Cunami

Vlna cunami zasiahne pokojné pobrežie, kde zničí a zaplaví celé mesto. Skupina ľudí sa ocitne uzväznená v podzemnom poschodí supermarketu spoločne s ozbrojeným šialencom. Medzitým začne v supermarkete stúpať hladina vody. Vydesená skupina sa snaží skryť a zároveň si uvedomí, že nebezpečenstvo na nich číha aj pod vodou. Spoločně s nimi je ve vode totiž uveznených aj niekoľko hladných žralokov. Kto v tomto trileri prežije nebezpečného zabijaka a kto unikne žralokom? (TV JOJ)

S.Quentin QUALE

Místy velmi hloupý film, který si ale na druhou stranu na nic moc nehraje, takže ve výsledku se jedná o klasické béčko, u kterého se i parkrát slušně zasmějete, pokud to nebudete brát moc vážně. Postavy i jejich obsazení jsou až na vyjímky akceptovatelné, takže na nějaký ten nemastný, neslaný průměr to vyjde. 55% ()

misterz

Vzhľadom na hodnotenie ostatných užívateľov som celkom príjemne prekvapený. Malo to šmrnc už od začiatku, pričom niektoré momenty vo mne dokázali vyvolať pocity príjemného napätia a očakávania. Aj žraloky boli celkom fajne a gore tu bolo viac ako som čakal. Len niektoré vizuálne efekty sa mi zdali digitálne hrozne prepálené, čo bolo na škodu. Priemer. 60/100 ()

kingik

Kdo ví, proč jsou filmový tvůrci tak přesvědčení, že se žralok nutně musí chovat jako agresivní predátor, který zblajzne každého na potkání...ehm...na potopení. Ani v tomto hororu to není jiné, ale registruji zlepšení v realistickém vyobrazení dravce. Pod vodou sice pokaždé nevypadá tak monstrózně, jak se nám hrstka přeživších v ohrožení snaží namluvit, občas i podivně zploštěle, ale hlavní je, že tentokrát žralok bílý neudělal fatální (digi) ostudu. Ve filmu jsou vlastně dva. Po obřím tsunami, které na film s nízkým rozpočtem také zaperlí ve své katastrofické kráse, se jeden usadí v zaplaveném supermarketu a jeho "kolega" si své teritorium vybuduje jen o něco dál, a sice v podzemních garážích. A spolu s nimi pochopitelně nejrůznější přeživší, které vlna nesmetla. Film občas tímto výběrem různorodých lidí spadne do intencí, kdy nevíte, jestli se máte smát, nebo napětím ani nehlesnout, což ani v jednom případě není vždy stoprocentní. Nešlo ani tak o herecké výkony, jako o typy, které sem zapadnou. Namátkou se zde vyskytuje blondýnka se svým ozdobným psíkem, co mnoho rozumu nepobrala, která o snědeného přítele ani slzičku neuroní, kdežto pro svého psího mazlíčka by se i rozkrájela, dva lupiči zase nejsou příliš sympatičtí, ačkoliv jeden z nich není tak úplně bezcharakterní, spravedlivý a přiměřeně drsný policista se svojí sličnou a trochu problémovou dcerou a záchranář, kterého už přes rok trápí tragická ztráta kamaráda a kolegy z práce, kterého rozkousal žralok v úvodní a ne zrovna trikově nejpodařenější sekvenci. Ohlodaná, rozkousaná, případně jinak zdeformovaná těla však vypadají realisticky. Na moje gusto těch přeživších však bylo v závěru až moc. Žraloci to tam měli vyplenit důsledněji a mohlo se jich do filmu nasadit i víc. Trochu mně scházel větší extrém, i když se dá napsat, že ve filmu se většinou pořád něco dělo a žraločích útoků a výpadů bylo tak akorát. Film scenáristicky i produkčně zaštítil známý režisér Russell Mulcahy. Možná z té extrémně vyhrocené situace se mohlo vytěžit ještě víc, ale jsem rád, že po delší době přišel nějaký režisér, který žraloka neztrapnil a nabídl z větší části dynamickou, a v rámci svých možností, i technicky na úrovni natočenou hororovou show. Ano, show je to pravé slovo. Kdo ví, jak by se žralok a člověk pod vlivem stresové situace choval ve skutečnosti. To je tomuhle filmu celkem fuk. 70% ()

topr harley

Celkem slušné efekty. Žraloci nyli povedení, jen je škoda toho, že film neměl žádné silnější dějové momenty. Něco více zábavného. Ta hodina a půl uběhla celkem rychle a bez toho aniž bychom se dočkali nějakého zvratu v ději. Téměř celý film se odehrává v jedné nebo ve dvou místnostech. Další mínus tohoto filmu je místy značně nelogické a ukvapené chování postav, které je ale takovým filmům vlastní. Na druhou stranu je velkým plusem, že se snažili přijít s něčím novým a udělat film o žralocích na jiný způsob. Takové zpracování tu myslím ještě nebylo. Kdyby to pojali jako většinu žánrových filmů, tak by se moje hodnocení pohybovalo kolem jedné hvězdy. Takhle je to pro mě nadprůměr, co se týká žraločích horrorů. ()

hladass

Tak z mého pohledu nejde o takový průser, jakým byl Shark Night 3D, ale o žádný zázrak se taky nejedná... Přijde mi, že za posledních pár let jsou animal horory jeden jako druhý... Banda neschopných a hlavně nesympatických teenagerů, žádný děj, pitomé dialogy, které na druhou stranu působí, i když nechtěně, neskutečně vtipně a dost slabé digitální efekty... Bait prakticky všechno tohle splňuje, ale na druhou stranu jsem se celý film docela bavil a prostředí supermarketu plného mrtvol je příjemné, takže na jedno podívání, proč ne... Ale i tak, co se týče Austrálie a žraloků, dal bych přednost The Reef. ()

teutates

Typický příklad čtyř metrové ptákoviny, která svou digitální facce liftovou úpravou vzbuzuje strach, ehm. Když nás náhodou zalije Tsunami, jakože je to hodně reálné, ale fakt hodně (určitě) a jste náhodou v Kauflandu, či Tescu nebo iném žracím (já zvracím) landu jste tzv. v piči! Proč? No protože taková velká vlna sebou veze velké příležitosti. Mistr Verbal (promiň, že tě beru zase jednou do huby) má opět jednou pravdu, těma chujovinama (že příběhem) bych opravdu nejraděj nakrmil velkou bílou svini a nejenom jednu. Já z bůže vůle král, hlava pomazaná (jo jo) to srovnám z "Útokem z hlubin" co byl teprve nářez (doporučuju, když už tohle se Vám uchyloprdelníci líbilo). Mně tenhle velký, bílý, "vychytralý" krocan za koule naštěstí nechytil. 1/10 ()

Campbell

Když vynechám extrémně/uber/extreme špatnýho hlavního herce v podání Samuela tak se mi dostala velmi zdařilá žraločí podívaná se sice nic moc efektama ale jako zábava to byla maximální. Příběh je sice sakra divnej až humornej a ostatní herci taky stály za prd jen ten McMahon byl výbornej. Škoda že ten závěrečnej twist byl tak předvídatelnej. A taky mě trochu mrzí že režisér Mulcahchy se na režisérská židli neudržel. S ním to mohlo být ještě o kapánek lepší. Nicméně film je to určen pro teenegery a proto je tu neuvěřitelně moc klišé které mě doslova mlátilo do ksichtu, ale jako taková jednohubka to nebylo špatné. ()

predators

To mě poser! ...a ještě mi bude líp, než při sledování bandy tupců někde v zaplaveném suterénu, na kterých si pochutnává šarkis. Něco podobného vymyslet, to musíte být Einstein! 15% ()

PetrPan

Australská rychlovka s nepříliš dokonalými digitálními triky, až zoufale debilním chováním postav ( zahodit dýchací hadici, když ji můžu k čemukoliv přivázat, to chce fištróna a ještě většího k tomu tahat za ni co nejvíc na opačném konci, když se jí evidentně nikdo nedrží:), ale taky s pěknou porcí krve a slušným spádem. ()

Chrustyn

Celkem slušný béčkový námět -po zaplavení vlnou Tsunami zůstanou někteří přeživší uvězněni v obchoďáku spolu s několikametrovým a velmi hladovým žralokem- kazí mizerná režie, příšerní herci v ještě horších rolích a -nejen na dnešní dobu- děsivě laciné efekty. Těch pár krvavých scének nic nezachrání. ()

korbitch22

Dobrou atmosféru a sympatické herecké obsazení zabíjí příšerná hudba a opět neskutečně primitivní dialogy, že i se svojí průměrnou znalostí angličtiny jsem mohl film v klidu zhlédnout bez titulků a ještě se občas u některých žvástu plesknout do čela.Krve a mrtvol je dost,škoda že žraloci v 50% působí děsně,digitální efekty jsou no,jak to říct kulantně...víc než průměrné. Na můj vkus stejně ale přežilo zbytečně moc lidí :) Nečekal jsem od toho zázraky,ale přeci jen jsem naivně doufal,že by to mohl být konečně nejsledovatelnější žraločí film od roku 1999, kdy mě atmosférou drtil Harlinúv Útok z Hlubin, ten zůstává i po filmu Bait nepřekonán a i přesto,že je to mnohem,mnohem kvalitnější než-li loňská Noc Žraloka, pořád je to jen klišovité béčko, s mizernými dialogy a průměrnými efekty. Slabé 3* které dávám místo 2* jen díky těm 3 opravdu hodně krutejm lekačkám,kdy jsem se opravdu vyděsil, což se žádnému filmu dlouho nepovedlo a o proti poslední piraně je to vlastně velkofilm ;) 49%. Verbálku ty mě bavíš chudáčku :* ()

Crocuta

Komické scénky jako jsou ta s japončíkem na laně nebo s psíčkem v garáži pozvedávají tento počin nad úroveň slaboduché filmové sračky a protože se divák nenudí, nějaké ty příznivce si "Tsunami 3D" jistě najde. ()

SOLOM.

Po delší době jsem se opět rozhodl, podívat se po nějakém tom žraločím filmečku a volba padla na tento nový australský výtvor. Po předčtení několika komentářů a přirovnávání k „Útoku z hlubin“, jsem byl plný očekávání a popravdě nechápu, jak to vůbec mohlo někoho napadnout. Takže, po sérii „pičovin“ od Asylum konečně vítaná změna především co se scénáře týče (i tady se sice dočkáme několika nelogičností a vše se musí brát především s humorem), ale dá se tu nalézt i několik originálních prvků a především se tvůrcům místy podařilo navodit zajímavou atmosféru, která si tu a tam potykala i s napětím. Především se mi líbilo rozdělení děje na dvě místa, kdy obě měla své světlé chvilky, ale i dost záporů. Já nejsem zrovna ten, který by moc vyčítal špatné digitální efekty (u žraločích filmů), takže ani tady to nebudu dělat, nic méně zatímco u predátorů mi to nevadí, tak u krve to nesnáším. A že jí tu bylo požehnaně, stejně jako céčkových gore efektů. Každopádně splnili svůj úkol téměř dokonale (na průměrný film) – tedy pobavit diváka. ()

ARI50

Obři vlna mě zasáhla až v obýváku a tak jsem s herci prožíval jak přežit dokud nepřišel samotný ďábel moře, a pak začala pořádná paráda chválím nápad. ()

JASON_X

Sharknado na australský, drsnější způsob? To jsem si zprvu chvíli myslel, ale mýlil jsem se. Bait je totiž klasický béčkový katastroficko-pateticko-hrdinský biják, mnohem američtější, než leckteré béčkové katastroficko-pateticko-hrdinské bijáky made in Hollywood. Ale nic proti, prvotřídní oddechovka ve velkém stylu a s většinou sympatických postav. Uvažoval jsem o plném počtu, tolik se mi to líbilo, ale nemůžu dát plný počet filmu, ve kterém to přežije jeden rozmazlený ňafající čokl. Nesnáším totiž rozmazlené ňafající čokly. Nejlepší scéna: Krmení žraloka živou návnadou à la Jánošík. ()

Morholt

Jedna z těch lepší žraločin, která se snaží ukázat, co by se asi stalo, kdyby vlna tsunami zavlekla čtyřmetrového bílého žraloka do obchodního centra, kde ječí spousta potenciálních svačin. Je jen škoda, že nebylo více peněz, protože konkrétně samotná vlna by si zasloužila lepší ztvárnění a žralok působil místy až moc nereálně. ale jinak celkem spokojenost. 60% ()

Lucasion odpad!

Tak tohle bylo opravdu špatné. Příště až si budu vybírat film o žralocích, tak si budu vybírat mnohem pečlivěji. Mě se líbil nápad, že obří Tsunami, která zaplaví celé město, a jeden supermarket, přiveze sebou žraloky. Ale pravda je, že tohle byl tragický film od začátku do konce. Možná prvních pět minut to ještě bylo ok, pak se vynořil obrovský digitální mořský zabiják a já věděl, že jsem udělal špatně. Několik scén je vyloženě vtipných a já měl pocit, že koukám na komedii než na horor. Možná je Bait parodie a jen to tady není napsané v žánrech. Jinak si mnoho scén nedokážu odůvodnit. Digitální scény se žralokem jsou opravdu strašné. Herci ač neznámý, tak vcelku sympatičtí, to se musí nechat. Ale ty dialogy, které vedou, a jejich chování je naprosto vedle. Příběhově se ani vyjadřovat nechci, protože jakmile svalnatý mladý frajírek se dostane k brokovnici, tak si sám zahraje na eliminátora žraloků. Toť vše. Scéna s brněním z nákupních košíků mě taky dostala. Nerad to říkám, ale tohle bylo fakt příšerný. (9 %) ()

Dale

Ďalší z hororov, v ktorom sa to hemží logickými nezmyslami každého druhu. Žralok sa celkom podaril, aj niekoľko krvavých scén, no inak je to hrozná zúfalosť. ()

corpsy

Je jasné, že je to zlátanina, jedno veľké klišé a vzor nevierohodností, ale z čisto fanúšikovského pohľadu je to veľká parádička. Avšak tak odfajčené digitálne efekty, aké vidieť snáď len vo filmoch spoločnosti Asylum, pri každej ich príležitosti kazia vynikajúci dojem zo snímku. ()