Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Hanys_

Pilot je parádní. Přesně takový, jaký jsem si ho představoval. Teď jen udržet nastavenou laťku a z "Chodců" se stane top seriál nejen letošní sezony.__Verdikt po 1. sérii : 1,2 - paráda, 3,4,5 - neskutečná vata...Naštěstí ten poslední 6. díl dojem značně vylepšuje, takže ty 4 hvězdy s odřenýma ušima ještě dám. Updtade - první 2 díly nové série mě na další sledování nenavnadily vůbec, takže 4/10. ()

B4TM4N

Nějak se ne a ne zbavit dojmu, že Darabont je prostě břídil. Plytce povrchní dílo (a pozor, zde vychvalovaný pilot je extrapomalá, táhnoucí se nudle) s neskutečně otravnými postavami a dialogy. Na druhou stranu zombies a akce nejsou bez náboje a i když je děj neoriginální až hanba, stejně vás hlodá, zda za to můžou utajované armádní pokusy ^_- ()

wosho

Kdo čeká krvavou, hororovou jízdu se spoustou krve, masa, zombie a okořeněnou o černý humor, bude naštvaný jako mladý Turek v českém stánku s kebabem. Walking Dead je klasický americký rodinný seriál, s buranem, moudrým dětkem, tlustým černochem, gangy atd. Darabont atributy telenovely převzal se vším všudy, okořenil je a doplnil je řadami zombie a s trouškou mudrování o životě. Bavil jsem se skvěle, ale mohlo to být mnohem lepší. Snad příští sezóna. ()

Oxy

Taková "Ordinace v nemrtvé zahradě". Lori je asi nejmíň sympatická hlavní hrdinka, kterou jsem kdy viděl. Unikají mi souvislosti, nějak se ztrácím v tom, kdy nákaza propukla a celkově z toho děje nemám dobrý dojem. Nejlepší je, jak jsou udělaní z teplé vody, přitom jsou v každém dílu čistí jak ze škatulky...Ale zombíci jsou supr! // Tak druhá série je peklo. Ani nevím, proč se na to dívám. Postavy, které mě neiritují bych spočítal na třech prstech (T. Dog, Glenn a jeho holka ) Jo, už vím proč se na to dívám. Kvůli zombíkům. (R.I.P. Dale) ()

eagle-eye

Bohužel těžce klesající tendence... Z některých dílů bych vystříhal 90% stopáže a bylo by na co koukat. Ale jinak docela fajn osvěžení... Jenže třetí série je zatím totální mrda a za pět, takže logicky zvyšuju celkově za čtyři. Jen houšť. ()

Rapikk

Ze začátku ta zombárna vypadala velmi nadějně. Skvělá děsivá atmosféra a makeup dělal ty zombíky naprosto věrohodnými. Bohužel hlavní postavy nejsou nikterak zajímavé, občas postrádají logické myšlení a z jejich blbosti bych si někdy až škubal vlasy. Dokonce ani nevymyslely žádné originální styly zabíjení zombáků, což to je vždy ta největší zábava. A po čase i ti zombáci začnou být nudní, žádných zvláštních mutací se nedočkáme. Dějová linie je plná tragičnosti a děr. Co se například stalo s tím pánem z prvního dílu a jeho synem? Ve druhé sérii si na ně už ani nevzpomněli. Co začalo tak nadějně se brzy proměnilo ve veliké zklamání. ()

Rewsy

Čtu komix a musím říct, že i u tohoto seriálu nastává typická situace, kdy duch předlohy nebyl promítnut do duchu filmu. Seriál je sám o sobě docela dobrý (zombíci jsou fakt PARÁDNĚ udělaní, drsnější momenty nechybí), ale roztahané patetické dialogy, které ruší celkový spád, mě neskutečně ničí. Chybí mi celková temnota, zoufalá postapo atmosféra načichlá hnijícími mrtvolami, které z každé stránky perfektního komixu můžete cítit. Nesympatičtí herci a stupidní nepromyšlené odklony od originálu jsou zbytečným krokem snižujícím kvalitu. 50% ()

Corpsegrinder

Po 12 letech konec... co začalo jako kvalitní zombie seriál s propracovanejma postavama se po zhruba 5 sériích proměnilo v upadající metaforu pro vlastní název plnou klišé, nesmyslů a scénáristickejch zhovadilostí. Odchodem hlavní postavy bylo vše zkurveno a seriál se donekonečna plácal v šablonovitosti zápletek s opakujícími se záporáky. Absence přežívání v divočině a uklizení postav do rádoby komunit to zazdilo uplně. Poslední série už je čistokrevnej odpad s jednim z nejtrapnějších zakončení v historii televize, ovšem ono to zakončení neni protože musí přikrmit těch 10 dalších seriálů co maj v troubě. Vzhledem k tomu že jim nápady došly už před lety tak se tedy máme na co těšit... ()

J.Bourne

No jak ohodnotit mrtváčky moje oblíbený. Mám tyhle seriály rád, takový ty co si pustim, když nemůžu spát. Ale asi v první řadě nevyváženej serial. Začátek super, pak dlouho nic, nic šeď, rádoby psychologickej rozměr děje, nic, mrtvák, zabitej mrtvák, nic a protivnej fracek Carl.:-D (kdyby se to tady na tom zaseklo, tak tomu dám sotva dvě hvězdy) Kolikrát já si říkál, že na to kašlu. Jenže tyhle nudný momenty sou vykoupeny podle mě fenomenálním finále druhý řady. Postavy najednou začnou hrát, najednou jim jejich problémy věřim, najednou sem napjatej a čekám co bude dál. Jako kdyby, před posledníma třema dílama někdo přišel a řek: "tak tahle ne" a celý to změnil, z postapokalitickýho nudnýho putování skauta Ricka a jeho družiny na napínavej ultimátní thriller, plnej zvratů a překvapení. Když k tomu přidám naprosto úžasně namaskovaný zoobíky a efekty tak mi vychází něco mezi 4 a 5 hvězdama. Dal sem pět pod vlivem konce druhý řady, ale počkám co s tim udělá třetí. P.S. půlku třetí řady mám za sebou a tak plus mínus pokračuje v trendu nastolenym na konci druhý serie a k tomu přidává souboj né lidi proti mrtvákům, ale lidi proti lidem. Takže těch 5 hvězd nechám. ()

kery-

Můj nejoblíbenější žánr konečně v seriálovém podání, měl jsem radost. Zombies jsou skvělé, ale nedostávají moc prostoru. Ten se bohužel ještě víc zužuje s každým přibývajícím dílem/sérií. A pak jsou to jen keci, keci a znova keci. Kdybych chtěl koukat na dialogy úplně o ničem, pustím si Ulici. Mrzí mě že s každou dobrou částí nebo nápadem (farma, vězení) které tomuto žánru přímo nahrávají, si tvůrci neumí moc poradit, protože akční jízda se skoro nekoná. A pak přijdou zase jen dialogy. Herci bez "kouzla", každý umí jen jeden a ten samý výraz (přesně tohle mě začalo štvát na Dexterovi a už mě to štve i tady - představte si 15 Dexterů pohromadě..brr), občas mezi tuhle smečku přidají tvůrci skupinku pár lidí, takových 4-5 obětních beránků na pár dílů postačí. A hned jsou na světě další nudné a ještě nudnější dialogy, když už to chce nějakou akci, tak tyto vedlejší postavy samozřejmě zařvou. Pak chvilku nic, následně se objeví další přeživší, dialogy, dialogy, dialogy..nuda. Za polovinou třetí série snižuji ze 4 na 2, po druhé neskutečně utahané sérii jsem si myslel že bude líp, ale nebude. Woobury nesnáším, stejně tak jako většinu hlavních aktérů. Jelikož mi umřel T-Dog a ten dědula v druhý sérii, už zbývá jen Daryl, který taky už přestává zářit:( Sakra, je to fakt škoda.. edit 28.3.16: Šestá série je opět TOP, zvyšuji hodnocení a doufám, že při takové kvalitě i nadále zůstane! ()

Paity

Souhlasím s Galadriel. První série má spád, člověk se má tendenci koukat přes rameno, zda tam není nějaký zombík. Ale s druhou sérií, respektive s koncem první, už to není ono. A jestli očekáváte jako já, že půjde spíše o seriál jak přežít, sehnat jídlo, vyspat se, dostat se z bodu a do bodu b za účelem c, tak budete zklamáni. Místo toho budete svědky neutuchající supernudy, kdy budou jednotlivé postavy mezi sebou probírat své psychické problémy a snad i pupínky na zadku. Uff. ()

Přemek

Ztraceni - ale se zombíky. V rámci žánru slušné tři hvězdičky, jediné, co mi na to vadí, je absolutní neznalost zombie horrorů u veškerých postav; copak ani jedna neviděla ani jeden horůrek s chodícími mrtvůlkami? - - Zajímavost: Od první epizody je vidět inspirace románem Johna Wyndhama Den Trifidů (včetně úvodního probuzení se v nemocnici). ()

Greenpeacak

Hlavy sa rozdupávajú ako hnilé tekvice, najmä nohami, pažbou samopalu, kladivom či metlou, ak už nič iné nie je po ruke. Strieľa sa výhradne do mozgu, nechýba detailný záber na vytekajúcu tmavočervenú hmotu. V záujme vyššieho dobra je nutné usmrcovať najlepších priateľov, strieľať do vlastných dcér a detí iných rodičov či preventívne odsekávať končatiny sekerou. Sem-tam sa v hluchej rovine pokoja filozofuje nad nejakým tým existencionálnym problémom. Ja, nepriateľ všetkých hororov, vyhlasem, že sa tento rodinný seriál naozaj dá pozerať. Ten týždeň, počas ktorého som pozrel prvé štyri série, bol skutočne záživný. ()

spiderakhero

Ačkoli po té 3. sérii už to není to, co bývalo, pořád je to super (opět podotýkám, že jen ne tak super jako předchozí řady). Napínavé a akční. 4*. ()

HonzysKISS

Výborný seriál na téma zombie a přežívání mezi nimi, tedy jen do čtvrté série. Od páté série jsem se bohužel u seriálu začal dost nudit, díly jsou zbytečně natahované, dějí se tam věci, které by tam být vůbec nemusely a občas je to i takové matoucí. Efekty a maskování zombie jsou ale skutečně výtečné, často si vážně řeknu, že tahle smrt nebo zombie vypadá fakt hezky. Pokud máte rádi zombie tématiku, stoprocentně tomu šanci dejte, ale momentálně se na to bohužel dívám už jenom z nutnosti a ani moc nejsem natěšený na další díl, jako dřív. Už by to mělo skončit... ()

Rendiss

Ani hrozný ani výborný, doufám že se s tim trošku víc poperou a dají do toho nějakej hlubší děj. První serie je podle mě fakt slabá. Hlavně všechno co tam vidíme, bylo doufám v záměru udělat "béčkovej" seriál se zombíkama. Přijde mi to jako rychlejší umírání "Ztracených" však bez letadla, ale s nemrtvými. Ani se mi moc nechce do 2. serie. Další kiks je 6 dílů v serii, na mě je to až příliž málo. ()

venom14

V Mlze Frank dokázal,že umí udělat strašidelnou podívanou s hustou atmosférou a napětím,to samé platí i o The Walking Dead.Ve svém žánru naprostá špička(co také čekat od Darabonta že? :-)),která zatím nabídla to nejlepší,co jsem kdy u zombie filmu viděl.Naprosto luxusní depresivní a děsivý začátek v nemocnici,ktarý pokračuje cestou do opuštěného sídliště prostě nemá chybu ale to nemá ani zbytek filmu.Zatím to vypadá,že se bude jednat o příběh tří lidí a skupin,která přežívají ve světě mrtvých a nejspíš se budou příběhy vzájemně proplétat.Zatím hodnotím pilotní díl a odceňuji nápad,udělat ze zombie žánru seriál,který má navíc velmi dobře nakročeno.Uvidíme jestli se mé hodnocení ještě vytáhne na 5 hvězd,nebo(a to bych byl nerad)sklouzne ke třem,nebo ještě hůř.To ale myslím v rukou Franka Darabonta nehrozí. ()

MulaNula

První série - 4* Druhá série - slabé 3* - tak otravné lidské příběhy a málo zombíků kazí příběh a celkový dojem. Přijde mi, že celkovou stopu vyplňují zbytečnou omáčkou a bohužel se jim to nedaří ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021