Agenti S.H.I.E.L.D.

• Česko Agenti S.H.I.E.L.D. (viac)
USA, (2013–2020), 97 h 8 min (Minutáž: 41–45 min)

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell (viac)

Existence superhrdinů a mimozemšťanů se stala veřejně známou a svět se snaží vyrovnat s touto novou realitou. Pod vedením agenta Phila Coulsona tak vzniká nový tým specializovaných mužů tajné organizace S.H.I.E.L.D, kteří se s touto realitou musí utkat. (TV Nova)

epicek

Jako absolutně velký fanda Marvelu, nemůžu ani na tohle říct nic jiného než - skvěle pojatý seriál, který sbírá plusové body hlavně díky tomu, jak se propojuje s filmovým univerzem Marvelu. Celkově nechápu ty nízké ratingy na začátek druhé série , jelikož ta je minimálně o třídu výš než ta první. Nečekané zvraty, marvelácký humor a napínavý děj z toho děla jeden z mých nejoblibenějších seriálů. Taky tady jde krásně vidět to , jak Agenti zrajou jak víno a každá další epizoda je lepší než ta předchozí. Třetí série nabídla opět spoustu nečekaných zvratů a epické finále. Čtvrtá série měla slibný rozjezd hlavně díky Ghost Riderovi ale po zimní/jarní pauze, kdy došlo na alternativní linku to místy ztrácelo dech. Koncovka už ale byla typicky "shielďácká" a nezbývá opět, než jen čekat na další odpovědi v páté řadě. It's a magical place. ()

animaxis

Čekal jsem něco víc.Tedy,víc Marvelovského.Seriál nemá kromě agentů S.H.I.E.L.D.u opravdu nic společného a fanoušci Marvelu by se bez něho mohli obejít.Je tu pár povedených vtipů a určitě vás pobaví,ale pořád se nemůžu zbavit toho,že mi to spíš připomínalo kriminálku v trochu jiném kabátku.Jako seriálu dávám čtyři za zábavu,ale kdyby z tohoto udělali film,dávám jen tři. ()

NiWi

Seriál dobrý, ale chybí mi víc toho co bylo v Avengers. Víc toho fantasy, víc těch věcí mimo náš svět... převážně je tohle akce, kde se střílí a mlátí a je to dobré, ne že ne, ale když se řekne, že je to seriál, který funguje jako spojka marveláckých filmů, je tam na mě málo toho všeho nadpřirozena. Viděno 14 dílů. ()

