavní hrdina je vždy předveden jako pitomec, aby mohl být napravován osudem a dívkou, co touží napravovat pitomce. Jednou je to pitomec bohatý, jednou chudý, jindy chytrý, nebo něčím výjimečný. Dokonce někdy jde i o pitomce úplně průměrného. No a dívka, ta musí být krásná. Hodně. Dál už si to zpravidla užijete. Tady je to místy trochu kameňákovské, ale jen trošku... A zbytek humoru dost často stojí zato. Nejvíc mě zatím (rozkoukáno pár dílů) baví dědeček. ||| Edit: trochu jsem si říkal, že jestli bude 16 hodin postavených jen na rozverných situacích, je otázka, zda to nebude protivné. Posun ke klasickému příběhu a darovaná knížka.... mmmm.... to je nádhera... P.S. nechal bych to skončit vlastně stejně, ale jiným postupem -- zkrátka nejsem korejec :) ()

Lama.Lama

Zase mě jednou něco dostalo:-) Skvěle skloubená romantika s humorem, to vše podtrženo hudbou, která to všechno výborně doplnila. Ústřední dvojice je dokonalá (Lee Seung-Ki je dokonalost sama), vedlejší role taky nezklamaly. Největší pecky byly v podání režiséra Bana Doo Honga - tomu se snad nepřestanu smát! Nemám prostě nic, co bych mohla vytknout. ()

• V jednom z rozhovorů herečka Shin Min-A uvedla, že je Lee Seung Gi velmi milý, vtipný a okouzlující. Herečka vyzdvihovala jeho spolehlivost, která je podle ní v tak mladém věku velmi vzácná. Při rozhovoru prozradila i to, že ji často říkával, ať se nestará o hodnocení a prostě mu důvěřovala. (Roby)
  • V jednom z prvních rozhovorů po ukončení natáčení sdělila představitelka hlavní hrdinky Shin Min-A, že už před samotným natáčením věděla, že mají tvůrci velká očekávání od scenáristek sester Hongových a představitele hlavní role Lee Seung Giho. Herečka přiznala, že si velmi dobře uvědomovala, že od ní tvůrci žádné velké věci nečekají. (Roby)
  • Ústřední píseň seriálu „Losing My Mind“, nazpíval Seung-gi Lee, který ztvárnil hlavní roli Cha Dae Woonga. (Roby)