Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 7

(séria)

Spiker01

Na to, že jsem se seriálem prožil sedm let, mě finále vlastně moc nezajímalo. Sousa byl fajn, ale čekal jsem mnohem víc návratů po těch dvou řadách, co mě příliš nezaujaly. Celkově mi to rozloučení přišlo od scénáristů hrozně líné a důvod rozpadu týmu mi přišel ne moc uvěřitelný. Ale díky postavám, co mě nikdy nepřestaly bavit (Coulson, Daisy+Sousa) nelituji, že jsem se propracoval až do konce..Samozřejmě se i tentokrát našly díly, co mě nadchly, ale čím více se seriál ubíral ke svému konci a pořád poukazoval na absentujícího Fitze, jehož nám tvůrci slibovali od pátého dílu (a jeho představitel evidentně furt neměl čas) mi to přišlo celé méně a méně zajímavé. Čekal bych, že touhle dobou dávno šlápnou na plyn a nebudou se točit v kruhu. A mé zklamání také plyne z toho, že jsem doufal v nahrazení třetí řady Agent Carter, k čemuž také nedošlo a tahle televizní kapitola Marvelu se jednou provždy uzavírá. Alespoň to ti Agenti dotáhli do sedmé řady, namále to měli pomalu každý rok. U předchozích řad jsem byl nakonec mírnější, ale jednou jsem ty tři dát musel, vrchol seriálu byl dávno ta tam...6/10 ()

Chen

Důstojný konec, který není dokonalý, některé epizody jsou polarizující (a některé skvělé, Elizabeth se režie povedla), je tu určité zvláštní ohýbání pravidel cestování v čase nastavené jiným projekty z Marvelovského filmového universa, ale nakonec je sedmá řada koncem, který si seriál (i my fandové) zasloužil. Zábavný, místy správně praštěný a dojemný. ()

BaronMartin

Finální 7. řada je skvělé zakončení pro tento dlouhý Marvelácký seriál, jako samostatná série je ovšem pouze dobrá. K příběhu, ten je dost fajn, prvek cestování časem se tu využívá dost dobře, navštěvujeme různé doby, různá místa, je zde spousta nápadů a je to zábavně a zajímavě provedené. Líbila se mi hlavně první polovina série, která byla ve stylu dvojdílů, kdy každý dvojdíl měl takový vlastní krátký příběh, odehrával se v jiné době a toto mi přišlo opravdu zajímavé. Bohužel se na tohle po 6. díle seriál vykašlal a od této doby máme jeden jednotný příběh, který není tak moc dobrý. Problém jsem měl dost se záporáky, kteří jsou prostě nezajímaví, ať už Chronicomové, tak Malick. Co jsem si dost užíval, tak jsou reference a narážky na MCU. Cestování v čase samozřejmě nabízí spoustu možností, takže dostáváme hromadu cameí, využívají se prvky z jiných Marvel filmů a seriálů a znalost MCU je poměrně potřebná, abyste si celou sérii naplno užili. Stále je tu super interakce mezi postavami, super efekty a dobrá hudba. Ještě jedna věc, která mi vadila, tak je absence Fitze v celé 7. sérii, objevil se vlastně jen na poslední epizodu. Když už jsme to nakousli, poslední epizoda je výborná, skvěle uzavírá celý děj a bravurně funguje jako poslední rozloučení se seriálem. Zbytek série je dobrý, hlavně díky atmosféře jednotlivých dob, dobrému využití cestování v čase a spoustě cameí a referencí na MCU, bohužel to tolik nefunguje jako jednotný příběh táhnoucí se skrz sérii, hlavně kvůli totálně nezajímavým záporákům a celkově, hlavně 2. polovina série, působí dost vyčerpaně, jakoby už pomalu docházel dech. Stále se ovšem jedná o výborné a důstojné zakončení pro tenhle skvělý Marvelovský seriál. Velice dobře zpracované cestování časem, využití celého Marvel světa a hromada narážek a easter eggů. Sráží to nezajímaví záporáci a trochu vyčpěle působící děj. Finále je ovšem naprosto výborné. Hodnocení: 75% ()

Azurovydrak

Je fér zmínit, že o konec Agentů jsem se řádně bál, zejména když předcházející šestá řada se nijak zvlášť nevytáhla a po zkušenosti s Hrou o Trůny jsem též nebyl fanouškem rozhodnutí poslední 2 řady zrychlit, zkrátit, osekat a co nejrychleji uzavřít poměrně dost rozvětvený děj. Proto cítím úlevu, že sedmá a poslední série předvedla relativně důstojné rozloučení, za které se scenáristé nemusí stydět, přestože k dokonalosti má též daleko. Pokud mě totiž zklamalo a zmátlo podivných, nedovysvětlených 10 minut z šesté série, tak začátek sedmé nastupuje přesně v tomtéž duchu - bez rozmyslu skáče z místa na místo, mezi časovými osami, spoléhá na divákovu znalost předchozích sérií a rychlou schopnost dedukce. Během toho se bohužel trochu vypařil tzv. enjoyment faktor a i já, který mám celkem rozsáhlé znalosti MCU univerza, jsem se často orientoval jen dost matně. Po kostrbatém rozjezdu naštěstí dost zachraňuje nástup Daniela Sousy, který se rychle získal mé sympatie a vnesl do rigidního týmu agentů něco nového. Prostřední část seriálu je obecně nejlepší, a zejména si mě získala Elizabeth Henstridge svým režijním debutem As I Have Always Been, bez debat nejlepší epizodou. Závěr na druhou stranu mírně zklamal, byl, jak je u Agentů zvykem, narychlo utnutý a poslední rozloučení bylo hodně out-of-characters, jelikož důvod pro rozpad týmu byl vskutku banální. Tak jako tak jsem však rád, že jsem dostali alespoň takový konec, jaký jsme dostali, jelikož si Agenti o zrušení koledovali každý rok, prakticky už od třetí série. Dávám solidních 70% a jednou provždy se loučím s touto epochou MCU. ()

Shakers

7. séria - 70%. Prvé diely príbehom celkom vydarené, návrat Pattona Oswalta, či Agenta Daniela Sousa potešil. Zvyšok sa už nesie v štandardnom štýle a epizódach, ktoré už moc nemajú čím zaujať a finále po tých dlhých rokoch je dosť slabé. Vlastne som aj rád, že to konečne skončilo. Agenti by si zaslúžili lepší koniec, ale aspoň to zbytočne naťahovali. Aj táto séria ma skrátený počet epizód, takže to (našťastie) celkom ubehlo a zbytočne sa tu toľko nevarí z vody a netočíme sa furt v kruhu. Čakal som v závere tohto seriálu, že nám tvorcovia niečím vytrú zrak a pripravia si nejakú maškrtu, ale nič také sa tu nestalo a aj keby som to zabalil po štvrtej sérii o moc by som neprišiel. ()

• Sibyly boli v dávnom Grécku veštkyne alebo prorokyne. (Pat.Ko)
  • Epizóda sa odohráva v roku 1955, ale bazén hotela Roosevelt má na dne nástennú maľbu Davida Hockneyho, ktorá bola namaľovaná až v roku 1987. (Pat.Ko)