Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

• Česko Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (viac)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Réžia:

Zack Snyder

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (viac)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (viac)

V obave, že činy nadpozemského superhrdinu z Metropolisu ostanú bez kontroly, nastúpi proti nemu impozantný ochranca Gotham City, zatiaľ čo svet váha, akého hrdinu vlastne potrebuje. A kým sú Batman a Superman vo vzájomnej vojne, rýchlo vyvstáva nová hrozba, ktorá ľudstvo stavia do väčšieho nebezpečenstva, než doteraz poznalo. (Continental film)

SeanLSD

Tak už aj chudáka starého netopiera zaangažovali do každodennej upachtenej záchrany planéty! A to spočiatku veľmi rozhádzane, potom striedajúc neuveriteľné extrémy budiace najprotichodnejšie emócie. Boli momenty, kedy ma to strhlo, aj také, že som sa nechcene rozosmial. Vzťahy vymyslené skvele, postavy nahodené lákavo, ale rozpracované slabo (Nolan nemal zostať iba pri produkcií). Vo výsledku patvar, aký sa (bohužiaľ) stáva pre Snydera typickým. V ambicióznej snahe dať tam čo najviac a prekonať ostatných takmer zanikajú jeho formálne a štylistické schopnosti vytvoriť fantastickú atmosféru v jedinom zábere a akciu, ktorá zastavuje dych. Namiesto skutočného filmového zážitku tak obvykle nastupuje zábava v porovnávaní... Predchádzajúci MUŽ Z OCELI, ktorý ma príliš neoslovil, proti tejto mnohosti v jednom pôsobí zrazu až nečakane čisto a konzistentne. BATMAN VS. SUPERMAN ma ale z predchádzajúcich dôvodov, ktoré sa dajú vnímať ako kritika, bavil viac - ak nemyslím na vrcholne nepravdepodobné (a divácky nepríjemné) skoky a nepochopiteľné motivácie takmer všetkých zúčastnených.. ()

majo0007

The worst villain performance of the year: Jesse Eisenberg. U mňa nominácia na Zlatú malinu, okrem toho, že mi skazil celý film. A tá digitálna pi.ovina na konci "zazdila" celý film! ()

Prometheus69

Z hodnocením počkám až na Blood verzi... Ale každopádně musím říct že to dopadlo mnohem líp než takovej CAP3 což mě upřímně dost děsí. :D ()

Nivenx

A je to tady. Propojení těchto legend dopadlo dobře a po Nolanově trilogii ani stopy. Místo realističtějšího pojetí je tu hora Batman v podání Afflecka. Drobet sice zamrzí ignor trilogie, ale co se týká propojení s Mužem z ocele, tak je to v pohodě. Snyderův styl v pohodě a vše běží jak má. Zkrátka na pohodu dvojka. 70% ()

NiWi

Batman v Superman je úplně něco jiného, než co jsem čekal a nevím, co přesně si o něm mám myslet. Nejspíš to je tím, že DC se zatím tolik neangažovalo a tak je člověk nasycený vtipem a svižností od Marvelu. O to hůř se pak tráví útok na mozkové buňky a temnost komiksového světa DC. Vezměme to postupně. Affleck jako Batman nezklamal, ale ani mě zvlášť nepřekvapil. Na roli Bruce Waynea se hodí naprosto ideálně, po navléknutí kostýmu však pocit z jeho výkonu jde lehce dolů. Typický Snyderův "digisvět", kde je málo skutečného. Ale efekty v konečném důsledku nebyly špatné, spíš jen na konci trochu přeplácané. Mimoakční scény na mě působily podivným dojmem, kde člověk musí hodně přemýšlet proč se děje tohle, proč tahle postava dělá támhleto a někdy na ten důvod člověk ani nepřijde. Dějová zápletka je hodně zašmodrchaná. Lex Luthor, ač mám Eissenberga hodně rád, přišlo mi, že zde až moc chtěl napodobit Jokera. Upřímně nevím jestli Luthor je podobný případ, ale z minulých ztvárnění sem tak nějak pochopil, že je to spíš šíleně vychytralý padouch, než psychopat. Až na občasné přehrávání, budiž.. Tenhle film konečně vyzní až ve spojení s dalšími filmy, především s Justice League na kterou připravuje. Sám o sobě je však nedokonalý a oproti Marvelu v nevýhodě. ()

