Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

dalziel

Ako hra aj film spadá do kategória akčných adventúr v štýle Indieho jonesa  alebo lovcov pokladov s Cageom , prípadne nejakých tých tomb raiderov. Bavil som sa avšak žiadny wau efekt. Dobrý priemer.60%. ()

Davidkkk

Hlava mi nebere, proč se tvůrci rozhodli smíchat čtyři hlavní díly videoherní série dohromady a udělat z jednotlivých parádních dobrodružství průměrnou honbu za pokladem. Je to hodně hloupý film, několikrát jsem se musel chytat za hlavu a smál jsem se na místech, která měla být dle scénáře vážná. Překvapením bylo, že jsem se ale celé 2 hodiny nenudil a své světlé momenty to mělo. Casting mi nakonec, přes předchozí obavy, přišel v pohodě. Na Hollanda jsem si zvykl hodně rychle, to samé se dá říci o Sullym. Ale Chloe – tu považuju jako velkou střelu mimo. ()

DAPDO

Tady půjdu s hodnocením nahoru. Neočekával jsem od Unchartedu nic extra, ale byl jsem příjemně překvapenej. Super akční scény a triky, je to místama i celkem vtipný a já se ani jednou nemusel podívat na čas, kdy to skončí, protože mě to prostě bavilo. Až ted jsem se dočetl, že je to natočeno podle hry, ale to nic nemění. Hodně mi to připomínalo Lovce pokladů, ale v lepším balení - 70%. ()

emdvojka

Uncharted je v prvom rade výborná hra pre konzolu PS. Je pútava, akčná, dobrodružná, logická s dobrým príbehom. Všetci čo hrali všetky diely, ako ja mi určite dajú za pravdu že Tom Holland nebol dobrá voľba.  Je tam možno zopár dobrých momentov (lietadlo) ale nič extra zaujímavé to nebolo. Wahlberg hral priateľského mentora až príliš nepriateľsky a povahovo sa Sully nepodobal na toho herného.  Celkovo Vám nechcem pľuť na zážitky ale mne teda tvorcovia tohoto filmu na ne riadne napľuli. ()

Urukhaj98

Herní předlohu jsem nehrál, tudíž jsem byl ušetřen potřeby s ní film srovnávat. Možná i díky tomu jsem nakonec dostal fajn dobrodružnou blbinu s pár nápaditými akčními scénami, která spíš než na Indyho dává vzpomenout na Lovce pokladů s Cagem. Při snížených očekáváních se nudit nebudete. 6/10 ()

aR3Zz

Žádná velká sláva to tedy nebyla. Naopak, vcelku tuctová hledačka pokladů, jakých tu byly stovky. A ani slavná jména to nezachránila. Nicméně mě nenapadá žádná velká výtka, takže shlédnutí asi litovat nebudete. Řemeslně také pěkná podívaná, celkově tedy lehce nadprůměrný počin. 65% ()

tomik99

Herní adaptace a jejich převod na filmová plátna nemají za sebou úplně dobrou historii a zdá se, že ani Uncharted toto prokletí neprolomí. Ale samozřejmě záleží, s jakým očekáváním do filmu jdete. Jako fanoušek herní série jsem samozřejmě několikrát trpěl. Film nemá špatný příběh, jedná se o nenáročný blockbuster, který je o kousek lepší než třeba Tom Raider s Alicií Vikander, a vzdáleně ho lze přirovnat k oblíbené sérii s Indianou Jonesem. V tomto směru „Uncharted“ odvádí slušnou práci a doručuje dobrodružnou zábavu. Problém tkví v tom, že film nedokáže prodat onen ojedinělý pocit a zážitek, proč je celá herní série tak úspěšná a co jí dělá zcela unikátní. Sice pár světlých záblesků jsem měl při scéně v letadle, ale spíše se jednalo o ojedinělé scény v jinak poměrně přímočarém filmu. Casting je úplně mimo a pokud se chtěli tvůrci pomstít herním fanouškům, tak se jim to dosyta podařilo. Tom Holland a Mark Wahlberg jsou sice fajn herci, ale do rolí Nathana Drakea a Sullyho se absolutně, ale absolutně nehodí. I tak jsem ale schopen tomuto filmu leccos odpustit. Vlastně jsem po zdejším procentuálním hodnocení čekal daleko větší průšvih. Dostal jsem vlastně úplně průměrný dobrodružný film, který herní sérii připomíná úplně minimálně. Ale když jsem si slovíčko „Uncharted“ v názvu odmyslel, tak jsem se kupodivu bavil. ()

Kalimero13

Jsem velký fanoušek Unchrated série. Nejen pro tu akci, ale překvapivě pro ten příběh a hlavně charaktery. A nic z toho ve filmu není. Tohle není Uncharted, Nathan Drake není puberťák, Sully není zákeřná mrcha, přesně naopak a tak dále. Přestože to má vykradenou spoustu scén z her, jako celek to nefunguje. Je vtipné vidět, že i v roce 2022 jsou skvělé hry stále nepřekonatelně superior oproti svým filmovým kolegům, a to paradoxně i v těch filmových sekvencích. Na druhou stranu stále lepší, než jakýkoliv superhero komixový biják. ()

