Insidious

• Česko Zákeřný (viac)

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit... (TV Prima)

rakovnik

Skvělý horror, u kterého jsem se zprvu obával, že půjde jen o další z řady duchařin. Vyklubal se z něj ale originální, mrazivý, lekavý a krásně "hnusný" horror, kterému k dokonalosti chybělo málo. Některé scény ale nebyly dotažené do konce, především ty s démonem, takže do plného počtu bodů přece jen něco málo chybí. Ovšem závěr filmu je lahůdka. ()

Martin741

Ducharina s bububu prvkami, ktore sa ale zatial nechytaju na Friedkinovho Exorcistu z roku 1973. Wan ako reziser vsak vie budovat strasidelnu atmosferu, a najviac ma tesi, ze sa pekne serie /krok po kroku ...../ s budovanim tejto atmosfery. To je mi velmi sympaticke, taky Renny Harlin si stale mysli, ze na horor staci, ze hra nervydrasajuca hudba a film sa odohrava v tme. Tu vsak Wan nie je ovplyvneny akcnym Finom Harlinom. ChvalaRamzesovi! Holt, aj duchovia maju hierarchiu, a tito veru mozu len so zavistou pozerat na vysiny Friedkinovho Exorcistu. Slusna, ale iba trochu nadpriemerna hororova jazda. 76 % ()

Jonash87

Duchařiny mám rád. A u nich je zejména důležitá práce kamery, střih a režijní um, který vás udrží po většinu dobu filmu ve strachu a nejistotě. A všechny tyto atributy naštěstí v Insidious jsou. Stopáž tak akorát, přičemž není hluchá první třetina až polovina, jak to u hororů často bývá, ale už od začátku se "něco děje". Patrick Wilson se mi líbil už v novějším Zajetí démonů (2013), tady opět odvádí dobrou práci - stejně tak jeho manželka Rose Byrne, jíž nemáte problém uvěřit její zděšení a muka. Lekačky, až na pár dost předvídatelných, fungují; jistý punc originality v rámci žánru tu je též. A samotné dvě tři minuty v závěru? Ty mě jen ujistily o tom, že si snímek 4 hvězdy zaslouží. ()

Aljak odpad!

Tento film som si pozrel kvôli Rose Byrne, aj keď už vopred som sa obával aké to vo mne vyvolá dojmy, keďže horory sú v rebríčku obľúbených žánrov niekde naspodku. Ale som si povedal, že kvôli Rose to za to stojí... No nestálo! Nechápem ako niekto môže hltať také chujoviny ako sú horory, proste neviem čo z toho ľudia majú. Spočiatku to vyzeralo byť celkom zaujímavé, ale potom keď už sa predomnou začali objavovať kadejakí duchovia, démoni a iná háveď, samozrejme za sprievodu úchvatných teatrálnych zvukov a kadejakých zábleskov svetiel, tak som si povedal, že toto Nie. Fakt že odpad! Myslím, že na veľmi dlhú dobu si dám od trápnych hororov oddych, bez ohľadu kto tam bude hrať. Nevadí, aj tak je Rose úžasná, len nech sa radšej venuje normálnym filmom a nie takýmto žánrom. ()

Figu

Po dlouhé době jsme si s manželkou pustili Insidious z důvodu toho, že se blíží trojka do kin na kterou chceme vyrazit, tak skrz nějaké to malé oživení. Do dneška mi zde svítily tři hvězdy, proto pro mě bylo vysoké hodnocení celkem nepochopitelné. Kor na horor. Hrozně moc se mi líbí první část filmu. Démon s červenou řepou, černá dáma, šepot v chůvičce, vše na jedničku. Zklamání už i tehdá pro mě přišlo až se záchranou syna, kdy si pro měj do "jiné dimenze" jde otec. To mě moc neoslovilo, takže čistý průměr. Ovšem konec jsem si vůbec nepamatoval a to, že se vlastně otec nevrátil a démoni odvedli dobře svou práci, ve mě vyvolalo pocit tajemna a strachu. Díky tomuto otevřenému konci dávám čtyři hvězdy. Už se těším na druhé pokračování. 70% ()

zdenotvor

Pre mňa ako fanúšika hororov bol Insidious pohľadením na duši. Atmosféra bola dokonalá,aj keď s maskami by sa dalo lepšie popracovať ale film hneď od úvodu nabral tú správnu atmosféru hudba,lakacie scény,napätie všetko fungovalo dokonale a nebol moment kedy by som si vydýchol. No a záver bol už iba čerešničkou na torte a utvrdil ma v tom že musím tomuto snímku udelit plný počet. ()

Rocky88

Tak tohle je síla. Celé by se to dalo popsat asi jako mix tří filmů - zápletka Paranormal Activity, stavba příběhu Drag me to hell a dusná atmosféra Saw. Takhle přikovanej k židli, nedýchaje, nemrkaje, jsem neseděl už setsakramentsky dlouho. Vlastně to bylo jen u Osvícených, Saw... a to je opravdu všechno. Film se rozjíždí jen na půl plynu, ale v pozdějších minutách filmu to přinese své ovoce. Wan citlivě přihazuje pod kotlem (náznak sem, náznak tam, sem tam ukáže čumila z pěkně zaneřáděnou držkou), aby ho zhruba poslendí hodinku rozpálil naplno a skončil až v opravdu poslední vteřině, přičemž z kotle se v průběhu času stane pořádnej krb. Dokázal bych si ale představit film i o deset posledních minut delší. To je ale asi dáno mou náturou dotáhnout vše do jasného konce :). ()

Jino

Povedený horor, díky němuž jsem po dlouhé době pocítil opět ten pocit nepříjemného mrazení v zádech, kdy se začnete nenápadně dívat kolem sebe, zda-li neuvidíte nějaký ten stín či jiný pohyb, co by vám mohl způsobit nemalou srdeční slabost. Insidious v mojich očích možná trošku sráží předtitulkové finále, ale na to, že jsem takřka v "každém" třetím záběru sledoval "remake" slavného Poltergeista, tak to dopadlo nadmíru dobře. Wan prostě umí ... a umí i vystrašit pěkně po staru. 75% ()

Mefistofelle

Shlédnuto před pěti minutami, takže svůj zážitek popíšu pěkně začerstva. Insidious mě už dělší dobu lákal svým dobrým hodnocením. Poté, co jsem si přečetla pár komentářů zde, očekávala jsem něco naprosto převratného a dokonalého. Výsledek? Minimálně první polovina pro mě byla až na pár docela výživných lekacích scén víceméně nudná a i když se odehrávala v pěkném prostředí a s celkem dobrými herci, nedokázala jsem se zbavit dojmu, že mám před sebou jen další průměrnou a ničím nezajímavou duchařinu. Jak už jsem psala jinde a nejspíš to ještě napíšu mnohokrát, bouchající dveře a přemísťující se věci mě opravdu neděsí... vlastně ve mně nevyvolávají vůbec nic. A přesně takové to ze začátku je... K mé obrovské radosti to ovšem v tomto duchu po druhou polovinu nepokračuje. Rodiče postupně zjišťují, že kóma jejich syna a podivné věci, které se jim dějí, spolu tak trochu souvisí. A tak se děj začne ubírat poněkud jiným směrem, objevují se nové postavy (naštěstí, protože Patrick Wilson a Rose Byrne už na to přestali sami stačit) a atmosféra se stává temnější. A konec je zkrátka tak dobrý, úžasně natočený a napínavý, že jsem už zcela zapomněla na to, že první část filmu mě nudila, nechala jsem se vtáhnout a užívala si to až do konce. Inu, bylo to tedy nakonec opravdu velké překvapení a proto nemám problém dát 4*. ()

O´Neill

Opravdu jsem si nemyslel, že v dnešní době ještě natočí film, u kterého bych se bál. Ale stalo se. INSIDIOUS ma celých 103 minut naprosto ÚŽASNOU (chápej totálně STRAŠIDELNOU) atmosféru, a spousty scén jsou tak EXTRA, že jsem se při sledování málem posral hrůzou. Herecké výkony byly úžasné, výkon P. Wilsona se mi ovšem moc nelíbil, což ovšem plně vynahradil v posledních asi 20ti minutách. A kdyžtak nad tím zpětně přemýšlím, tak právě díky závěrečnému rozuzlení neměl hrát postavu k smrti vyděšenou, ale relativně v pořádku - potom byl jeho výkon rovněž perfektní. Suma sumárum? Absolutně NEJSTRAŠIDELNĚJŠÍ film, jaký jsem doposud viděl - doporučuji sledovat v noci, při úplne tmě, a nejlépe sám. To pak jsou grády. P.S.: Celý film jsem si říkal, ať už je konec te hrůzy. A upřímně - chtěl bych vidět reakce lidí při kino projekci. Sledováno v 720p s 5.1 zvukem, v noci, naprosto sám. ()

Sinn

Povedený horor, sice žádná extra originální zápletka, ale jinak dost slušná lekačka s překvapivě věrohodnými herci a vhodnou hudbou. Žaludek jsem měla sevřený skoro celý film, kromě konečných scén, kde je sice zajímavě ztvárněné prostředí, ale děs a hrůza se bohužel vytrácí. ()

Nach

Skutečně skvělý hororový zážitek i výtečný film. Jeho atmosféra je skutečně tísnivá a dokonale propracovaná. Scénář originální, se správně dávkovaným napětím. Herci možná nehrají na okraji svých možností, ale rozhodně své role zvládají. Celé je to svižné, atmosférické, napínavé a hlavně strašidelné, což je dnes u většiny hororů zázrak. Určitě po dlouhé době jedna z nejkvalitnějších duchařin vůbec. Všem milovníkům tohoto žánru doporučuji! 80% ()

bourec

Kdo umí,umí.Kdo nic neumí,dá tomuhle filmu odpad.Parádní zářez do filmografie tohodle šikmookýho dáblíka na režisérský stoličce,kterej dotedˇ nenatočil nic blbýho.Film neni ani nijak krvavej,ani zběsile lekavej,spíš jak už tady bylo tisíckrát napsáno,buduje hustou,až bezvýchodnou atmosféru,navíc z každýho centimetru filmovýho matroše cejtíte to nadšení Wana,prostě je to nadupaná pocta žánru jako celku.A i když ani nemůžu tvrdit,že bych se nějak děsně bál,spíš sem měl takovej sklíčenej pocit.Ale dám druhou projekci,už na velký obrazovce,a hlavně budu doufat,že napadne některýho distributora film vydat,poněvadž jinak to bude škoda,hlavně když vychází kdejaká kravina.100%. ()

Abes

Do pekel! To byl teda kabaret. Od začátku po konec opravdu devastující lekání, často jsem se musel přemlouvat abych si přetáčením lekačky dopředu nevyhledal. Ale alespoň jednou jedinkrát ve svém mizerném životě bych chtěl zhlédnout film, který se diváka snaží vyděsit obrazem a ne nečekanými předimenzovanými zvukovými efekty. Nic proti tomu z hlediska funkce jde o efektivní řešení, jen bych se rád přesvědčil, že to jde i bez explozí smyčců a činel. ()

BarryLyndon

Nemám rád horory, nebojím se u nich a drtivá většina mi jich přijde nudná a příběhově vykastrovaná. Ale Wanova režije? To je něco, co mne neskutečně baví. Ten člověk je génius. Ta hravost v každém druhém záběru, to je fantazie! ()

Rodriguez

Po čtyřech letech od natočení jsem se odhodlal vyzkoušet tento snímek podruhé. A vyplatilo se, sedlo mi to daleko víc, než poprvé. Ostatně druhým důvodem bylo jeho pokračování a jelikož sem neměl páru jak to dopadlo, byl jsem zvědavý. James Wan umí z úplného nic vytlouct maximum, ostatně o tom hovoří i čísla z investic a výdělků. Jen se bojím, aby pokračování měla takový úspěch a atmosféru jako jednička. 80% ()

cariada

Dlouho jsem se tomuhle vyhýbal ,ale nakonec to vůbec není špatné. Sice první polovina je jak ohrané klišé rodina se přestěhuje a v domě straší. Pak se to naštěstí pořádně rozjede. Atmosféru to má slušnou a hlavně konec je povedený a láká to na pokračování. ()

bukowski83

Hmmmm tak to jsem se málem pos...dokonale strašidelná zvrácenost po jejímž shlédnutí jsem fakt rád, že jsem se díval za denního světla a ne v noci, protože kdyby to bylo naopak tak by se z málem stalo jen pos... ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)

Blum, Wan a vražedná panenka

Blum, Wan a vražedná panenka

19.07.2018

James Wan (Saw, Aquaman, V zajetí démonů) už má s filmy o děsivých panenkách nějaké ty zkušenosti. Jak se tak zdá, pořád jej tohle téma ale neomrzelo, čerstvě totiž oznámil spolupráci na novém hororu… (viac)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)