Sabrewulf

Pozlátko. Takové malé, navoněné hovínko, co ze sebe chce dělat něco víc, než je. Už začátek filmu mě špatně naladil. Opravdu nejsem zvědavý čučet potřetí (!) na to, jak malému Bruceovi zabijou rodiče a jak spadne do díry s netopýry. A hned další úder pod pás - Wayneovi zaměstnanci jsou tak neskutečně retardovaní (pro tenhle stupeň retardace už ani nelze nalézt vhodné pojmenování), že i když ve městě probíhá ta megadestrukce z finále Man of steel, tak oni poslušně pracují v budově a teprve až jim Wayne zatelefonuje, že mají opustit budovu, tak jim v těch malých zakrnělých mozečcích dojde, že by vlastně i mohli. To jsem se začal chechtat nahlas s hlavou v dlaních a bědování, jak může Snydera něco takového napadnout. No a pak přichází 2 hodiny NUDY (shlédnuta prodloužená verze), kdy se skoro nic neděje a když se v poslední hodině začne něco konečně dít, tak jde jen o hnusný, digitální bordel. Takové zbrklé a nepřehledné akce s abnormálně přehuleným "motion blur" mě už začínají srát. Strašně zbytečný film. A to jsem se na něj fakt docela těšil. No abych nezapoměl, Batman vs Superman v prvé řadě selhává na tom hlavním, na čem je postavený. Batmanova umíněnost dostat Supermana, není nijak výrazně opodstatněná, zvlášť když si za to chcípnutí v úvodu mohli ti retardovaní zaměstnanci sami a společné usmíření postavené na ABSOLUTNĚ ŽALOSTNÉM ZÁKLADU muselo rozesmát každého, rozumně uvažujícího diváka. Zvlášť když to šlo během 10ti sekund obratem o 180 stupňů. To Snyder nemohl myslet vážně. Superman moc inteligence nepobral - ví, že Batman má ve zbrani nabitý kryptonit a chystá se na Supermana vystřelit a místo toho, aby vzal kus traverzy či betonu a hodil to po něm/ zbrani/ střele, tak se vrhne přímo proti tomu (!!!) Vážně? K tomu připočítám úplně divně do děje zapadnuvší Wonder Woman a naprosto zoufalého Lexe Luthora. Nevím, o co se ten nesympatický kokotek Eisenberg snažil, ale jeho ultrakřečovité přehrávání z něj dalšího Jokera či Hanse Landu opravdu neudělá. Při každém jeho trapném výstupu jsem fyzicky trpěl. Doufám, že dostane Zlatou malinu. Když si vezmu poslední filmy podle DC komiksů (včetně trapného traileru na solo WW), tak je jasné, že Marvel si DC utírá z podrážky. EDIT: Tak on tu Zlatou malinu fakt dostal, tleskám :-) ()

LukeUp

Hořkosladký zážitek, moc jsem nečekal, ale tohle bylo fakt špatný. 150 minut absolutně o ničem, příběh zmatený a Ben Affleck taky neni úplně Batman k pohledání....velký zklamaní ()