Thorn

Od tohoto seriálu jsem rozhodně moc nečekal a taky že jsem od něj ani moc nedostal. Problém vidím hlavně v tom, že celá organizace S.H.I.E.L.D. podle mě funguje dobře jen na pozadí příběhů jiných postav jako např. Iron Man, Captain America a spol. Udělat ale vyloženě celý příběh jen o S.H.I.E.L.D.u a jeho agentech rozhodně nepovažuji za moc šťastný nápad. Už jen proto, že v tomto případě neexistuje téměř žádný komiksový materiál, z něhož by se dalo úspěšně čerpat. Tvůrci seriálu se tak museli spoléhat převážně na svou fantazii a na své vlastní originální nápady. To samozřejmě platí nejen o jednotlivých zápletkách, ale také o všech hlavních postavách, které si scénáristé museli od základu vymyslet. Všechny tyto nové výtvory navíc musely být přinejmenším tak kvalitní, aby obstály v konkurenci ostatních zavedených postav marvelovského univerza. Podařilo se to? No, myslím, že něco takového se při nejlepší vůli snad ani podařit nemohlo. Seriál měl zkrátka až příliš velké ambice a ty prostě nedokázal naplnit ani náhodou. Ve výsledku tu tak máme jakýsi nedodělaný polotovar, který je nemastný, neslaný, bez chuti i bez zápachu. Postavám chybí hloubka, emocionální rozměr, přirozený vývoj a především uvěřitelnost. Navíc mi vůbec nesedla ani většina hereckých představitelů. Jenom si to shrňme. Mayová by tam ani nemusela být a vůbec nic by se tím nezměnilo. Vážně netuším, proč tam dali postavu, která skoro vůbec nemluví a po celou dobu se tváří, jako by jí právě odlévali posmrtnou masku. Fakt hrůza. Potom je tady ta dvojice vědátorů, Simmonsová s Fitzem, kteří to všechno přehrávají takovým způsobem, že se to vůbec nedá brát vážně. Jejich pravým opakem je Grant Ward, jehož herecký představitel se tu zřejmě pokouší o nějakou novou formu minimalistického hraní. No a pak je tu ještě Skye, které jsem nevěřil jediný pohled, jediné gesto a ani jedinou větu, kterou pronesla. Tak hrozně nepřesvědčivý výkon jsem už hodně dlouho neviděl. Ve výsledku tak za něco stojí pouze postava Phila Coulsona, která je ze všech hlavních hrdinů bezkonkurečně nejlepší a nejzajímavější. Ne však proto, že by byla až tak skvělá, ale prostě jen proto, že tu nemá vůbec žádnou důstojnou konkurenci. To bychom měli shrnutí hlavních hrdinů. Teď pojďme na zápletky jednotlivých dílů. Bohužel tady je to úplně stejné jako s hlavními postavami. Opět je to takové zcela nevýrazné, tuctové a zaměnitelné. Téměř všechny příběhy jsou stokrát obehranými variacemi na něco, co už se objevilo ve spoustě jiných seriálů. Jednotlivým příběhům chybí silné náměty, solidní dějová linie, dynamika a gradace. Všechny zápletky bez výjimky jsou tak jednoduché, triviální a banální, až to bolí. Například ten díl, který se odehrává ihned po filmu Thor: Temný svět, v podstatě ani nemá žádný děj. Potom jsou tam třeba takové podivnosti, jako že se spolu dvě naprosto nesourodé postavy vyspí, aniž by spolu někdy předtím vůbec promluvili. Vážně nechápu. Seriál se pak navíc naprosto nesmyslně zbavuje potenciálně velmi zajímavých dějových námětů či protivníků. Typickým příkladem může být třeba Graviton. Ano, připouštím, že zhruba okolo patnáctého dílu zde dojde k určitému zvratu, který do děje vnáší novou dynamiku. Jenže pokud jste tam měli až doposud postavy, které byly tak neurčité, že jste vůbec nevěděli, co si o nich máte myslet, tak už může jen těžko zafungovat, když se ty postavy najednou začnou chovat zcela nečekaně a nepředvídatelně. Seriál si to holt těžce pohnojil svou nudnou a unylou první polovinou, takže ta druhá už v podstatě nemá co zachraňovat. A ten hlavní padouch, který se tam pak objeví, patří k nejslabším stránkám celého seriálu. Co se týče druhé série, uznávám, že je tam vidět snaha o určité zlepšení, jenže to celé je bohužel vystavěno na vratkých základech nepovedené první řady a tudíž se to bortí jak domeček z karet. Třetí řada pak opět přináší nějaké další změny, které ale vůbec nefungují, protože tady vlastně úplně chybí jakákoliv klidnější část, během níž by byl ustanoven určitý pevný status quo. No, abych byl k tomuto seriálu zcela spravedlivý, připouštím, že jsem z něj viděl pouze první tři série, takže pokud snad došlo ve čtvrté řadě k nějakému dramatickému zlepšení, tak se předem omlouvám. Já osobně však už nemám sílu sledovat jakékoliv další epizody tohoto nedodělku, a proto zůstane mé hodnocení na jedné hvězdičce, kterou dávám za první tři řady. Řekl bych, že pokus udělat ze superhrdinského žánru něco na způsob NCIS zjevně moc nevyšel. () (menej) (viac)

URBAN

Na tento seriál jsem se opravdu netěšil a vůbec jsem od něho nic nečekal dokonce jsem se na něho ani nechtěl koukat , ale stalo se a musím říct že mě to mile překvapilo sice tam není Iron Man nebo další , ale i tak to jde jen doufám že se kvalita bude zvyšovat a né snižovat a nebo alespon zůstane na tom místě kde je každopádně budu se na tento seriál kukat dál a doufám že mi přinese lepší padouchy než v tomto pilotu . ( 5.10.13/MAC/Pilot ) ( 6.10.13/MAC/2epizoda/**** ) ()

okkac

Season 1: 65%. Začal jsem koukat až pir mid-season druhé řady, jelikož ohlasy po prvních pár dílech první řady způsobily, že jsem se seriál rozhodl raději vynechat. Až právě konec této řady a začátek druhé a ohlasy, že se to o dost zvedlo mne přesvědčily, ať se do toho dám. Mám rád Marvel Cinematic Universe, takže jsem nechtěl vynechat i připravované seriály. Opravdu jsou asi první 2/3 celkem blbé a hodně béčkové. S příchodem Paxtona se to zvedá a děj už má naštěstí větší kontinuitu, než předešlé samostatné epizody. Finální vtípek s klišé, kdy záporák povstane poté, co si každý myslí, že je mrtvý je super. Season 2: 80% Zatím hodnocení první poloviny. Opět to šlo nahory, je to více vážnější a děj už je kontinuální a celkem zajímavý, že se budu těšít kam zápletka spěje. Propojení s událostmi z Winter Soldier, kdy se dále htaje s Hydrou a přítomnost mimozemšťana z rasy Kree z Guardians of the Galaxy jen více utvrzují můj zájem. Jen tak dál. Tak druhá polovina je za 85%. Naplno už se věnujeme lince o Inhumans, zjistí se, že je tu ještě jeden S.H.I.E.L.D. a ze Skye se stává regulerní akční hrdinka, která tu má celkem dvě celé bojové scény. A Chloe Bennet vypadá čím dál tím líp :-) Finální dvojdíl super a poslední dvě navnazující scény činí čekání na další řadu ještě delší. Season 3: 85% Je to čím dál tím lepší. Samozřejmě je to výplachová zábava, ale pobaví a není úplně blbá a nabízí zajímavé charaktery. Coulson ve finále opět zabil "Help me Obi-Wan Kenobi. You are my only hope." :-D Season 4: 85% Sezóna, která má v podstatě 3 části. první je linka s Ghostriderem, která je skvělá. Je u i úvod do něco jako magie a jiných dimenzí, pak následuje trochu slabší linka s LMD (Live Model Decoy), aby se pak přesunula do virtuální reality s Agents of Hydra, která zas byla skvělá. ()

Radiq

1. série: Není to vůbec špatný, ale škoda, že někteří herci v hlavních rolích byli vybraní do hlavních rolí. Mluvím hlavně o Chloe Bennet, která hraje strašně, fakt strašně. Je to sice daný taky scénářem (kdy se často chová jak puboška - asi aby se seriál zalíbil taky tomuto publiku), pak taky dírama ve scénáři (jo, jasně, jenom blbeček uvěří, že hacknout se dá uplně každej počítač maximálně za hodinu), ale prostě ona dělá takovy ty trapny americky gesta a grimasy a má typicky americky kecy, až z toho hlava bolí. Ze začátku se mi taky moc nelíbilo duo vědců Simmons/Fitz, kteří taky často byli jak děcka, ale vědecky děcka, ale to se časem trochu zlepšilo. Jinak dějově je to pěknej propletenec (zakomponovanej je děj z The Avengers, Thor: The Dark World i Captain America: The Winter Soldier - třeba smrt Nicka Furyho, kterej si zahraje i v tomhle seriálu) a vyvíjí se nám to docela hezky, srozumitelně (i když něuvěřitelně) a přesto, že z hlavních hrdinů asi nikdy nikdo neumře (protože jsou prostě tak skvělí), stejně mě to bavilo a jako výplň mezi filmama je to dobrej přísun zábavy... Nejvíc mě bavily ty scény před závěrečnejma titulkama, které byly tu zábavné, tu dramatické, tu zas odhalující/vytvářející tajemství. Druhá série je na tom stejně, až na to, že Sky už není taková trapka a pěkně se nám zauzlí děj. Ten je zajímavej, se zvratama, docela logicky navazující a prostě nemůžu si stěžovat. Teda vlastně můžu - otravnej zadrhávající Fitz (kterej nakonec zničehonic začne mluvit celkem normálně), neustále blbě se usmívající/přismívající emotivní Simmonsová (ale té to kouká už z ksichtu, že taková je snad i ta herečka ve skutečnosti), to je to horší z téhle série. Naopak dobrej krok byl Kyle MacLachlan v roli Skyina otce blázna-šílence, jehož chování je fakt psycho. Rozhodně je to na poli sci-fi seriálů to lepší a docela se těšim na další sérku... 3. série: Když člověk tak nějak přijme způsob, jakým je seriál myšlenej, docela se mu to dostane pod kůži a těší se na další a další díl. Ve třetí sérce to platí stejně, takže i když se tam najdou slabší epizody (např. Simmonsová na cizí planetě, Mackův brácha), obecně je to chytlavy a na TV seriál hodně slušně našlapany. Samozřejmě blbé je to, že často se tam situace řeší bitkama, když jednodušší by bylo střílet a taky často chybí trochu krvelačnosti a chladnokrevnosti. I tak ale - docela se těšim na další sérii, kde se nám asi v plném světle ukáže Dr. Radcliffe (John Hannah) a nějaká jeho Aida. 4. série: bohužel dost zklamala. Netušil jsem, že když se hned ze začátku objeví Ghost Rider a udělá salto s autem, bude z něho v této sérii nejlepší a nejhustější postava. Leč je tomu tak a i když mě hořící lebka dost odrazovala, pak jsem zjistil, že to je slabota oproti ostatnímu ději. Ten je totiž často nelogickej nebo strašně zamotanej. Nejvíc mě mrzeli ti androidi a jejich dokonalá podoba s člověkem, včetně naprogramovaného chování, které projde i Turingovým testem. Stejně je to v tom Frameworku, kterej v podstatě dost okopíroval Matrix... ale taková virtuální realita je z výpočetního/programátorského hlediska naprostá pitomost, i když je tento seriál sci-fi (tímhle prostě u mě překročil hranice). Kromě robotů/androidů tady navíc máme duchy/nehmotné, zplozence pekla/démona z pekla, virtuálni realitu s Hydrou, kde jsou postavy úplně jiné nebo znovu oživlé, jiné dimenze a jiné takové pojmy tomu taky nepřidaly... Taky samotná kniha Darkhold mi přišla dost nesmyslná a doufám, že pro příští sérii si najdou chytlavější koncept. V neposlední řadě se mi nelíbí, že se nám postavy začínají párovat, takže kromě předchozích romancí (Fitz+Simmons, Sky/Daisy+Lincoln) tady máme navíc Mack+YoYo a dokonce i Coulson+May. Dost jsem se u toho nudil a vnímal ty vycpávky mezi ostatním důležitým dějem jako hrozně uspávací. Této sérii bych prostě dal maximálně 2 hvězdy. 5. série: a jé, cestování v čase... toho jsem se bál... že jednou přijde ta chvíle, kdy scénáristi sejdou po této cestě a tím udělají strašnou chybu. Všichni totiž ví, že já filmy o cestování v čase nemám rád. I když přistoupím na to, že existuje nekonečně mnoho vesmírů, stejně se nevyhneme časovým paradoxům... a navíc, tento děj je jen jeden z nekonečna dějů, které nastaly... a v nekonečnu z těch dějů to dopadlo dobře, v opačném nekonečnu zas špatně... Už vidíte, jak se to zamotává? A o tom by se dalo debatovat nekonečně dlouho. Navíc se tu najde hromada dalších nesmyslů, např. dimenze strachu. Objevují se tu postavy, které už byly dávno mrtvé (až se divím, že sem nedostali i Granta Warda), nebo tam hrály tak dávno (a viděl jsem to tak dávno), že už jsem si myslel, že jsou dávno mrtvé. Jinak celé je to jakési vážné, bez dobrejch hlášek, plný různejch hádek, no není to už jak dřív. No a jinak Fitzova smrt (teď ještě zbavit se plačky plačtivé Simmonsové), tam zůstanou snad už jenom samý ženský, ne? Škoda, že neřekli, co se stalo s Dekem. Jo a ještě jsem neviděl člověka (Coy Stewart), kterej by se víc podobal Hurvínkovi (teda černošské verzi Hurvínka). Tahle série má spíš 1 hvězdu, než 2, ale tak tak se nechám ukecat... 6. série: Nekonečný příběh pokračuje. Mezi sériemi nemají hrdinové ani chvilku oddychu a hned se na nás navalí další z mnoha nesmyslností, které souvisí s těmi proklatými Monolity. Nelíbil se mi ten koncept, že se kolem nich motá děj z více než jedné série, kterou to začalo. Scénáristi si už holt nasrali do bot nebo do huby a je mi docela jedno, co je pro nás diváky horší. Nějak jsem nepochopil, jak je možné, že Fitz žije nebo že Deke existuje (aha, to bude tím bordelem s cestováním v čase, že? Jak kdybych to neříkal...). Záporáci jsou čím dál mocnější, téměř až všemocní, ale pořád se bojuje na nože a meče. Klaďasi zas pořád řeší nějaké osobní problémy a udělat z vědce Bensona úplně zbytečně teplouše bylo asi plnění nějakejch kvót - za prvé jako teplouš nevypadal, ani se tak nechoval a teplouš byl asi ten, kdo to vymyslel. Úplně zbytečný rušivý element. Jelikož už od 4. série si stěžuju na kvalitu děje a tady se to nijak nezlepšilo, musím přistoupit ke snížení 3-bodového hodnocení na 2 hvězdy. Poděkovat můžu hlavně za to, že série měla jen 13 dílů, místo standardních 22. Na závěrečnou sedmou se nijak netěším, ale když je závěrečná a taky jen 13-dílná, tak to už nějak doklepu. Tak je to tady - série 7. Jedním slovem strašné. Proti dírám nic nemám, ale nesmí jich být tolik a v seriálu. A tohle se (samozřejmě díky posranému cestování v čase) stalo tím nejděravějším seriálem všech dob. Ještě že se do toho nezačalo plést i cestování časem z Avengers: Endgame. Navíc toto je snad jedinej seriál, kde smrt není nikdy žádná překážka. Zemřel vůbec někdy někdo z hlavních postav - jako že by se tam už nikdy neukázal? Ne. Ou šit. Nevím, jak jinak to už vyjádřit, ale ani na skládce odpadů není takovej bordel, jak v ději této série... a to mě vůbec nebavilo. Jediným pozitivem bylo to, jak hezky stylové a retro ty jednotlivé epizody z různých časových období byly. Jsem rád, že mám tento seriál za sebou a doufám, že na něj už nikdy nebude nic navazovat. () (menej) (viac)

Mr.Ripley

Pilot: Po dvou zrušených seriálech, které se po čase staly kultem (přičemž první udává trendy dodnes) se televizní guru (Bůh, chcete-li :) ) vrací na místo činu, aby všem posměváčkům ukázal, proč se řadí mezi nejvíce uznávané seriálové tvůrce. Pilot se s ničím nepáře a tak je divák během pár minut doslova vhozen do kolotoče událostí, které s přibývajícími díly budou nabývat na intenzitě. Ihned z kraje je řečeno, že divák neznalý Marvelu, první filmové fáze a především Avengers či posledního Iron Mana nemá absolutní šanci se v celkovém schématu a světě zorientovat. Po scénáristické stránce vybroušené, plné milých odkazů a ještě více milých hlášek tak typických pro Jossův rukopis. Působivý heroický motiv z pera Beara McCrearyho je pouhou třešničkou na lahodném dortu. Již teď se nemohu dočkat následujícího nášupu, leč v sérii pilotů za chladně brilantním Dollhousem mírně zaostává.____ P.S. Stačilo dát Foxu (konečně!) vale a zaručený hit, který obrazovky dobrých pár let neopustí je na světě. Jossi, proč tě to nenapadlo dřív?! Mohli jsme být alespoň ušetřeni zrušení Firefly či Dollhouse! Nicméně tento kousek je jako satisfakce více, než dostačující! P.S. Propojení s celkovým Marvel universem šlape jako hodinky, klobouk dolů! 78% ____ Po druhé epizodě se mé dojmy nijak zvlášť nezměnily, pouze se obavy prohloubily. Mírný propad do vod průměru, ať už zápletkou nebo celkovým rodinným feelingem, který začíná být vyloženě na škodu. Jestli se nepotemní či nestane časem něco zásadního tak to budou agenti hodně těžké. _____ Po pěti epizodách snižuji o hvězdu dolů a počkám si na uzavřenou sérii. Prozatím je to neuvěřitelná nuda s tunou nakousnutých věcí plných potenciálu. Jossi, nezklam mě! ()

filmmovier

Zatím je to megahit a já neváhám s tím tam těch 5* dát. Pilot byl jako zjevení. nejdřív prostřihy na Avengers a potom Cobie Smulders. Zároveň je také nutné říct, že první díl režírovaný mágem Jossem Whedonem, byl až do zatím posledního (pátého) dílu nejlepší. Obsazení se povedlo - Clark Gregg je krutej stejně jako v Avengers, Chloe Bennet je neskutečná megakočka a postava Bretta Daltona je asi vůbec nejlepší. Ming-Na Wen zatím taky celkem ujde...Ovšem nikdo nemá na toho černýho chlápka s jedním okem, který hostoval v úplném závěru druhé epizody... I další díly jsem si naprosto neskutečně užíval. Akce je hodně fajn, docela z toho jde i pěkná atmosféra univerza Marvelu a o tom, že je to i dost vtipné nemluvě... Podle mého názoru je to pěkně vyšperkovaný kousek a pokud si udrží tohle tempo, kvalitu scénářů a herecké obsazení, budu nadšený ještě víc než teď. Pátý díl mě pak naprosto odrovnal a já jsem jako fanoušek Marvelu za tenhle seriál opravdu neskutečně šťastný. A je dobře, že bude mít aspoň jednu kompletní sérii - upřímně ale doufám, že ke zrušení nedojde. Za mě zatím 90% a velký úsměv na tváři. Skvělá práce, Jossi. Už zase. Pár dalších dílů bylo trochu slabších, ale jak se ukázalo, můj skromný názor měl zase pravdu a přibližně od jedenáctého dílu přišla neuvěřutelně akční, dramatická podíváná filmového stylu. Líbí se mi provázanost nejen seriálu, ale i spojitosti s filmovými Marvelkovkami, Tohohle seriál by byla vážně neuvěřitelně velká škoda, jelikož je to něco epického, ale... a navíc je ta Skye moje milá díl od dílu hezčí, takže je tím pádem hezčí i celý seriál. Heil HYDRA! EDIT: Jestli to zruší, tak jim to nepřeju. Jelikož druhá série je mnohem lepší než prní a hlavně poslední epizoda (02x05) ukázala,že to má čím dál větší koule. A něco mi říká, že to s filmovým universem bude ještě propletenější, takže já jsem z toho čím dál nadšenější a na nic jiného se v současnosti netěším víc. ()

Laerry

Tým agentů SHEILDu je skvěle vybraný... ale uvědomíte si to asi tak až u čtvrté, či páté epizody, protože si k postavám budete delší dobu hledat nějaký vztah, než se o ně začnete opravdu zajímat. A asi u šesté epizody je začnete i od sebe rozeznávat. A právě kvůi tomuhle kostrbatému začátku jsem se obávala, že Joss Whedon nechal seriál na někom jiném a on se postaral jen o úvodní epizodu... ale nic není marné! Pak se vše dá do pohybu a Whedonův "duch" se postupně dostává víc a víc na povrch a vy si užíváte dobře nastavenou jízdu - a to především ve chvíli, kdy se epizody prolnou s událostmi dvojky Thora a později i dvojky Kapitána Ameriky - because: ALL IS CONNECTED! Jste-li tedy fanoušky Marvell universa, není co řešit - musíte to vidět, a dostanete dokonalé rozšíření některých přípěbů a dalších sub-plotů. Jste-li milovníky Whedon-versa, budete odměněni pár Whedonismy a známými tvářemi - a především promyšleným story arcem, který se vykresluje pomalu ale jasně. No a pokud jste zcela náhodnými diváky... tak vám seriál nemusí nic nabídnout, a nebo naopak vás zaujme jako zábavně akční oddychovka - a to ani nemusíte být zapálenci do komiksů. ()

kinghome

První díly byli ještě koukatelný hlavně díky akci a zajímavým příběhům, ale jsem u 6. dílu a prostě mě to nebaví. Hromada blbejch herců, který fakt neuměj hrát a došla i ta pořádná akce. 90% příběhu se nudíte, pak tam někdo pronese nějakej džouk a vystřídá se tam pár superhyper debilních nereálných věcí, ze kterých jsou všichni udělaný. Nevím jestli tomu dám ještě šanci, protože zatím je to vážně jedno velký zklamání. ()

