Osamělý Kang Sang Man chce skoncovat se životem. Po neúspěšné sebevraždě se probudí v nemocnici a zjistí, že vidí duchy - neustále kouřícího taxikáře, plačící ženu, požitkářského dědu a malého kluka s neukojitelnou chutí na sladké. Doktoři ho považují za blázna. Jediná možnost, jak se duchů zbavit, je splnění jejich přání. (-Rastaman-)

juta

Buď si vybírám jen dobré filmy, nebo Jižní Korea produkuje opravdu velmi dobré filmy na vysoké úrovni. Říkal jsem si to už před nedávnem, že "hodná" Korea je na tom hodně dobře, co se týče výroby dobrých filmů. Musím říct, že i přes své maximální hodnocení mě v několika momentech děj moc nebavil, ale co se stalo na konci... přesně takovéhle zvraty, souvislosti a odkrytí děje miluju. Následující věty raději nečtěte, mohly by poodkrýt děj! Nesnažte se spekupovat dopředu, co jsou ti duchové zač, zda jejich připoutání k hlavní postavě nějak souvisí! Potom si tenhle film vůbec neužijete! ()

zelvopyr

Velmi dobře vyprávěné: zaujmout blbinkami, nasadit brouky do hlavy, rozvinout zápletku a zapojit spousty lidí, naladit na vlnu, a nakonec otevřít oči. Jo a vymačkat z nich nějakou tu slzu. Má to jedinou slabinu. Korejci zřejmě když už si zaplatí lupen, chtějí tak dvě hodiny zábavy a víc, jinak se cítí ošizeni. Prostřih na hodinu a půl by myslím hodně seděl... ()

klukluka

Není pro mě úplně snadný to ohodnotit. Čtyři hvězdičky jsou za ten strhující závěr málo, pět se mi zdá moc za film coby za celek. Ano, přijít při autonehodě o celou rodinu, to s člověkem zamává. Podezírám autora námětu nebo scénáristu z toho, že měli s podobnou tragédií osobní zkušenost. Kdo na to vydržel koukat až do konce, byl odškodněn za něco, co chvílemi připomínalo poťouchlou taškařici (byť věřím, že v Koreji se tomu třeba po celou dobu smáli, až se za břicha popadali). Hořkosladce smutné, působivé, rozhodně nevšední. Pěkné a dojemné. Silně emocionální. ()

Bernhardiner

Zase a opět... Nešťastný kluk s prachbídnými vyhlídkami na nějaké zlepšení se snaží zlikvidovat sám sebe. Bohudík mu to nevyjde a může tak vesele komunikovat s duchy. Téma je skvělé, komický potenciál je výrazný a Cha toho dokáže využívat především ve chvílch, kdy do jeho těla vstoupí jeden z duchů. Bohužel, jak je Korejců zvykem, začne do toho plést romantická linka, která se u mnoha snímků vyznačuje bolavými vzpomínkami a Amazonkou slz. Já jsem si na takové momenty u Korejců zvykl, ale tady mi to opravdu vadí, jelikož téma je opravdu úžasné, avšak zpracování opět sklouzlo do sladkobolného kýče. A jak tady vidím, zoufalí američtí tvůrci se rozhodli i tohle přetočit pro jednoduché americké publikum. V hlavní roli však nebude talentovaný Cha, ale jakýsi předkusák. To bude určitě bomba! 70% ()

ScarPoul

Aj keď mám Tae-hyeon Cha veľmi rád, zatiaľ zostáva jeho výkon z My sassy girl neprekonaný. Aj keď je Hello Ghost milým filmom, je namiešaný zo starých známych ingrediencií, tak typických pre Kórejské komédie. Máme tu celkom originálny nápad, sympatického hrdinu, ktorý je zároveň aj tragéd, pekné dievča, kopec drobných vtipov a srdcervúci koniec. Keby som tento film videl ako prvý čo sa týka kórejskej komédie bol by som unesený. Takto som si len všímal ako obvykle výborne vydramatizovaný dej a nesentimentálnu sentimentalitu, ale niečo pamätnejšie, čo by ma prinútilo siahnuť po filme aj po druhý krát som tu nenašiel. Ale ako taká vydatná jednohubka pre emočné rozptýlenie - prečo nie. Kórejci stále vedia ako namiešať ten správny film na večer. ()