Žiť v krajine Barbie znamená byť dokonalou bytosťou na dokonalom mieste. Pokiaľ nemáte existenčnú krízu. Alebo nie ste Ken. Barbie a Ken si užívajú bezstarostný život vo farebnom a zdanlivo bezchybnom Barbie Svete. Keď však dostanú príležitosť ísť do skutočného sveta, čoskoro objavia radosti a úskalia života medzi ľuďmi. (Continental film)

tulen

Kdyby tam bylo víc černého nebo nekorektního humoru a míň moralizujících keců, bylo by to za plný počet. Protože to ale spadlo do explicitních slovních poučování a klišé, tak jen za 3* s odřenýma ušima ()

Woitisek

No jak to vlastně popsat? Barbie je ve finále dle mého něčím dost zvláštním. Má své dobré, ale i špatné momenty. V podstatě tu dostáváme snímek, který je ve značce Barbie pouze obalen a snaží se prosadit problematiku nadřazenosti jednoho pohlaví a ženských problémů. A nakonec by to ani nebylo vůbec nic zlého, nebýt to tak chaoticky poskládané a prokládané částmi, kdy se tohle větší poselství jak kdyby vytrácí a působí to až moc směšně, což jestli bylo cílem, tak absolutně nevítaně. Zkrátka přes všechen "hype" nám byl nadělen zvladatelný film o ženských trablech zabalen ve značce Barbie, tedy dar z nebe pro komerční využití popových zpěvaček. ()

Orion12

Každý asi čekal že to bude trochu feministické, což bylo některé částí více jiné méně. Každopádně mě nezaujal moc ani příběh a nejaktraktivnější částí na filmu byla Margot robbi doslova :) A herecké obsazení s Kennem a panem mattelem, potěšili herci z sex education. Jinak příběhově žádný zázrak a celkově rozuzlení a jak tam cpali feminismus a další shitky tomu nepomohli svět Barbie neměl absoultně žádné pravidla. Jednorázovka, víckrát asi neuvidím. 4/10 ()

Colomba666 odpad!

🚮Takovou slaboduchou pičovinu jsem tedy opravdu nečekala, ale budiž. Plochá feministická propaganda, která, kdyby neobsadila do hlavní role Margot Robbie, tak by se nehnula z šedých čísel. Ale pokud jste obézní, nehezká, naprosto tuctová ohava, tak se Vám tento ubohý škvár bude zamlouvat, neboť když má i Barbie deprese, tak je můžete mít taky, bachyně! Juchů! ()

CheeseFigure

Feministická propaganda o tom, že byť ženou je ťažké a muži sú zlí? Ta nech. Bavilo ma to. Na Margot Robbie sa vždy rád pozriem. Ale ona nie je jediný dôvod, prečo hodnotím ako hodnotím. Vtipy rozosmievali. Ryan Gosling ako Ken prekvapil. Akože nečakal som, že bude zlý, alebo niečo také, ale nečakal som, že si ho až tak užijem. Je to propaganda? Bohvie. Kto chce, ten to tam vidí. Ja v tom vidím zábavnú blbinu so sympatickými hercami. ()

Phillippus odpad!

Absolutne nerozumiem hypu okolo tohto filmu. Tak nudny, utahany a prazdny film som dlho nevidel. Ako je mozne, ze niekto toto povazuje ta dolezity film? Rutinna naivna zapletka, nulove posolstvo, antihumor (ano, antihmota voci humoru). Tento film nema nic. NIC! Prosim, nehadzte ma do jedneho vreca s incel hlupakmi, ktori tu pisu o zidojasterskom sprisahani. Tento film pre feministicke hnutie neurobil nic, iba ho aktivne zabija a zhadzuje. Gerwing by nemala rezirovat nic viac, nez reklamu. Ale tu rozhoduju peniaze a tie tento vykal spolahlivo zarobil… ()

sibal

Tohle je taková malá velká hloupost…. Na komedii jsem se nesmál, americké hašteření o tom ,kdo je utlačovanější.. Kenové,ne Barbíny ne Kenové mne už prudí. Svět Barbí byl sice hezky vymyšlen,je žůžo kýčovitě zajímavý,cesta do trochu skutečného světa taky ujde,jen se až trapně stále opakuje,vlastně se toho tady pořád dost opakuje .. film plný opravdových pitomostí nezachrání ani drsná zničená Barbína..dávám hvězdu za brutální cukrouš bitku Kenů na pláži a druhou za Margot a Ryana, kteří tu hrají,tančí a zpívají jak o růžový život.. ()

