Resident Evil: Posledná kapitola

• Česko Resident Evil: Poslední kapitola (viac)
Nemecko / Austrália / Kanada / Francúzsko / Veľká Británia / USA / Južná Afrika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternatívna 99 min)

Film přímo navazuje na události snímku Resident Evil: Odveta. Alice (Milla Jovovich) jako jediná přežije klíčový střet s nemrtvými, který měl rozhodnout o osudu lidstva. Nyní se Alice musí vrátit tam, kde celá katastrofa začala - do podzemního komplexu Hive v Raccoon City, kde společnost Umbrella Corporation hromadí své síly a chystá finální útok proti posledním hrstkám lidí, kterým se apokalypsu dosud podařilo přežít. (Falcon)

Corpsegrinder odpad!

Adept na nejhorší díl z týhle série, lidově řečeno mega sračka jak hovado. Tradiční vysvětlující úvod vás po 5 minutách zaručeně znudí, načež přichází chytře přeskočená bitva na kterou se lákalo na konci minulýho dílu. Po předváděčce lítacího monstra vám režisér nenápadně našeptává do ucha že měli peníze jen na tyhle strašný efekty táhnoucí se celým zbytkem filmu (i 10 let starej sračkoidní třetí díl měl lepší efekty). Zombies se po pěti dílech záhadně naučili běhat. Zabitý postavy z minulejch dílů se vracej s nejdebilnějšíma vysvětleníma s jakejma mohl scénář přijít (to jsem nebyl já, to byl klon) a postavy co minulý díly přežily se zde naopak neobjevujou vůbec a nikdo nevysvětlí proč. Parta lidí žije v místě nukleáního výbuchu a nedělaj si starost s radioaktivním spadem. Asi šestiletej černej kluk s bouchačkou osázenou diamantama. Dialogy a postavy drsný tak moc že tenhle film muselo napsat stádo osmiletejch. Střih akčních scén je noční můra epileptiků. Hlavní postava veteránka mnoha bitev a nechá se zde asi desetkrát přeprat, zajmout, zmlátit do bezvědomí atd. Nevim co víc k tomu říct. Když si celej ten příběh přehrajete od prvního dílu tak musíte srát smíchy z toho jak hloupý to celý je. Že to nevypadá jako hra to neřešim už dávno, RE2 byl nejpodobnější a je nejlepší, minulej díl však byl dobrá popcornová zábava aspoň. Tohle je prostě shit s vzhledem tureckýho DVD akčního filmu. Mohl by v tom mít hlavní roli Steven Seagal. ()

MatejNosal

Teda čakal som velkolepejšie ukončenie tejto zombie ságy. Postapokaliptická vízia je pekná no akcia veľmi neprehľadná a v niektorých momentoch v priebehu sekundy, ale 3 strihy to sa vážne nedá pobrat a akurát ma z toho bolela hlava a to som našťastie nešiel na to do kina. Záverečná pointa fajn. (50%) ()

Litvicek

Hloupé, nelogické, překombinované a dost i nepřehledné. Tak by se ve zkratce dal popsat konečný díl. Když vynechám spoilery, pak si nevysvětlíme, proč je tam vše hloupé a nelogické ale možná je to i dobře, protože těmhle sračkám by stejně nikdo nevěřil, to se musí vidět na vlastní oči.. Screw you P. W.S. Anderson! ()

HArna

Hodně, hodně, špatný! Tahle série se nikdy nikam neposunula a příjde mi spíše nechtěně směšná než aby se brala vážně. 20% ()

peetriss

Šestý, a nejslabší, Resident Evil pokračuje v kurzu nastaveném v předchozím filmu - nepovedené béčkařině bez nápadu, která je však tentokrát ještě vyprázdněnější. Ono svým způsobem byly béčkařinami všechny díly, avšak každý film dokázal nabídnout divákovi alespoň několik zajímavých okamžiků, P. W. S. Anderson bavil svými audiovizuálními prvky s povedeným soundtrackem, čímž si mě svým způsobem dokázal získat - tady se však tyto pozitivní atributy zcela vytratily (a vlastně už v RE 5). Naopak objevují se scény velmi hloupé, postapo atmosféra je dobrá, ale přesto nezajímavá, Milla Jovovich je stále pohledná, tady však jen podtrhává své chronicky špatné herectví. Potenciál série je již dávno vyčerpán - onou Poslední kapitolou měla být už čtyřka. ()

Paldiny

Tak nám Finálna kapitola úspešne vykorčuľovala z prekombinovanosti Odvety, ba čo viac zrozumiteľne a k spokojnosti zodpovedala doposiaľ nezodpovedané. Inak všetko po starom, Anderson je stále nepoučiteľný zlodej, tentokrát si napozeral obľúbené fantasy seriály i historické filmy, naštudoval sci-fi Asimovky a nevynechal ani slávny Genezis. Obľúbená šablóna s hašterivou skupinou rovnako nechýba, tiež elixír, čo spasí svet, či hromada nočných scén v klipovom uragáne. A samotný fakt, že záverečné štyri minúty na časomiere trvajú pekných desať už akosi patrí k tomu. Inak pohoda, film má náboj do poslednej minúty a nejak ma to celé bavilo, čo je pri šiestom dieli úspech, mohlo bejt hůř. ()

tenebrae86

Spolu s Pearl Harbor, Tomb Raider a Batman a Robin můj nejhorší kinozážitek v životě. Jako beru, že to má své věrné fanoušky, ale zdá se mi, že ani oni tentokrát příliš nehýřili nadšením. Hvězdu dávám za výborného, ultracharismatického záporáka, jak vystřiženého z nějaké drsné béčkové pecky. Vše ostatní zběsile videoklipové, naprosto chaotické a nepřehledné, unyle digitální, rádoby stylové a v neposlední řadě nudné k uzoufání (ta stopáž fakt smrtící...uff). Jedním uchem tam, druhým ven, jak se říká. Kolega během projekce usnul, protože stejně jako já prostě neudržel pozornost. Ještě že mi teď náladu zvedá hraní Resident Evil 7. ()

LordGrayDog

Najdôležitejšie je zistenie, že to nieje tak do oči bijúce, ako päťka. Potajomky som dúfal, že by sa to mohlo vrátiť do starých koľají (1-4 diel). Keďže je to posledná časť tak tam aspoň mohli zodpovedať, čo sa stalo s niektorými postavami z minulých častí. Keď mi niekedy ostane smutno a dostanem chuť na Millu kosiacu zombíkov tak mi budú stačiť prvé štyri diely . ()

Nethar

Akce za akcí, super přehledné to není, ale furt něco vybuchuje a láme se a umírá a tak, což od Resident Evila asi chceme. Scénář je hodně slabý, některé části ani nedávají moc smyslu. Postavy účelové a směšně jednoduché, dialogy trapné. Takže tady jde prostě jenom o efekty a souboje. Jednička se mi kdysi hodně líbila, pak už to nebyla žádná velká sláva. Ale dokoukal jsem a snad to je opravdu "final chapter". ()

Caine

Příšernej střih, úplně debilní rozhodnutí postav, kolaps logiky a spousta hovadin a i tak tomu dávám 3 hvězdičky. Asi bych se měl nad sebou zamyslet, i když jsou to horší 3... Už třeba základní myšlenka filmu, že má Alice přesně 48 hodin na to, aby zachránila zbytky lidstva všude po světě, je tak DEBILNÍ a HLOUPÁ, že to snad ani není možný. Ale jinak relativně zábavný, i když Milla mi teda připadala už taková unavená a stará na takovou roli. Jinak je tam docela dost odkazů na starší díly, ale některé nebyly dotaženy zoufale viditelně do konce - bohužel... ()

Deywid

Anderson by si za ten strih akčných scén zaslúžil zastreliť, ale inak je to s privretými oboma očami solídne rozlúčenie.... druhá polovica filmu je dokonca až vážne zábavná.....príbeh ma hlavu a patu (neskutočné :-)....RE 3 > RE 1 > RE 6 > RE 5 > RE 2 = RE 4 ()

Hernycztek

Poslední nucený díl, který měl všechno uzavřít, zda se mu to povedlo musí posoudit každý sám, vzhledem k tomu, jak moc je tu rozporuplné hodnocení. Jsem zastánce toho, že dokud je série úspěšná a přichází pořád s něčím zajímavým, může mít dílů kolik chce, viz Fast and Furious, které je každým dílem lepší a lepší. No u Resident Evil došla očividně šťáva a není již možnost něčím překvapit, mám tu sérii opravdu rád, bral jsem to vždy jako zombie horor a nehleděl jsem na to, jako na zfilmovanou hru, kterou stejně neznám. Bohužel ,,Final Chapter" mi ukázala tvrdou realitu. Zombie ztratili jakýkoliv význam a všechno už je to o akčních scénách a všemožných zmutovaných příšerách, které z toho horor nedělají. Příběh a zvraty to ještě zachraňují na průměr, ale jsem z toho zklamaný. Točené je to většinu času v noci, a není tak nic vidět. Postavy nudné, mimo Millu, která je pořád stejně drsná, no třeba takový Shawn Roberts, který byl předchozí díly největší záporák tady nic neukáže a je tu naprosto zbytečný. Mám rád, když série skončí na stejném místě, kde začala, proto mě potěšil alespoň konec. ()

cskomando

Tentokrát změním názor, díky, že je konec ! Těšil jsem se jak malej kluk.... no jak se ten film táhnul pořád dokola jak kolečko od mlýna - zombie-Milla-Umbrella-zombie-Milla...tak už jsem se začal fakt nudit, ba dokonce místy už to bylo otravné. Co je tu nového, čím je díl obměněný ? Ničím. Jsou tu nějaké zajímavé nápady ? Nejsou. Budou zombie vyhubeni ? Zaplať za to, že ano. Paulovi už konečně došla náplň do pera. Milla už taky není taková kočanda jako dříve. Kromě toho, že se děj točí kolem dokola jak kolečko od mlýna, navíc si můžeme všimnout už i dost sestřihaných scének při bojích, přestřelkách ba dokonce s velkou potvorou, co sváděla Milla souboj tuším v předchozím 5 nebo 4 díle, tak zde byla graficky provedená jak lacinej béčkovej film - nebo-li potvora z nějaké akční hry na pc. Odpočívej v pokoji a běda ti, jak uděláš reboot. ()

TheSpearCZ

Béčkový fantasy akčňák, který přesně odpovídá hodnocení, které se tu nachází. Jo, a z těch ultra rychlých střihů mě ještě teď bolí oči. Čisté 2* ()

Illy

Může mi někdo rozumně vysvětlit, proč jsem na to čuměl? Tedy... ono si to po 40 minutách tak nějak samovolně dál běželo v televizi a já koukal do trouby jak se mi peče pizza. A bylo to rozhodně zajímavější... ()

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (viac)

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (viac)