Janíčko a Marienka: Lovci čarodejníc

• Slovensko Janko a Marienka: Lovci čarodejníc (viac)

Príbeh sa začína 15 rokov po tom, čo súrodenci  Janko a Marienka utiekli čarodejnici, ktorá navždy zmenila ich životy, pretože im dala poznať, ako chutí krv. V súčasnosti dospeli na zrelých, skvelo vytrénovaných lovcov, ktorí sa rozhodli,  že začnú podnikať v tom, v čom sa ako malé deti preslávili - v love na bosorky! Vystopujú a zničia všetky čarodejnice v tmavých lesoch v najbližšom okolí, čím zároveň pomstia krivdy svojej mladosti. Ale ako sa začne blížiť neslávne známy "krvavý spln" a malé drevené mestečko začne čeliť nočnej more v podobe únosov nevinných detí, Janko a Marienka spoznajú zlo horšie, než predstavuje akákoľvek čarodejnica, ktorú kedy ulovili. Stoja tvárou v tvár samotnému diablovi, ktorý by mohol byť kľúčom k ich desivej minulosti! (TV JOJ)

janytips

taková nenáročná oddychovka na odpoledne, plno zbraní, čarodějnic a krve. Největší hláška Mařeny zazní, když se objeví po x letech opět před perníkovou chaloupkou "No to si snad děláte prdel". Jo a tento film byl sponzorován světovou diabetickou asociací, neb Jeníček si stále píchá inzulín. ()

Sawy

Fajn - ale jen v mezích neambiciózní brakové zábavy, přičemž i tam má film své mezery. I Kletba bratří Grimmů, které se Jeníček a Mařenka enormě podobají, oproti nim sbírala body alespoň vždy osobitou Gilliamovou režií. Mezi plusy pohádkového dua se ovšem počítá mrzká délka, při které film nestíhá nudit. A i když jede výhradně v probádaných vodách lacinější popkornové zábavy (jen obohacené o fuckování a pořádnou porci krve), rozhodně nijak neuráží. A z paměti vyprchá asi pět minut po zhlédnutí. 55 % ()

Grran

Lovci čarodějnic co dostanou vždycky hroznou nakládačku a pak najednou během 5s čarodejnici zneškodní? WTF, to myslí vážně? Celej film mě přišel těžce nekomplexní a přehnanej, jedna hvězdička za Gemmu Arteron, druhá za bílou čarodějnici a těch pár vtipných scén. Dal bych další za poučný komentář jaká je cukrovka svinstvo v každé době, ale už by to nebylo objektivní hodnocení.. ()

Bowser

No teda. Bylo to přesně takové jaké jsem to čekal. Tam, kde Van Helsing či Kletba Bratří Grimmů nestačili, tam to Jeníček a Mařenka parádně vynahradili. Překvapila mě i Gemma Arterton. Moc ji nemusím, ale role Mařenky jí vážně sedla. Líbilo se mi, jak během 83 minut lze vidět tolik parádní akce plné různých komb a killů, které občas jak svou brutalitou tak svým způsobem újmy na určitý cíl dokáží vykouzlit úsměv na tváři. ()

Genero

Spousta krve, vnitřností, inzulínu, kulomety, šípomety, rozbité hlavy, usekané hlavy, rozřezaná, rozstřílená a upálená lidská torza, strašlivé, nestvůrné čarodějnice, obludní trollové, černá magie, bílá magie, zelená i modrá magie, Stormareova rozdrcená lebka a šedá hmota mozková v lesním mechu, prsící se Famke Janssen, prdelka Gemmy Arterton v lůžákách, Jeremy Renner šukající kozatou zrzku v lesní tůni a devadesátiminutová stopáž. Naprosto nechápu, jak se tohle může někomu líbit. ()

ScarPoul

Ono je to vlastne celkom neoriginálny príbeh hrajúci sa na niečo nové, štýlové a dychberúce. Bohužiaľ to také nie je. Všetko to ide príliš priamo, bez výraznejších odbočiek, čo je vlastne dobre, lebo to pomáha dynamike príbehu. Ale nebyť krvi, vnútorností, prasknutých hláv a trhajúcich tiel, bolo by to podstatne slabšie, než je to takto. Wirkola aj za malý rozpočet spravil veľa muziky. Všetko to pôsobí ako vystrihnuté z nejakej kapitoly Červenákovej knihy o Černokňažníkovi. Lenže tomu chýba istá snaha o prepracovanejšiu mytológiu. Tým pádom je to len žánrovka, ktorá podporuje ústredný motív pomsty, ale nemá žiadny výraznejší presah. Všetko je to natočené príliš prudko, príliš rýchlo aby to vybudovalo nejako prvotriednu atmosféru, alebo dopomohlo k tomu aby boli boje epickejšie. Síce sú krvavé a nápadité, ale skrátka mi tam chýbalo niečo skutočne originálne. Inak je to zábavna blbosť, ktorá neurazí ani nenadchne. Postavy fuckujú, ale ich vzťah je celkom chladný a hlavná záporáčka je najmenej zaujímavá zo všetkých čarodejníc. Trebalo by dať záporákom viacej akcie a menej kecov do úst. Priemer. ()

Mike.Myers

Líbil se mi příběh, to jak byl tento film pojatý, ale to je tak všechno.. Dávám 2 hvězdy za herecké výkony a myšlenku, bohužel naopak musím říct, že to bylo nedotažené jako například prostředí SPOILER- SPOILER- SPOILER : Hodně mi vadilo, že jdou do náhodného města, kde zjistí, že se tam narodili, že hlavní fight se odehrává zrovna u Perníkové chaloupky, že hlavní záporák zná jejich mámu a celý příběh a vlastně jim ho poví, aby diváci věděli jak to vlastně bylo.....KONEC SPOILERU, hrozně dobrý nápad podle mě zabili jednoduchostí celého filmu ... 2 Hvězdy ()

Lacike

Zábavná fantasy variácia na klasický príbeh o Jankovi a Marienke. Najväčším problémom filmu je ústredné duo. Keď som film videl prvýkrát, tak som si myslel, že problém je v hercoch, ktorí mi nepripadali sympatický. Odvtedy som si Rennera celkom obľúbil, ale aj tak v tomto filme je otrasný a nemal som príliš chuť mu fandiť. Gemma je pre zmenu nevierohodná v polohe absolútnej tvrďáčky a ani chémia medzi ústrednou dvojkou vôbec nefunguje. Film musí zachraňovať všetko ostatné. Špičkovo prevedená akcia, ktorá je skvelým mixom trikov a reálnych kúskov. Ponúka kopu originálnych vynaliezavých vtipných a tak správne krvavých scén, že je radosť ich sledovať. Zaujal ma aj príbeh, ktorému ale chvíľu trvá kým sa rozbehne, takže prvá polovica filmu je kvôli slabým hlavným postavám dosť nudná. Druhá už je ale parádna zábava, ktorá ani nepostráda napätie. Z postáv vynikajú hlavná záporáčka v podaní stále sexy Famke Janssen s jej skvadrou vtipných poskokov, ďalej nádherná dobrí čarodejka Pihla Vitala alebo vtipný parchant Peter Stormare. Videl som len directors cut, ktorý je správne úchylny. S lepšie napísanými hlavnými postavami by som dal bez váhania 4*, ale bohužial vďaka nim film v neakčných scénach dosť nudí. 7/10. ()

GeusX

Blade, když likviduje upíry, je to jak valčík. Když Jenda s Mařkou jdou na čarodějnice, je to pořádně rychlá polka. Je to svižný a zábavně brutální masakr! Žádná pohádka pro děti! Cože, na tuto řezničinu pouští do kina již od třinácti?! Mařenka je sexy, hudba kvalitní, triky bez námitek, zbrojní arzenál je vynalézavý. Vzhledem k překvapivě krátké stopáži nebyl čas ani na chvilku nudy. Chcete-li vidět kvalitní oddychovou akční zábavu, tak je to přesně tohle! 80% (kino 2D eng+tit, DVD cz dabing) PS: Nejezte moc perníčku nebo dostanete cukrovku! ()

BoPo

Keby mi ako päťročnému pustili túto verziu, tak by som mal určite o bezsenné noci postarané. Spával by som s plastovou lyžičkou pod vankúšom a okolo postele nástražný systém zo špagátu a prázdnych kelímkov od Pribináčka. Z dnešného pohľadu sa mi to celkom pozdáva. Síce je to jednoduché až prihlúple, ale veď presne také rozprávky sú. Žiadne špekulovanie, všetko divákovi podať a vysvetliť polopate. Rozhodne pochvala za rozumnú minutáž a za neokukanú tvár Mařenky. ()

Litsarch

Nelze to brát nějak extra vážně. Hansel & Gretel: Witch Hunters trpí pár nedostatky, objevují se tam mnou nenáviděné "before death" hlášky a celé to působí jako upgrade Van Helsinga. Oproti Helsingovi ale má Jeníček a Mařenka jednu velkou výhodu a tou je stopáž. Zatímco Helsing do svých 131min mohl "nasrat" dá se říci cokoli, tak Hansel & Gretel se svou příjemnou hodinkou a půl si moc vaty okolo dovolit nemůže. Ano, nějaká tam je, ale neruší a přecijen jsou klidnější scény potřeba. Upřímně jsem se dlouho odhodlával se na Hansel & Gretel kouknout, jelikož jsem měl živě v paměti trochu průser v podobě Red Riding Hood (2011) a i když Hansel & Gretel má podobnou atmosféru, tak se naštěstí jedná o třídu až dvě lepší film. Nemálo tomu napomáhá herecké obsazení. Ano, asi jako hodně lidí jsem na ně koukal ze začátku všelijak, ale není problém si na ně zvyknout (hlavně na Gemmu, že pánové?). Film má zajímavý scénář, který jsem jako pokračování klasické pohádky s radostí uvítal, a i když se někomu může zdát jako odfláknutý, tak bych to tak hrozně zas neviděl. Je maximálně tak přímočarý, jde k jasnému konci bez nějakých větších vedlejších příběhů a šlape na něj až tvrdě, nicméně ne špatně. Vizuální stránka filmu, kterou vnímám jako jedno z hlavních taháků když nepočítám že hlavním je jasně to že se jedná o Jeníčka a Mařenku, mě nadchla z dvou důvodů. Zaprvé svým zpracováním, kdy všelijaká kouzla a čáry byla zpracována velice dobře a až "reálně", což divákovi hned zajistilo větší požitek z filmu, a za druhé perfektními kostýmy. Konečně čarodejnice vypadají jako čarodejnice, kterých by se člověk dokázal opravdu bát, jelikož když by se ke mě jedna z nich blížila, tak mám asi pořádně nahnáno a počítám sekundy do smrti. Jsem velice rád, že Wirkola se s tím moc nepáral a divákům připravil i kvalitní gore podívanou, jelikož jsem se dost bál, že bude se snažit udělat film pro co nejširší spektrum diváků a kvůli nízkému ratingu filmů se bude hodně šetřit na krvavých scénách, které k příběhu s čarodějnicemi i historicky prostě patří. Jak jsem napsal na začátku. Hansel & Gretel: Witch Hunters sice má nějaké ty nedostatky a nemoce, kterými tyto velké filmy trpí, ale jinak je to velmi dobrá podívaná, která nenudí a díky svému zpracování dokáže z poloviny diváka vtáhnout do děje + některými vizuálními efekty a maskami velmi potěšit. Ten trol byl velmi dobrý. :) Pro mě 85%, což je *****. ()

Hwaelos

Vlastně dost zábavná blbina (na rozdíl třeba od Van Hellsinga), která potěší nekompromisním ratingem, ALE je ale scenáristicky odbytá, narativně přímočará a (na poměry áčkového blockbusteru) zoufale natočená. Přesto by mi vůbec nevadilo podívat se na pokračování (už kvůli Gemmě Arterton) a doufat, že to třeba dostane do ruky někdo zručnější. ()

CiTrus007

Pohádková dvojka mě příjemně překvapila. Wirkola si tentokrát dal záležet a vytvořil solidní středověkou řežbu, která diváka chytne a nepustí do poslední vteřiny. Dva profi zabijáci, stádo hnusných čarodějnic a různé moderní hračky jako vystřižené z Van Helsinga (2004) - to jsou hlavní devízy tohoto filmu. Renner se do své role diabetického zabijáka dokonale vžil a jeho výkon je bez chybičky, objevem tohoto filmu je pro mě ovšem Gemma Arterton, která nejenže dobře vypadá, ale umí taky solidně hrát a drsňácké hlášky sype jak z rukávu. Sluší se také doplnit, že se Wirkola zřejmě inspiroval u Tarantina v pojetí krve, a tak červená cáká ve většině scén na všechny strany. Pokud vám tedy nevadí drobné znásilnění původního Grimmovského námětu a máte rádi dobře natočená akční jatka, tohle je film, který letos nesmíte vynechat! Guilty pleasure roku. 8/10 ()

Hismael

Měl jsem docela nedůvěru k celému tomu námětu možná už trochu ve chvíli, když jsem slyšel název. Výsledek je ale poměrně zábavná pohádka pro dospělé plná krve. Na 87 minut docela ideální jednohubka. ()

Terva

CITÁT - Zaveď je do lesa - běž!!!!.............. Jeníček má po incidentu s perníkovou chaloupkou dvě základní pravidla- První - nikdy nelez do barabizny z perníku. Druhá - když chceš zabít čarodějnici, musíš jí zapálit. Dramaticky dětské úvodní titulky nás pomalu provedou dětstvím Jeníčka a Mařenky, jejich boom ohledně lovu čarodějnic a také nás navnadí na spousty krve. To bude kruté. CITÁT - Takže je v téhle díře nějaká nálevna - ptá se Jeníček.............. Film má celkem povedené akční scény a hlavně má důvod být. Tím důvodem je smrt rodičů Jeníčka a Mařenky a jejich pomsta, která spočívá v hubení čarodějnic. A hned zpočátku je jasné, že to bude jízda. Tohle čarodějnice není - povídá Mařenka. Na scénu přichází Famke Janssen jako Muriel. Paní Jenssen je kočka, já ji miluji už od dob Fakulty Roberta Rodrigueze kde přišla o hlavu a i zde ji to nesmírně sluší. Zvláště její "druhá tvář" je povedená a démonická. Tady žádné děti nejsou - povídá Muriel. Povedená, leč málo využitá je kletba "touhy po všem, co se plazí", tady to chtělo trošku rozvést. Jinak ta scéna má grády. Jak se tohle nemůže nelíbit? Totální odreagovačka (rotační kulomet v rukách zrzky se jménem Pihla Viitala alias Mina) akce (Sabbath), napětí (Edward), krev (Plot z drátů), sranda (Cukrovka), perfektní hudební doprovod (Atli Örvarsson), krásně nezmatené střihové sekvence (Jim Page) a velmi dobré triky (Asi čtyřicet jmen). Já u toho prostě slintal jak malej. A Edward? Ten je skvělej. CITÁT - Kdo je sakra Edward??!!!.............. (Derek Mears) A ano, příběh končí tam, kde vlastně začal - v lese na jednom blíže nespecifikovaném místě. No to si snad děláte prdel - povídá Mařenka. Finální souboj je krásný a zajímavý a hned jak bylo dokonáno, měl jsem chuť najít si svou Mařenku a hupky dupky do mechu, upálit si nějakou tu čarodějnici, co lítá na ulomeném klacku. A co dodat? Zbraně - jsou zajímavě dobové - a v závěrečných titulcích je ještě chvilku můžete obdivovat. Jen škoda, že stopáž je trošku upálená, pardon, krátká. Chtělo to víc času. Radím vám: nejezte ten perníček - povídá Jeníček. No a své slovo dostane i pověstná lopata. Film jsem viděl ve 3D a strašně mu to sluší. ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (viac)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (viac)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (viac)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (viac)