Andy.222

Nějak krátce po tom co tento film vyšel, se údajně vyrojily výzvy, ať se holky rozejdou se svými kluky, pokud se jim nelíbila Barbie. Já mám štěstí, mojí přítelkyni se nelíbila taky. Ale teď vážně. Myšlenka špatná nebyla a proslov Americy Ferrera o tom, jak se musí ženy chovat (a stejně dělají vše špatně a je to jejich vina), bych označil za zlatý hřeb filmu. Bohužel, to (a asi dva hodně povedené vtipy) je taky to jediné dobré, co mi film nabídnul. Z postav jsem byl dost zmatený, protože i když řešili svoji "panenkovitost" tak se celou dobu chovali tak nějak napůl. Barbie skáče že střechy, ale Ken si natluče o vlnu a to ještě nemluvím o jejich (ne)znalosti věcí přesně dle potřeby filmu. A ano, i když souhlasím, že na patriarchátu je toho hodně co kritizovat (a potenciálně měnit), v tomto filmu mi tu myšlenku rozhodně prodat nedokázali, spíše naopak. První hodinu jsem se nudil a fandil spíše Kenovi a v druhé půlce... No, jsem nefandil vlastně nikomu, protože film na mě působil že bych měl fandit ženám vlastně jen proto, že jsou to ženy? Vlastně ani jedna skupina mě moc nepřesvědčila, že by si svoji výhru zasloužila. Tak nějak jsem doufal, že na konci nabídnou nějakou vizi toho, jak by měl dle nich vypadat správný "vyvážený" svět, ale to jsem asi čekal trochu moc. Takže dva a půl * pro nejslavnější panenku a příště to zkuste lépe nebo to radši nezkoušejte vůbec. ()

Phoenixcq odpad!

No, původně jsem si myslel, že to bude kravina. Pak jsem ale viděl trailer, dle kterého jsem si myslel, že to bude o tom, jak se Barbie dostane do skutečného světa - hmmm, to by mohlo mít potenciál, který jsem původně nečekal a dala by se z toho udělat i celkem vtipná komedie. Což o to, prvních 30 minut je i celkem vtipných, ale prakticky všechny vtipné momenty už byly i v tom traileru. Barbie s Kenem se dostanou do skutečného světa, čekal jsem, že se to rozjede, ale po pár minutách to brzy nesmyslně končí a po totálně trapné scéně ve firmě Mattel se vrací zpět do Barbielandu a pak už to je vyloženě trapné, nudné a pomalé až do konce... Margot Robbie to sluší, jako vždy, ale oproti jiným filmů jí zde bohužel nějak chyběl sex-appeal a přišla mi děsně nudná... Celá druhá polovina filmu je vyloženě utrpení. Chování postav je demence ve stylu zlodějíčků ze "Sám Doma 3" a hodnocení nemůžu dát vyšší, protože jsem měl fakt problém tohle dokoukat... Will Ferrel a jeho tým jsou to nejhorší a nejtrapnější z celého filmu... Chápu, že nejsem cílová skupina diváka, ale jestli tohle sbíralo Oscary, tak ke se světem opravdu něco špatně... Mojí ženě, která sama v dětství barbíny měla, to však přišlo také trapné... ()

Zackk odpad!

rozhodně jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl. zápletka o ničem, dialogy hrozné a ta politika postavená na nereálném pohledu na svět očima ubrečené tlusté holky která ze všeho viní muže je neuvěřitelně hloupá. po shlédnutí tohoto filmu se musí každá holka cítit hloupě a každý chlap ukřivděný, velice to podrývá myšlenku oprávněného feminismu a poukazuje na celkovou hloupost  této myšlenky v moderní době. kouknul jsem se na to tak nějak z nutnosti, věděl jsem do čeho jdu ale něco takhle špatného jsem opravdu nečekal, totální odpad. moc přeju ryanu goslingovi aby vyhrál oscara, ikdyž si nikdo za nic v tomhle filmu uznání nezaslouží ()

