Predvianočná nočná mora

• Česko Ukradené Vánoce (viac)

Kultový animovaný film z produkcie Tima Burtona s vynikajúcou hudbou a pesničkami Dannyho Elfmana. Jack Skellington, smutný kostlivec s tekvicovou hlavou a nekorunovaný vládca Halloweenového mestečka, sa nudí. Veď koho by už vzrušoval permanentný Sviatok Všetkých svätých, ktorý v Halloweentowne trvá celý rok? Ani jeho najmilovanejšiu prácu, strašenie detí, ktorú vykonáva svedomito a invenčne, tento rok nik neocenil. Všetkých pobláznili nové hviezdy, populárni upíri, ktorí vytvorili rekord v pití ľudskej krvi za noc. A dokonca vyhrali aj hokejový zápas na cintoríne s lebkou namiesto puku!

Jedného dňa sa Jack náhodou ocitne v susednom Vianočnom meste. Celkom ho uchvátia vianočné sviatky, ktoré doteraz nepoznal všade vládne radosť detí, Santa Claus, jeho darčeky a šťastie dospelých. Aj Jack by rád obdaroval obyvateľov Vianočného mestečka a prekvapil ich počas sviatkov čímsi, čo nikdy nevideli a nezažili Halloweenom! Rozhodne sa im preto zinscenovať Vianoce v haloweenovom šate. V tom mu majú pomôcť jeho priatelia zo záhrobia. Obyvatelia Halloweentownu, umrlci, kostlivci, netopiere, strašidlá a škriatkovia sa už radujú, ako potešia svojich blízkych susedov. Ale nie je to také jednoduché, ako si predstavovali! Unesú toho odpudzujúceho tlsťocha Santu Clausa, aby neškodil, vyrobia krásne hračky a Jack ich nadeľuje deťom Vianočného mesta zo záprahu ťahanom kostrami mŕtvych sobov. No výsledok nie je uspokojujúci. Deti vybaľujú očarujúce umrlčie lebky, prítulné žravé netopiere či nežné bábiky kostlivcov - ale prečo kričia hrôzou a zamdlievajú z hnusu? Protilietadlové delá už mieria na oblohu a snažia sa zostreliť ten diabolský záprah, rozsievajúci do nechápajúcich detských srdiečok zmätok a strach... (oficiálny text distribútora)

Triny

Okouzlující filmík z dílny Tima Burtona, který mě svou originalitou až příliš zaujal. Přiznám se, málokdy se mi stane, že bych fandila kostlivci, ale s Jackem to jinak nešlo, ba co víc chvílemi jsem se v něm, nebo spíš v jeho pocitech a občas i činech viděla. A když k tomu přidám na míru ušitou hudbu od pana Elfmana, vyjde mi z toho film, na který se vždycky ráda podívám.. ()

T-pack

Ano, hudba byla vskutku úžasná, výborný nápad zmixovat dva ojedinělé svátky také přidává na úžasnosti tohoto díla. ()

Jennifer.S

Spojením Tima Burtona a jeho dvorního skladatele Dannyho Elfmana vnikla nádherná a trochu netradiční Vánoční pohádka, která by se měla každoročně vysílat. Koledám u mě doma odzvonilo. Místo Tiché noci si ke kapříkovi pustím Christmas Eve Montage. ()

July

Nádherný film, Burtonův klenot. Snímek, který se mi od něj líbil zatím nejvíc. Dokonce jsem uvažovala o plném počtu hvězdiček, ale pár méně odsýpajících pasáží a nemnoho zvratů mě nakonec přesvědčilo dát 4*. I tak jsou Ukradené Vánoce výborný film - a ta hudba! Danny Elfman musí být génius. A Tim Burton ostatně také. Mohu doporučit. ()

anli

Reziser Tim Burton je znamy svymi kousky,z nichz se par stalo kultovnimi.Tenhle animovany muzikal produkoval a stal se kultovnim take.Skvely a vtipny scenar,napadita rezie a skvela vizualizace celeho filmu ho radi mezi nezapomenutelne.K tomu genialni hudba a skvele pisnicky a ....nejde prece dat mene nez 100%,ze ne? ()

