Agenti S.H.I.E.L.D.

• Česko Agenti S.H.I.E.L.D. (viac)
USA, (2013–2020), 97 h 8 min (Minutáž: 41–45 min)

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell (viac)

Existence superhrdinů a mimozemšťanů se stala veřejně známou a svět se snaží vyrovnat s touto novou realitou. Pod vedením agenta Phila Coulsona tak vzniká nový tým specializovaných mužů tajné organizace S.H.I.E.L.D, kteří se s touto realitou musí utkat. (TV Nova)

Avari.73

První díl celkem fajn a další tragédie úplná. Sice se nám tu rýsuje zajímavé pozadí, ale přes umělo-dementní postavy asi nebudu mít na celou sérii nervy. Tady se nám ukazuje, jak by vypadali Avengers bez 200 megového rozpočtu a charismatu Starka nebo Thora - stupidní, nechtěně vtipné (rozuměj trapné) a Whedon potvrdil svou přeceňovanost. Vlastně k tomu nemám víc co říct. Arrow, i když u něho musím taky někdy nechápavě kroutit hlavou (střelba záporáků do našeho anti/hrdiny = muška), tak je podstatně zajímavější a charakterově propracovanější. Nebojí se jít do hloubky. Vlastně se dá říci, že Arrow je na obrazovkách asi nejlepším komiksákem a S.H.I.E.L.D mu nesahá po kotníky. Mohutné propady ve sledovanosti to jen potvrzují. Bublina splaskla. Když Marvel do každého dílu nalije 100 milionů, tak tím možná zakryje dementní obsah a postavy. Možná. P.S: První série nabrala ke konci dech a druhá řada je vynikající. Obrovské zlepšení ve všech směrech. Jsem rád, že seriál dostal další šanci. ()

Dreadd

Agents of S.H.I.E.L.D. se od prvních ukázek stylizovali jako méně finančně náročné, avšak atraktivní příběhové doplnění marvelovského univerza, jaké celovečerní filmy (ať už jednotlivých superhrdinů nebo celých Avengers) z očividných důvodů nemohou v dostatečném rozsahu přinést, namísto symbiózy obou skupin ale došlo k opaku a S.H.I.E.L.D. pouze dostává druhotný materiál k vyšetřování a má ulehčit čekání na druhý díl Avengers. Špatný dojem podporuje i herecké osazenstvo - povětšinou neznámí a nepříliš schopní herci, jež nezachrání ani agent Coulson a výrazný pokles sledovanosti od pilotního dílu nasvědčuje, že nejsem sám, komu se Whedon tentokrát nezavděčil. ()

LizianShaw

První půlka série nijak převratná není, seznamujeme se se zvláštními případy, které mají trvanlivost jedné epizody, ale v druhé polovině se to konečně rozjíždí, hlavně díky nejmenovanému hrdinovi a příchodu megabombastické Hydry (děkujeme CA: Winter Soldier). Hydra seriál obrátila vzhůru nohama - a to v dobrém slova smyslu, hlavně nečekaný twist u mě vyzdvihl zájem o tento seriál. Postavy jsou dobré (každý je úplně jiný) ale musíte chvíli počkat, než se každá trochu vyvine. Bylo obzvlášť dobré dozvědět se jak Coulson přežil. Občas se tam mihne nějaký ten záporák (Graviton, Blackout), který je hned odstraněn a nemá čas se vyvinout. Seriál se po příchodu Hydry tváří velice vážně, proto překvapí velmi odlehčené finále. Clairvoyant byl super. S1 - 90% Druhá série překvapila hned od začátku - ta nejtemnější epizoda zatím, se skvělou akcí, Skye která umí bojovat, Ward (!!!) a Absorbing Man!!!!! Také máme nového rekruta Lance Huntera, který byl skvělou náhražkou Warda a je s ním i sranda. Tým se rozšiřuje a přichází i Mockingbird (s luxusním oblekem a skvělou akcí). Hydra jede na plné obrátky, sice s nezajímavým Krakenem, ale to nám vynahrazuje skvělý Mr. Hyde. Tohle je Wardovo nejlepší série, protože je v ní vidět jeho vývoj, ze sleeper agenta až na sólo zabijáka. Druhá půlka odhaluje Inhumans (Jiaying, Gordon, Lincoln) a Daisy, kterou si teď oblíbil snad každý. S2 - 100% S3 už není tak epická jako S2, ale je stále dobrá, Hydra stále jede, teď už s Wardem, objevují se další Inhumans (Yo-Yo, Hellfire) a formujou se Secret Warriors. Vše se hned zlepšuje, když na scénu přichází Hive - úžasný herecký výkon. Také přichází Lash, který má skvělé efekty, jen ho mohli ukazovat víc. S3 - 95% Čtvrtá série na to jde jinak, je rozdělena do 3 částí a to jí velmi prospělo, není to nudné ani natahující. Linka Ghost Rider zaujme nejvíc samotným Riderem, který přináší více mystrioznosti a magie do seriálu. LMD dává více prostoru Aidě, která je opravdu výborně pojata a Mallory Jensen hraje androida vskutku výtečně. Agents of Hydra podali virtuální fašistickou realitu, a objevili se i staří známí. Patriot potěšil. S4 - 98% Nej postavy: Coulson, Mister Hyde Nej Superhrdinové: Lincoln, Patriot a Ghost Rider Nej epizoda: Self-Control (S4E15) ()

JohnSmith

Takže jak si zvedneme sledovanost? Natočíme seriál, který ždímá co se dá z blockbusterů a celého MCU, budeme tam cpát jednu komiksovou postavičku za druhou a totálně tím unudíme lidstvo. Seriál o ničem, díly nudné, ukecané a Clark Gregg je na pěst, teda nejen on. Dal jsem deset dílů první série a pokračovat nehodlám, vlastně ani nevím, proč dávám tak vysoké hodnocení. Takže ho ještě snížím. ()

tommy187

Pilot : Musím uznať, že pilot bol vo veľmi rýchlom tempe, naozaj som sa ani nenadýchol a už prišiel skvelý nával, ktorý ma tak vtrhol do deja, že som takmer od začiatku vedel, že tento seriál bude určite súčasťou mojej dennej závislosti seriálov. Čo je úplne najzaujímavejšie je, že som dlho nevedel prísť na to, kto bude stvárňovať pozitívnu postavu a kto nie. Čo je veľmi pozitívne - nakoniec som na to prišiel! Hodnotenie pilota : 85% ()

Styxos

Sice Whedonův (ačkoliv na tom dělal víc jeho brácha Jed) nejslabší seriál, ale jinak skvělá zábava. U prvních zhruba deseti epizod si člověk řekne "Hm, dobrý." Ale postupně to nabírá na obrátkách a od chvíle, kdy do děje nastoupí postava Billa Paxtona je to naprostej luxus. No a pak začne vybijená, Hydra vyplave na povrch a hrdinové se začnou podezdřívat mezi sebou a dojde na nějakou tu zradu. A hlavně je seriál super v tom, že rozvijí některý události ze druhýho Capa (Hydra, Fury). Za mě spokojenost a těším se na druhou sezónu. ()

3 AM Code

Hodnoceni po 11 dilech: Predem je treba rict ze SHIELD je podraz na divaky a to hned 2x. Zaprve se nam tu snazi namluvit, ze se Whedon zase pustil do nejake serialu coz mu tak dobre jde. Ale ouha - Whedon poskytnul serialu zastitu sveho jmena, natocil prvni dil a pak odficel do dali pripravovat se na Avengers 2. Serial nechal v rukou bande no-name scenaristu a reziseru. Jiste, kazdy musi nejak zacit, ale parta tvurcu za SHIELDem me zatim nepresvetcila ze nejsou vic nez rutineri. Jedna z nejsilnejsich Whedonovich kvalit jsou postavy a dialogy a to je zde zatim prinejlepsim prumerne. Druhy podraz na fanousky Marvelu je v tom, ze studio zjevne tvurcum zcela zakazalo jakkoli vyuzivat stavajici hrdiny (ci padouchy) Marvelovskeho univerza. Zapomente tedy na jakekoly Ironmany, Thory nebo treba i druhorade hrdiny, kteri zatim ani nemaji filmove zpracovani. Mate tu agenty + nove vymyslene zaporaky/organizace a vse ostatni se objevi maximalne ve zminkach a odkazech. Zatim asi nejvetsi kontakt s Marvelverse bylo "uklizeni" par artefaktu co po sobe nechal Thor:Dark World a to je vse. Dodatek po konci prvni a zacatku druhe sezony: Zvedam hodnoceni, jde to hodne nahoru. Kdyby ten slaby rozjezd z prvni sezony mel jiny serial uz by skoncil. Ale Marvel holt ma prachy a tak se nam z prumeru stava paradni podivana, neboji se 15+ tematu, herci se konecne nasli se svymi postavami. Pro nas divaky jedine dobre. ()

