Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 2

(séria)
USA, (2014–2015), 15 h 41 min (Minutáž: 41–43 min)

Hudba:

Bear McCreary

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Murielle Telio (viac)

Po ovládnutí S.H.I.E.L.D.u se ho Coulson pokouší dát znovu dohromady. Leccos se sice změnilo, ale tajemství a hrozby jsou tu pořád. Ward se Skye zapřísahal, že už jí nikdy nezalže. Tvrdí, že ji může dovést k jejímu otci. Jak jim brzo dojde, škodí tu i horší, než je HYDRA. (Varan)

OG_Swifty

Hodnoceno prumerne, prestoze mi to prislo asi o trochu lepsi nez prvni rada. Chybi camea + odkazy na aktuality, pribeh ale zajimavejsi a cliffhanger se na muj vkus docela povedl. Sice to vsichni nejak prokoukli podezrele rychle, ale budiz. A ten Ward uz me fakt sere, delaj z neho ultra padoucha, pritom v prvni rade to byl takovej dement... ()

BaronMartin

SPOILERS! Hned ze začátku musím něco říct. Fakt dlouho jsem neměl takovýhle vnitřní konflikt ohledně hodnocení nějakého seriálu :D Objektivně si tohle totiž ty 4 hvězdy zaslouží, je zde ohromné zlepšení oproti první řadě, bohužel tomu nemůžu dát s čistým svědomím víc, než tři hvězdy :D Ale jdeme na detailnější rozbor. Konečně, KONEČNĚ tu máme více jednotný příběh, který je propleten mezi všechny díly a je sakra zajímavý, což je něco, co první sérce neuvěřitelně škodilo. Děj je většinou zajímavý a napínavý, úplně vás vtáhne do sebe a nepustí vás. Postavy jsou skvělé, všechny původní jsou pořád zajímavé, hlavně Ward je samozřejmě strašně super a třeba takový Fitz konečně dostává nový zajímavý rozměr, oproti první řadě, kde byl čistě otravný. Nové postavy jsou taky dost fajn, i když u některých (hlavně u Macka) mě fakt mrzí, že nemají víc prostoru. Vedlejší postavy jsou zajímavé, ať už ty staré, co se nám vracejí, jako Raina, Deathlok a další, tak i nové, které jsou zajímavé a zábavné, ať už Lincoln, Andrew Garner nebo třeba Agent 33. Všichni mají zajímavou osobnost a dějové linky. Záporáci jsou super. Máme tady Daniela Whitehalla, který je charismatický a jde z něj respekt, bohužel má hrozně málo prostoru a v půlce série ho Coulson odkrágluje, takže si ho ani moc neužijeme. Pak je tu Jiaying, tedy Skyina matka, která je hlavní záporák posledních několika dílů a ta je dost fajn, akorát nemá skoro vůbec prokreslenou motivaci. Neskutečně to však zvedá třetí záporák, Calvin Zabo, Skyin otec. Tahle postava je jedna z tahounů celé série, Kyle MacLachlan si ho neskutečně dává, ta postava dává smysl, má skvělou motivaci, jde z něj strach a respekt, je charismatický a jednoduše je to výborný záporák. Velký problém druhé řady Agentů je tempo. Celá série je hrozně natáhlá a plná výplňkové vaty, která je sice fajn, ale fakt jde cítit, že se to hrozně vleče. Tomu ani neprospívá, že série je prakticky rozdělena na 2 části. Prvních dejme tomu 10 dílů se hodně zaměřuje na Hydru a Whitehalla, zatímco ta druhá část na Inhumans, nové schopnosti Skye a celkově Afterlife. A tenhle přechod částí je hrozně znát a opět se to strašně vleče a tempo není dobré, kdy v půlce série celé téma řady totálně otočí a změní se. Jinak je ale 2. série velice dobrá, se skvělými zajímavými postavami, dobrým a záhadným dějem, výborným záporákem a spoustou dalších pozitiv, bohužel to tempo, ta vleklost a jak je to hrozně zdlouhavé to dost sráží. Každopádně o dost lepší, než první řada. 2. série Agents of S.H.I.E.L.D. je řada s dobrým dějem, zajímavými postavami a hlavně strašně fajn záporákem Calvinem, které hrozně ubližuje tempo a příšerná vleklost. Hodnocení: 60% ()

Azurovydrak

Druhá série je na pohled značně rozmáchlejší. Děj se rozpitvává a přibývá spousta nových postav, což zezačátku vypadá jako otrava (nevěřím, že jsem jediný, komu zprvu chyběla komorní sestava původní šestice), ale postupem času se z nich stávají nepostradatelné ikony. Skye dostává více prostoru což je fajn, na druhou stranu Ward ho má až moc málo a někdy jsem měl i zlostné nutkání přeskočit celý díl, když nebylo hercovo jméno v úvodních titulních. Brett Dalton si svoji roli užívá a jeho antihrdina je stejně nevyzpytatelný jako zajímavý. Inhumans na druhou stranu není špatný nápad, ale nepřišel mi až tak dobře provedený. Rádoby ráj se ukázal být skutečným zlem, čili žádné překvapení. Lincoln je celkem nesympatický, přímo z něj sálá ten pocit že jde o účelově vsunutého uhlazeného hezounka přímo pro Skye. Mnohem více se mi zamlouval třeba Daniel Whitehall, který jakožto hlava Hydry budil hrůzu i respekt a mnohem raději bych ho viděl jako ústředního padoucha. 80% ()

Mr.Baboon

Řada nových postav, ale seriál se nese v podstatě ve stejném duchu (co se děje týče) jako série předchozí, nicméně, stačí to. Rozdíl ve vyváženosti jednotlivých dílů je vítaný pokrok, postavy už všechny známe, takže byl čas na jejich vývoj a to se též dostavilo, takže taky palec nahoru. Chloe Bennet a Ming-Na Wen jsou kočky, to nezůstane bez povšimnutí, tzn. další plus. Shrnuto, druhá řada není ničím horší než první a je tu mnoho nových prvků, takže horší hodnocení nečekejte... A nejoblíbenější postava? Fitz, jeho mluva a gestikulace nade všechny. - 85% ()

joker.george

Je poznat, že seriálu narostlo sebevědomí a ví, co chce vyprávět. Osobně jsem napočítal pouze jeden jediný horší díl. Pomalu si už začíná hrát jenom na vlastním území, naštěstí ale má k dispozici pár trumfů, které dokáže vynést uváženě i s potřebnou efektivitou a efektností. Ubývá i prkennosti některých herců. Zatím se pro mě jedná o nejlepší sérii, hlavně díky parádní dějové lince s Inhumans. ()

• Výskumná základňa Hydra sa nachádza v Pittsburghu, PA. Keď Jemma Simmonsová (Elizabeth Henstridge) a Bobbi Morseová (Adrianne Palicki) vyskočia zo strechy, aby pristáli na Quin-Jete, za nimi sa objaví panoráma. Najmenej štyri budovy v tomto zábere sa zhodujú s budovami z panorámy Pittsburghu. (Pat.Ko)