Nemilosrdný boh temnoty Set (Gerard Butler) obsadil egyptský trón. Kedysi mierumilovné a prosperujúce impérium sa teraz jeho vinou zmieta vo vojne a chaose. Setovej krutovláde si trúfa vzdorovať len hŕstka odvážnych povstalcov. Obyčajný zlodejíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný boh Horus (Nikolaj Coster-Waldau) uzavrú prekvapivé spojenectvo. Dych berúci boj proti Setovi a jeho krvilačným poskokom ich zavedi do podsvetia aj na nebesia. Smrteľník aj boh musia prejsť skúškami odvahy a obetavosti. Inak nebudú mať najmenší šancu nakoniec zvíťaziť. (Bontonfilm SK)

Lovely.Bones

Jupiter vychází ve fantasy kabátku. Bohové Egypta je stejně jako Jupiter moc drahý, moc hloupý, moc dlouhý, scénáristicky nedotažený a herecky slabý. Oba jsou ale svojí hloupostí zábavné, velkolepé, barevné, s megalomanským vizuálem a vždy s jednou hereckou perličkou. Bohové Egypta mají boha Ra v podání Geoffrey Rushe, který tam tak hezky marnotratně střílí lasery na hada Apopa, který se snaží sníst Slunce a tváří se u toho neskutečně zábavně. Jupiter měl "over the top acting" Eddieho Redmaynea, který si Zlatou malinu teda rozhodně nezasloužil. Bohové mají výhodu v tom, že si svojí hloupost uvědomují a nestydí se nahodit sem-tam nějaký vtip (které jsou občas dokonce vtipné), na rozdíl od Jupitera, který se bral strašně seriózně. Navíc tu je například scéna, při které Gerald Butler někomu vytrhne mozek z hlavy a nikoho ve scéně to neznechutí :D Bohové Egypta jsou velkolepá zábava a jednoznačný kino zážitek ;-) PS: 3D je dobré, bohužel se můžete nabažit pouze v dabované verzi :( ()

peto580

jedna hviezda za kostymi zenskych postav Tie vystrihy, awwwwwww. Inac lutujem aj posledny cent co som za to dal. Ako reziser jedneho z mojich naj filmov JA ROBOT moze dat dokopy nieco taketo. ()

Magika82

Pane Bože, do čeho jsi to zase duši dal?! Být ve starém Egyptě, dám oba scénaristy Matta Sazama i Burka Sharplesse poslat na 10 let do kamenolomů jako trestance kamsi do východní pouště. Pro Alexe Proyase přichystala 50 ran holí na chodidla a na záda. Beru zcela navědomí, že se mělo jednat o fantasy. Leč, je tu ono proklínané ALE. Pro osoby ať mladistvé či dospělé, a neznalé dějepisu, či čehokoli o Druhé kolébce civilizace (První byla Sumerská říše), tedy starověkém Egyptu, se dostalo takové množství zkreslených a chybných informací, že tento snímek neomlouvá ani zařazení mezi fantasy, jelikož nevychází z vymyšlené říše, ale existující. Naprosto zdrcující chyby v božském pantheonu bohů Egypta, jejich původu, postavení, ztvárnění a rozložení moci. Zcela historickou mytologii devastující zrození Hora, syna bohyně Eset a Usira, který byl zplozen až po jeho zavraždění Sutechem/Sethem. Z temného hada Apopa, vládnoucímu říši temnoty, kam denně vplouvala bárka boha Re, aby se Re znovuzrodil spolu s novým dnem, se stala jakási kouřová příšera ne nepodobná Pojídači světů z filmu Fantastická čtyřka 2: Silversurfer. Zkrátka zmatlanina, jenž může směle konkurovat i dortu, který uvařil pejsek s kočičkou. S přihouřenýma očima a skřípějícími zuby, alespoň za trikové efekty dávám jednu hvězdu. Ovšem o vlásek vedle před Odpadkovým košem.... ()

Movie Gourmet

Na film jsem kouknul, protože mě vizuální upoutávka dost zaujala. A po shlédnutí můžu konstatovat, že je to v podstatě jediný tahák, na který film táhne publikum. Není to ani tak o ději a hereckých výkonech jako o té vizuální stránce. Film není nic extra, ale pořád je lepší než filmy "Clash of the Titans" (Souboj titánů) a "Wrath of the Titans" (Hněv titánů se Sam(em) Warthington(em) v hlavní roli. Gerard Butler se do role Seta výborně hodí. Nikolaj Coster-Waldau také stále ještě táhne na relativní "neokoukanost". Ostatní role jsou více-méně bezvýznamné... Třešničkou je pouze Geoffrey Rush... Verdikt: 3* a 60 - 70 %. ()

Milky. odpad!

Aspoň, že ten Butler si zase užil sandály, jinak je to tragédie. Efekty obecně jsou pěkné a povedené. Ale samotné klíčování zvětšených božských postav mi přišlo jako katastrofa. Dát za to prachy v kině tak asi nasraný sežeru vstupenku, ať z toho mám alespoň nějakou tu vlákninu!!! ()

