Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa Doomcourier k tomuto seriálu (16)

Walking Dead (2010)

Dlouho jsem tento seriál odkládal, protože mně téma zombie apokalypsy připadá jako klišé. Byla to ale obrovská chyba. Seriál je skvělě napsaný, do postav se vžijete už od prvního dílu a hudba je někdy opravdu famózní. Je jen škoda, že v 7. a 8. sérii odešel Frank Darabont a seriál začal být trochu natahovaný, ale od deváté série se The walking dead vrátilo zase ke kořenům a seriál začal být zase geniální. ()

Mesto žien (2016) (S07E06)

Ikdyž to nebyl úplně nejlepší díl, tak se to sledovat dalo. Seznámení s osadou Oceanside bylo nutné pro budoucí děj. ()

Domov, sladký domov (2021) (S10E17)

V epizodě se nic extra nestalo, ale z dobře provedené poslední scény je vidět, že se něco většího chystá, tak doufám, že to tvůrci nepokazí. ()

Nájdi ma (2021) (S10E18)

Tento díl se nesl v podobném duchu jako díl "Laura" ve čtvrté sérii Fear the walking dead. Ze začátku epizoda vypadala hrozně nudně, ale příběh Leah byl povedený a nakonec se mi epizoda líbila. V díle nebylo moc akce, ale zato byl díl hodně emotivní a rozepře mezi Carol a Darylem se ke konci dílu pořádně vyhrotila. ()

Ešte jedno (2021) (S10E19)

To byla jízda! Po 20 minutách hledání zásob se začalo teprve něco pořádně dít, ale vyplatilo se na to čekat. Po celou dobu ruské rulety mně bušilo srdce jako nikdy dřív a když pak Gabe věznitele zabil, tak tvůrci skvěle ukázali, jak je lidstvo zničené. To ale ještě nebylo všechno! Tvůrci na nás pak začali vybalovat další část příběhu bývalého věznitele Aarona a Gabea a atmosféra zničeného lidstva začala být ještě lepší. Nebyl to sice jeden z nejakčnějšich dílů, ale vůbec to nevadilo. Rozhodně to je díl, ze kterého se budu vzpamatovávat ještě hodně dlouho. ()

Trieska (2021) (S10E20)

Na tuto epizodu jsem se opravdu těšil. Nechci říkat, že to bylo zklamání, ale nebylo to, co jsem očekával. První půl hodinu se vůbec nic nedělo, ikdyž to pak všechno dohromady dávalo smysl, tak prostě 30 minut kecání není to, co od The walking dead očekávám. Místo odpovědí jsem dostal další otázky. Pokud to tvůrci nepokazí, tak další část příběhu téhle skupiny bude skvělá, neboť smysl této epizody byl jen připravení na další epizodu. ()

Cesty sa rozchádzajú (2021) (S10E21)

Epizoda, která měla odlehčenou atmosféru a žádný posun v ději (což je ale tím, že to je bonusová epizoda). Možná se u toho i párkrát zasmějete. Na jednu stranu mě štve, že se děj neposouvá, ale na druhou stranu je zajímavé vidět svět apokalypsy jinak než války mezi skupinami. Podobných dílů v celém TWD universu moc není, takže za mě průměrná epizoda. ()

Tu je Negan (2021) (S10E22)

Tvůrci nám bylo slíbeno, že epizoda bude opravdu dobrá. Byla epizoda zklamáním? Rozhodně ne! Epizoda měla vše, co se dá jen představit (akci, emoce, soundtrack atd.). Konečně jsme se dozvěděli něco o Neganově minulosti a proč se z něj stal "Badass Negan". Někomu by mohly vadit skoky proti proudu, které na začátku působí dost neuspořádaně, ale jakmile skoky začnou být po proudu, tak je to prostě perfektní. Jeffrey Dean Morgan touhle epizodou potvrdil, že je skvělý herec. ()

Acheron – 1. časť (2021) (S11E01)

V poslední době jsem nějak neměl moc čas sledovat, kdy ta očekávaná poslední série vlastně vyjde, takže pro mě informace, že už je první díl venku, byla opravdovým překvapením. Po pauze mezi sériemi mně většinou trvá, než se do seriálu zase dostanu. Tady to ale proběhlo téměř okamžitě. Obě dvě dějové linky byly skvělé a ani jedna mě nepřestala bavit. 11. série začíná opravdu výborně. ()

Lovná zver (2021) (S11E03)

Epizoda je pořád na skvělé úrovni, ale linka o nahánění koní je docela nudná. Na druhou stranu linka Maggie a Negana je ještě lepší než v předchozích dvou epizodách. ()

Zrada (2021) (S11E04)

Ze začátku to byla pecka, pak začal děj mírně stagnovat, což dost pokazilo původní skvělý dojem. Doufám, že tohle byla epizoda, která měla připravit na následující (snad) skvělé epizody, protože takhle by fungovala výborně. Pokud ale linka se Smrťáky vyšumí, tak tohle bude o třídu horší epizoda. ()

Z popola (2021) (S11E05)

Rozhodně lepší, než minulá epizoda. Na první 2 epizody 11. série to sice nemá, ale pořád to byla skvělá podívaná. Linka v Commonwealthu konečně začíná nabírat obrátky, takže se těším, jak se to vyvine. ()

Zvnútra von (2021) (S11E06)

Někomu to může připadat ohrané, ale nikdo tomu nemůže upřít tu skvělou atmosféru, která v domě "glumů" panovala. Tentokrát mě bavily všechny dějové linky, takže této epizodě uděluju 5* a těším se na další neděli. ()

Porušené sľuby (2021) (S11E07)

O něco horší než epizoda minulá, nicméně si to pořád drží skvělou kvalitu. Doufám, že na finále první části poslední série tvůrci vytáhnou něco skvělého, protože zatím to vypadá na boj s Reapers, který se může opravdu povést, ale i zkazit. ()

Až na krv (2021) (S11E08)

Za mě téměř ideální finále první části série. Po celou dobu panuje napětí a linka se Smrťáky je opravdu skvělá. Nicméně linka s bouří trošku zaostává, ale není to nic nekoukatelného. 4/5 ()

Vodcovia (2022) (S11E13)

Kdyby tohle nebyla poslední série, tak klidně dám 5*.  Jenže tohle poslední série je a my tak po dvousté sledujeme úplně stejný koncept jako v předchozích sériích. Neříkám, že je to špatná epizoda, dokonce mě to i dost bavilo sledovat, jenže už je to dost repetitivní,. takže srážím hodnocení na 3*. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021