Agenti S.H.I.E.L.D.

• Česko Agenti S.H.I.E.L.D. (viac)
USA, (2013–2020), 97 h 8 min (Minutáž: 41–45 min)

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell (viac)

Existence superhrdinů a mimozemšťanů se stala veřejně známou a svět se snaží vyrovnat s touto novou realitou. Pod vedením agenta Phila Coulsona tak vzniká nový tým specializovaných mužů tajné organizace S.H.I.E.L.D, kteří se s touto realitou musí utkat. (TV Nova)

sebo9629

Zo začiatku priemer, ale postupom času sa kvalita dvihne a druhá polovica prvej série je skvelá. Príbeh hlavne dostane tvar a môže vás konečne vtiahnuť do deja, a nie sú to už iba nesúvisiace epizódy s veľmi obyčajnými postavami. To bol môj najväčší problém zo začiatku, pretože okrem Phila Coulsona tam nebola žiadna zaujímavá postava, a Clark Gregg je natoľko úžasný, že som nemal problém sa dostať cez tie prvé priemerné epizódy. Našťastie som si rýchlo obľúbil aj ostatné postavy, ktoré neskôr začali byť aj zaujímavé a Phil to už tak nemusel ťahať sám. Hodnotenie sérií: prvá - 8.2/10 ()

joudas

Jako na houpačce. První díl solidně navnadil na celý seriál, ale pak to šlo z kopce dolů. Postavy a obsazení bezproblémové, ale vypadalo to dost lacině, spíše epizodní zápletky moc originality nepobraly a propojení s filmovým universem minimální. Celkově to spadlo do televizního (pod)průměru a vůbec se nedivím, že s tím někteří sekli. Naštěstí nabrali agenti po zimní přestávce druhý dech a já už jsem nemusel přemýšlet, jestli to není jen ztráta času. Navíc jakoby museli celou dobu čekat až na druhého Kapitána Ameriku, protože až s ním a po něm to nabralo ten správný spád a kvalita opět podstatně vzrostla. Takže nakonec jsem opravdu rád, že i přes nic moc první půlku, jsem u toho zůstal a těším se na další sérii. // Druhá série jela naštěstí na stejné vlně jako konec první a kromě pár zaváhání mi dokonce přisla s každým dílem ještě lepší. Já tomu snad dám i tu pátou, protože mě teď nenapadá lepší vysílaný seriál podobného ražení. ()

Jano...

Taká špionážna vec na pozadí marvelovských veľkofilmov. Sú tam nacisti, mimozemšťania, tajné organizácie, iné tajomstvá, vymývanie mozgov, n-ití agenti (nech n je prirodzené číslo), lietajúce autá, vedľajšie postavy z filmov (občas sa mihne aj nejaká telesná časť niektorej z hlavných - napríklad palec) a veľa prekvapivých zvratov. Prekvapivé zvraty sú žúžo lúžo múžo kúžo búžo labúžo. ()

Octane

No mě se pilotní díl líbil, tajně jsem doufal, že to nějak podobně začne. Za Coulsona jsem fakt rád, bez ně to prostě není S.H.I.E.L.D. Lehce a velice volně navazuje na Avengers a Iron man 3, a to jsou pro mě comicsový modly. Fakt se máme podle všeho na co těšit, technických a vizuální efektů si asi užijeme hodně. Taky je dobře, že tu jsou sympatičtí a celkem neznámý herci(teda až na Robyn :D). Polovina první série nám nabídla vcelku průměrné díly, nebýt Colsona, tak by podle mě bylo hodnocení ještě o něco níž než je teď. Rozhodně to zatím není zklamání, ale možná jsem od toho čekal víc. ()

Raziel_cz

Neurazí, nenadchne. Série plná sympatických tváří, u kterých má člověk jistotu, že je uvidí v dalším dílu, i kdyby padaly sračky a lítalo Rudý právo. Když se střílí, tak jenom mimo záběr, zranění všichni zvládají s úsměvem na tváři a postava, kterou tvůrci cpou nejvíc dopředu, je tu naprosto zbytečně. Jestli jsem si z prvních dvou dílů něco odnesl, tak fakt, že pokud na Agents of S.H.I.E.L.D. nechcete koukat kvůli Coulsonovi (naivní šťastlivec, ale aspoň udržuje hladinu vtipu), nemusíte se namáhat je vůbec zapínat. Nečekal jsem druhé Firefly, ale ačkoliv stopáž rychle odsýpá, z potenciálu se zatím moc vyždímat nepodařilo. ()

