Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Jason13

7. série: e01: Dlouhé čekání se vyplatilo, opravdu brutální první díl, e02: království, Ezekiel, nikterak výrazný, ale do budoucna to vypadá dobře, e03: cela, nezlomný Daryl, drží se to, e04: Negan dál šíří zlo, když je na scéně on je to bomba, e05:Hilltop, Maggie, Ježíš, celkově ale slabší, e06: Bohužel opět slabší, ale Tara za to nemůže, s07: Hloupej Carl, zas menší nakopnutí před mid-season finale... e08: Miluju tyhle emotivní setkání! Po pár vlažnějších epizodách přišlo skvělé zimní finále. Když už ta pauza musí být tak by se mělo alespoň takhle navnadit.. e09: Ze začátku trochu ukecaný, ale i tak dobrý.. Rozsekávka na dálnici a zajímavej konec.. e10: Scéna s ostnatým chodcem byla velmi zajimavá! Nová skupinka přeživších působí spíš divně.. e11: Eugen a Dwight. Pro mě špatná kombinace postav... e12: Rick a Michonne - to už je lepší. Jde to pomaleji, ale začíná přituhovat.. e13: Půda pro finále se připravuje. Bohužel ale dost nezáživným způsobem... e14: Určitý zlepšení tam je. Rositu ani Sashu moc nežeru, ale alespoň jsme se (snad) už někam posunuli.. e15: Velkej skok vzhůru, jeden z nejlepších dílů.. e16: Čekal jsem víc. Spíš další namotávka a teď zas dlouhý čekání... ()

Drakersss

Miluji zombie ale bohužel když nepočítám herní žánr tak je málo zombie hororů které by za něco stály. Naštěstí tu ale máme Walking Dead které je zpracováním úžasné a i když jsme tu měli pár epizod které nikterak neohromily furt si seriál drží laťku dosti vysoko...můžeme jen doufat že to bude čím dál lepší. PILOT: 95%, 1.série - 95%, 2.série - 90%, 3.série - 70%, 4.série - 85%, 5.série - 85%, 6.série - 95% ()

RedAntCZ

Viděl jsem všechny epizody, ze všech serií a každé pondělý, čekám na další díl podle mého, je to nejlepší seriál všech dob! Miluju zombie, miluju zápletky, miluju akce.... Tohle je seriál mého gusta! Herci vykonávají co mají, jsou tam super obleky, animace a tak všehno dohromady, seriál doporučuji! Dávám 5/5,100%/100%,*****/***** ()

esmoke

Seriál vznikl podle stejnojmenné komiksové série od Roberta Kirkmana, Tonyho Moorea a Charlieho Adlarda. Poznáváme šerifa Ricka Grimese, který se probudí v nemocnici z kómatu a zjistí, že svět ovládli zombie. Snaží se nalézt svou rodinu a cestou naráží na další přeživší. ▐1. série (6 dílů) (2D titulky) ***** Úvod do světa a seznámení s postavami.▐2. série (13 dílů) (2D titulky) **** Všichni hledají ztracenou holčičku a najdou farmu.▐3. série (16 dílů) (2D titulky) ***** Podaří se najít potenciálně bezpečné místo věznice.▐4. série (16 dílů) (2D titulky) ***** Skupina si žije pohodovým životem ve věznici. Konec s hodně otevřeným koncem.▐5. série (16 dílů) (2D titulky) ***** Opuštění Terminusu a cesta do Alexandrie.▐6. série (16 dílů) (2D titulky) **** Život a Alexandrii a boje o udržení. Opět končí otevřeným koncem, tentokrát ale musí naštvat snad každého. ()

littleplayer

Prvá séria dobrá. Malo to dobrý nápad, atmosféru,proste survival ako má byť. Od druhej série to šlo z kopca a pri štvrtej či piatej som si povedal,že táto sr..ka nestojí za to,aby som jej obetoval môj drahocenný čas. Ako skoro každý USA seriál, nápad dobrý, prvé časti dobré,ale potom to padne na dno klišé typu všetko na poslednú chvíľu, najdebilnejšie riešenie je to najlepšie atď. Veď to poznáte. Seriál neodporúčam kvôli tomu, že to má veľa sérii a ako som písal vyššie, po dobrom začiatku to ide veľmi rýchlo z kopca do hlboko podpriemerných vôd. ()

Isobel

Mám ráda zombie žánr. Velmi dobře totiž ukazuje, že skutečně nebezpeční jsou lidé v krizové situaci a ne příšery (oživlé mrtvoly). Kdysi jsem tenhle seriál milovala, ale to je dávno. Odmilovala jsem se začátkem 6.série. ()

Misha.d

Pokud někdo nepřišel na chuť nebo nemá rád postapokalyptické fimy a seriály, ať si nepouští ani pilot. Zbytečná ztráta času. Toto je totiž počin přesně jako dělaný na míru právě těm, kteří tento žánr vyhledávají a který je naplňuje napětím, strachem a dalšími emocemi, které k tomuto žánru neodmyslitelně patří. První série (a hlavně pilot) mě opravdu strhla a přikovala k obrazovce na dlouhé a dlouhé hodiny. Hltal jsem každý díl a těšil se na další a další epizodu. Nyní už je tu konec 6. série a ať si zlí jazykové a nekoneční filozofičtí kritikové říkají co chtějí, má napjatá očekávání dalších dílů ve mě stále přetrvávají. Človek si k té partě přeživších - po tom všem utrpení, ketrým prošli - prostě tak nějak vybuduje vztah a je napjatý jak struna, jak to s nimi dopadne dál. Některé postavy si naprosto zamilujete pro jejich vůli, odhodlání a obětavost (Rick, Ted, Daryl), některé budete na smrt nesnášet (Darylův vyfetovaný a tupý bratr Merl, Guvernér a jiní). A když to všechno ještě zasadíte do té úžasně ztvárněné PA krajiny, tak se vám pak při některých scénách doslova tají dech a zatínají se vám prsty na nohou v pěst. Za mě je to zatím nejlepší "postapokalypťák", který kdo kdy natočil a TWD u mě měl, má a vždycky bude mít plný počet * ()

Bananik123

Začiatok mysteriózny, plný chodiacich mŕtvol so slušnou akciou. Ale ako sa dej posúval ďalej tento seriál na akcii strácal a miestami nebolo nič, maximálna nuda a potom zrazu isté množstvo akcie. Čo mňa unudilo k smrti no aj tak dávam 4*. ()

Teron

Mám s touhle sérií stejný problém jako s Homelandem - nedostane se mi pod kůži a je mi prakticky jedno, co se komu stane. Tady je to o to horší, že u začátku scény se rychle objeví několik možností konce a jiné prostě nehrozí. Seskládání stále stejnejch zápletkovejch konceptů, navíc roztažený jak sopel, takže se většinu stopáže prostě nic neděje, respektive nic, co by zasluhovalo divákovu pozornost. ()

Bluemoon

K tomuto seriau som si hladal dlhsie cestu, ale po zhliadnuti par dielov ma dostal. Bolo to nieco uplne ine nez som do tej doby pozeral. Je to ako navod ako prezit vo svete ktory uz davno zomrel, ako sa vykresluju jednotlive charakteri hlavnych postav, ako sa dokaze spolocnost zdegenerovat a uspokojit sa len s jednou zasadnou potrebou, a to je prezitie, ako dokaze clovek klesnut na prach svojej dostojnosti aby prezil do druheho dna aj ked vsetky hodnoty ktore uznaval v starom svete su uz davno prec.Toto je mozno priklad toho ako by vyzeral svet po nejakej apokalypse co by zdevastovala spolocnost. Mozno len by som ubral hviezdicku za to ze pribeh sa mozno dost casto opakuje, hlavna skupina narazi na nejake spolocenstvo, ktore sa najprv zda v pohode a potom sa obrati proti nim a hlavnym hrdinom neostava nic ine nech ich vsetkych pozabijak a zit dalej, Pravidlo zabi a prezijes a trochu by som aj ocakaval aj snahu hrdinou vyriesit situaciu so zombikami, lenze na to nemaju asi ani cas :) ()

Emperor1

Původně jsem se tomuhle seriálu vyhýbal, protože jsem se obával, že se jedná o klasickou žánrovku a hlavním tématem bude boj s nemrtvými, což mě nikdy moc nebavilo. Naštěstí jsem se nechal přemluvit, dal šanci prvním několika dílům a byl jsem mile překvapen, že nemrtví tu sice jsou, ale že nejde až tak o ně, jako spíše o ty, kteří přežili. Postupem času zombíci hrají čím dal menší roli, slouží jako nezbytná kulisa a zajímavější je sledovat osudy a charaktery jedinců i celé skupiny, jakož i jejich vývoj, snaha o přizpůsobení se novým podmínkám, boj o přežití nejen s nemrtvými, ale i jinými přeživšími. Případně sama se sebou. Některé díly, případně celé série trpěly pomalejším tempem, byly na můj vkus takové "ukecanější", občas jsem měl chuť některé pasáže přeskakovat, ale jako celek to fungovalo docela konzistentně, postavy byly sympatické a přirostly k srdci a některé scény byly skvělé. Nakonec i ti zombíci byli sympatičtí, byli hloupí, ale zároveň umanutí, když šli za svou potravou a jako kulisa či příčina nějakého zvratu či alespoň zrychlení tempa posloužili dobře. Stejně tak i lidští záporáci. S konečným ohodnocením ještě nějakou tu sérii počkám, ale méně než čtyři hvězdičky to nebude. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021