Sharlay

Tak jsem si během koukání průběžně dělal poznámky, proč je ten film na piču: Debilní úvodní scéna. - Město vybuchuje, ale až když zavolá Batman, tak někdo řekne: "Rychle pryč!" - Mimozemská loď kosí budovu, frajer v ní se modlí, i když mimozemšťani jsou důkazem, že náboženství asi ne-e. - Budova se hroutí a je jasný, že nikdo to nedá, Batman s nefunkčním mobilem u ucha stejně volá týpkovi v hroutící se budově a pak jde zachraňovat. - Ženská u soudu: "Superman se nezodpovídá nikomu, ani Bohu." Tak zaprvý, Superman je MIMOZEMŠŤAN, a zadruhý, Bůh není. - Vůbec není jasný, co kdo dělá a proč. - Když dva fízlové ve sklepě zjistí, že shit goes real, nezavolají si o posily. - Nahá Amy Adams ve vaně... a neukáže kozy! - Jakto, že Superman klátí Amy Adams, když je to teplouš? - Borec, co nesnáší Supermana, nasprejuje na jeho sochu nápis "falešný bůh", takže Superman je goauld? - Borec si stírá výherní los tak, aby se mu tam udělal znak Batmana. - Zápas v boxu, v němž černej zmlátí bílýho v zájmu jinýho bílýho. - Vedoucí novin je Morfeus a je to kokot. - Batman je nahej ve sprše... a neukáže péro! - Batmanovy sny jsou kompletní mrdka. - Alfréd seká dříví, ale nemá na sobě pracovní mundúr. - Superman bez svých schopností musí dostat na prdel, protože nikdy netrénoval kung-fu. - Martha, jó Martha, tu zná celá parta. - Všechny konflikty na světě může vyřešit sbírka Maminka od Jaroslava Seiferta. - Veleork z Pána Prstenů je ještě větší a vlastně je to Ken od Barbie. - Opět někdo v momentě shit goes real mele cosi jako "Bože, smiluj se nad námi." Ten film je nepoučitelnej. - Co to maj USÁci za rakety? - Amy Adams je piča, protože hodila oštěp do piče, úplně logicky, že jo? a pak ho musela vytahovat. - Do kurev!!! na Supermanově pohřbu je kněz a mele něco o tom, že po smrti přišel do nebe!!! ()

Radiq

Nemůžu si pomoct, ale Ben Affleck, proti jehož obsazení ani výkonu nic extra nemám, v kostýmu Batmana vypadá jak strašně vypasenej Batman. Jinak film je samozřejmě digi-mrda, a bojové scény jsou zaměnitelné s jakoukoliv jinou "velkolepou" destrukční bitvou takových podobných filmů. Tím se podle mě strašně mrví kvalita a mě se to prostě nelíbí. Ta potvora Doomsday je z toho všeho nejhorší a je to jedno velké klišé klišé klišé. Jesse Eisenberg jako Lex Luthor? Ano, snaží se. Je pěkně šílený a roztěkaný, ale nehrál takhle podobně ve všech ostatních filmech? Jinak jak jsem se bál toho, že Batman se vůbec nemůže poměřovat se Supermanovými schopnostmi, tak beru zpět - bylo to poměrně logicky kryptonicky zaobaleno... ale stejně si nemůžu pomoct a Batman přežije i nepřežitelné a jeho schopnosti jsou strašně předimenzované, když je to "jen" člověk. Wonder Woman se v mezích její postavy povedla a může za to hlavně Gal Gadot, na kterou se opravdu moc pěkně kouká. Co dál dodat? Žádné velké nadšení, že nemám chuť se k tomu vlastně někdy vracet. Ale vidět jsem musel, když existují další navazující film... SPOILER: nakonec mám vlastně radost, že Superman na konci zemřel... ale mám dojem, že se raduju předčasně. Přece jen tak jednoduše nepohřbí takovouhle továrnu na prachy. ()

Gonzi

Zbožňuju MoS pro skvělého záporáka a obecnou kvalitu scénáře a akce. Tady je scénář o chlup slabší u lidí, supermana a batmana. Luthor motivaci nemá, Xena je zbytečná a digimonstrum je naprosto o ničem. Obrovské zklamání. A btw, kdyby nechali jen původního batmana vs supermana, tak by to bylo mnohem lepší. Přeplácáním to zabili. PS: Snyder je super, zabíjí to scénář. ()

A.Beech

Ako fanúšik takýchto počinov typu (ako by povedal POMO) BATMAN V SUPERMANOVI nemôžem dať menej ako 5*, ale priznávam sklamanie zo samotného filmu. Zrejme zlá voľba režiséra, pretože duo Cavill/Cucflek je vynikajúce, taktiež námet je dobrý, ale dalo sa (a malo sa) z toho vyťažiť viac. Som presvedčený, že keby tento film točil Nolan, bola by to taká PECKA, aká by si aj zaslúžila byť. Oproti Nolan-ovému modernému trilerovo ladenému Batmanovi mi prišiel tento ako návrat ku komixovke (a to je zle? No po navyknutí na štýl toho novodobého trochu aj áno). Ale tak či tak, u mňa to na 5* (aj napriek výhradám) stačilo. ()

Saraph

Marvel stále ještě drží žezlo. Problém BvS je ten, že se příliš rychle snaží dotlačit filmové univerzum do fáze Justice League, aby dohnalo Marvelovské týmovky. Pokud divák nečte komiksy, zatím v tomto univerzu ještě neví nic o původu Wonder Woman a velice málo o Batmanovi. Tenhle film toho prostě má na svých ramenou více, než dokázal unést. To je jeden z důvodů, proč vyvolal u diváků tak smíšené pocity. Rád bych ještě porovnal Nolanovu verzi Batmana s touto. Tam, kde se Nolan snaží vyobrazit Batmana jako obyčejného člověka s obyčejnou fyzickou zdatností v obyčejném světě, Snyderův Batman zvedá půltunové činky a padouchy prohazuje zdmi. I když jsem měl Nolanovu trilogii velice rád, i na tuto více komiksovou variantu jsem se velice těšil. Kdyby se Snyder nesnažil diváka „do všeho rychle dostat,“ rozložil si to na nějaký jeden či dva filmy předcházející tomuto, snad by ode mě BvS těch 5 hvězd dostal. ()