kenkaku

1. SÉRIE: **** Upřímně jsem překvapen. Styl jakým se seriál propojil s "Marvelovským světem" je jedinečný. Navíc umí překvapit v drobnostech, které ho oddělují od jiných seriálů "pro děti" (př. upálení/zpopelnění za živa !?). Zvláštně příjemné a roztomilé je mixování a práce s jazykem (ocení samozřejmě jen ti co sledují v původním znení a co poznají rozdíl :)) skotská, britská a americká angličtina v jednom rozhovoru... to je pecka :). Scénáře epizod jsou dotažené. Prakticky nic se neděje jen tak a už vůbec se nepřehlíží základní logika chování lidí (prostě spičkoví agenti se nechovají jako idioti ;)). Seriál mě tedy neuvěřitelně baví a příjemně se na něj kouká. Nerozčiluju se u něj a i když je plný "modelkoidních postav" nepůsobí to rušivě. Pokud si udrží standard i druhá řada zvednu hodnocení na 5. 2. SÉRIE: **** druhá řada je trochu jiná. Už to není "co díl to případ", ale jde o pokračující linii která plynule navazuje na předchozí dění. Je to tedy jiné. Do děje vstupují nové postavy (více "inhuman" ;)) a jako bonus se rozvádí "nakousnuté věci". Seriál mě stále baví, ale už jsem malinko vlažnější. V něčem to není ono. Ale asi jde jen o zvyk... takže hodnocení ponechám :) 3. SÉRIE: *** na scénáristech je už znát únava, protže začínají lehce blbnout (respektive blbnou postavy :)), což seriál o cca 1/2 hvězdičky degraduje. Co mě nepřestává fascinovat je provázanost s ostatnímy produkty od studia MARVEL. To glosování děje Avengers1+2 a Kapitána Amerika #3 je mazec. JE vidět to silné zázemí velkého studia a díky tomu funguje i víra, že vše musí fungovat tak aby zapadlo. A to dá fušku, obzvlášť díky celkem otevřené válce která se rozpoutala. Postavy padají jak mouchy... jen tak dál :) 4. SÉRIE: ***** tak trochu dvě v jednom... první polovina by se klidně dala jmenovat "Ghost Rider". Ta postava prostě ukradla celou polovinu série pro sebe :) a ta druhá? "Agents of Hydra" je opravdu svěží pohled na věc a hodně baví... je to sice postavené tak nějak na vodě a má to hodně logických děr, ale dívá se na to fajn :) . 5. SÉRIE: *** Tak tohle byl solidní mazec. Posunout se do doby "after earth" je něco neskutečného. Scénář prostě jede dál. Netočí se v kruhu a je to jedna z vizuálně nejzajímavějších řad. To hopkání v čase je sice trochu otravné (nemám to rád), ale zapadá to do sebe. Bohužel ve stínu předchozí řady je to až moc velký skok dolů. 6. SÉRIE: *** Nejdřív mě mrzel ten omezený počet epizod, ale když se rozběhl děj, byl jsme za to rád. Nejhorší řada plná otravných pasáží. Děj je prakticky rozdělen na dvě linie a nevím která z nich je otravnější/nudnější (asi ta vesmírná). Vše mi přijde až moc přitažené za vlasy, jako kdyby to muselo za každou cenu někam" pokračovat a muselo to být nové (a zároveň staré - viz recyklace Coulsona). Doufejme, že rozloučení se seriálem bude důstojnější, než tohle. 7. SÉRIE: ***** Tedy lepší závěr si seriál nemohl přát. Nápad s cestování časem a dobový nádech každé epizody se povedl prvotřídně. Každá epizoda má své specifické kouzlo a fakt, že se drži jedna linka děje sérii pomohl. () (menej) (viac)

SheenaStaley

Po prvom dieli som vyslovene nadšená a myslím si že seriál ma už len vzhladom na tvorcov vysokú šancu ma nezklamať. Uvidíme kam to dotiahnu. :) zatiaľ celkom slušne zaslúžených 5* ()

Chipsonator

Pilot je svěží a hravej, má vysoké tempo, odkazy na Avengers potěší a tým S.H.I.E.L.D.u je celkem sympatický. Tenhle seriál u mě má rozhodně šanci. Jediné co se mi na pilotu nelíbilo byl nudný a nezajímavý záporák, takže doufám že v dalších epizodách se dočkám zlepšení co se záporáků týče. Pilot 80% ()

DavidS.

Odmyslíme-li si nekriticky velebeného Whedona a marvelovské univerzum, zbude jen partička nerdů, agentů a nějaký ten superhero, kterými se to v seriálovém světě jen hemží...Řada postav doslova nesympatických...Pokusy za každou cenu hláškovat, odkazovat a pomrkávat jsou místy až trapné a křečovité...A příběh? Naprostá tuctovka...Pilot za 40% a vůle trávit s SHIELDEM dalších padesát minut nulová...Druhý díl výše uvedené ještě znásobil, zklamal do očí bijícím televizním lookem i epizodou, která by nudila i dorostence sledující Mladého Indiana Jonese...Největší pochybení podzimní seriálové sezóny... ()

dj-chrosto

Po dvoch neskutocne nudnych castiach, ktore neboli nicim nove ci zaujimave, ktore sa len snazili vytazit co najviac z Avengerov, ktore by efektami mohli kludne patrit pod Asylum, ktore maju hodne nesympatickych hercov, medzi ktorymi chyba akakolvek chemia, rusim spomedzi serialov, ktore sledujem. Velke sklamanie. 1* navyse za Coulsona a parsekundovu Robin. ()

comicsMax

Doplňující seriál do světa Marvelu a přesněji agentů z organizace S.H.I.E.L.D. Za jejichž každodenní život by se nestyděl ani agent 007. První série je sice skvělá avšak ne na 5 hvězdiček, jedná se zde o super-séru a nacistické organizaci HYDRA. Druhá se však zaměřuje na INHUMANS a je tedy o mnoho zajímavější, sice se tam nevyskytují Black Bolt a Meduza (královská rodina) ale i tak to je zajímavé. + je zde i všemi oplakávaný agent Colson který údajně zahynul při konfrontaci s bohem klamu Lokym. + bonus v pár dílech se vyskytuje i lady Sif z Asgardu kterou mám v oblibě a tak to je malá třešnička na dortu Marvelácké zábavy.. ()

islanzadi

Opravdu skvělý seriál, u kterého si člověk odpočine. Z počátku jsem o kvalitu tohoto seriálu měla obavy, ale ty se na štěstí nepotvrdili. Avšak pro mě bylo nejvíce překvapivé a udělalo mi největší radost to, že je seriál provázán s filmy a všechno to do sebe hezky zapadá. ()

iXtr3m3

Takto to má vyzerať, keď sa pôvodne "hľadajúci sa" seriál vyvinie natoľko, až svojim smerovaním odsunie na vedľajšiu koľaj jeden z pripravovaných Marvel celovečerákov. ()

Milano33

Začiatok bol síce vlažný, pôsobil skôr epizodickým dojmom, ale po asi polovici 1. série, nabral seriál po ozaj nečakanom zvrate neskutočný spád. Naprosto sa utrhol od reťazou a naservíroval nám úžasný dychberúci príbeh, plný originálnych zápletiek, emócií, skvelých postáv, na ktorých nám záleží, opulentnej akcie, epických momentov, a ohromujúcich zvratov. Latka sa každou novou sériou len zvyšovala a tak, ako nám bol príbeh podávaný, bolo pre mňa vzácne. A to, ako dokáže seriál experimentovať je senzačné, žánre sa neustále menia, od klasického špionážneho dramatu sme sa dostali k survival Sci-Fi, k rôznym podobám post-apokalyptického žánru, od vzbury robotov/androidov, cez mimozemské útoky, pandémiu až k zombie apokalypse, zamierili sme do virtuálnej reality aj do despotickej budúcnosti. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Nick Fury dostane vlastní seriál

Nick Fury dostane vlastní seriál

29.09.2020

Samuel L. Jackson je připraven vrátit se ve vlastním seriálu na streamovací službě Disney+. Jeho postava Nicka Furyho by se měla dočkat nového seriálu, který napíše Kyle Bradstreet (Mr. Robot). Zatím… (viac)

Marvel TV žije dál

Marvel TV žije dál

15.08.2019

Když se řekne Marvel, spoustu lidí okamžitě napadne Kevin Feige, šéf filmové divize. Jenže pak je tu i Marvel TV, mladší bratříček, který má na svědomí například Agenti S.H.I.E.L.D., nebo všechny… (viac)

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

30.06.2019

Šéf Marvel Studios Kevin Feige stále dává rozhovory v rámci PR kolečka před novým Spider-Man: Daleko od domova a jeden z nich se teď stočil i směrem k blížícím se seriálům na streamovací službě… (viac)