Zombi

Přetrikovaná a docela zábavná pohádka s dobrým obsazením. Není to akční nášup, jako byl Souboj titánů, i když se tak trochu tváří, jde spíš o mytologickou fantasy pohádku se spoustou triků. Celkem jsem se bavil. Lepší 3 hvězdy. ()

bobstock

Jak koukám v Hollywoodu za chvíli vymřou lidi šikovný na ruce a možná i herci. Kdeby člověk pohledal nějaký kulisy. U všeho jsou jen dobře zaplacený maníci u PC a klikaj a klikaj. Herce tohle hraní přece nemůže už někdy bavit. Samý zelený nebo modrý plátno ve studiu. V světové premiéře se podívají všichni zúčastnění v čem vlastně hráli. Co naplat, doslova, klasický DHáčko (digitální hnědo). Ve filmu vydíme fůru úchylnejch mimozemšťanů, co si hrajou s Egyptem, jak s hračkama 3 - , přitom se všichni neustále uměle lesknou a mluví anglicky. Co píše T2 celosvětově si to vydělalo tak akorát na sebe, což tomuhle fantasy manýru odpovídá. Jsem rád, že jsem za to nevyhodil prachy v kině. 40% ()

Ollie235

Vizuálně to připomíná docela povedenou počítačovou hru, což u celovečerního filmu rozhodně není nic, co bych vyhledával. Kámen úrazu je ale přece jen jinde. Celý scénář totiž působí dojmem náhodně poslepovaných scén, které příliš nedrží pohromadě a místy tak postrádají souvislost i smysl. Díky poutavému prostředí a egyptské mytologii se na to sice poměrně hezky kouká, ale chybí tomu pořádný příběh a lepší dialogy. Výsledkem je snímek, který má poměrně daleko jak k totálnímu propadáku, tak i k dobrému filmovému zážitku. ()

Nethar

No tak je to takové jednodušší, dobrodružný film z fantasy pojatého Egypta. Hodně triků, bohů, potvor. Díky dobrým hercům se to dá vydržet. I když třeba Ra (Geoffrey Rush) "bojujícící" s Apophem byl úsměvný. Slabší tři hvězdy. ()

Mikino00

Na to jak vizuálně a mytologicky zajímavé téma si vzali tvůrci do parády, tak je příběh poměrně přihlouplý a místy dost nudí. Vizuálně zajímavé, ale jistě to není film na opakované shlednutí - jednohubka. ()

Flopik

Dúfam že ľudia nebudú pozerať na to zlé hodnotenie pretože podľa mňa je to skvelý film pri ktorom bez problémov vypnete a užijete si ho.Milujem takéto filmy takže som viac menej spokojný.Samozrejme to nebolo niečo svetoborné ale pozeralo sa nato strašne dobre, výprava skvelá, herečky na výbornú herci sympatický plus skvelé súboje a veľkolepé finále,Ja som si to naozaj užil a nemôžem inak ako za plný.Hudba v pohode 58% si to určite nezaslúži minimálne 70...Hneď na druhý deň som si to pozrel znova a názor nemením mne sa to proste páčilo. ()

cskomando

Podobně jako u Sedmého syna, tak i zde se jednalo slušně ucházející Fantasy pohádku jak má být. Bohužel děj jde stranou ale co se týká akce a neustálého dění ve filmu to nelze opomenout. Takže stejně jak Sedmý syn i zde dávám 4*. ()

jacksax

Barbar Cohen proti Spartakovi z pouště! Vážně mě to pobavilo a starému Cohenovi (ať mi nikdo netvrdí, že to byl někdo jiný) se prostě nedá nefandit. ()

Echelon1

Hej, nádhera! Myslím toho hada! Čakal všeličo, ale že sa to nebude brať príliš vážne nie. :-D Sfilmovaná počítačová hra, ale po dlhšom čase v rámci filmov tohto fantasy typu niečo, čo pobaví a vôbec neurazí. Ako oddychovka to funguje viac než dobre. Môžem povedať, že Bohovia Egypta sa celkom vydarili, možno aj preto, že egyptská mytológia takto poňatá na plátne ešte nikdy nebola. Ak nič iné, nechajte si pásť oči v nádhernom vizuále (v poslednom čase to hovorím často), art director tím sa snažil a nie nadarmo, vypadá to nádherne a gýčovo. :-D Zábavné 3*, snáď trailery povedali dosť, aby ste vedeli, čo očakávať. ()

Hepy13

Z toho efektovýho bordelu jsem chytal zlatou horečku. Troufám si tvrdit že u historických filmů je potřeba najít tu správnou vyváženost efektů. Tak aby se v nich film neutopil, což se tady právě stalo. Když ve více než stomilionovém filmu některé scény vypadají jako v šedesátých letech, kdy se pozadí jízdy autem promítalo, tak je něco špatně. Aspoň ten dozlatova opraženej pocporn jsem si u toho vychutnal. ()

Antaeus

Tak ja sa zas v tej egyptskej mytológii toľko neorientujem (rozumej: vobec). A i keď mi niečo akosi hovorí, že takto si to asi Egypťania nepredstavovali, ako pobavenie to celkom ušlo. Obzvlášť to Ra-ovo UFO bolo funky.. Byť Egypťan asi žalujem štúdio za prznenie mytológie, ale nie som. Takže vaffanculo logika a zdravý rozum, hlavne že je to zábavné a odsýpa to.. ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

Comicsům od DC se náramně daří na malé obrazovce. Kromě Arrowa dobývá televizi i Flash, Supergirl nebo Gotham, a k tomu všemu nás příští rok čekají Titans. Mladý superhrdinský tým, jemuž se obvykle… (viac)

Jamie Lannister a kalifornské gangy

Jamie Lannister a kalifornské gangy

26.04.2015

Nikolaj Coster-Waldau potřebuje dobré role a potřebuje je hned. Jeho incestní hrdina ze Hry o trůny je čím dál tím sympatičtější, takže ho možná brzy potká nějaká další tragédie (tip knih neznalého… (viac)

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (viac)