Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

Saraph

Geniální filmeček s elitním hereckým obsazením pojednávající o sedmi vraždách s motivy jednotlivých hříchů. Depresivní průběh, perfektní konec. Jednoznačně jeden z nejlepších děl vůbec. ()

Motinski

Najlepší Fincherov film. Jednoznačne. Pre mňa osobne asi aj najväčšia klasika medzi krimi-trilermi. Upršané prostredie a postupné odkrývanie vodítok k dokonalému vyvrcholeniu ma držalo na ihlách po celý čas. Hlavné herecké duo si ma získalo na svoju stranu a bezchybná kamera je už len pozlátko nad klenotom. Drvivú väčšinu času depresivný a intenzívny zážitok ktorý má vyčerpávajúcu silu aj po rokoch ()

LeoH

Prapůvod mojí dlouholeté nechuti k Fincherovi a exemplární přehlídka všeho, co na něm nemůžu vystát: vykonstruovaný scénář děravý jako řešeto (brilantně napsané pojednání o některých děrách zde), nabubřelé plytké odkazy na gymnaziální povinnou literaturu, pubertální temnota absurdně zašlých interiérů, prachsprostá exploatace násilí špatně maskovaná za pofidérní symboliku zkaženosti dnešního světa – a celý svět se z toho může podělat, protože je to zabalené do prvotřídního režijního, kameramanského a střihačského řemesla. V době premiéry jsem byl tak nakrknutý, že bych nepochybně býval hodnotil odpad!em, ale měl jsem dvacet let na vychladnutí, takže *** za to řemeslo. ()

Sokkk_y

Sedm je slušný thriller. Déšť a temné místnosti s tlumenými světly dodaly snímku takový ten děsivý "šmrnc", a proto jsem měl chvílemi pocit, že se dívám na "béčkový" horor. Špatný nebyl také námět, který byl vkusně originální (koho by napadlo točit film se 7 hříchy...). Jediné, co bylo špatné, byl scénář a konec filmu, který mě úplně odradil. Nejhezčí výkon (ačkoliv krátký) podal nejen Spacey v roli masového vraha, ale i Freeman a Pitt - jedni z nejlepších herců. Přes všechny klady a chvály zdejších uživatelů si Sedm nějaký ten měsíc nepustím. Bohužel u mě patří tento snímek do kategorie "jednou a dost!". ()

Sonnik

Gluttony * Greed * Sloth * Envy * Wrath * Pride * Lust. Thriller jak má být, špinavé, věčně deštivé město plné násilí a zločinu. Sedm smrtelných hříchů, sedm obětí. Det. Somerset a Det. Mills vyšetřují případ sériového vraha. Nejlepší thriller všech dob. Když už se zdá, že tempo trošičku opadá, oběví se John Doe a film to nakopne k brutálnímu závěru. Smekám jak před Fincherem tak před Freemanem. Měli za to být plešouni, ale Forrest je Forrest. "Earnest Hemingway once wrote, "The world is a fine place and worth fighting for." I believe the second part." ()

JimmyII

Veletemná deprese bezejmenného amerického města, kde řádí šíleně geniální vrah. Pitt, Freeman, Spacey a Fincher v nejlepším hollywoodském filmu posledních dvaceti let. ()

Sfinkter

Škoda, že nemůžu dát sedm hvězdiček. Bach v knihovně, temno, head-end. Svým pojetím na mě s postupem času působí Sedm jako temná balada z bezejmenného města, která je více uměním než realitou. Poslední zhlédnutí 4/2023. ()

PeterNet

Já si nemůžu pomoci. I po dalším shlédnutí žádnou hvězdičku nepřidám. Moc nechápu, jak tohle může někdo přirovnávat k dokonalému "Mlčení jehňátek". To je trochu jiná liga. Konec filmu je brilantní, to ano, herecké výkony taktéž výborné, ale je tam to "ale". Něco tomu zkrátka chybí. "Hra", nebo i "Zodiak" se mi od Fishera líbí daleko více... ()

Honzíno

Bomba, co jiného se dá říct? Přesto mi místy přišlo dění lehce předvídatelné a scénář rozhodně není 'geniální', netvrdím však, že není výborný. Bohužel jsem znal vyústění dopředu. 90 % ()

LiborGondek

Ač náboženství neholduji, tento snímek se mi velmi líbí a shledávám jej velmi zdařilým. Rozhodně doporučuji shlédnout, pak nebude komentářů zapotřebí. ()

Kikania

No tak jasné, máme tu ďalší z najlepších thrillerov. No, bolo to zdrcujúce, ale žeby na 9. mieste?...no neviem...A naozaj sa mi páčila dvojica Brad Pitt a Morgan Freeman. Tak, 90% ()

st.jim

Když jsem film viděl prvně, tak mi připadal tak odporný, že jsem neviděl tu kvalitu, kterou má. Po opakovaném podívání ho můžu s ledovým klidem označit za absolutní klenot mezi thrillery. Profesionálně zahrané herecké duo, které z pozadí umocňuje fantasticky přesvědčivý Kevin Spacey. Film, který má všech 5* ()

Karush

Veľakrát som si už chcela pozrieť tento film, ale nejako sa mi stále vyhol, takže moje očakávanie bolo o to väčšie, ale po filme som zažila asi najväčšie sklamanie, čo sa týka filmov, scenár originálny, výborné hviezdne obsadenie- človek by si pomyslel, čo sa na tom dá pokaziť? 90 minút som stále dookola premýšľala nad tým, čo je na tom tak úžasného, mala som čas lebo prvých 90 minút som sa nudila, nasledujúca polhodina to chvalabohu zachránila, tam vážne nemám čo vytknúť. Po zhliadnutí som mala zmiešané pocity, zrazu som nevedela či je to dokonalé dielo alebo len priemerná kriminálka, v takýchto prípadoch ma vedia ovplyvniť komentáre a bez problémov sa viem prikloniť k lepšiemu alebo horšiemu hodnoteniu, ale keď som si prečítala aj komentáre s nižším hodnotením, som zistila, že by som veľmi klamala seba keby som dala viac ako 3*. Možno si to treba pozrieť ešte raz za iných podmienok, ale veľmi sa mi nechce...nechávam to zatiaľ bez hodnotenia. ()

Samuel7

Sice precizní, ale nezanechalo to ve mně prakticky žádné pocity. Fincherovým nejlepším filmem pro mě asi navždy zůstane Benjamin Button. ()

DaUr

Po první třetině jsem se trochu nudil, především protože krimi žánr nepatří mezi mé oblíbené, a protože i přes to jsem od Se7en čekal hodně. A nakonec jsem se dočkal. Tenhle depresivní, deštěm prosáklý film se mi dostal pod kůži, a nejspíš tam nějakou chvíli zůstane. A Kevin Spacey, to je ďábel. ()

Qitek

Precizní a bezchybná režie Davida Finchera spolu se scénářem Andreuva Kevina Walkera dělá z tohoto filmu diamant. Závěrečná vyústěný bude i v roce 2200 rvát koule. Fincher vzkřísil kriminální žánr nevídaným způsobem, paradoxně ho i pohřbil díky nekonečné vlně slabých odvarů, které se mu za každou cenu snažili zuby nehty přiblížit a jeho atmosféru se snažil kde kdo napodobit. Jeden z nejlepších devadesátkových kousků vůbec. ()

Gothar

Pre mňa je to dokonalý film, lepšiu atmosféru som snáď nikde nevidel, k tomu treba pripočítať skvelé herecké výkony, hudbu, scenár, kameru,...dokonca aj úvodné titulky sú super. Proste povinnosť pre každého kto má aspoň trošku rád thrillery. 110% ()

Haretix

Nejlepší film v daném žánru. Tak dobře propracovaný film sem dlouho neviděl a co teprve to obsazení, skvělý Morgan Freeman a dobře sekundující Brad Pitt. Příběhově je to též na výbornou až po strhující konec. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý