Agenti S.H.I.E.L.D.

• Česko Agenti S.H.I.E.L.D. (viac)
USA, (2013–2020), 97 h 8 min (Minutáž: 41–45 min)

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell (viac)

Existence superhrdinů a mimozemšťanů se stala veřejně známou a svět se snaží vyrovnat s touto novou realitou. Pod vedením agenta Phila Coulsona tak vzniká nový tým specializovaných mužů tajné organizace S.H.I.E.L.D, kteří se s touto realitou musí utkat. (TV Nova)

gegina31

Vydržela jsem asi tři díly. Bohužel jsem čekala úroveň a kvalitu Avengers, které samozřejmě tenhle seriál ani zdáááleka nedosahuje. Samozřejmě, že jsem nečekala, že se tam zničeho nic objeví Thor, Hulk a další. Ale tyhle postavy nemají vůbec žádné charisma. Ani to není vtipný. Samozřejmě museli nechat oživit Phila Coulsona, aby to mělo alespoň minimální spojitost s Avengers a to jak ožil má být asi největší záhada seriálu, která má být rozlousknuta kdovíjaký díl kdovíjaké série, ale tak daleko se nedostanu ani omylem. S tímhle seriálem jsem nadobro skončila. ()

vegetol.mp

Být mi deset, řvu nadšením, ale deset už mi není a tohle se fakt nedá brát vážně. Další Marvelovská ždímačka na peníze, která nenabízí nic nového nebo osobitého. Pro mě za mě, ať všichni čumí na tuhle infantilitu, já si jdu pustit Z Nation. To je aspoň dobrá švanda. ()

lucifrid

Rozjezd byl pomalejší a ne úplně na jedničku, ale pak se to zvedlo a od té doby je to jízda. Ale přece jen mám k Agentům takový ambivalentní vztah a většinou se na ně dívám po větších kusech maratonově. Vždy se mi do toho nechce, ale když si pak pustím jeden díl, musím jich dát pár najednou. Velkou výhrou jsou zde postavy, Coulson a May, ale samozřejmě i zbytek týmu a dobří záporáci. Navázanost na marvelácký filmový vesmír je skvělá a kolikrát mám pocit, že Agenti ho, až na pár výjimek, dalece překonávají. ()

kinderman

Po pěti epizodách sledovatelná, ale nijak vzrušující show, těžící z obrovské popularity filmových adaptací marvelovských comicsů. Herci jsou sympatičtí (představitel Warda vypadá jako O.Brzobohatý), ale neumějí moc hrát, děj posunuje spíše konverzace než akce a rodinné zaměření seriálu tuhle trochu vykolejil sex (mimo obraz), hrdinka ve spodním prádle a upálení jedné z postav zaživa (to se ukázat může). Ve druhé polovině sezóny musím uznat, že se zábavnost a propracovanost děje o něco zvýšily, ale čeho je moc (množství zvratů v 17.epizodě), toho je příliš. 60%. Dobře, že jsem dal seriálu šanci i nadále, protože kvalita šla nahoru s tím, jak seriál přestal se snahou být sterilním produktem pro celou rodinu. Finále 2.řady dost nekompromisní. 80%. ()

OG_Swifty

Intro + Season 1 Agenti Shieldu jsou prvni serial z univerza Marvel, ktery jsem zacal sledovat, a musim konstatovat, ze kvalitativne tenhle serial za filmy hodne zaostava. V prvni rade nezaujme herecky obsazeni, krome Gregga "Coulsona" byla zajimava jenom predrsnela cinanka, zbytek byl jak z casopisu Vogue nebo Elle - spis modelky a modelove nez herci a herecky. Serial z prumeru jen obcasne vytahuje navaznost na popularni komiksovej svet + camea znamych postav (Fury, Maria Hill nebo Lady Sif), maly procento realne vtipnych narazek na dobovy aktuality a celkem chytre a divacky atraktivni episode finales. Jak uz jsem ale psal, nejvetsi problem pro me byly postavy, jejich chovani i jejich herci, ktery me vylozene srali (a zklamanim byl bohuzel i Bill Paxton), a zapletka je na muj vkus preplacana a nedokazu si po prvni serii predstavit, jakym smerem se to bude ubirat dal. Za me je to po prvni rade presne 3.5*, zaokrouhleno nahoru, ale pokud se neco v budoucnu nezmeni, tak to pujde rychle dolu... ()

jhr

Asi nikoho nepřekvapí, že jsem si Agents of S.H.I.E.L.D postupně zamiloval. Už po první epizodě se mi seriál hodně líbil, ale definitivně si mě získal až v první polovině první série. Bavil jsem se víc než dobře a ty hlášky a Whedonuv humor mě prostě nikdy neomrzí a je vidět, že kvalita seriálu se s každou sérií jen zvyšuje. Osobně jsem rád, že se postupně vyprofilovaly ucelené zápletky a dějové linky propletené všemi sériemi ale ani epizodní díly v první sérii nebyli zase tak špatné. Hlavní postavy si mě získali už v prvním díle po pár minutách a jsem velice rád, že se jejich charaktery postupně rozvinuli a posunuli podobně nečekanými směry tak jako v Buffy nebo v dalších seriálech Josse Whedona a díky tomu si je divák může skutečně zamilovat a některé mi opravdu přirostli k srdci. PS: Osobně stále doufám, že se časem dočkáme i muzikálové epizody. :-D ()

M.i.k.e

zatím asi nejpovedenější novinka právě začínající sezony,která svojí šanci jistě dostane.Svižné,akční a poměrně vtipné,jen je třeba se připravit,že automaticky předpokládá alespoň základní znalost Marvelovského univerza,popřípadě fakt,že divák viděl alespoň Avengers...80% ()

Havaj8

No zhruba po polovině sérky můžu zhodnotit jako průměr, ani ne tak propadák jak se možná čekalo. Každopádně seznamování s jednotlivejma agentama a prvních pár dílů na úvod ušlo, ale postupně to zas klesalo a ty díly už toho tolik nenabídly. Jediný dvě otázky nastaly, kvůli kterejm se na to musím koukat dál. Jak to doopravdy je s Coulsonem a jeho smrtí? A kdo je matka Skye? Doufám, že nám aspoň jedno z toho do konce první řady řeknou...Musím říct, že série skončila jako úspěšná, je to vidět i na 5 hvězdách, který sem musel nahodit. Postupně přibyly nový komixáci, nový vychytávky ze světa Marvel, děj se vyvívej, postavy měnily strany, a i když slabší díl střídal ten lepší, finále bylo to nejlepší z nejlepších. Otázky ze začátku zodpovězeny a jsou na stole další, a prostě čekat na další sérku bude radost. Jestli nám zajímalo, kdo byla matka Skye, tak teď nás stoprocentně zajímá, kdo je její otec? A co bude s postavama, který sou tak nějak na hranici...to všechno už na podzim :) 2.sérkaLaťka nahozená o další levl vejš, ohromným zpestřením tomu byli Inhumans, který nás budou čekat i ve svým vlastním filmu a je se na co těšit. Tenhle Marvel seriál prostě baví každým dílem. ()

Chen

První epizody rozhodně očekávání nesplnily (a to jsem se ho snažil krotit, aby nebylo v úrovni "nesplnitelné"). z Agentů se vyklubala průměrná špionážní podívaná, která se zuby nehty snažila vyhýbat o něco mystičtějším prvkům a vše muselo být zakotveno "v realitě". Ale kvalitativní skok směrem vzhůru, který se odehrál v návaznosti na události v Captain America: Návrat prvního Avengera byl až překvapivý. Nakonec jsem dostal to, v co jsem doufal, svižné dobrodružství se zapamatovatelnými postavami, humorem a několika skvělými cameo rolemi. 8/10 Druhá řada zvedla laťku ještě výše. Zbavila se bolístek té první, přidala pár zajímavých postav (a zbavila se nezajímavých) a na scénu přivedla Inhumans, za mě 9/10. ()

kombajn

První díly člověka ne zcela nadchnou a tak se nedivím, že se někdo nedostane ani do půlky první série, kdy se to teprve rozjíždí. Negativa: Většinu rolí obsadili tvůrci až příliš pohlednými xichtíky (vědkyně, agentky, bojovnice, záporačky, ty všechny by mohly většinou rovnou fotit obálky módních časopisů) ()

BarryLyndon

Agents of S.H.I.T Nedokoukal jsem ani první díl a nehodlám v tom pokračovat. To nejnudnější z marveláckého universa v silné koncentraci s tím nejnudnějším a nejklišoidnějším z whedonovek. ()

O´Neill

Námět jedno velké klišé ale překvapivě to funguje. Po třech dílech převládají spíše pozitivní pocity, přesto mě to však nějak netáhne k dalším dílům. Prozatím nechávám průměrné hodnocení, které spolu s komentářem změním po shlédnutí dalších dílů. ()

joker.george

1. série Dlouho se seriál hledal a tomu odpovídalo i kolísavá kvalita, a kdybych nebyl fanoušek MARVELu, tak si nejsem jistý, jestli bych měl dostatek trpělivosti. Už ale vím, proč tomu tak bylo a od jistého bodu se seriál rychle dokázal odrazit prakticky ode dna. Propojení s filmovým univerzem funguje a většinou nepůsobí nějak nepřirozeně. A jak je u MARVELu zvykem, zazní zde množství vtípků. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2. série Je poznat, že seriálu narostlo sebevědomí a ví, co chce vyprávět. Osobně jsem napočítal pouze jeden jediný horší díl. Pomalu si už začíná hrát jenom na vlastním území, naštěstí ale má k dispozici pár trumfů, které dokáže vynést uváženě i s potřebnou efektivitou a efektností. Ubývá i prkennosti některých herců. Zatím se pro mě jedná o nejlepší sérii, hlavně díky parádní dějové lince s Inhumans. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 3. série Už jsem se vzdal nadějí, že se dočkám aspoň nějakých crossoverů s filmy, ale i tak mě tato absence mrzí. Avšak méně než práce s antagonisty agentů, kteří si zasluhovali lepší zacházení vzhledem k pověsti, která jim byla skrze sérii budována. Párkrát jsem si dokonce nešťastně zavzpomínal na první sérii. Ale přestože můj komentář zní poněkud negativně, tak jsem se často bavil a za přechod k vážnější notě jsem opravdu rád. A co se týče efektů, tak se mi nezdá, že by seriál měl nějakou vážnější konkurenci. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 4. série Druhá řada zůstala nepřekonaná, ale po pilotu bych nevěřil, že se seriál o tolik zvedne a já budu s očekáváním vyhlížet následující díl. S příchodem Ghost Ridera se ještě přitvrdilo na temnější notě, ale potřebný nadhled zůstává a sáhnutí po odlehčující hlášce nepřichází v nevhodný čas. Relativizace a zacházení s úmrtími postav zatím nepůsobí trapně. A snad pátá řada nebude přeci jen poslední. ()

rogerkint

Hodnocení prvního dílu: Whedon dospělé postavy prostě neumí. Pubertální humor, neschopnost poradit si s jakýmkoli vztahem, obzvlášť nerd Fitz je patrně Whedonovou další sebeprojekcí, jakou byl Xander v Buffy. Tím by tak výtky končily, protože jako většina toho, co Whedon stvořil, je první díl "Agents" výborně odvyprávěný, totálně sebeironický a s Whedonovými klasickými podrazy na diváka. Mate nás nejen stran dějových zvratů, ale i co se týče postav, s nimiž se má divák identifikovat. Pokud se bude pokračovat ve stejném duchu a trochu se eliminuje ta zastydlá puberta (kterou Whedon propašoval jak do Avengers, kde vystupují supervojáci, tajní agenti a "bohové", tak do Firefly, příběhu party ostřílených kriminálníků, takže tomu moc nevěřím), čeká nás výborný seriál. ()

wohna

Ke konci to prostě bylo TOP! Nemohl jsem se dočkat dalšího dílu a odpočítával jsem dny do americké premiéry. Phil Coulson a jeho tým mě nadchl. Co teprv crossover s Captain America: Winter Soldier. Nemůžu se už teď dočkat druhý řady a jiných Marvelovských seriálů, jako třeba Agent Carter :) ()

carly

Fitz, Simmons a Ward si ma ziskali od zaciatku. Zo Skye je to tak-tak, May tiez a Coulsona len v malych davkach. Ma to potencial, ale este sa hladaju a mne trosku dochadza nadsenie. Uvidime, s cim sa vratia po novom roku. ETA: Hydra reveal to celkom dobre nastartoval. Ward je moja najoblubenejsia postava. bez Cousona by som sa obisla. Mack je super. a aj Bobbi a Hunter mozu ostat. ()

Sammya

Ačkoliv jsem fanoušek komiksáren všeho druhu, kupodivu jsem potřebovala tři pokusy, abych se začala na AoS koukat. Ještěže jsem to ale udělala. Začátek se strašně táhne a není to nijak závratně zábavné, ale od druhé půlky první řady je to super. Moje oblíbená řada je zatím třetí, Inhumans. Líbí se mi provázanost s MCU, ačkoliv je to jen ze strany seriálu a ne filmů. Ze začátku tam dost hostovaly postavy z filmů, teď už ani tolik ne, ale to zas tolik nevadí, postavy ze Shieldu jako takového mi přirostly k srdce a baví mě sledovat jejich příběhy. Nejoblíbenější postavy jsou rozhodně pro mě Fitz a Simmons, Bobbi a Hunter, Coulson, May, později i Mack, Yoyo. Aktuálně se těším z prodloužení pro pátou řadu, protože Ghost Rider, LMD i Framework linie byly fantastické. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Nick Fury dostane vlastní seriál

Nick Fury dostane vlastní seriál

29.09.2020

Samuel L. Jackson je připraven vrátit se ve vlastním seriálu na streamovací službě Disney+. Jeho postava Nicka Furyho by se měla dočkat nového seriálu, který napíše Kyle Bradstreet (Mr. Robot). Zatím… (viac)

Marvel TV žije dál

Marvel TV žije dál

15.08.2019

Když se řekne Marvel, spoustu lidí okamžitě napadne Kevin Feige, šéf filmové divize. Jenže pak je tu i Marvel TV, mladší bratříček, který má na svědomí například Agenti S.H.I.E.L.D., nebo všechny… (viac)

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

30.06.2019

Šéf Marvel Studios Kevin Feige stále dává rozhovory v rámci PR kolečka před novým Spider-Man: Daleko od domova a jeden z nich se teď stočil i směrem k blížícím se seriálům na streamovací službě… (viac)