LiborGondek

Propojení a odkazy na ostatní plnohodnotné celovečerní filmy Marvelu jsou dokonalé! Vlastně je to celé výborné. Proč ne, alespoň je na co se dívat, když zrovna v kině není premiéra Avengers, aj. 85% ()

noriaki

Je to jako Hvězdná brána, jenom bez stargate a bez goa'uldů. Zato Asgarďané jsou tu už od první epizody a tentokrát nevypadají jako splněný sen Foxe Muldera. Mimo to jsou oba seriály hodně podobné. Oba pojednávají o organizaci bránící Zemi před technologiemi, mimozemšťany a pravdou. Oba sázejí na lehce infantilní humor a u obou jsou jednotlivé epizody jako přes kopírák. Někam se cestuje, většinou za zajímavou osobou a nebo přístrojem, tým se jich zmocní a dá je pod zámek. A tak pořád dokola. Postupně se objevuje nějaká složitější zápletka táhnoucí se dokonce i přes více dílů, ale je zoufale nevyužitá a pořád bez atmosféry. Postavy, které by asi měly působit sympaticky a akčně, moc sympatické nejsou a i přes jejich deklarovanou temnou minulost mají sotva jeden rozměr. Záporáci jsou o parník zajímavější. Z některých občas zavane cosi jako charakter. S výjimkou hlavního padoucha. Ten působí jen jako tlučhuba a charismatu má jako Arnold Rimmer. Když jsem ale po půlce první série plynule přecházel na stranu zla, tak jsem fandil Dámě v květovaných šatech a jeho jsem ještě neznal. Kdyby ano, mohl jsem si tuhle tranzici odpustit. Suma sumárům, SHIELD nemá čím táhnout, ve všem je sotva průměrný a o pět let pozadu za vývojem televizních seriálů. ()

MishKonn

Prozatím velké zklamání, ale hůl nad Agents of Shield ještě lámat nebudu. 2. Epizoda - začíná být hodně cítit Whedonovo nenapodobitelné psaní, čich na postavy a interakce mezi nimi, ale pořád je zde nevysvětlitelně špatný střih, kamera a režie celkově. / Po sedmi dílech se hůl téměř rozlomila. Snizuju ze *** na **. Nevim, kam se genialita, se kterou Joss natocil Firefly, Serenity a Avengers podela. ()

Timak

Po zkušenostech s jinými seriály jsem teď trochu obezřetnější. Nicméně zatím to vypadá dobře. Dodatek: Tak zatím nejdrsnější 11. díl první série. Začíná se nad SHIELDem stahovat mračna. Temná a hutná atmosféra střídá falešné pozlátko dokonalosti. Jsem zvědavej, kam až to dosáhne. Doplněk: Za to finále druhé řady musím zvýšit hodnocení. Směrem, jakým se Agenti vydali, se mi moc líbí a už teď se nemůžu dočkat třetí řady. ()

immortalis

S01E01 | Pilot | 24.9.2013 | 12.12 | ★★★★ || S01E02 | 0-8-4 | 1.10.2013 | 8.66 | ★★★ || S01E03 | The Asset | 8.10.2013 | 7.87 | ★★★★★ || S01E04 | Eye Spy | 15.10.2013 | 7.85 | ★★★★ || S01E05 | Girl in the Flower Dress | 22.10.2013 | 7.39 | ★★★★ || ()

hroubek

Hodnocení a komentář, po třech řadách seriálu. Agenti to u mě měly hodně namále. Po první rozpačité řadě jsem s nimi chtěl seknout, ale druhá řada se kupodivu zajímavě zvedla. A o něco podobného se pokusila i třetí, která se snaží jet v tempu, jenž nastolila řada předchozí. A to jí docela vychází v první půlce. Druhá už je taková bída s nouzí, kde zajímavé zápletky jsou střídány těmi fakt hloupýma. A když, se nad tím tak zamyslím, tak takhle to jde s celým seriálem už od první řady. Má obrovský potenciál, jen ho neustále utápí jak moc se snaží tvářit vážně a fakt moc špatnými a místy dost nelogickými zvraty. Na jednu stranu zde je seriál, co by rád kopal vyšší ligu, a na té druhé seriál s obrovskými mantinely díky nímž se nemůže pořádně rozjet a celou dobu se tváří strašně cool a cheesy. Dalším probléme jsou postavy, které buď mají blbě napsaný scénář nebo jejich představitele neumějí hrát. Kolikrát jsem měl pocit, že se všechno točí v kruhu. Vymýšlí se zápletky o další tajných organizacích, zrádcích, zničení celého světa, čím dál více hi-tech vychytávek atd. A přitom nás pak nejvíce dostane epizoda, jak je jedna z postav uvězněná na cizí planetě jako trosečník a snaží se přežít. Jsou momenty, kdy to postavám věříte, ale pak jsou díly, kde každý dialog rve uši a samotná zápletka je něco fakt nekoukatelného a hlavně nudného. Jsem zvědaví s čím příjdou ve čtvrté řadě. Agenti S.H.I.E.L.D. nejsou špatný seriál, jen se divák musí prokousat první řadou a obalit se jistou trpělivostí, aby si to dokázal celé v rámci možností užít. Z mé strany je to mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Uvidíme co bude dál. PS: Jinak konkurence od Netflixu je jako nebe a dudy, vůbec to nedá srovnávat. ()

Danny F.

Přijatelný seriál s ohledem na souvislost s postavami ve filmech. Fakt že jde o Marvelácké postavy, nemění pocit že je zde tempo trochu slabší a chybí i více zajímavých akcí, kromě zdlouhavých keců okolo. V poslední době je to ale velice vydařený a zajímavý seriál. 65% ()

VanTom

První seriál patřící do Marvel Cinematic Universe vzbuzoval od svého oznámení ohromná očekávání, kterým ovšem po většinu úvodní série nedostál. Neslané nemastné, dětinsky komiksové epizodické zápletky spoléhaly líně pouze na ono napojení na filmové bratříčky, jinak neupoutaly. Sledovanost se tak (zaslouženě) propadla, přestože sezónní finále se kvalitou vyšvihlo na úplně jinačí level. Tvůrci poté přešli na model několika (2-3) propracovaných, provázaných dějových bloků za sérii, pokaždé tematicky i stylově odlišných, ale nadprůměrnou úroveň si udržujících – čemuž pomohlo i téměř kompletní odpoutání se od filmů a nastoupení vlastní cesty. Pokažený začátek se však nikdy nepodařilo dorovnat, takže i když si Agenti své spokojené fanoušky našli (jeden z nich píše tento text ;-)), Damoklův meč zrušení nad nimi visel neustále. Přesto to dotáhli na pěkných 7 řad a došli uspokojivého uzavření. Více v komentářích u jednotlivých sérií. ()

Lukyn007

MARVEL to seká jako Baťa cvičky. Nejdříve filmy a pak tohle. Seriál nádherně odkazuje na předešlé filmy, takže pokud je někdo neviděl, tak má smůlu, poněvadž nebude vědět vo co go. Ale je to fajn. Zajímavý příběh a vtipné scénky a někdy i milá camea. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Nick Fury dostane vlastní seriál

Nick Fury dostane vlastní seriál

29.09.2020

Samuel L. Jackson je připraven vrátit se ve vlastním seriálu na streamovací službě Disney+. Jeho postava Nicka Furyho by se měla dočkat nového seriálu, který napíše Kyle Bradstreet (Mr. Robot). Zatím… (viac)

Marvel TV žije dál

Marvel TV žije dál

15.08.2019

Když se řekne Marvel, spoustu lidí okamžitě napadne Kevin Feige, šéf filmové divize. Jenže pak je tu i Marvel TV, mladší bratříček, který má na svědomí například Agenti S.H.I.E.L.D., nebo všechny… (viac)

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

30.06.2019

Šéf Marvel Studios Kevin Feige stále dává rozhovory v rámci PR kolečka před novým Spider-Man: Daleko od domova a jeden z nich se teď stočil i směrem k blížícím se seriálům na streamovací službě… (viac)