Resident Evil: Posledná kapitola

• Česko Resident Evil: Poslední kapitola (viac)
Nemecko / Austrália / Kanada / Francúzsko / Veľká Británia / USA / Južná Afrika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternatívna 99 min)

Film přímo navazuje na události snímku Resident Evil: Odveta. Alice (Milla Jovovich) jako jediná přežije klíčový střet s nemrtvými, který měl rozhodnout o osudu lidstva. Nyní se Alice musí vrátit tam, kde celá katastrofa začala - do podzemního komplexu Hive v Raccoon City, kde společnost Umbrella Corporation hromadí své síly a chystá finální útok proti posledním hrstkám lidí, kterým se apokalypsu dosud podařilo přežít. (Falcon)

kubqo

Alice sa vracia na začiatok kde všetko začalo. Do Raccoon City do srdca Umbrelly aby to všetko navždy zastavila. Dôstojne ukončený Resident Evil. ()

Martrix

Jediné pozitivum je, že Milada pořád vypadá opravdu k světu a že přestože zaznělo výhružné...má práce ještě neskončila, je reálná šance, že je tento díl poslední. Anderson tak potvrdil svůj status krále novodobých béček. A že nenechal nic náhodě. Střih je tak ohavný, že i kdyby byly všechny příšery namalované voskovkami, nejspíš by jste si toho nevšimli. Celkově se dá říct, že jde o opravdu vymazlený projekt. Hudba může být recyklována do čehokoliv podobně imbecilního a může být pouštěna klidně i pozpátku, protože na atmosféře se podílí pouze tím, že zapuzuje ticho. Každopádně dám Palovi jednu hvězdu za odvahu. On se fakt k tomu scénáři přihlásil jako autor! To je borec! Já kdybych ukradl poznámky pubertálního gameboye a pokusil se z nich udělat celovečerák, tak zvolím nějaký pěkný pseudonym...třeba Netalent von Shulinkov. Nevím kolik to stálo, ale tohle je tak moc mizerný film, že je to až nesměšné. Nejde o to, že je to plné nesmyslů, ale ty lidi snad ani nikdo nerežíroval. Vše co dělá béčka béčky, tady najdete. Jediný kdo si zasloužil výplatu, byla Milka, trochu Glen a ta banda nadšenců, která za nimi furt běhala. ()

Juto

Pre fanúšikov filmu „Resident Evil“ verím, že tento posledný film nesklame. Vo všetkých smeroch je  úplne smiešna, no na rozdiel predchádzajúcej časti má prinajmenšom zdravý zmysel pre svoju absurdnú povahu. Má pár akčných kúskov, ktoré sú úžasne praštené na pohľad. 6/10 ()

Ice123

Chybělo mi tam trochu více akce se zombíky a stále mi vadí jak se to vyvinulo. Tedy, že sejmout hordy zombie je ok, ale jednoho člena umbrelly je dost hard core. Nicméně se Resident Evil vrátil zpět z předimenzovaných, ultra nabušených lidí k normálnějším akčním bojům a zase mi začal dávat smysl. Komentář sice nezní moc pozitivně, ale je to film, na který se určitě stojí za to kouknout! Čtyři hvězdy hlavně za vyhrabání se z hnoje, kterým poslední dva filmy byly a úctyhodné zakončení ságy ;) 75% ()

SHI-SHA

První polovina filmu je podprůměrná sterilní akčňárna plná hnusných animovaných stvůr, druhá se snaží za každou cenu vrátit ke kořenům - tj. skvělému prvnímu dílu. Zatímco první část považuji za takřka nekoukatelnou, druhá mě celkem bavila. Resident Evil a jeho herní předloha vždy nejvíce těžil ve stísněných prostorách, kde jste nevěděli, co na vás číhá za dalším rohem. (SPOILER) Proto návrat do Hive oceňuji. V určitých chvílích jsem si až připdal, že sleduji nějaký cross-over prvního Resident Evilu a Kostky. Dále musím ocenit práci scénáristů, kterým se docela rozumně povedlo dějově svázat poslední díl s předchozími bez větších příběhových děr. Skoro bych i byl schopen přivřít oči nad všemi těmi dvouhlavňovými pistolemi a tříhlavňovými brokovnicemi. Jenže pak přišel závěr. Nevím, co to mělo být. Vystřihnout posledních pět minut, asi hodnotím výš. ()

dr.fish

Velice prasácky sestříhaný film blížící se v akčních scénách stroboskopu spustí asi slabším divákům epileptický záchvat. Nic nového se nedozvíme a velkolepé finále není moc velkolepé. Přesto to tak nějak skončilo a máme za sebou dlouhou cestu šestidílné ságy, průměrného béčkového díla, které ale nepochybně místo v mé knihovničce má. 50% ()