Triple H

Uf, tak toto je dosť veľký prúser. Všetky obavy, ktoré vzbudzovali trailery sa naplnili a Batman v Superman je preplácaný guláš, ktorý dopláca na prepálené ambície. Snyder to IMHO tentokrát nezvládol a je to jednak jeho vlastnými nedostatkami, a zároveň tlakom štúdia, ktoré evidentne chcelo mať vlastnú verziu Avengers PRONTO a ktoré zároveň prinútilo Snydera vysekať z filmu zhruba 30 minút. To, že je film ohlodaný na dejové minimum kričí z každého políčka, keďže sa skáče zo scény na scénu bez akýchkoľvek premostení (strih - fuj), film pôsobí rozbito a logika kríva na obidve nohy tak, že si človek neraz musí plesknúť po čele. Motivácie postáv sú prinajlepšom diskutabilné a fakt, že tvorcovia nedokázali dobre a logicky vybudovať ani ústredný konflikt je proste debakel (Batmanova aj Supermanova motivácia pre súboj sú čistá idiocia). V plnej nahote je zároveň bohužiaľ vidieť kde sú Snyderove limity. Prvá viac ako hodina bola útrpná nuda - scenár nie je dobre napísaný, vtipy nefungujú, atmosféra vyžmýkaná a herecké výkony nijaké. Nemá to švih, šmrnc, nič. Akonáhle sa Snyder dejovo nemôže stopercentne oprieť o silnú predlohu (300, Watchmen), alebo rozumný producentský dohľad (Man of Steel), tápe. Od prvého súboja Batmana a Supermana sa tempo zlepší, keďže sa presúvame k ťažkotonážnej akcii, kde sa režisér evidentne cíti ako ryba vo vode. Problém je, že v tej megalomanskej akcii sa promenádujú postavy, ktoré sú vám ukradnuté, ba miestami sú dokonca otravné. Nakoniec je vlastne nudné vidieť po x-tý raz Batmanov origin a sledovať Afflecka a Ironsa ako sa snažia evokovať dynamiku, ktorú tak dobre zmákli Bale a Caine. Superman hrá druhé husle a Wonder Woman je čisto do počtu - nedozvieme sa o nej nič a tvorcovia sa vyslovene spoliehajú na to, že prázdne miesta si diváci ako očakávaní znalci comicsov vyplnia sami. Krátke predstavenie ostatných členov JLA je svojou nahodilosťou a nedomyslenosťou až nechcene smiešne (nechápem kto bude po tomto zvedavý napr. na Aquamana). Snyder vykráda všetko čo sa dá a spôsob akým kopíruje Nolanovu trilógiu a iné filmy je krízou kreativity, ktorá by mohla byť pre hlavného šéfa takéhoto projektu možno aj diskvalifikujúca. Wonder Woman a Bruce Wayne laškujú na plese podobne ako Wayne a Selina na plese v TDKR (dokonca v prostredí rovnakej farby), Bruce Wayne a Afred sa uštipačne špičkujú (BB - TDKR), jaskyňa je zariadená veľkými plochými obrazovkami na ktorých vidíme rôzne fotky a zábery zloduchov (TDK a TDKR), naháňačka Batmobilu a kamiónov vrátane bazuky z kamióna (TDK), poflakovanie sa po heliportoch (TDKR), bitka v rozbitej budove v daždi (Matrix Revolutions), Batmobil koláž medzi dizajnom Nolana a Burtona, Doomsday zlá verzia Hulka z Avengers. Snyder skrátka dokáže parafrázovať niečo čo už niekto dobre vymyslel, ale inovovať a raziť vlastné podarené nápady nie. Ak to poviem sprosto, je sofistikovanejší Michael Bay - tiež hrá v prvom rade na povrchnosť, pozlátko a efekt, na rozdiel od Baya dokáže dať svojmu príbehu aspoň trochu atmosféry, tvaru a duše. Herci - Cavill nemá čo hrať, Affleck obstojný, Eisenberg veľmi rozporuplný a evidentne neschopný inej polohy ako rýchlo hovoriaceho arogantného neurotika a Gal Gadot OK. Hudba sklamala tiež - v niektorých pasážach viac otravná ako podarená a kombo Hans Zimmer a Junkie XL v polospánku. Rozoberať sa film dá zľava sprava až do omdletia a popíše sa o ňom ešte veľa. Výsledok je totiž mimoriadne rozpačitý a je dôkazom, že WB a DC šili celú vec strašne horúcou ihlou a že si možno aj pília konár pod vlastným zadkom. Chápem, že chcú kuť železo comicsového filmu kým je vďaka Marvelu žeravé, ale jedným filmom sa niekoľko rokov a niekoľko filmov poctivej výstavby naozaj dobehnúť nedá. Možno teda bolo od začiatku zlé, že Snyder bol do niečoho takého štúdiom tlačený. WB a DC nemajú poriadne premyslené ani základy a už plánujú 30. poschodie. Miesto snahy o dobrý príbeh splieskali dokopy nedočkavo tento eintopf ako im prišlo a chcú v prvom rade rýchlo zarobiť na aktuálnom comicsovom mega boome. Budiž, niečo zarobia, ale budúcnosť DC universe je neistá a zostávajú v druhej lige za Marvelom (ktorý 2x neobľubujem). Pozerateľné a Snyder a spol. sa IMO úprimne a naozaj snažili, ale ďaleko za potenciálom či očakávaniami. Retrospektívne sa ukazuje aký génius Nolan bol - veľa ľudí ho začalo nazývať preceňovaným, ale vo svetle toho ako sa vyvíja súčasná DC filmografia je evidentné, že Nolan kopal úplne, ale úplne inú ligu. Som VEĽMI zvedavý na tržby. Ak im to worldwide prelezie miliardu, môžu ďakovať bohu a vôbec by som sa nečudoval brutálnym prepadom po opening weekende. P. S.: Keby na konci urobili to kam koniec smeroval (nech už to bolo akokoľvek nepravdepodobné) u mňa osobne by si šplhli a získali si ma. Malo by to gule. P. P. S.: Suicide Squad a Wonder Woman majú pred sebou ťažký údel a obzvlášť prvý menovaný film MUSÍ byť hit jak prasa. P.P.P.S.: Pozrel som ultimate cut. Tomu by som dal tri, ale žiadny zázrak sa nekoná, keďže mnoho problémov a logických lapsov neodstránil. Niektoré áno a postavy dostali viac priestoru, aby sa nadýchli (Luthor funguje o poznanie lepšie), ale tie tri hodiny sú také úmorné (prvá akcia po cca 100 minútach!), že si neviem predstaviť tú katastrofu ak by Snyder ľuďom natešeným na zábavný blockbuster pustil do kina túto meditatívnu, pochmúrnu a minimálne akčnú špiritizáciu nad údelom superhrdinov. Film jednoducho nevie čo chce poriadne byť, sedí na niekoľkých stoličkách a tento problém neodstráni ani 20 minút navyše. () (menej) (viac)

Remivsremi

Batman v Superman je snyderovka jak poleno. Pokud se vám nelíbil MoS, rozhodně si neužijete ani toto pokračování, protože se jedná o horší film. Napíšu to takto přímo na začátku. Snydera mám rád a jeho filmy si dokážu velmi užít. Přesto i on už šlápl vedle a tohle je jeho druhý největší průšvih, Sucker Punch už doufám nic nepřekoná, i když mám celkem obavu, jak se předvede s Justice League. Úvod filmu se rozjíždí skvělé. Sledujeme události, které zformovali podobu Batmana v tomto filmovém univerzu. Velký prostor dostává i samotný Bruce Wayne a potvrdilo se, že Affleck se s touto výzvou popral nad všechna hnidopišská očekávání. Nejlepší okamžiky jsou spjaty s oblíbeným gothamským netopýrkem a i přes veškerou megalomanskou akce, jakou zde vidíme, je nejlepší akční okamžik Batův souboj s grázly ve skladišti. Jak jsem již zmínil, začátek snímku klape přesně tak jak má, ale v momentu kdy nastoupí na obrazovku další důležité postavy, se to Zackovi začíná nepříjemně rozsypávat, jak ten pověstný domek z karet. Do výsledného filmu se toho narvalo strašně moc, navíc kousky, které dohromady neštymují. BvS se inspiruje nejrůznějšími materiály. Během celé propagace se neustále omílal komiks The Dark Knight Returns. Ano, můžete zde vidět náznaky i z tohoto klasického eposu, ale daleko více narážet najdete například na sérii Injustice: Gods Among Us. Batmanův styl boje je zase inspirovaný herní sérií Arkham. Závěr pak čerpá ze Superman: Doomsday. Je toho zkrátka přespříliš a Snyder nejspíš chtěl do filmu narvat všechny svoje nejmilejší komiksové momenty, tak ale nemůžete tvořit celistvý příběh, neboť zákonitě dojde k jeho roztříštěnosti. Jako když pejsek a kočička pekli dort. Půlka stopáže obsahuje pouze scény na sebe porůznu a bez rozmyslu naskládané, s vírou, že s toho vznikne něco dobrého. Překvapení, nevznikne. Jestli mu tohle DC kravaťáci odsouhlasili s přesvědčením či snad vírou, že tímto způsobem dokážou nastartovat DCCU, tak mají všechny za blbce. Film na sebe nejspíš dokáže vydělat a to jen proto, jak enormní je chuť vidět na velkém plátně tyto dvě ikony, které si dávají po držce. Ani v nejmenším ale nedokáže nalákat na nadcházející projekty. Navíc si samostatného souboje dvou hlavním protagonistů moc neužijete, není nikterák dlouhý a ztratí se v množství ostatní destrukce. Ta je všudepřítomná a obrovská, půlku filmu něco vybuchuje, ničí, rozpadá či vypařuje. Vizuálně se jedná o nejvyšší třídu a ať si každý říká co chce, Snyder je král "digibordelu," co se týče kvality. Celou práci ale pohřbívá zbytečnost této okázalosti a pompéznosti. Akce je generická, nedokáže vtáhnout a je vám v podstatě jedno, kdo si zrovna dává po tlamě. Vedlejší postavy jsou tady jen na okrasu, nikdo nedostane moc příležitost něco předvést. Ve výsledku je tedy Batman v Superman obyčejná superhrdinská rubačka, která sice stojí více něž ostatní, je to na ní vidět, ale neohromí vás. Potenciál této látky byl brutálně zahozen. Chtělo to nějakou tvůrčí vizi, scénáristické cítění, lepší práci s příběhem. Člověk si o to více dokáže cenit Deadpoola. Film tak můžu, s čistým svědomím, doporučit pouze hardcore komiksovým fanouškům a milovníkům obřích akcí ve stylu Transformers. Ale ne těch kvalitních, prvních, ale těch, kde se vyskytují dinosauři a taková ta havěť. PS. Na internetu se hodně probírá kvalita soundtracku. Slyšíte zde pouze další variace z MoS, tedy v zásadě nic nového Vypíchnout se dá pouze Wonder Womann theme, ten si poslechnu rád vícekrát. 5/10 () (menej) (viac)

kjakob

Můžeme se na to podívat ze dvou zásadních úhlů pohledu. Ten první je, že Snyder zklamal, když měl DC universum vykopnout pro mainstreamové publikum. Není to navíc ani náznak pojítka s předchozí veleúspěšnou batmanovskou trilogií. Pro diváka neznalého originálu (a tím myslím ten papírový) je to nelogická, těžko stravitelná mela. Ovšem pro fanoušky Batmana a Supermana, a DC universa obecně, tohle je splněný sen. Ožívá tu jeden ikonický okamžik z rámečku za druhým. Navíc se slibně rozjíždí týmovka, která by měla být přímým vyzyvatelem Avengers. Co se mi nelíbilo byla hluchá místa ve scénáři. Dějově mi tam chybělo více momentů překvapení. Co naopak potěšilo byl dost surový a depresí zmítaný Batman a nabušená Wonder Woman. ()

TheBalrog

Absolutně nerozumím tomu hodnocení zde.. ??! Dobře provázané s Man of steel. Ben Affleck coby Bruce Wayne je naprosto v pořádku i před počáteční nejistotu dosazením ho do této role. Dějově až na malé chybičky naprosto v pohodě, herecky dobrý průměr s výborným Jesse Eisenbergem coby Lex Luthor. Hudba Zimmera naprosto skvělá a zcela zapadající do každého okamžiku. Zcela dostačující úvod k Justice League a proto minimálně 80% zcela po právu... PS: přestaňte si hrát na to, že píšete nějaký recenze.. pokud jdete na film do kina a dáte tomu 1 hvězdu.. tak v tom kině nemáte vůbec co dělat. ()

VaHo

Neměl jsem velká očekávání, ale tohle jsem opravdu nečekal. Úvodní scéna, kdy Bruce sleduje bitvu Supermana a Zoda v Metropolis z pozice bezmocného mravence je úžasná. Je to správně děsivý a frustrující pohled na Batmana, kdy nemůže nic dělat. Zároveň je to ale taky nejlepší scéna z celého 2 a půl hodinového filmu. Jednoduše jde říct, že když se na scéně objeví Ben Affleck, tak je to v pohodě. Jeho stárnoucí Batman, je drsný, brutální a nekompromisní. Byla radost se na něj dívat. Se Supermanem je to už horší, Clavill má pořád výraz „utrápený“, pouze ho občas vymění za „ustaraný“. Jeho Superman je nudný, bez života a pasivní. Lois Laneová je otravná. Lex Lutor – mistr zločinu… Kecy! Tady je to jen přehrávající idiot, který by zasloužil pár facek. Většinu filmu, se jen žvaní a žvaní. Nic z toho mě nezajímalo, žvásty o ničem. První polovina filmu ještě celkem šla, ale pak to šlo dolů. Kde byla ta osudovost, atmosféra a velkolepost? Nemám problém, přistoupit u komiksového filmu na hru a přijmout kdejakou blbost, pokud věřím postavám a jejich motivacím. Tady to jednoduše nebylo, a já neměl čeho se chytit. Zack Snyder je vizuální režisér. Samé zpomalovačky, výrazně stylizované scény, barevnost a komiksovost. Nemám s tím problém, ale když tam není nic jiného (smysluplný, a v rámci světa uvěřitelný příběh), tak mě to prostě nebaví. Závěrečná bitva by měla být vrcholem filmu. Jak si můžu užít vrchol filmu, když scény s bojem jsou točené roztřesenou kamerou, ve tmě a v dešti? Do absolutní tmy problikává ostré světlo, záblesky, výboje energie apod., takže už tuplem není nic vidět. Nemohl jsem si to vychutnat, nemohl jsem si říct, „Wow, to bylo skvělé!“. Trailery vykecaly příliš… po šarvátce mezi Batmanem a Supermanem vytáhnul Lex z klobouku hnusného jeskyního trola a bylo vymalováno. Uznávám, že teď to píšu pod vlivem rozhořčení, objektivně to asi není špatný film – jen tu není nic, co by ho mělo oprávněně pasovat na filmovou událost. Men of steel se mi přitom líbil (dal jsem 5*), možná to bylo tím, že ten byl, co týče děje přímočarý a jednoduchý, tohle je mišmaš. Viděl jsem už hodně komiksovek, a už mi bohužel není 15, aby mi ke štěstí stačilo, že v jednom filmu jsou Bruce a Clark. Buď to, anebo prostě nemám vkus. ()

Ogen

FIlm ve své podstatě není špatný, začátek úplně skvělý (Batmanův zrod skrze vraždu rodičů), ani další scéna pojatá z pohledu Bruce v Metropolis, kamera dobrá, scény i efekty, ale zde je první zádrhel ve scénáři. Proč tam běžel? To Chtěl jako zachránit celou budovu jen pohledem? A vůbec to jako všichni zaměstnanci čekají na to až jim jejich šéf rozkáže, že se můžou evakuovat z budovy? NO... Pak film nabírá a nabírá na nějakých obrátkách a zjišťujeme že LEX není až tak skvělý (i když to víme už dávno) ale i zde uniknou člověku různé souvislosti v nehorázném přestříhávání a skáčení v ději z postavy na postavu. Eisenbert a Affleck jsou velké plus tohoto filmu. Cavill je rozený superman a taktéž je ve své roli velice dobrý, ovšem film kulhá od chvíle velikého výbuchu v .........., od té doby jsem měl pocit že se dívám na Avengery (kterým jsem dal 2 / 3 hvězdičky jelikož nesnáším ty megalomný výbuchy, jeden výbuch musí předčít další výbuch a ten zase ten další) Gal Gadot je pěkná ženská a i jako Wonder nezklamala, ale kdyby nebyla přítomna tak by se ani nic nestalo. Za mě 4 protože doufám, že tohle bude ten z horších filmů této série, uvidíme časem. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce