Insidious

• Česko Zákeřný (viac)

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit... (TV Prima)

fililipekk

Neříkám že film jako takový byl geniální dílo, ale jako horor to teda geniální bylo a protože horor zbožňuji, je to jasný plný počet. Bylo tam všechno co od hororu chci a očekávám, měl jsem super strach a valnou většinu filmu mi po celém těle přebíhala husina. Miluji i krvavý a násilný horory,ale u těch se nedá zažít takové vypětí. Jsem nadšen. ()

LordMysti

Byla to ukrutná kravina, ještě tři minuty před koncem jsem byl rozhodnut že dám pouze dvě hvězdy, ale ten konec měl alespoň trochu potěšil :). I přes to že to byl fakt brak musím uznat že jsem se více méně nenudil a to považuji za dobrý základ. Manželka byla dokonce vystrašená, takže jako dobrý :) ()

Gardenboy

Už je to dlho, čo som žiadnemu hororu nedal 5* a ani teraz tak neurobím. Napätie vychádzajúće z typicky lacných lakacích scén, niektoré dinamické scény absolútne zbytočné a neposúvajúce dej dopredu, alečože o to. Dobré dve tretiny filmu mali fajnú atmosféru aj keď sa v žiadnom prípade nedá hovoriť o "starej dobrej filmárčine" lenže potom príde astrálne cestovanie a ide to celé do prdele aj s atmosférou. Záver prekvapujúci. Škoda ... asi som náročný divák. Po druhej projekcií znižujem na 2*. Ono to fakt má veľmi nízku úroveň. ()

ifes odpad!

Lidi, proboha co Vám na tomto snímku přijde strašidelné? Neni to ani trochu strašidelné!!! Je to trapné, plitké, ubohé. Tady se podívám a vidím hvězd, až mi je z toho na nic. Je to americké, nudné klišé. Nenacházím slova, jsem úplně rozčarován. Jestli takové horory budou i do budoucna, přestávám se na tento žánr dívat. Děsné scény - Bába v masce, vypadajíc jak retro mamut, pískající mrtví? Či co to bylo. Duch ve svatebních šatech, aj... Natahovaný závěr a hlavní záporný, ehm "démon" byl zprominutím s****a! Vesnický opilec navlečený 5. prosince v čertovském obleku. ()

Lumberjack

Přesně jak piše Slasher - ti duchové byli opravdu slabí. Hlavně z toho vlasáče a červenáčka by mi svěrač nepovolil ani náhodou... Škoda, celkem dobrý horor, ale ta absence lekaček film neskutečně potápí... ()

onlavu

No, mělo to neskutečnou šťávu! Na to, že to bylo občas zmatečné a někdy trošku přihlouplé, to dokonale vytvářelo atmosféru, která člověka nenechala chvíli bez nervů. Prostě horor jak má být. A ten závěr byl naprosto zničující. Skvělý kousek! ()

Colour

Videné s kamarátkou, ktorá čo-to o astrálnej projekcii vie. Pri pozeraní mi skoro zničila od nervov gauč. Nie, žeby to bolo také napínavé, ale s astrálnou projekciou to malo spoločné toľko ako vegeterián a mäso. Každá strašidelná scéna bola predvídateľná. Ono človeka nenapadne, že keď hlavnú postavu kameraman naberie naľavo, tak napravo sa niečo zjaví :) Pravda, človek sa zľakne i vtedy, keď mu je jasné, že presne o 3 sekundy niečo vyskočí (napr. ja). Báť podľa mňa bude len nečastý divák hororov, ostrieľaní sa budú smiať. Kamera a réžia sa snažia, dokonca sa dá povedať, že sú solídne. No koniec je tak strašne naivný a smiešny, že strápňuje všetko, čo sa pokúšal hodinu budovať. 40% ()

vlado90

Pre mna asi najstrasnejsi horor aky som videl bolo to naozaj dokonale.Bolo na napinave malo to oreginalny namet a dobre masky a aj lakacky a miestami my behali zimomriavky po tele. ()

ktL

Bravůrní lekačky v první polovině a velmi dobré finále. Lituju pouze otravného a pro horory poslední doby tolik typického "následného konce". Od scénáře a jeho logiky prostě nic moc nečekejte, je to zkrátka "jen" zatraceně strašidelný a zručně natočený horor. 70% ()

Ergon

Já jsem se doopravdy bál a podnikl zajímavý výlet do jiného světa. Jen škoda, že si s ním mistr Wan více nepohrál. ()

Jacques-ds

Jo, takhle má vypadat horor! Inteligentní postavy, dusivá atmosféra, výkřiky (vaše i z filmu) a fantastický konec. Myšlenka je skvělá, Wan v podstatě vzal Paranormal Activity - dal tomu řád, nápad, herce a normální kameru a vznikl jeden z nejlepších hororů posledních let. Pokud se rádi bojíte a lekáte, tak na co ještě čekáte? ()

renoarko

Do prvej polovičky plnokrvný horor so všetkým, čo k danému žánru patrí, a síce ľakačky plus hustá atmosféra. Od polovice však akoby tvorcom došla šťava a príbeh začal byť kapánek prekombinovaný, s príchodom "ghostbusters" akoby film stratil status "horor", začal byť podivuhodný ba až bizarný, ale keďže ma zaujímalo ako to so sympatickým hereckým osadenstvom dopadne, tak som film sledovala až dokonca. Nedá sa povedať, že by ma táto prudká zmena charakteru filmu sklamala, no nečakala som ju. Vysvetlenie podivných udalostí bolo zaujímavé, dosť ma tematika astrálneho cestovania zaujíma, čiže aj preto sa mi film páčil. Suma sumárum, napriek vytknutým veciam som sa bavila, semtam som si skoro "nadělala do kalhot", aj "ghostbusters" pobavili. PS: Hlavný bubák mal ostať pre zrakmi divákov skrytý .... ()

Alexandre

Dokonalé. Když mě naposledy dokázal takhle vyděsit Kruh, což byl můj první horor, který jsem viděl před 4 lety, tak to už je co říct... Mráz mi běhal po zádech od začátku až do konce a škubnul jsem sebou tolikrát, až jsem jednou málem spadl ze židle. Skvělý námět, děsivá atmosféra, napětí na každém rohu, dechberoucí zážitek. To se ani nedá popsat, to se musí vidět! Po Kruhu nejlepší duchařina jakou jsem viděl a jeden z nejstrašidelnějších filmů vůbec. Pro zajímavost, nejvíce šokující scénou pro mě byl matčin výklad snu, to jsem myslel, že mi vyskočí srdce :-). ()

Aresse

Natočit kvalitní horor je bezesporu náročné. Buď je výsledek nestrašidelný, trapný nebo naprosto tupý a neuvěřitelný. Tvůrcům a hercům Insidious se film ale povedl. Ve škatulce děsivých snímků patří k těm lepším. Příběh je (ne)náročný tak akorát ( jak se na horor sluší), atmosféra ponurá a příšery správně úlísné a zákeřné. Pokud se navíc na film budete dívat večer, sami doma, světla zasnutá, "příjemný spánek" vás jistě nemine. Jen si pak dát pozor na astrální cestování.:) ()

danny_21

Velmi dobrý horror, který splnil svůj účel - vylekat a zneklidnit mě. Výborný, originální nápad, s nepříjemnou děsivou atmosférou a filmařsky odvážným finálním prostředím, které se moc nepovedlo, včetně červenoočka ( trochu jako u del Tora ?? ) herecky nijak příjemným týmem exorcistů a místy trochu zmateně působícím dějem, včetně chování rodičů. Nicméne ta atmosféra je výborná a hlavně kvůli ní dávám 75 %. ()

young man

Začátek se jevil slibně. Dokonce jsem pocítil něco jako strach. Zhruba v necelé polovině se to přehouplo k nevěřícímu úšklebku, následně k úsměvu, pak ke smíchu a nakonec totálního nevědomí. (20% za ten slibný začátek) ()

LucyD

Občas mi to přišlo jako mluvící koza v Drag me to hell, ale oba filmy mají dobrou pointu a docela slušné zpracování. Je to takové půl na půl. ()

Wann

Insidious.... Insidious patří mezi TY horory, u kterých jsem se málem posral. Mě jentak nějakej horor už nevyděší ale Insidious je opravdu strašidelné, atmosferické a geniálně natočené mistrovské dílo. Lekačky nemají absolutně žádnou chybu, amtosféra je úžasná, napětí je veliké a do všeho toho špetka ironie a humoru. Nikdy jsem nepochopil jak Wan ty filmy točí... Insidious mi nepomohlo tuto záhadu rozluštit... spíš jsem uznal že Wan je opravdu mistr a za pár dolarů umí natočit tohle. Herci jsou dobří. Dobře... scénář je slabší ale o to tu vůbec nejde! Insidious je horor o napětí a lekačkách! Musim dodat že v INSIDIOUS jsou nejpovedenější, nejstrašidelnější a nejironičtější bubáci které jsem kdy viděl. Musím zdůraznit zvuky... prosím až se budete dívat na INSIDIOUS, tak to nemějte moc nahlas... v případě že by jste měli moc nahlas repráky, tak vám zaručuju že ten malej asiat vám urve uši. Komu sakra vadí že scénář neni nějak zvášť dobrej? Mně ne...( BTW. Darth Maul byl obzvlášť povedenej)... prostě: INSIDIOUS IS INSIDIOUS. ()

Jan.Mlynar

Příšerně nadhodnocené... jedna hvězda za celkem originální nápad, druhá za konec...verbal to shrnul přesně a navíc mě i rozesmál, jediný positivum, co se (alespoň nepřímo) týče tohoto filmu ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)

Blum, Wan a vražedná panenka

Blum, Wan a vražedná panenka

19.07.2018

James Wan (Saw, Aquaman, V zajetí démonů) už má s filmy o děsivých panenkách nějaké ty zkušenosti. Jak se tak zdá, pořád jej tohle téma ale neomrzelo, čerstvě totiž oznámil spolupráci na novém hororu… (viac)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)