Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 3

(séria)
USA, (2015–2016), 15 h 41 min (Minutáž: 41–43 min)

Hudba:

Bear McCreary

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Luke Mitchell, John Hannah (viac)

Na Zemi se začínají objevovat noví Inhumani (ti se schopnostmi). Někteří z nich jsou zmatení a neví, co mají dělat. Naštěstí je tu S.H.I.E.L.D., který jim pomůže. Bohužel to není jejich jediný cíl. Ward se chopil kormidla a stal se velitelem HYDRY. Fitz pátrá po způsobu, jak přivést Jemmu zpět na Zem. (Varan)

Azurovydrak

Třetí řada je zase o fous lepší než ta předchozí. Zejména začátek hodně nadupaný, tvůrci konečně vyházeli infantilní emoscénky a nahradili je dospělou zápletkou okořeněnou trochu toho adrenalinu. A světě div se, ono to funguje. Vůči první polovině lze obecně těžko mít výhrady - mystický pobyt Jemmy na cizí planetě, vychytralý Malick, tajemný vraždící Inhuman a největší frajer v seriálu (všichni víme, o komu mluvím) - rázem se tu bavíme o diskutabilně nejlepších Agentech, kteří se s hloupoučkými zápletkami první série vůbec nedají srovnat. Obzvláště Ward tady pořádně válí a na jeho příběh jsem se třásl ze všeho nejvíce. O to hůře mě zasáhla jeho smrt v polovině, seriál tím ztratil svou ikonickou postavu, která byla geniálně záporná a zajímavá dohromady, přičemž ani Hive s jeho tváří už nedokázal tuto díru zaplnit. Lze říci, že druhá půle bohužel obecně dosti upadla, což je jediné co mi brání udělit 5 hvězd. Tvůrci si ukousli až příliš velké sousto a nedokázali ho patřičně zpracovat. Záporák Hive je příliš mocný na tenký seriálový rozpočet a tak z něj neustále čiší pocit, že nenaplnil svůj potenciál. Geniální zápletka s písečnou planetou zřejmě spolkla většinu rozpočtu, jelikož Daisy nepoužívá své schopnosti ani zdaleka ne tak, jak by mohla, a Hive se vzmůže jen slabé vysávání, přičemž valná většina jeho mocných momentů se odehraje mimo záznam. Závěr je v rámci možností slušný, ale mohl být lepší. Tvrdit, že s agentem Wardem zemřeli i sami Agenti, je trochu nadsazené, ale rozhodně viditelně klesla kvalita i poutavost jednotlivých dílů. Přesto si stojím za tím, že tato série je z pomyslné trilogie nejlepší. A Daisy také, když už jsme u toho. 85% ()

Timak

Jednoznačně nejlepší série. Nevím, co si pro náš připravili na konec, ale těch dosavadních 17 dílů je vážně dechberoucí. Dodatek: Tak teda poslední díl byl hodně, ale hodně špatnej. Snaha o zvrat či nějaké dojemné finále se moc nepovedla. A naznačení, kam se bude ubírat 4. série, je taky dost špatný. Chtěl jsem za ten poslední díl sejmout hodnocení, ale to by mělo odrážet celou třetí sérii, která je jinak vynikající. Škoda toho posledního dílu! ()

Nevka

Kvalita díl od dílů stoupá a 1. Série, která se mi v době kdy vycházela hodně líbila. Nyní připomíná pohádku. Hive je kvalitní záporák a je fajn, že je v seriálu, protože může být jeho postava dobře využita a vykreslena. U seriálu mrzí jen ignorace ze strany filmů. Nezbývá , než jen doufat, že na tom třeba u Infinity War trochu zapracují a již dopředu si domluví, jak se bude seriál v návaznosti na filmy vyvíjet. ()

OG_Swifty

Jsem opet v rozpolozeni jakesi lhostejnosti vuci deni v tomto serialu. Oproti predchozi rade bylo predstaveno par zvratu, ktere serii okorenily - Inhumans, Coulsonova mecharuka. To je asi tak vse. Novy hlavni zaporak patri k rade "novych" prirustku do rodinky Marvelu a jelikoz prevzal oblicej Granta Warda, vadil mi stejne jako mi Ward vadil v druhe sezone. Z novych postav mi byla asi nejsympatictejsi Yoyo (lze ji vubec zaradit mezi hlavni postavy, kdyz byla vsehovsudy ve 3-5 dilech?), naopak znasilnovani historie Hydry mi nesedlo, Daisy byla vicemene spis otravna a velmi rad jsem se rozloucil s agenty Bobbi a Hunterem. Cliffhanger v zaveru sezony me nenavnadil, takze si dam zase od Agentu pauzu a preskocim alespon prozatim na neco jineho. ()

VanTom

Příběhově se sviští neskutečnou rychlostí (zápletky, co by se jinde táhly klidně půl sezóny, jsou obratem dořešeny na začátku následujícího dílu), takže scénář nepřestává překvapovat. A (skoro) všechny postavy už řadím do výkladní skříně Marvelu. Ve 2. polovině si sice s mocným Inhuman záporákem Hivem ukousli tvůrci velké sousto, no naštěstí jim zcela nezaskočilo. ()

• V pozadí môžete vidieť, že Coulson (Clark Gregg) má na stene v kancelárii zavesenú sekeru, ktorou mu Mack (Henry Simmons) odťal ruku. (Pat.Ko)
  • Väčšina epizódy sa natáčala v pracovnom lome v Simi Valley a v Northridge v Los Angeles neďaleko Mohavskej púšte. (Pat.Ko)