Hansan: yongeui chulhyeon

• Južná Kórea 한산: 용의 출현 (viac)

Hansan je film pojednávací o bitvě o ostrov Hansan, která se odehrála v roce 1592 mezi flotilou japonského krále Toyotomi Hideyoshi a námořnictvem království Čoson. (mikki089)

Vavča

Námořní bitva u ostrůvku Hansan ukazuje válku na moři v celé její kráse. Korejský admirál Yi Sun-sin měl bandu hádajících se a často nespolehlivých podřízených, jeho námořní základně hrozilo zničení, nepřítel měl přesilu, přesto dokázal vymyslet plán jak Japonce porazit. Epický snímek s mohutnou výpravou, perfektně propracovanou námořní bitvou. Film se snaží hodně ukázat reálie nestojí na hereckém obsazení (byť pár herců vyniká, tak vidím spíše minimalistické neokázalé herectví), ale spíše na vtáhnutí do děje, atmosféře. Akceptujte pomalejší tempo a piklení, které se odehrává na začátku, vše má své místo, perfektní vizuální zpracování. Film skutečně reálně vykresluje dobové vojenství, myšlení, Japonci zde nejsou představeni jako neschopní idioti, ale jako přemýšlivý, trpělivý, ale také rychlý a smrtící protivník. Mistrná šachová partie na zemi i na moři, velkofilm, který má minimum patosu, ale velkou dávku napětí a dramatu, nejen akce. ()

Daddko

Prekvapivo nízke hodnotenie. Za 5 * to nebolo ale jednu pridávam za to, čo zmrdi Japonci počas histórie Korejcom (detto Čínamon) všetko zlé vykonali. Vyvolená rasa, agresívni, uznávajúci len sami seba, ostatní sú len podrasa a otroci. Kolega Korejec na Slovensku vo fabrike si aspoň min 1x za mesiac z plných pľúc na dvore zakričat : I HATE JAPANIES!!! ...  po toľkých rokoch. Politici sa snažia zlepšiť vzťahy, ale bežný Kórejec má Japonca zakódovaneho po dlhej histórii všetkej zloty čo im narobili ako nepriateľov na veky vekov. ()

xxmurphyxx

Klasická, štandardne kvalitná Kórejská filmárčina opisujúca a oslavujúca časť ich pestrej a pekne krvavej histórie. Film ako taký nemá v podstate ani čím prekvapiť, no zároveň ani sklamať. To čo čakáte, dostanete. Kvalitnú réžiu, výkony, tempo a miestami aj efekty, aj keď občas mierne pokrivkávajú. Ale sklamaný by nemal byť nikto. Akurát niečo takéto ste už určite videli a nie jeden krát, teda za predpokladu, že máte čo to ochutnané z Kórejskej kuchyne. Osobne mi občas prišlo už fakt trošku na smiech ten prehnaný pátos a na efekt robená akcia, prispôsobená požiadavkám dnešného publika, ale nič, čo by mi pokazilo zážitok z filmu. ()

EvilPhoEniX

Druhý díl z Kimovy trilogie o slavných námořních bitvách v Jížní Korei, který se odehrává ještě před Admirálem z roku 2014, který mě však bavil malinko více. Jednak měl Erkové zpracování a hrály tam větší hvězdy, tohle mi přišlo vesměs podobné jen bez Gore ( krve je tu opravdu hodně málo). Pro Korejce se jedná o zásadní historickou událost a co jsem četl, tak historicky je film hodně věrný, což ale ocení spíš korejské publikum. První hodina je pomalejší, ale bavily mě strategie a plánování taktik na obou stranách barikád ( špionáž, sbírání informací, bojové formace). Finální půl hodina je klasicky akční finále a epické měřítko se tomu rozhodně upřít nedá, vizuálně je film na vysoké úrovni s dobrým CGI, jen mě námořní bitvy až tak moc neberou, nic to se mnou nedělá a nestává se mi často, abych se u akce lehce nudil. Přidat na syrovosti, asi bych byl zaujat více. Za mne jen lepší průměr, své kvality film má, ale vracet se k němu nebudu. Své fandy si určitě najde. 6/10. ()

HanzoBureshi

Po osmi letech tu je druhý díl z trilogie od pana Kima. No a musím říct, že bohužel nepřinesl takové nadšení, které jsem zažil u prvního dílu. Jedná se v podstatě opět o námořní bitvu, takže žádná změna se nekoná. Ta bitva je ale opět to nejlepší. Minule jsem dostal hodinovou politiku a hodinovou bitvu, ale tady trvá ta chaotická politika mnohém déle, což je pro mě mínus. Ztrácel jsem se v několika situacích, spousta postav se objevila najednou, skákání skrz několik lokalit, takže to byl menší chaos. Samotná bitva opět nabídla strategii a pár wow momentů, ale už ne tolik. Je fajn, že při akci zahrál původní soundtrack. Jednička mě bavila více, ale další díl mě nemine. Mé hodnocení: 6/10 ()