RoyBatty444

Príbeh okolo zhmotnenej bábiky vo svojom svete a jeho záchrane nie je nič čo by ma vystrelilo zo stoličky. Je to rozprávka pre barbie nostalgikov. Dalo sa to pozrieť, ale ničím ma to neprekvapilo. Očakával som ale viac komédiu a dostal som existencialistickú fantasy s obľúbeným produktom konca minulého storočia. ()

sh4ris

Nebavilo. Asi nejsem dostatečná feministka, abych tento film ocenila. Ryana miluju, ale za co dostal nominaci na Oscara upřímně nechápu. ()

ElleMcDee

Film jsem sledovala s dabingem, což byla asi chyba, protože tam mozma bylo spoustu vtipu ztraceno v překladu, ale u spoustu replik jsem obracela oci v sloup a říkala si: kdo takhle reálně mluví? (A teď nemyslím Barbie a Keny, kteří samozřejmě normální nejsou a je to tam očekávatelné). Zkrátka, celé to na mě působilo neskutečně podivně a ujetě, ale bohužel ne v tom dobrém slova smyslu. Zachraňovalo to kvalitní herecké obsazení. Hlavně Margot a Ryan jsou naprosto skvělí - jak se dalo očekávat. Ale toť vše. Velké feministické proslovy mi ke konci už přišly spíš otravné a nakonec se mi celý Barbieland znechutil - protože evidentně je v pořádku mít matriarchát, ale patriarchát je absolutně špatně a největší zlo. Konec pak má být asi dojemný a poučný - matka s dcerou se obejmou, Ken si uvědomí, že je Ken, Barbie nalezne svou novou identitu a všichni jsou happy, ale ve skutečnosti to působí jako strašný kýč. Říkám si, že asi zůstanu  u sledování především korejské tvorby, z Hollywoodu už jsem unavená. ()

Pes

To si zo mňa robíte už totálnu prdel. Rok pred týmto bola ocenená megakktina. A tento rok... Zrovna dnes ich idú udeľovať a ja som extrémne zvedavý koľko toho tento paškvil odnesie. Akože hou hou. Neberte ma zle. Keby sme to brali len ako ako srandu ako príjemný ranný prdík tak tam priklincujem zvažované 2*. Lenže občas sa psisko zamyslí a zaloví v pamäti. V "cool" médiách poprask, Barbenheimer a že ženské majú zobrať svojich chlapov na film a že sa rozchádzajú a podobné tiktokové sračky. Miesto analýzy spoločnosti ako takej, ku ktorej som mal tendenciu skĺznuť sa radšej zamyslím čo vo mne tento film nechal... Drvivú väčšinu filmu som rozmýšľal a už som to raz spomenul v diskusií, že kam sa to poberá dnešná kinematografia... Do sračiek. Udržať jednoduchého diváka na presaturovanú infantilnú pozliepanú sračku, ktorá nijak človeka neobohatí. Nie je to film, ktorý by ukazoval fenomén. Je to tupotina kde sú ponižovaní chlapi aj ženy... A keby to bolo aspoň vtipné... Ale nie, film sa snaží mať nejaký hlbší význam, ťažko ho tam hľadať medzi tými prefeminizovamými replikami. Som sklamaný, že opäť raz niečo podpriemerné atakuje plno ocenení akadémie a povedzme si úprimne, bez hviezdneho obsadenia by to hajpoval asi len málokto. Margotka je super vo väčšine filmov. Gosling to zahral tiež fajn ale popravde ja by som mal v hlave boj, že čo to do p... točím za sračku (ale nasrac za tých pár miliónov mi to stojí). Boli by ľudia tak isto nadšení ak by to hrali úplne neznámy herci? Nemyslím. Mám skôr pocit, že dnešná doba je len o dosahoch hviezd a tupotná snímka vyťaží maximum z dnešnej mladej generácie. ()

motyka52

Nijak mě ten film neuráží, ale filmovou událost v něm tedy nenajdu. Docela hezky se na to kouká (ale časem se to taky okouká), opravdu vtipných momentů tam moc nenajdu (paradoxně mě úplně nejvíc pobavil poslední fór v celém filmu), říkalo si to o víc originálních nápadů, muzika dobrá a své poselství to teda předává pořádně křečovitě. Ty miliardy všem zúčastněným přeju, pro kina jedině dobře, ale s Oscarama (kromě hudby) dejte pokoj, tohle je prostě penězma a marketingovou kampaní vyfutrovaná spotřebka. ()

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování