Žiť v krajine Barbie znamená byť dokonalou bytosťou na dokonalom mieste. Pokiaľ nemáte existenčnú krízu. Alebo nie ste Ken. Barbie a Ken si užívajú bezstarostný život vo farebnom a zdanlivo bezchybnom Barbie Svete. Keď však dostanú príležitosť ísť do skutočného sveta, čoskoro objavia radosti a úskalia života medzi ľuďmi. (Continental film)

tenebrae86

Učebnice feminismu pro mladé ženy a dospívající dívky. Originální forma, výtvarně a vizuálně zajímavé, hravá režie, fajn herci (btw... Robbie i Gosling jsou super, ale nejsou na ty role trošku staří?), pár povedených gagů a výborná choreografie naproti děravému scénáři, totálně nudnému ději a extrémně kýčovitému vyústění příběhu. I když jsem jako divák evidentně úplně mimo cílovou skupinu a růžová mi nejde příliš do vkusu, úspěch filmu celkem chápu a přeju mu ho. V dnešní době totiž takto původní blockbusterové filmy skoro nevznikají. Všechno je jen sequel, prequel, restart, requel, remake, spin fuck-off atd... Takže za řemeslnost a tvůrčí originalitu palec nahoru, ale co se týče zábavy, tak na víc než dvě hvězdičky to u mě není. ()

MajkHany

Dávám dvě hvězdičky za nádherný vizuál a úžasné ztvárnění FemDom Barbie a jejího sissy bitch Kena, který si dovolil vstoupit do ženského domečku a tak musel být ženami tento domeček zcela dezinfikován, což bylo vlastně takové závěrečné shrnutí celého příběhu. Člověk nemusí dlouho bádat, odkud tady vítr vane.. ()

bobstock

🎶Jen růžová to může být tydydydydydydydy🎶 Taky sem je potkal před vchodem do multikina. Párečky v růžovém, kde bylo jasné čí den to je a jakým směrem se bude zřejmě ubírat zbytek života toho nebožáka v růžové košilce. Ne dělám si šoufky, maj se rádi a přeji jim to. V bárbí světe je jasným tématem matriarchát vs. patriarchát, který v reálném světe může zahýbat s vyhroceným názorovým polem vzteklých feministek a mačochistických pitomců. Časy se mění a tak se prostě stalo, že z nesvéprávné ženy se stala emancipovaná bytost, která téměř nepotřebuje chlapa k životu a z chlapa se stala bytost, která nejen nedokáže svést ženu, nedokáže ani otevřít krabici džusu bez internetu. Jak moc se probíralo dané téma nevim a zabrušovat dál nebudu. Všechno ostatní je o křiklavém humoru s nadsázkou a představivostí umělohmotných paňáců, kteří si uvědomí skrze své hybatele jak špatně mohou dopadnout v zaprášené krabici bez lásky. Nejsem cílovka, ale uznám skvělou práci s kulisami a kostýmy. Margot s Ryanem to sluší a vzhledem k vydělaným 1,385,854,397 dolarů celosvětově (k dnešnímu datu) se obávám dalšího pokračování. :) 40% ()

Milky.

Neuvěřitelná progresivní pitomost, dokonale vyvážená genderově i rasově, včetně postižených, buzerantů, leseb a transek a veškerého toho LGHDTV+ bordelu. Navíc včetně stupidního příběhu. Dávám jednu hvězdičku za Margot Robbie, která tady hrála opravdu perfektně. A taky za to, že ač je to pitomost jako svět, když bylo potřeba vyvolat emoce tak dokázala vytasit vcelku fungující a dobré vážné scény. ()

mosnak odpad!

Nejsem cilovka. O to horší bylo vidět oživat tuhle plastikovou příšernost na filmovém plátně. A to skvělé herecké obsazení, ale v tom filmu je růžové snad i hovno. Měl jsem za to, že fenomén jménem Barbie už zanikl... JE ZPĚT! 0% ()

mira007

Nemůžu tomu upřít veselou hravost, svým způsobem i originalitu v současné tvorbě, výbornou Margot Robbie, ale ten gigantický potenciál, co tohle všechno nabízelo a slibovalo, se nakonec smrsklo do sotva průměrné zábavy a přitom to mělo nápad, výborné herecké výkony, hezkou kýčovitou  kameru a já byl z mnoha věcí unešenej, ale bohužel ne ze scénáře. ()

Kacitr

Úmorná délka. Greta ví moc dobře, co chce divákům sdělit, ale jakoby nevěděla odkud začít a jak přesně to zaonačit. Výprava a vizuál pastva pro oči. Margot a Ryan se pro své role narodili. ()

Eterninox

Prvoplánově o genderových rolích a společenských stereotypech, ale v jádru mnohem víc o boji se ztrátou dětských snů a o nalézání vlastní hodnoty tváří v tvář smrtelnosti. Už ale vidím, jak na to sociálně-síťoví válečníci budou dštít síru jako na "mAn-hAtiNg w0ke pRoPag4Ndu". *** Tak jak tak, obsazení má Barbie vynikající, stylizaci fabulózní, a scénář by sice mohl být trochu méně explicitní a moralizující, ale zároveň je velmi důmyslný a nabízí něco zábavného i myšlenkově podnětného pro všechny čtyři demografické kvadranty. 80% ()