Jajar

Dobrodružný, akční film o honbě za pokladem natočený podle slavné videoherní série. Hodně digitální, přepálená, jednoduchá zábava pro celou rodinu a variace na National Treasure, která má třeba k Indiana Jonesovi dost daleko. Fleischer udělal snímek podle šablony, bez větších nápadů, a se scénářem spíchnutým u jedné ranní kávy. Plný logických lapsů, povrchních postav a mizerných dialogů. Vtip nefunguje a emoce už vůbec ne. Nuda. ()

rublik05

Jako divák neznalý herní předlohy jsem měl tu výhodu, že jsem toho od filmu příliš neočekával, takže jsem do kina šel s tím pocitem, že mě bude nejspíš čekat taková modernější verze Indiana Jonese. Největším lákadlem byli pochopitelně sympatičtí herci, zde musím tvůrce pochválit, casting se jim opravdu moc povedl. Všem hercům jejich postavy sedly, všichni podávají přesvědčivé výkony, chemie mezi ústřední dvojicí funguje na jedničku. Hned od samého začátku má snímek příjemně uvolněnou atmosféru, po celou dobu solidní tempo, množství humoru, užíval jsem si slušnou porci akčních scén a nádherné prosluněné lokace. Místy jsem měl ale problém s kamerou, to rozostřování a zaostřování bylo fakt šílené. Logika s fyzikálními zákony si vzaly dovolenou, osobně bych ocenil ještě více humoru. Také si občas nešlo nevšimnout jisté umělosti, a to jednak díky přemíře digitálních efektů, ale také díky nízkému ratingu. Uncharted je každopádně fajn dobrodružná podívaná, shlédnutí rozhodně nelituji. Viděno v kině 11.2.2022. 7/10. ()

Shimon987

Neměl jsem tu možnost hrát hru, znal jsem pouze stručný příběh. Nicméně to mi nebrání vyjádřit se k filmu, neboť s hrou prý téměř nijak nesouvisí. Dvojice Toma Hollanda a Marka Wahlberga může na první pohled vypadat všelijak, ale oba herci si poměrně sedli a vytváří příjemnou atmosféru. Vadilo mi, že snímek je jen další dobrodružné hledání pokladu a žádného zajímavého zvratu jsme se ani moc nedočkali. Výprava skvělá, akce nic moc. Některé momenty ale vykouzlí úsměv na tváři. ()

kukkik

Herní sérii ani předchozí filmová zpracování absolutně neznám a zřejmě díky tomu jsem si tenhle film celkem užil. Sice je to takové jasné béčko ale kouká se na to v kině hezky a člověk se i pobaví. Měl jsem tedy v sobě asi 5 piv, takže po příštím zhlédnutí možná ještě hodnocení poupravím ale prozatím solidní 3/5 ()

waska

Nečekal jsem nic velkolepého a to jsem taky dostal. Námět je sice naprosto nevyužit, příběh je strašně jednoduchý, ale jako oddechovka to funguje náramně. ()

vikino1

Holland tady hraje Spidermana bez obleku. Vahlberkova postava celej film nemá co hrát. Hlavní záporák trapná ženská. No prostě jsem čekal o trochu víc. ()

BigBang

První hvězda za charismatického p. Hollanda a přijatelné ostatní herce. Druhá hvězda za svižný dobrodružný film. Třetí hvězda za originální koncept závěrečné honičky. Jedna hvězda dolů za progresivistickou ideologii - nebylo ji sice moc, ale fakt už jí mám plné zuby, zvlášť v nezávazné nenáročné zábavě, kde by si ji mohl odpustit i uvědomělý politruk. Nemohu posoudit vztah k videoherní předloze, neboť - jak praví klasik - počítačové hry nehraji. ()

dustur

Tieto tipy filmov: kde sú niaké tajomstvá, poprípade niaké úlohy vyriešiť, nečakané dobrodružstva a podobné témy mám rád. A najmä keď od filmu nič extra človek nečaká - a dostane takéto prekvapenie ako je aj film Uncharted, ktorá je podľa mňa príjemná akčná dobrodružná záležitosť. Dvojica v podaní Mark Wahlberg a Tom Holland spolu veľmi dobre fungujú , a veľmi dobre sa na nich pozerá. A po dlhšom čase ma potešil aj Antonio Banderas ktorý aj keď bol vo filme pomerne krátko ale za mňa bol tiež skvelý. Za mňa keďže je film príjemným prekvapením , tak moje hodnotenie filmu je bez váhania 4 / 5. ()

ER

Tak humor jakž takž, ale celé to je poskládané bez imvence, někdy až přitrouble. Ani herecky to nemá šťávu. Ale pastičky a trocha záhady fungují. ()

Likan7

Hry znám, nikdy jsem je ale nehrál a dle reakcí je to dobře. Neměl jsem nějakou představu jak vztah Drake - Sully má vypadat a Hollanda jsem neměl jak srovnat s herní předlohou. Uncharted není skvělej film. Je tu spousta scén, ze který si budete ťukat na čelo (tajný chodby metr od nějakýho klubu, Drakeovo barmanství během bitky), ale pokud dokážete prostě vypnout a přistoupíte na "trochu hloupou variaci Indiho a Lovců pokladů", dostanete celkem chutnej popkorn. Holland je jak říkám sympaťák a mám ho rád ve všem, kde se objeví. Wahlberg je sice většinou za de*ila, ale snesitelnýho de*ila a Banderas je zoufale nevyužitej a nudnej, stejně jako hlavní záporák, který se objeví až po polovině a nepřinese absolutně nic. Uncharted je prostě feel-good oddychovka, kterou bych si dal i v dalších dílech (možná s trochu lepší režií i scénářem). V rámci akčního dobrodružství to ale pěkně osýpá a mě to bavilo. Víc jsem od toho nečekal. Spokojený 3*. ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (viac)