Prometheus69

Viděno v kině ve 3D... To 3D už bohužel nestojí za nic, díky jednomu důležitému faktoru který jistým slepičím mozečkům prostě asi nedocvaknul "Víz níže": Tak lidi, tohle byl další Herní/filmový přelom RE tak jak ho známe nebo jsme ho znali... Capcom na nás vytáhnul ze svým posledním RE:VII-SillentH pomyslnou holou prdel a vy jste zabily už jen ten zbytek. Takže sbohem této legendární značce. Prostě jste to tak chtěli... tak to máte" Král je Mrtev ať žije král! Nuže jak začít? Co třeba takhle??? Tohle je přesně ten nádherný příklad toho jak KAMERAMAN TĚŽKÝ ŽIVOT MÁ... ale chtěli jste to, máte to mít! proto nehetuju jeho ale vás, VÁS VŠECHNY HETERY! Chtěli jste fenomenální dech-beroucí zakončení jedné velké a slavné ságy... BEZ SPOMALOVAČEK!!! NO TAK SI TO KURVA UŽIJTE!!! TAK CO LÍBÍ? JE TO SUPER CO?! KDYŽ SE JINAK PŘEHLEDNÉ AKČNÍ SCÉNY, PROMĚNÍ V NEPŘEHLEDNÉ DIGITÁLNÍ PEKLO JENOM ABY SE PÁR KOKO***M a kok*tkám Zase vyšlo vstříc a ted ZASE PLIVETE, plzníte a nadáváte... JE MI Z VÁS ŠPATNĚ!!! TOHLE TOHLE SE STALO Z KDYSI LEGENDÁRNÍ ČSFD? IMB a všem těm databázím který se mi tu nechce vypisovat.? Jste jenom banda věčně nespokojených HATERŮ, věčně se vrtající v exkrementech... řešící věčně nějaké drobnosti. TAK TOHLE SE VÁM VÁŽNĚ POVEDLO... DĚKUJI MOC ZA DALŠÍ VÁMI ZABITÝ FILM!!! No a tím pádem o veškerý 3D efekt který z posledních tří dílů udělal takové kouzelné představení. Na druhou stranu byl tento díl mnohem víc děsivější a lekavější.. Což se né každému může zamlouvat, já to třeba nevyžadoval. Ale zase abych nekřivdil jenom vám, celí divácký svět jde tak nějak do sr*ček, tak co.. se z tím srát že jo? :) Tak to jsem si ze začátku ulevil a teď k hodnocení a komentáři... Když pominu tu otřesnou kameru, bez spomalovaček... Tak to bylo FENOMENÁLNÍ geniálně dechberoucí zakončení které jsem ani nečekal... Všechna čest Andersone, všechna čest! 95% PS: Jinak pro všechny né hráče... nebo lidi co si moc nenastuovali herní RE. Ten drak jak ho označujete... Je Popokarimu... Tento mutant se objevil v Herním RE5 a jedná se o opravdu tvrdou a houževnatou potvůrku. Tento B.O.W se měl objevit už v Afterlife... ale, zkrátka na to nebyli peníze. Takže jsme se ho dočkali až teď. Podobnost z Jepeers Creapers čistě náhodná! :DStejně tak chci vyvrátit tvrzení přítomnosti Tiranta... ne, v tomto díle už není. To zubaté něco, je spíš asi Replikant.. Naopak zde.. Zde, v tomto díle" se měl objevit i Uroboros Wesker... stejně tak v 5 dílu Barry Mutant, Ale na to taky už nebyli prachy, hádejte proč? Další věc co lidi hrozně trápí je totální absence několika herních postav. No upřímně (to je poprvé co jsem tohle slovo dneska použil? :D) Po tom předešlém castingovém fiasku kdy z toho nejlépe vyšla vedlejiší herní postava Barry, se ani nedivím Proč se na to Anderson tentokrát úplně vykašlal. Nebudu tady vypisovat všechny ty hastroše co splznili postavy které měli hrát.. to by bylo na dlouho... a asi bych naštval hodně lidí, co se jim jejich "ehmm... herecké výkony zdáli až Oscarové. Takže se tentokrát Anderson soustředil jen na jednu důležitou a hlavní "filmovou" postavu... a to Alici.. o kolo které se to vlastně celé pořád dokola točí. Upřímně ze Zánikem a příchodem klonů se to celéještě trošku zamotalo.. ale i to Anderson v tomto díle fikaně nečekaně zakončil. Další věc která je z tímto spojená je to že se lidem postavy zdají moc jednoduché, že si k nim nedokázali vytvořit vztah... Postavy prostě umírají moc rychle... To ano, bohužel ano, jak jsem řekl, tentokrát je to celé jen o Alici takže ostatní postavy jsou tam v podstatě jen proto aby zemřeli. Jde spíš o to jak a kde.. ve větráku, někoho sežerou pekelní psy, jiný zombie... v podstatě je v tom jen schéma jak moc bude dobře vypadat jak kdo zařve. Třeba holky strašně roztomilé řvou když je žerou. Přesto všechno nemůžu říci že jsem si žádný vztah k postavám nevytvořil.. třeba velmi dojemná šachtová scéna, nebo týpek co si z mečem jak vystřiženým z Heavy Metall... moc nezamečuje. Nebo chudák co dost beznadejně dloooouuze zařve. Na ty si třeba vzpomenu.. Už jen proto že ta holka Hrála v novém xXx Adél.. kde mi moc nesedla.. tady mi jí bylo opravdu líto. Což tomu asi chybělo... ten dojemný okamžik kdy uroníte možná i pár slz.. a pak že jste si k žádné postavě nevytvořily žádný vztah... hmm. No a samozřejmě nesmíme zapomenout na Geniálně sehranou Red.Q! I přesto že muselo dojít k jistým kosmetickým změnám... zde bych Casting rozhodně pochválil. Tu holčičku si prostě zamilujete, nebo si aspoň vzpomenete na její legendární "všichni tady zemřete! Tak zde je to ještě trochu peprnější. O Alici ani nemluvim, to je kapitola sama o sobě. Jestli herní RE symbolizovala zelená kytka, tak ten filmový jednoznačně ALICE! :D Mno a samozdřejmě Isaac ... no bylo ho tam nakonec na můj vkus trošku moc, takže bych ho moc nerozebíral.. snad jen Isaac? Isaac Assimov? Náhoda nebo záměr? ;) No a na závěr jsem si nechal příběh... Že to nebylo podle hry? Že se Anderson úplně vykašlal na herní předlohu? A kdo vám proboha lidi řekl že TAK MÁ BEJT? Tohle jste si asi nejspíš jen vsugerovali.. nebo vám to asi prostě pomalu dochází. Už od 4 dílu to není podle hry! Protože Hra není film a FILM NENÍ HRA! Čemu se divit, po tom apokalyptickém fiasku co předvedl ten fušař With. Anderson musel ještě několik dílů potom napravovat to co napáchal... tím jak MOC SE CHTĚL PODOBAT HERNÍ PŘEDLOZE. A není to tak úplně pravda... tento příběh vychází například z RE:Code Weronika.. aspoň jeho část, jiné si vzali inspiraci z různých filmových děl... ať už je to Blade, nebo Underworl, DOA: Jo ten výpočet pravděpodobnosti ;) ...když může FF8 zcela beztrestně vykrádat klíčové scény z Agent47 Myslím že tam tyhle drobné vykrádačky dosti vkusně zapadli. Mimo jiné Andersonovou posedlostí v Mythologii... Tentokrát řecké, jako třeba Ohnivá řeka Stick, Cerberos, Sudičky atd.. i nějaké to EsterEgg ... schválně jestli poznáte v závěrečné sacrifice scéně ten slavný obraz? 8) Těch esterEgg je tam samozřejmě víc, ale nebudu prozrazovat.. Což jsem trochu odbočil. takže anderson tam toho ve finále propašoval vcelku dost... a vy jste si toho ani nevšimli. Dokonce jsme se dočkali i drobného prequelu který všechno geniálně doplnil aby to pochopil už každý trottl... Bohužel asi existuje několik forem Trottlovitosti, takže se hold zase nezavděčil všem. Ano uznávám že závěr už byl trochu slabší a závěrečné střetnutí spíše groteskní přeměřování kdo má lepší ubgrade... Taky z takovou náloží inovace, akce, děsivých okamžiků, dojemných scén... a speciálních efektů.. prostě i tomu nejlepšímu z nás dojde jednou dech. Ale nakonec musíte uznat že to smysl dávalo... i když asi tvrdíte opak. Nejlepší možné zakončení jako ve hře... Prostě nejlepší konec. Vůbec bych se nezlobil kdyby Anderson vytvořil i na blueray možnost pozměnit divákem jako FD:3 příběh tak aby bylo možné dosáhnout několika různých konců jako je to tak v herní serii. Ale jak jsem již řekl... HRA NENÍ FILM A FILM NENÍ HRA.... Z tím se prostě musíte smířit když na to půjdete z tímto smířením do kina, pak si to užijete, možná i podobně jako já! Takže si to rozhodně ty 4 hvězdy zaslouží... Tu poslední dávám za opět skvělí saundtrack který má tentokrát mnohem důraznější motiv. doufám že někdy budu mít bedínky které mu tuhle audiovizuální erekci dokáží věrně podat. :) :Proč film vidět? víz výše" Nejlepší scény.. 1) Ohnivé řeky stix, 2) Utržený ze řetězu, 3) zkratka dolů, 4) Krev na lopatkách... atd... " No a závěrečná myšlenka? Je potřeba něco dodávat? Mou poštu znáte... jestli si chcete jen zahetovat nebo si něco doplnit, stačí napsat... děkuji, to by bylo asi tak vše a to jsem to ještě hodně zkrátil. :D A prosím všechny zapřísáhlé, nebo náhodné TSkáře.. prosím nehodnoťte.. už takhle je to dost v háji a ještě brát na zřetel názor idiotů co hodnotí filmy podle šumu na obrazovce... to už je fakt pod úroveň ČSFD hodnocení: () (menej) (viac)

SeanLSD

Tak si Paul WSA aj s chuderou super-Alice, čo celý život iba uteká a zabíja, dobačovali tú svoju slávnu sériu! Neurobili to nijako zvlášť originálne, ale zato s pár naozaj peknými nápadmi a priehrštím prekvapení. Tentokrát bez spomaľovačiek, nekonečných atrakcií a našlapanej elektronickej hudby, pretože je treba dokončiť príbeh, najlepšie tam, kde začal a poškuľovať pri tom na verného diváka, čo sa s touto výbornou videohrou na plátne baví už 15 rokov. Mnohé by vylepšilo odstránenie neskutočne prasáckeho strihu, ktorý skazil väčšinu akčných scén. PS - spoiler - prečo ten strašne chytrý doktorko, čo dokázal vyhladiť celú planétu, nespustil na Alice v laserovej chodbe mriežku ? Tak si veril, lotor jeden nafúkaný! ()

Nivenx

A je to tady! Poslední díl této úspěšné série je na světě a nemohu říci, že jsem byl úplně spokojený. Co ukázali trailery to je vyplněno, Anderson vyslechl fan a zpomalené záběry co kazili akci ve 4 a 5 díle jsou pryč. Na 4 a 5 díl vlastně úplně zapomeňte a jděte na to, jako by jste šli na regulérní čtvrtý díl, jelikož vlastně navazuje na třetí. Vrací se Dr. Isaacs a to dokonce v několika verzích - original + kloni. Ukáže se nám původní Alice(babička) i akce ve filmu jsou v pořádku, i když střih je někdy fakt divoký. Co je ale za mě mínus a to velký je až zarážející stupidita scén(80 léta akčních filmů) a scénář má své světlé i stinné chvilky. Vizuální stránka je ale parádní, zombie v pohodě ale jak jsem psal film má své neduhy. Ty nebýt, tak hodnotím mnohem výše, takto jen za 65%. ()

Sabrewulf odpad!

Chcete slyšet anekdotu roku? Nebo možná i desetiletí? Weskera, ano TOHO Weskera po tom všem, co jsme viděli v předešlých dílech, zneškodní dveře. Slovy DVEŘE. Bez jediného výstřelu, bez jediné bitky, bez nějakého zmutovaného monstra, prostě jen celý film stojí a čumí, aby ho pak zastavily dveře. WTF?!!! Všechny špatnosti, které ve filmu jsou, jsem samozřejmě očekával - tedy již klasické trio negativ - 1) Nevěrnost předloze 2) Vykrádání jiných filmů/seriálů 3) Akce napsaná ve stylu malého dítěte v tom smyslu, že Andersonovi je úplně jedno, že daná scéna úplně popírá veškeré zákony logiky, fyziky, prostoru. On to tam prostě takhle chce a na zbytek nehledí. Nutno dodat, že bod 2 a hlavně 3 je vždycky v podstatě zábava sledovat a kochat se nad jeho blbostí. Namátkou - k pevnosti utíká žena a těsně za ní (ale opravdu těsně, téměř na dotyk) hromada zombíků. Osazenstvo pevnosti tam hodí katapultem zapálený barel. Ten dopadne těsně za ženu a po velkém výbuch hromadu zombíků rozmetá, ženě se samozřejmě vůbec nic nestane. Prostě holt inteligentní, myslící exploze, která směřuje jen směrem dozadu (facepalm). I kdybych byl puboš, který nezná předlohu, honí si doma nad obřím plakátem Jovovich a celou sérii žere i s navijákem, tak přesto by mě vytočily dvě věci. Přeskočený úvod - scénou, kterou předešlý díl skončil, měl tenhle začínat, ale Anderson si nejspíš uvědomil svůj dětinský tah, kdy do předešlého konce nacpal megalomansky všechno možné a pak - ouha! - my na to nemáme rozpočet. Tak to prostě přeskočíme. Takový malý ojeb na diváka. No a druhá věc, naprosto ubohý konec, snad nejubožejší finále jakékoliv filmové série (dveře!), nic epického, jen komorní ochotnické drama na úrovni Horní Dolní. Zahrajte si hry RE až po pětku a zjistíte, jak má finále vypadat. /// Anderson je neuvěřitelný břídil a pokud to ještě nikomu nedošlo, tak po tomhle kousku (navíc se stále zmiňovaným epileptickým střihem) už musí. Jinak fakt nevím. P.S. Až se Milla podívá na hodinky a uvidí zbývající čas 58 sekund, tak si schválně změřte čas a pobavíte se, jak dlouho takových 58 sekund trvá. Oni to po sestřihu nekontrolují? ()

Deyw

Celkem vklidu..takovej klasickej resident..kua uz se tesim na hru na remake 2ky! jinak ze serie je nejlepsi pro me prvni a treti dil! ale nejvyspelejsi dil a v UHD to vypada fakt nadherne..ted zpetne me bavil nejvic.. :) ()

Aargh

Nekoukatelný bordel se třemi střihy za sekundu v akčních scénách. Nefunguje ani vyprávění příběhu, ani budování atmosféry, nic. Celkově je to někde na úrovni filmů od Asylum. ()

chelseaman22

Minulé díly si vážně nepamatuji, každopádně se domnívám, že tohle téma, ať už je o čemkoliv je natolik vyčerpané, že divák další díl již nesnese, Těžko říci, proč studio MARVEL doposud nepozvalo Alici na pohovor, jelikož její schopnosti jsou skrz naskrz neoddiskutovatelné. 61% ()

SantaKlaus odpad!

Ten pocit, když jdeš na odpad do kina a doufáš, že to nebude až takový odpad ale on to je VÍC než odpad TO odpad je rajská zahrada plná vonících kytiček ... tak špatná kamera a střih to už jsem ANI JÁ dlouho neviděl a že jsem toho už viděl :-D mistr Paul W.S. Anderson mě nezklamal povedlo se mu to přesně tak jak jsem u jeho maličkosti zvyklý už od roku 2010 ... ()

viperDavid

Rozhodně to nebylo tak špatné, jak se tu hodnotí. Poslední kapitola, která vzhledem ke konci filmu asi nebyla poslední sice není tak dobrá, jako zlatá jednička, ale lepší než to mezi tím. Docela by mě zajímalo kdy přestane být Milla Jovovich sexy. Věk už na to má, ale pořád je to kus krásné ženské. Hodnotím pozitivně ()

Johnny.ARN

Nikdy som tejto sérií neprišiel na chuť. Mrte zombíkov, nezničiteľní hrdinovia, zbrane, benzín, príšery a momenty, pri ktorých sa mal divák akože báť. Nie ďakujem. A či vzhliadnem reboot, to je otázne. Dovidenia. 1 z 5 ()

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (viac)

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (viac)