Greg25

Bizarní. Těžko říct, co tím kdo vlastně chtěl přesně říct. Pár slušných nápadů, hodně patosu a absence humoru. Super vizuál k tématu a skvělí herci, kteří si to evidentně užívají. Ovšem prokousat se filmem je vlastně dost náročná záležitost. Ale rozhodně jeden z těch snímků, kde civíte na plátno a nemůžete uvěřit, co že se to tam vlastně pod tou hromadou pastelových barev děje. Proč se tak děje a jaký to má vůbec smysl, je věc jiná. 50% ()

Harpy

Ešte sa mi nestalo, že som chcela 3x odísť z kina. Bolo mi trápne za hercov a fakt som čakala len na koniec. Choďte už s tými feministickymi srackami do riti. Veľké sklamanie ! Jednu hviezdu dávam Ryanovi za pesničku. ()

majec4

Nemozem tomu upriet napaditost, lebo niektore malickosti boli super podane. Ci uz ploche nohy, pohyb babik z domu do auta, pitie napojov a pod. Taktiez ma pobavili muzikalove cisla, celkom sa mi to k tomuto filmu hodilo. Mimo tychto tem sa mi to az tak nepacilo, lebo postavy bili jednu klise frazu za druhou. Prislo mi to kus ako vymyvacka, no je pravda ze az tak vela som od toho necakal, takze nie som extra sklamany.  Na druhu stranu, kasting bol skvely, Gosling hral Kena myslim si aj lepsie ako Robbie Barbie. Robbie je vsak podla mna aktualne najkrajsou zenou Hollywoodu a pozeralo sa na nu uchvatne. ()

Muel

| LuckyChap Entertainment | Barbie. Je to tu, film leta a momentálne vrchol mainstreamovej tvorby, ktorý zaujal každého a baví každého. A do istej miery aj mňa, ale Barbie robí jednu vec zle. Film je silne feministický a to je úplne v poriadku, nemám s tým najmenší problém, v čom ale problém mám je, že to jednoducho dramaturgicky a humorne takmer vôbec nefunguje. Využíva dané témy na situačný humor, ale ťažko zlyháva a tak mi polka vtipných scén prišla skôr trápna. Inak ale výprava, kostýmy a Gosling na Oscara. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

DavidHolub

Skvělý Gosling, skvělá taneční čísla a skvěle představení Barbie světa. Bohužel se mi nelíbilo, jakým směrem se to nakonec ubralo. /50%/ Druhé zhlédnutí jsem si užil mnohem více, celou dobu jsem se bavil. /70%/ Zhlédnuto v kině 2x ()

Dispenz

Celkové hodnocení: 8/10    Art: 8/10    Akce: 7/10    Vtip: 8/10    Napětí: 6/10    Láska: 8/10    Soundtrack: 9/10         08/2023 ()

Cartmof

SPOILERY, POZOR! Je to tu. Barbenheimer přišel do kin a já kvůli dovolené dávám svůj názor až o měsíc později. První jsem měl tu čest jít na Barbie, která měla velký potenciál na to být jen víc, než růžová blbost pro malé holčičky. A ono se to vyplnilo tak nějak napůl. Začal bych tu pozitivy. Vizuál celého Barbielandu je nádherný a způsob, kterým věci v tomto světě fungují je super a u většiny jsem se i párkrát zasmál. Dále jsou skvělé herecký výkony. Nejvíce mi přišel skvělý pravděpodobně Ryan Gosling, který tu jako Ken opravdu válí a jeho scény mne bavily asi nejvíce. Teď se půjdeme podívat na negativa. Respektive jedno negativum, který mi kazilo celý zážitek z filmu. Tím byla "hlavní zápletka". Barbie ignoruje svého Kena. Ken je z toho velmi neštastný tak, jak by byla asi většina mužů a proto, když se vrací do Barbielandu, přináší sebou i patriarchát, který nepopíratelně vládne dnešnímu světu (tomu našemu reálnému). V Barbielandu se tedy všichni pomátnou a všechno je najednou podle chlapů, což je pro Barbie absolutně nepřijatelné a za každou cenu to musí změnit. Takže cca celou 2. polovinu filmu (prostě od momentu, kdy se Barbie vrátí do Barbielandu) je film jen o tom, jak posloucháte, jak jsou muži špatný, jak jsou ženy chudinky, jak to mají matky těžké a že Barbieland dopadne katastrofálně, pokud mu budou vládnout Kenové. A pardon, ale tohle opravdu není něco, na co bych chtěl zajít do kina. Feministickou propagandu máme v dnešní době prakticky všude. Svět hvězdných válek ovládly silné samostatné ženy, druhá Captain Marvel se žene do kin a poslouchat v každém americkém filmu, jak jsou muži ti zlý a jak jsou ženy soběstačné mě zkrátka nebaví. Čekal jsem mnohem víc. Škoda, že něco s takovým potencionálem muselo skončit takhle jen, kvůli moderní propagandě... ()

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování