Insidious

• Česko Zákeřný (viac)

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit... (TV Prima)

campix

Hodně zajímavý horor poslední doby. Zajímavá je tady spíše jeho první polovina, která dokáže opravdu nahnat strach a je opravdu dobře natočena. Později s postupem děje a příchodem krotitelů duchů přestává být seriózní a Insidious končí jako poměrně velká kravina. Hodně to připomínalo Paranormal Activity a také jsem měl párkrát docela nahnáno a to se počítá. ()

forsythia

Nejvíc jsem se bála ke konci, že to neskončí tak, jak jsem předpokládala. Uf, ta úleva, když nakonec jo. Ti dva krotitelé duchů jsou asi na celém filmu nejlepší, čertík s červeným ksichtíkem mě zklamal. A vcelku takové příliš úhledné a schematické na můj vkus. ()

blitzer

Duchařský horory jsou mým asi nejmíň oblíbeným subžánrem, protože jsou většinou dost nudný. Na druhou stranu, když se zadaří, dokážou mě docela vystrašit. U Insidious to bylo tak napůl. Resp. nemůžu říct, že bych se nudil a chvílema jsem se i bál, ale ke konci to ze mě tak nějak opadlo, spíš než aby to gradovalo. Každopádně je sympatický, jak James Wan střídá hororový subžánry a zatím se v každým dokáže vyhoupnout vysoko nad průměr. ()

WolfR

Insidious není nic originálního a nemá kdovíjakou zápletu, ale bože, u tohoto hororu se opravdu budete bát. James Wan rozehrál skvělou hru se stíny, napětím a žánrovou učebnicí, 4 hvězdy. ()

animaxis

Insidious is insidious! Tento film je mezi současnými horory rozhodně jeden z těch,kteří se nebojí být strašidelní.Ono v průběhu filmografie se horory hodně změnily.Nejdříve měli hlavně vyděsit a byli určené tak nějak pro neomezené publikum.No dobře,dětem do deseti let moc nedoporučuji,tedy alespon většinu.Ale problém je,že v posledních letech jde režisérům hororů hlavně o zisk.Zaměřují se tedy spíše na "teen publikum" a horory mají spíše znechutit než vyděsit.Většinou jsou jen o krvi a sexu,ale na plakátech stojí "BOJTE SE!",tak si hold pár slabomyslných lidí řekne,že když tohle říká plakát nebo upoutávka,tak to musí být pravda i ve filmu.Ale konečně se dostávám k tomuto filmu.James Wan tu dokazuje,že opravdu strašidelné filmy se ještě dají natočit a pokud jsou dobré,tak se na nich také dá vydělat.Tento film je po příběhové stránce dobrý a opravdu děsivý.Hudba je také děsivá,tedy pokud tu zrovna není tichá chvilka a těch je tu opravdu dost.Film má působit prostě reálně.Co se týče zdejších pověstných lekaček,tak jsou lekací hlavně tím,že nejdříve čekáte že se leknete,ale nakonec v té skříni nic není,tak si řeknete "Aha,tak nic".Jenže pak na vás vybafne nějaká bytost nevím odkud a vy se prostě leknete.Ale na filmu mi vadilo to,že jsou zde i zvukové lekačky. SPOILER! Třeba když duch staré dámy prochází kolem otce rodiny,tak bych se ho tolik nelekl,kdyby sem nebyl přidám takový ten náhlý "lekací zvuk".KONEC SPOILERU! Tyto scény mi i trochu vadili a já bych se bál víc možná i bez toho zvuku.Takhle jsem se akorát na chvíli skoro infarktově odtrhnul od děje a to mi vadilo.Bez toho zvuku by to ve mě zanechalo větší hrůzu a z pocit toho,že se ted pár minut ničeho neleknu. Astrální svět sem byl přidán dokonale a na scénu,kdy je poprvé ve stínu ukázán "Man with fire on the face" jen tak nezapomenu.To byla podle mě nejděsivější scéna filmu.Konec filmu mě velmi překvapil a tak dávám čtyři hvězdy.Škoda,nebýt těch i když účinných zkukových lekaček tak dávám pět. ()

BoXBe

Půlka filmu poctivé strašení a lekání, vysoký nadstandard hororu, v druhé půlce se děj zlomí a je po legraci a divák si zoufá, co se to děje, co je to na stropě a kde to jsem a je rád, že závěr přichází celkem včas, bez zbytečných průtahů. Ani nevím, má-li se smysl zajímat o pokračování, nevím, co víc by mohl chtít režisér víc říct. ()

stOKYi

Ešte stále sa rozhodujem či dať 5ťku... Moje psychické rozpoloženie mi ale nedovoľuje plnohodnotne ohodnotiť tento film. Ale musím povedať, že zopár krát som sa nenormálne zľakol. Film, ktorý bol presne na toto zamerný, preto niekedy navnadenie strachu bol až príliš prehnané a vnucované.. Tým chcem povedať, že som si už potom na démonov a duchov už celkom zvykol :) ()

3n3my

Adept na horor roka od Jamesa Wana, ktorý dokazuje, že po krváku Saw slušne zvláda aj horory s hustou atmosférou. A to všetko pri budgete len 1,5 milióna. V Insidious nevidíme žiadne neopodstatnené lakačky, všetko kvalitne vybudované, hneď od prvých sekúnd. Záver je tiež kvalitný a vygradovaný. Zostáva len dodať, bravo majster Wan, takýchto hororov by som mohol ročne desiatky, aj keď mi pri pozeraní o polnoci nebolo všetko jedno. To je ale aj jasná odpoveď na otázku, prečo plné hodnotenie. ()

Immortal17

Výborná podívaná hlavně v nočních hodinách, některým nepochybně bude po zádech běhat mráz, temná atmosféra vládne téměř po celý děj filmu. Támhle něco číhá v koutě, támhle na Tebe někdo vystrčí ruku, někdo na tebe skočí, chrčení v domácí chůvičce a zlověstný hlas... Nejlepší strašák od dob Paranormal Activity. :) Co víc dodat, snad jen: Přesvědčte se sami. :) ()

okkac

Levné, ale úderné. Dívání se na film o samotě ve tmě a ještě se sluchátkama sice docílí největšího efektu, ale za ty špinavé trencle to asi nestojí, bo v některých momentech je lekačka absolutní. Hlavně s tím čertíkem a finále s astrálním putováním je od REC to nejstrašidelnější, co bylo od té doby natočeno. 8/10 ()

tomeek

Sledovat takové filmy ve skupině se nevyplácí, protože pijete, nesoustředíte se, někdo něco pořád nechápe, a tak se ptá, co se zrovna stalo a tak dále. Solidní horor s několika skvělými scénami, ale The Grudge, který jsem viděl den předtím, mi připadal mnohem horší. Navíc závěr už je úplně mimo mísu, z hororu obrat v jakési fantasy s děsivými prvky a celý strach je tatam... Dávám 3,5* Uznávám ale, že i po pár dnech není zrovna příjemné vzpomenout si na rudý ksicht s modrýma očima... ()

Madlenka26

Podle u poutávky, to vypadalo na dobrý horor. Ale skutečnost je jiná. Dočkáte se akorát pár lekajících scén, ale nikoli scén, kdy by jste se schovaly pod peřinu a dělaly , že neexistujete a to si myslím, že horor má být. Na to jakej já jsem strašpytel, jsem se bála asi jen 2x. , co se týče zpracování to bylo fajn, ale hororových prvků zde bylo fakt málo. Čisté 3* ()

Benjamin-L

Po prvním shlednutím nic moc ale po druhém slednutí se mi na tom něco zamlouvalo. Pár lekácích scén tam bylo ale je vidět že se james wan zlepšil od svěho Zlověstného Ticha. ()

SoolenJV

Na mě to fungovalo. Velice slušná, starosvětsky pojatá, duchařina s pointou. Z první, atmosférické, poloviny úspěšně mrazí, druhou trochu potápějí WTF momenty. Ale jsem příjemně překvapen. Po delší době konečně horor, který mi dovedl příjemně polechtat páteř. James Wan umí. ()

Nivenx

Už dlouho jsem tento film neviděl, tak jsem skusil druhou projekci s tím, že vím přesně na co se budu dívat. Popravdě je Wan jeden z nejlepších, ne-li nejlepší hororový režisér současnosti. Dokáže se nacpat pod kůži každého a to svým duchovním stylem, kdy je atmosféra díky dobré hudbě, zvukům i čistému obrazu a s dobře vybranými herci. Mě a i většině zde jeho styl prostě sedí a on si jede svou duchovní cestu, kdy jde mráz po zádech i tomu nejojtrlejšímu divákovi. Insidious je toho příkladem a zde vlastně není podle mých měřítek ani co kritizovat, jelikož jsem naprosto spokojený. 90% ()

Gavin87

Musím se přiznat, že jsem od tohoto filnu očekával něco trochu jiného a začátek filmu napovídal o tom, že mé očekávání bude splněno. Zkrátka barák, ve kterém straší...Postupně se ale děj filmu začal ubírat směrem, na který mě snad ani nenapadlo pomyslet. Právě proto hodnotím tak, jak hodnotím. Pokud chcete shlédnout netradičně a možná až bizarně pojatý horor zbavený všech klasických konvencí a klišé, máte skvělou příležitost. ()

charge

Upřímně žádná sláva, atmosféra se zde nijak zvlášť nevyvedla, velice prázdná, nudící bez výráznějšího hudebního, nebo zvukového doprovodu, ke které moc nepřidají ani velmi fádní kulisy, příběh postrádá originálnější tajuplnost a efekty mi připadali spíš k smíchu, chvílema jsem si připadal jak na exkurzi v muzeu voskových figurín. ()

panMartin

James Wan už předvedl, že filmy točit umí a tento snímek není žádná výjimka. Ze začátku to vypadá na docela slabotu. Pak se to trochu zamotá a začne se to konečně ubírat správným směrem. Chvilkami jsem měl nahnáno a to je pro mne u hororu nejdůležitější. Atmosféra a výkony herců jsou velmi vydařené. Už teď se těším na pokračování. Takhle nějak má správný horor vypadat! ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)

Blum, Wan a vražedná panenka

Blum, Wan a vražedná panenka

19.07.2018

James Wan (Saw, Aquaman, V zajetí démonů) už má s filmy o děsivých panenkách nějaké ty zkušenosti. Jak se tak zdá, pořád jej tohle téma ale neomrzelo, čerstvě totiž oznámil spolupráci na novém hororu… (viac)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)