Luk Skywalker

Viděl jsem tři díly, tak to nějak shrnu. Nejzajímavější byl třetí díl, ve kterém, ale nebyl žádný host z filmu Avengers. Kdežto v první díle byla agentka Hillová a ve druhém Nick Fury, sice tam hrají pár minut, ale jejich přítomnost potěšila. Dále bych vyzdvihl Clarka Gregga (agent Coulson) - opravdu dobrá role, Chloe Bennet (Skye - to je věrná tomu, jak se ji to hodí) a jako třetí Ming-Na Wen (ta se nejspíš ještě projeví). A nyní negativa: je to těžký průměr, kromě těch třech herců a zmíněných hostů, to je dost "suché" a nevím pro koho je seriál určen. Pro fanoušky Avengers určitě ne (bo tam je nastálo jen Coulson) a pro Avengers nepolíbené, to taky není, bo jim to moc smysl nedává, sice je tam jen odkaz na film, ale těží se ze základní myšlenky. Sledování ukončuji, i když pár věcí by mě zajímalo, jak se vyvinou. Formát seriálu je na jeden díl, jeden případ na vyřešení. ()

Edhelharn

Prvá séria "len" za **** , tých 5 si šetrím na ďalšiu ,a dúfam že aj ďalšie série, lebo Whedonovci si všetky seriály budujú pekne postupne. Tak druhá séria už za solídnych **** a pol, Na päť to ešte nieje ale počkám si keďže ďalšia séria je na ceste :-) ()

John8

První polovina byla dost utahaná, padouch týdne, pár hraček, a Coulson který mi ze začátku lezl na nervy, ale když se tu začnou oběvovat hlubší záhady, příběh začne být zajímavý a propojený vesmír a příběh po Capitánovi 2 byl důvod kde si zasloužil 4 hvězdu. Čekal jsem že tenhle seriál budu zbožňovat, ale zatím je jen průměrný :) uvidíme co přinese druhá řada. ()

Darkslayer

Po tom, čo som si zo začiatku prečítal niektoré ohlasy, nevenoval som Agentom žiadnu pozornoť. Zhodou okolností sa ku mne donieslo, že v druhej polovici seriálu narastú gule, tak reku dám mu šancu. 1. Pilot : Nič výnimočné. Nenadchne ani neurazí (vačšinou). Na urovni poobedia straveného pri ktorejkoľvek kriminálke v TV. Nemožem mu však uprieť dobrý vizuál. Na druhú stranu postavy (mimo Colsona) su tak neskutočne generické, ako charakterovo tak aj castingovo. Uletení genialni vedátori, ústredné duo agentov ako s katalógu (Namakaný špecialny agent s komunikačným problémom, inteligentná a nezávisla žena) a ostrielaná agentka s problémovou minulosťou. Ešte keby nebolo toho finále. Happyendový prestrih na tváre všetkých hlavných hrdinov ... to ako vážne!? Smozrejme občasná "cool" hlaška. Uvidíme, čo bude nasledovať, momentálne žiadna sláva. Zatial bez hodnotenia. ()

Mii

Prvni pulka absolutni hruza. Davalo mi zabrat se pres ni prehoupnout a u sledovani jsem vazne trpela. To skutecne neprehanim. Ale drzelo me u toho svedectvi lidi, kteri rikali, ze druha pulka, hlavne finale, je absolutni epicnost. Takze vydrzela jsem a... ono to stalo za to! Z celkem 22 dilu se to u cca 13 naprosto obrati a zacnou se dit veci. To jak to dokonale zacne navazovat na posledni film Kapitana Ameriky je pro vsechny fanousky Marvelu vskutku uplna lahoda. Navic ve finale si zahraje i sam Samuel L. Jackson. Nemluve o tom ze jsem v jednom dile zahledla Stana Lee (coz je must samozrejme). Abych to shrnula, poslednich par dilu s Hydrou a rozpadem celeho Shieldu bylo naprosto uzasnych, to ale nemeni nic na faktu, ze zacatek byl prisernej, takze holt vic jak 3 hvezdy dat nemuzu. Kazdopadne mel by to videt kazdej clovek ujizdejici na vlne Marvelu, uz jenom proto, ze se tam stalo par dejove zasadnich veci, takze by treba nemusel chapat jak budou navazovat dalsi Avengers. ()

Trešlson

Po konci první série dávám nakonec plný počet... první půlka by byla sice na slabé tři, ale druhá půlka řady, provázanost s Winter Soldierem, výborná akce, cheesy hlášky a dokonce i twist, který mě překvapil... je to super prima paráda a doufám, že se dočkáme většího prohoubení celého Marvel universa, protože to co nám dává Marvel (deset filmů a teď už dva seriály!) je v dnešní době rozhodně unikát a nutno dodat že zábavný a kvalitní unikát. UPDATE: Jednu epizodu pře mid-season finale druhé řady si Agenti definitivně utvrzují místo v seriálech, na které hned tak nezanevřu. Rozjel se nám tu totiž takový příběh, který nám naznačuje směr, kam se bude ubírat další fáze Marvelu a moc bych si přál, aby Agenti vydrželi až do 2019, kdy by se nám to mělo celé uzavřít... UPDATE 2: Finále druhé řady u mě strčilo do kapsy druhé Avengers.. Víc netřeba dodávat. ()

Ydrosten odpad!

Jestli máte rádi filmy od Marvelu, které se tímto seriálem mají prolíat, tak na seriál zapomeňte a nekažte si samostatné filmy. Seriál je nudný a bez jiskry. Více to připomíná lovce pokladů, než nějaké Marvel univerzum. V každé epizodě se řeší nesmysly a nebo artefakt ( kterých už musí mít S.H.I.E.L.D tak 8 000 nejmíň ) + se tu nevyskytují agenti shieldu, ale jen parta jakýchsi netáhel kteří jsou na dělo hned v prvním dílu ( nesmí samozřejmě chybět povinná " záhada ". V tomto případě rovnou dvě !! ) Naprostá ztráta času. Viděl jsem 12 dílů a chtěl jsem zabít každého kreténa, který v tom hrál. ()

Nerd4Dreaming

Super super super. Neměl jsem moc vysoký očekávání, o to víc jsem byl překvapenej. Obával jsem se klišé a epizodních dílů ve stylu "Kriminálka Marvel". No naštěstí po zmatenějším začátku a nijak spolu nesouvisejících dílech přišla druhá polovina první řady, příběhově propojená s Kapitánem Amerikou a seriál mě dostal do kolen. Skvělá příběhová linka, ve který nechybí opravdová špionážní akce, slovo "agenti" v názvu fakt není jen na ozdobu! Druhá série možná trošičku ztrácí dech, ale pořád nemůžu jít pod 5 hvězd, tenhle seriál mě prostě nadchnul! ()

Vakomlok

Začátek první série je značně nevyrovnaný, naštěstí se pak věci pohnou správným směrem a druhá série už jeden od začátku na plné pecky. Nečekejte nic hlubokého, ale postavy jsou sympatické a příběh se hezky prolíná s marvelovskými filmy, takže pro fanouška komiksů jasná volba :) ()

Wallis3

Plátna kin okupují komiksový filmy, tv jejich universum rozšiřuje nekonečnými seriály. Agents of S.H.I.E.L.D. začali dobře. V první sérii boj proti Hydře, znovuobživení agenta Coulsona, propletené konspirace, jo to šlo. Postupem času přibili mutanti, začalo se lézt do jiných světů, a začalo to upadat. Ve čtvrté sérii propojenost s Ghost Riderem byla zajímavá, ale tak nějak umělá. Aida byla otravná, najednou všichni měli nějaký schopnosti, z lidí byly roboti, z robotů lidi v dalším uměle vytvořeném světě,skákalo se od ničeho k ničemu bez vysvětlení. Ale musím uznat,že narozdíl od DC série o Flashovi, se na tohle ještě dá hodit očkem. Nevím teda, jak dlouho.. . ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Nick Fury dostane vlastní seriál

Nick Fury dostane vlastní seriál

29.09.2020

Samuel L. Jackson je připraven vrátit se ve vlastním seriálu na streamovací službě Disney+. Jeho postava Nicka Furyho by se měla dočkat nového seriálu, který napíše Kyle Bradstreet (Mr. Robot). Zatím… (viac)

Marvel TV žije dál

Marvel TV žije dál

15.08.2019

Když se řekne Marvel, spoustu lidí okamžitě napadne Kevin Feige, šéf filmové divize. Jenže pak je tu i Marvel TV, mladší bratříček, který má na svědomí například Agenti S.H.I.E.L.D., nebo všechny… (viac)

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

30.06.2019

Šéf Marvel Studios Kevin Feige stále dává rozhovory v rámci PR kolečka před novým Spider-Man: Daleko od domova a jeden z nich se teď stočil i směrem k blížícím se seriálům na streamovací službě… (viac)