tnp101

Co tomuto snímku vyloženě hraje do karet je jeho stylizace a především animace. Když si člověk uvědomí, jakou výzvu představuje natočit celovečerní snímek způsobem „jedna sekunda snímku ve čtyřiadvaceti krocích“, musí před lidmi, kteří jsou za to zodpovědní, smeknout. Vynikající je také další aspekt, tedy hudba a především jednotlivé skladby Dannyho Elfmana. I přes jednoduchý, tajemně pohádkový příběh film nenudí, na čemž má hlavní zásluhu kraťoučká stopáž i kvalita jednotlivých skladeb, jež mohou zcela bez problémů zastoupit poslech regulérního hudebního alba. Vychází z toho tedy pastva pro oči i uši, která bude několikanásobnánásobná, pokud sympatizujete s Burtonem. 90% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Jak je na tom tento skvost na českém Blu-ray? Po vložení disku do přehrávače a po několika Disneyho promo ukázkách (dají se přeskočit) nás čeká ne nějak propracovaná statická hlavní nabídka, která svému účelu však poslouží bez zaváhání. Obraz samotného filmu je pak prezentován v docela neobvyklém poměru stran 1,66:1 (na tradiční širokoúhlé obrazovce se projevuje tenkými černými pruhy na pravém a levém boku - vertikálně), jehož hojným používáním byl znám především Stanley Kubrick. Samotná obrazová kvalita je na velice vysoké úrovni. Barvičky jsou sice ve většině případů značně redukovány hlavně na černou, bílou a oranžovou, ale narazíme zde i výjimky („Vánoční město“, či „Boogieho doupě“), které jsou právě na barevnou paletu velice bohaté a zářivé. Hlavně u té temnější, barevně redukované části nelze přehlídnout velice silné podání černé. Téměř stoprocentně bezchybná je i ostrost, která dává zelenou všemožným detailům. Obrazová složka je odproštěna od jakéhokoli zrna a pouze v hodně výjimečných případech jsem zpozoroval mírný šum, což však na celkové velice kvalitní obrazové prezentaci nic neubírá. Zvuková složka je v originální stopě prezentována formou Dolby TrueHD 7.1 (tu pak doplňuje ještě stejná, tentokrát však v DD 5.1), a jelikož se víceméně jedná výhradně o hudební snímek, zážitek z ní je více než uspokojivý. Vlastně bych jej označil přímo za vynikající. Prostorovost je díky samozřejmému využívání všech kanálu, včetně subwooferu zaručena a až na docela tiché dialogy, opravdu nemám co vytknout. Po technické stránce mám jednoduše velice pozitivní dojem, že jsme dostali nejlepší přepis v rámci možností Blu-ray formátu a zdrojového materiálu. Přeci jen film již není nejnovější, ale na svůj věk vypadá a zní fantasticky. Na výběr je kupodivu i česká zvuková stopa v DD 5.1, jejíž využití je značně omezené. Nadabované jsou totiž akorát dialogy, kterých ve filmu není zrovna mnoho. Písně pak zůstávají v originále. Dokonce to vypadá, jako kdyby touto stopou do značné míry opovrhovali i lidé, kteří jsou za ní zodpovědní, protože se na disku nenachází české titulky pouze pro texty písní, nýbrž jen kompletní včetně dialogů. Zvolení české stopy je tedy zcela zbytečné. Bonusy odstartujeme stylovým převyprávěním děje filmu formou recitování původní básně Christopherem Leem s doprovodem zanimovaných artworků Tima Burtona s hudebním doprovodem Dannyho Elfmana. Zde velice vynikne prezentace v HD (ostatní bonusy jsou pak už pouze v SD) a 5.1 zvukovým mixem. Stopáž tohoto filmečku se pohybuje pod 11 minutami. Následující bonus je vydařený „making of…“ dokument o délce 25 minut a divák si díky němu může udělat velmi specifický obrázek o způsobu výroby filmu pomocí „stop-motion“ animace. Další bonus ocení především Burtonovo fanoušci. Jedná se o dvojici ranných krátkometrážních filmečků - „Vincent“ (6 minut) a o něco delší „Frankenweenie“ (30 minut). Oba tyto filmy byly natočeny černobíle. Zde bohužel končíme, protože až na pár dalších promo ukázek Disneyho nás žádné jiné bonusy nečekají. Už jsme si docela zvykli, že Disneyho tituly v našich končinách vychází ochuzeny o různé bonusy (případně celé bonusové disky) a toto není výjimka. Sice toho zahraniční verze neobsahuje o tolik navíc, ale především absence komentáře minimálně zamrzí. No, nedá se nic dělat. Mohlo to dopadnout o hodně hůře a český distributor nás nemusel obdarovat ani těmi Burtonovo filmečky, které lze označit za jeden z hlavních taháků, proč si titul pořídit. Všechny bonusy jsou navíc vybaveny českými titulky. Jedná se o standardně kvalitní titul, z něhož budou fanoušci filmu velice potěšeni a ostatní z toho určitě nevyjdou zklamaní. Mohu doporučit. 80% () (menej) (viac)

MikyAff

Achjo, je mi líto, ale neshodnu se tu s valnou většinou hodnocení. Postavičky jsou tak hrozně nesympatický, některý až nechutný, ale budiž, nejspíš to byl i účel. Možná by se to dalo snést, kdyby to nebyla tááákováá nuda.. Jediný, co to jakž takž zachránilo byly některé chytlavé písničky. Zbytek bohužel nezaujal. Čekala jsem, že když to má něco společného s Burtonem, tak to bude snad stát za to, ale mám smůlu. Pro mě zklamání. Edit po 6 letech: Do tohohle filmu jsem musela dorůst. Pouštím na Halloween, písničky si zpívám .. Mám to ted zkrátka ráda. ()

Timak

Je škoda že jsem jako první viděl Mrtvou nevěstu, pač s tou se to nedá srovnat. Na druhou stranu kdybych tohle viděl jak oprvní, tak bych třeba potom ani tu nevěstu nechtěl vidět ()

ybuko

Vyborny muzikal, skvela prace s loutkami a kamerou (Cesi tak pysni na svoje animatory muzou jen zavidet), obracena cernohumorna burtonovska optika a hromada napadu, diky kterym se tenhle film jen tak neokouka. ()

yeniczek

Jedna z nejhezčích pohádek, které můžete na Vánoce vidět. + obrovská (jediná) pochvala pro Primu, že to uvedla a ještě k tomu s titulky... Už dvakrát jsem Vánoční půlnoc strávil s tímhle filmečkem a myslím si, že to má přesně onu atmosféru. 9/10 Jinak dodávám, že už se z toho stala pěkná tradice! ()

Compadre

Trochu morbidní pohádka s těžce hororovou vizáží nacpaná do muzikálního obleku. Zní to krkolomně, ale kupodivu toto spojení docela zafungovalo. Jen ta snaha o muzikálnost mi tu moc neseděla. Asi je to jen můj problém, ale i když hudba pana Elfmana do filmu parádně pasovala, tak mě prostě nudila a vůbec nic mi neříkala. ()

Brain-D

Henry Selick v produkci s Timem Burtnem udělali morbidní pohled na vánoce a to se mi opravdu líbilo. Bohužel moc se mi nelíbily ty skladby. Co se dalo byla úvodní a jak se dostal hl. hrdina do "Vánočního města". No když jsou ty vánoce, tak dávám 4*. Mrtvá nevěsta Tima Burtona se mi líbila daleko víc. ()

pravdovravny

Videné deň pred Vianocami. Dokonalá atmosféra aká sála z tohto snímku sa snáď nedá ani opísať. Vhodné na predvianočné obdobie, samozrejme bez detí.:D ()

hroubek

Když, jsem Noční můru před Vánoci viděl poprvé , tak mě moc nebrala, ale další zhlédnutí mě bavily mnohem více. Super atmosféra, chytlavé písničky jejíž melodie si bude broukat ještě dlouho a v neposlední řadě, tak originální a netypické postavy, který se musely chtě nechtě stát kultovními. Tohle člověk musí vidět, aby pochopil co je tom, tak hezkého. Navíc film dokáže krásně prodat romantický příběh mezi dvěma postavy. Přesto nejvíce, ze všeho mě mrzí, že se zapomíná na Henryho Selicka a upřednostňuje se slavnější Tim Burton. ()

VanTom

Jedinečná, neopakovatelně osobitá vánoční pohádka. Stop-motion animace je úžasná, vypiplaná a zjevně extrémně pracná, vizuální nápady a celkový (vesele strašidelný a "odporný") design Tima Burtona nemají obdoby (v současnosti se jim i on sám sotva kdy přiblíží) a nepochválit chytlavé písničky Dannyho Elfmana prostě nelze. ()

Sany33

Príbeh: Jack Skelleton cíti že mu v živote niečo chýba, kým nenatrafí na susednú vianočnú dedinu a nezamiluje sa do ich tradícií, ktoré sa snaží preniesť aj do hrôzostrašnej zeme Halloweentownu. Následný únos Santu a obdarovávanie detí strašidelnými výtvormi oblúd na seba nenechá dlho čakať. Herecké obsadenie: Postava bábky Jacka je kultová ako aj režisér, ktorý jej vdýchol život. Prevedenie: Burtonovi jednoducho táto rovina nesedí, spievajúce bábky nezapadajú do jeho konceptu a mne to preto tiež v celku vadilo. Atmosféra je tu síce celkom Burtonovská ale stále sa neviem zbaviť pocitu, že je to na silu muzikálne. Pocity: Animácia s bábkami je z môjho pohľadu druhá najhoršia hneď po animácií s plastelínou. Príbeh môže byť aký chce ak ma pri nehranom filme odradí animácia tak jednoducho body idú dole. Tu to nebude inak. Pridaná hodnota: Ukradnuté Vianoce Jacka Skelletona. 33% ()

R´Hell

Jak paradoxní, že tato neburtonovka je Burtonovým nejlepším loutkovým filmem ... Halloween je nuda, proč nepořádat Vánoce? Jsou kouzelné, každý je má rád a navíc.. navíc je tu Satan Klaus! Nadělíme dětičkám rozkošné dárečky, no kdo by nechtěl zuřivé kousavé příšerky? Stylové loutky, halloweenskovánoční atmosféra, černý humor, styl Tima Burtona, výborné písně a hudba od Dannyho Elfmana. Bohužel to odnesl režisér Henry Selick, o kterém se v souvislosti s Ukradenými Vánoci příliš nemluví. Jednoznačně jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (viac)