V roku 1959 v San Franciscu sa pretnú životné cesty štyroch hrdinov - Harrisona (Charles Grodin), operného speváka, ktorý má obrovskú trému pred publikom, Penny (Alfre Woodardová), slobodnej matky, ktorá pracuje v noci, aby mohla vychovávať svoje deti, Mila (Tom Sizemore), malého zlodejíčka, ktorý má výčitky svedomia a Júlie (Kyra Sedgwicková), mladej ženy, ktorá sa musí rozhodnúť medzi svadbou a nezávislosťou. Všetkých štyroch privedie osud - alebo náhoda - do autobusu, ktorý havaruje a všetci umierajú. Každý z nich má však na tomto svete ešte nevyriešené záležitosti. V rovnakom čase sa v neďalekom havarovanom aute predčasne narodí malý Thomas Reilly. Kým vodič autobusu odletí do neba, zostávajúci štyria pasažieri, dve ženy a dvaja muži, zostanú na Zemi v podobe duchov a sprevádzajú malého chlapca. Milujú ho, starajú sa o neho a zjavujú sa mu až do jeho siedmych narodenín, kedy sa mu na chvíľu stratia z dohľadu. Po ďalších dvadsiatich rokoch sa z Thomasa (Robert Downey Jr) stáva mladý sebavedomý muž a duchovia si uvedomia, že práve prostredníctvom neho dostávajú šancu znovu prežiť svoje pozemské životy a nesplnené sny. (TV JOJ)

Blazkowicz

Už už jsem chtěl začít nadávat jak špaček, že tady všichni čuměli jen na Juniora a jenom já jsem tu pro jeho druhou polovičku, ale nakonec musím uznat, že si tu chválu zaslouží. Zahrál to moc pěkně. Dokonce i celý film nebyl tak špatný, jak se mi podle popisu zdálo, protože různé převtělování a podobné blbosti nejsou nic pro mě. Tady to bylo ale úplně v pohodě a docela dojemné. 3+* ()

smerďakov

Když občas neodmítnete sladké. Když neopovrhujete trochou romantiky se šťastným koncem. Pokud se rádi smějete. Budu pevně věřit, že v neděli v poledne čirou náhodou narazíte na tento kus a necháte se pobavit stejně dobře jako já. Příběh je prost zbytečných komplikací a sluší mu to. Opravdu jsem byl rád, že jsem zapnul TV. ()

MickeyStuma

Nic než další bezvýznamná duchařská komedie bohužel naprosto nic nepřinášející. K pobavení tu toho moc není, i když se hlavně Robert Downey jr. snaží seč může. Ano, jako jediný tu ve svém hereckém projevu vyniká, ale celkově pochmurnost dějství a vůbec celého zpracování nezachraňuje. Zpívaná místa spíše ruší a mnohé skopičiny duchů zavání až s trapností. Myšlenka námětu dobrá, ale podivně provedená. Jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout, má-li to být odpočinkový film nebo muzikál. ()

Phobia

Úsměvná rodinná moralitka o čtveřici duchů a chlapci/mladém muži pod jejich šmíráckým dohledem. Jako kulisa při práci to celkem ušlo a být třeba nemocná, umím si představit, že by sledování téhle nenáročné komedie mohlo trochu zpříjemnit den. Třetí hvězdičku sem plácnu s ohledem na slušné herecké obsazení. Snesitelný průměr na hodně nudné víkendové odpoledne. 55% ()

Kryton

Všechny 3 hvězdy jdou na účet Roberta Downeyho Jr. Ten s předvtělováním duchů udělal superpředstavení. Jinak je film klasický v duchařském ranku "rodinných" komedii. 4 duchové né jak píše Jenda doprovází celý život Roberta. Musím jim pomoct splnit poslední přání na Zemi, aby mohli jít do nebe. Jednorázová záležitost! ()